Destici’dEn Emekli Maaşı Çıkışı: Sizin Yaptığınız Hatanın Bedelini Emekli Ödeyemez

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dünyadan Haberler kategorisinde @Búri tarafından oluşturulan Destici’dEn Emekli Maaşı Çıkışı: Sizin Yaptığınız Hatanın Bedelini Emekli Ödeyemez başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 295 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dünyadan Haberler
Konu Başlığı Destici’dEn Emekli Maaşı Çıkışı: Sizin Yaptığınız Hatanın Bedelini Emekli Ödeyemez
Konbuyu başlatan @Búri
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan @Búri

@Búri

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
mythology
Ünvan
the first human

Erdoğan’ın ortağı Destici’den emekli maaşı çıkışı: Sizin yaptığınız hatanın bedelini emekli ödeyemez​

14 sa.

1695034027385.png

Erdoğan’ın ortağı Destici’den emekli maaşı çıkışı: Sizin yaptığınız hatanın bedelini emekli ödeyemez© T24
Cumhur İttifakı bileşenlerinden BBP’nin Genel Başkanı Mustafa Destici, iktidarın ekonomi politikalarını eleştirerek, “Sizin yaptığınız hatanın bedelini emekli ödeyemez. Onun için ocak ayına yönelik çalışmalar olduğu dile getiriliyor. Bu hani Anadolu'da bir laf var, 'Atla deve değil' ki, yapılan maaş zammı, kök maaşa değil, eline geçeni yapılmıştır diyeceksin, zammını vereceksin. Bu kadar basit. Neyin çalışması” dedi.

Seçimlerde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek veren Destici, 2 Ağustos’ta partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında ise şu sözlerle iktidarı eleştirmişti:
Vergi sistemimizle ilgili çok kapsamlı düzenlemeye ihtiyacımız var. Bu maliyetlerin yükü, vatandaşlarımızın tamamının sırtına yüklenmemelidir. Geliri düşük olan ile geliri yüksek olan akaryakıtta aynı Özel Tüketim Vergisi'ni ödememelidir. Bu adil, hakkaniyetli değildir. Türkiye'nin en zengin, en varlıklı insanıyla 7 bin 500 lira emekli maaşı alan ya da 11 bin 400 lira asgari ücret alan akaryakıt istasyonuna gittiğinde aynı miktarda ÖTV ödememelidir.”
Partisinin Konya İl Başkanlığı Olağan Genel Kurulu'na katılan Destici, burada yaptığı konuşmada iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdi.
Destici, şunları söyledi:
“Üreten niye ödesin ÖTV ya? Adı üzerinde 'Özel Tüketim Vergisi'. Tarlasını eken, buğday eken, pancar eken, mısır eken, niye traktörle aldığın mazota ÖTV ödesin? Özel tüketmiyor ki bunu. Üretmek için kullanıyorum. Ben burada hala ne bekleniyor, bunu anlayabilmiş değilim. Bir an önce üreticilerimizin kullandığı akaryakıtın üzerindeki ÖTV ve KDV derhal kaldırılmalıdır. Üreticilerimiz desteklenmelidir.

“Emeklilerin mağduriyeti ortadan kaldırılmalıdır”​

Bunu aylardır söylüyorum. Sizin yaptığınız hatanın bedelini emekli ödeyemez. Onun için ocak ayına yönelik çalışmalar olduğu dile getiriliyor. Bu hani Anadolu'da bir laf var, 'Atla deve değil' ki, yapılan maaş zammı, kök maaşa değil, eline geçeni yapılmıştır diyeceksin, zammını vereceksin. Bu kadar basit. Neyin çalışması? Ha kademeli bir artış çalışması yapabilirsin. Ama şu yüzde 25'lik zammı hemen, meclis açılır açılmaz ilk kanun teklifi olmalı ve bu emeklilerin mağduriyeti ortadan kaldırılmalıdır.”

@Búri

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
mythology
Ünvan
the first human
yahu destici sen kimi yiyin ha? 2008 de yasayla sabit en tavan emekli aylık bağlama oranı asgari ücretin %110' undan aşağı olamaz ibaresini değiştiren zalimlere destek verip. kalkmış ben sizin yanınızdayım masalına anca balık hafızalılar kanar. hadi git ötede timsah yaşı dök. yemezler.

ayrıca,

@biden, artık bunları türk' den bile saymıyor. 5 türki devletle toplantısına erdoğanı dahil etmedi mesela. itibar saraylarla olsaydı; tl dünyanın en değersiz para birimleri arasında olmazdı değil mi? savaştaki ukrayna da bile şu an mazot bizden ucuz. para birimi tl karşısında değer kazanıyor. bunların her şeyi algı yalan dolandan ibaret.

müslüman adaleti dedikleri hiç kuşkusuz işte budur. hile hurda ile emekçinin hakkını gasp etmektir müslüman ahlakı. misal çalışan adamı/emekçiyi asagari ücretin %110' undan az emekli aylığı bağlalamamak koşulu ile sisteme sokuyor, primlerini 5-10-15 sene ödettiriyorlar. ondan sonra hoop aylık bağlama oranını yasalarla kırpa kırpa yarıya- çeyreğe idiriyorlar. sistemden çıksa çıkamaz. o kadar çaresiz bırakıyorlar ki insanları. böyle hileli gaspcı bir sistemi kim destekler ve sonra sanki sorumlusu değilmiş- muhalifmiş ayağın yatar ki? bunlarda zerre ahlak zerre ar namus olsa, japon gibi harekeiri yapması gerekmezmiydi? bırak harekiri be adam zerre samimi olsan halkı arkana katar hakkın verilmesi için harekete fiilen geçerdin(aynı tez cehape ve diğerleri içinde geçerli). nerede görülmüş cılız basın açıklamaları ile siyasi iktidarların, hökğmetlerin geri adım attığı? hadin oradan sizi gidi sizi dümenden tatlı su muhalifleri...

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar