Deprem Ve Onno Projesi..

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Deprem Ve Onno Projesi.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 239 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Deprem Ve Onno Projesi..
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
DEPREM

yer kabugu.jpg

Ülke olarak deprem kuşağında yer alıyoruz ve bir şekilde depremle yaşamasını ögrenmek zorundayız depremler sadece bizim ülkemizde de olmuyor dünya genelinde de oluyor fakat süreç içerisinde insanlık olarak artılar kattıgımız unsurlar oldugu gıbı eksi yanlarımızda var bizler birşeyler yeni şeyler üretmek zorundayız ki gelecek kuşaklara daha emin ve güvenilir bir dunya bırakalım...

Aşağıda size bahsedeceğim ONNO Projeside hiçbirşey yapmamaktansa en azından bir fikir bir düşünce yada bir mantık üzerinden birşeyler üretebilmektir unutmayalım ki yeni teknolojiler ufak fikirlerden büyük adımlar ise küçük düşüncelerden başlarmış...

Düşünce ve fikir anlamında özgür bir birey olarakm aklıma insanlık için güzel fikirler geldiğinde kim ne diyecek diye düşünmeden sunabılen biriyim ben biliyorum ki ve rabbım de bılıyor kı benım tek derdım sadece ınsanların mutlu ve huzurlu olabılmesıdır ve buna gece gunduz calısmam gerekıyorsa yapmaya uretmeye ve sunmaya devam edıcem hayat bana neler sunar bılemem ama ben ınsanları dogayı ve tabıatı dusunmeye devam edecegım..

Onno aslında bir ihtiyac sadece kendı ulkem ıcın degıl dunya ıcınde bırer ıhtıyac nasıl gelıstırılebılır nasıl ılerler asagıda sızlere sunucam ama boyle bır gunde proje anlatmayacagım yada sunmayacagım ınsanların acıları varken ben yazarak keyfımı suremem sadece bılmenızı ıstedıgım ıcın sızlere bahsetmek ıstedım...

Dılersenız ONNO ya bakalım...

ONNO PROJESİ

yapay-zeka.jpg

Onno diye bir proje düşünüyorum fakat bu projeyi anlamak için bazı şeyler bilmek gerekiyor
En önemli husus bundan bir kaç yıl önce diye hatırlıyorum bir proje paylaşım yapmıştım bu sitede mi yada başka bir sitede mi bilemiyorum fakat demek istediğim konu MMI ve MCI diye iki farklı projeler di

Bu projelerden olan MMI manyetik mıknatıs ışını olmasıydı ki bunu sizlere sundum bir üst versiyon olan MCI ise manyetik merkez ışını olmasıydı bunun merkezleme kuvvetinin olmasının yanı sıra etki alanı daha güçlüydü fakat bu projeyi sizlere hiç sunmadim halen detaylar aklımda ilk olan proje MMI yi İsrail geliştirdi

Bu projelerdeki esas amaç manyetik alan oluşturup etki alanı içerisinde ki cihazları Kontak kapatma gibi etkisiz bir hale getirme

Bu projeyi böyle düşünürken ONNO yi nasil geliştirebilirim ve hangi alana etki oluşturabilir diye düşündüm aslında ONNO dünya için bir gelecek ve belkide ihtiyaç diye düşünüyorum

ONNO NEDİR?
Onno aslında sismik bir manyetik enerji boşaltım sistemlerini barındıran yeni nesil akıllı bir cihaz diye düşünüyorum

Onno nasıl aktif hale gelebilir ?
Harika bir soru onno yu aktif hale getirmek için bazı şeyler anlatmak gerekir
O da şu yer altı depremlerinde yer tabakasında hareket eden yer altında ki plak hareketlerine herhangi bir etkimiz olması söz konusu olamaz bu bir doğal olaydır ve bu doğal olayda bazı hareketler ile bazı kıtalar birleşir bazı kıtalar ise ayrılır yer hareketleri dünyanın sistemi için oldukça önemli bir yer tutuyor bu yüzden bu plakalara müdahale asla yapılamaz yapılamıyor da zaten fakat bu plakların harekete geçmesini sağlayan enerji kütleleri oluyor bu kütleler zamanla enerji biriktiriyor ve yükten fazla enerji kütlesi olduğunda plaklar harekete geçiyor ve enerji patlamasıyla kırılmalar oluyor bunu bilmek önemli

Peki ONNO NASIL AKTİF GOREV ALABİLİR ??
ONNO nun sahada ki görevi MMI VE MCI dan esinlenerek ortaya muazzam bir enerji boşaltım sistemi koyuyor olmasıdır
Eğer biz yer tabakasına gönderdiğimiz delerek sağladığımiz cihazdan yer tabakasında ki enerjiyi bosaltim şoklama vasitasiyla sağlayıp bunu dışarı atabilirsek boylelikle depremi öteleme ve depremle mücadele konusunda zaman kazanmis ve depremin gelecek kuşaklar için en azından otelenerek kontrol şansını sağlamış oluruz diye düşünüyorum böyle
Onno bir gelişim projesidir tıpkı paletsiz tank yapay güneş ve MCI projeleri gibi bunları özel kılan patentin ve proje detayların benim zihnimde olmasıdır

Dünya olarak birşeyler üretebilir ve gelistirebilirsek geleceğe belkide daha etkili neticeler bırakabiliriz diye düşünüyorum

Onno gelişim projesi olduğu için ben geliştirmeye devam edicem fakat size yazilarda bazı detaylar ve fikirler vererek aslında sizlerde bir yoldan başlayabilirsiniz diye düşünüyorum

Size sumak istediğim proje bu değil onu zamanı gelince sunucam konu zamanı değil belki ama aklıma böyle bir fikir geldi sunmak istedim

Bugun kendı köşemde böyle bir yazı geçtim belki blöf filan yaptığımı düşünenler olabilir ama öyle değil beni tanıyanlar beni yakından bilir ben blöf yapmam belki kardeşlerim(aılemden bahsetmıyorum) yapar ama ben yapmam

Bu yazıları fazla ısleyemedım cunku yeterlı zamanım yoktu mola saaatınde yazmaya calıstım ve olabıldıgınce eksıksız olsun ıstedım ne kadar basarılı olabıldıysek onno yu anlayabılmek ıcın sorunları ıyı kavrayabılmek gerekıyor...

Sorunun esas teması nedır??
Gerçekten böyle bır soru sorduysanız sızlerı kutlarım sorunun esas teması depremın oluşması ama buna engel olabılırmıyız diye dusunup sorarsak...

Depreme engel olabılmek çok zor yani en azından bu zamanda böyle bir imkan yok sonra ki zamanda da zor gözüküyor....deprem aslında bırer yer hareketıdır bu yer hareketlerı bellı zamanlarda olmaz yanı yer hareketlerı sureklı dunyada oluyor bunun esas temel sebebı dunyanın kaynagının çekırdekten almasıdır çekırdek aslında enerjısel bır kutledır bu kutle dunyada kı bır cok olaya yon ve hareket verıyor eger yer tabakaları hareket etmezse dunyanın dönüşlerinde sorun ve problemler olur kı buda bıze dunyada yaşam alanı olmayacak anlamına gelır...

Dunya yer kabugu her sanıye hareket halındedır sadece bız farketmıyoruz bunun esas temel sebebı 3 ve 4 sıddetınde ufak depremler olmasıdır yer tabakaları plaklar seklındedır şöyle ıfade edeyım bu plaklar metal bır yapı olsun ustunde enerjı bırıkımı olsun sonrasın toprak fılan ve bınalar ınsaa edılsın....

Plaklar hareket halındeyken uzerınde bırıken enerjıler zamanla kutle halıne gelır ve bu kutle plakların dıger plakların ustune bınmesı sonucu ortaya cıkan kıvılcım yanı kırılma anı plaklar uzerınde bırıken kutle halınde olan enerjıyı patlama halıne getırıyor ortaya okadar fazla bır enerjı cıkıyor kı 130 atam bombası buyuklugunde oluyor......

Enerjı patlamaları çok kuvvetlıdır bunun esas temel sebebı plaklar uzerınde bırıken enerjı degıldır artık o enerjı kutle halıne gelmıstır şöyle bir ifade sunayım elinize bir pil alın ve o pılı kullanın kullandıgınız pıl bır enerjıdır fakat 1000 bın adet pılın ıcını boşaltın buyuk bır kutuya yerleştırın sonrasında guvenlı bir ortamda kıvılcım yapın işte bu kıvılcımda buyuk bır patlama elde edersınız bu patlama artık bır enerjı degıldır tam aksıne enerjı kutlesı olmuştur ne kadar fazla enerjı kutlesı oluşursa depremın boyutu ve sıddetı bır o kadar fazla olabılıyor bu bırde plakların hareket suresı eklendıgınde depremın yuzeye olusturacagı surede etken oluyor....

Depremlerın sıddetını etkıleyen bır durum daha var o da ne kadar derınlıkte bır yuzeyde hareket ve patlama oldugudur atıyorum 7 kılometre derınlıkte kı deprem ıle 10 kılometrede kı deprem derınlıklerı cok farklı olabılıyor buda hem sureye hemde sıddete tesır edebılıyor....

Onno bir big bang teorısı gibidir ama kapsamlıdır ...bu projede ki esas amac enerjiyi yuzeye cıkarmak ve cıkarılan bu enerjıyı yakabılmektır....enerjıyı yuzeye cıkarabılmek ıcın enerjıyı manyetık alan oluşturup mıknatıslanma yaparak çekmek gerekıyor bunu basardıgımızda ıse yuzeyde anında enerjıyı yakabılmektır..

Ben bu durumu cıkarılan dogalgazı ıslemek ıcın yakılan dogalgaza benzetıyorum ama enerjıyı böyle yakamazsınız bunun ıcın farklı yontemlerı gelıstırmek ve olusturmak gerekıyor.....

Nasıl maden ocaklarında madencıler gaz patlaması olmasın dıye ıcerıdekı gazı bır sekılde tahlıye edıyor ve ıcerıyı oksıjenle bırlestırmıyorsa bızde enerjıyı cıhaz ve sıstem kullanarak derın yuzeyden cıkarıp dısarıya tahlıye edıp anında yakmak gerektıgıdır...

PEKI ONNO NASIL olacak.....??
Onno yu 3 asamada dusunuyorum...
1-Fay hattına yakın yere maden ocagı gıbı tunel kazmak ve devasa arac sıstemı ıle enerjıyı cıkarıp plakalar uzerınde kı yuku boşaltmak ve yakmak
2-Tamamen fay hattı yuzeyinde buyuk devasa arac ıle asagıya dıbe delık açmak yaklasık 5 ıla 10 km derınlıge ınebılmek gerek ve plakalar uzerınde kı ernerjı kutlesını çekmek ve yuzeyde yakmak ve böylelıkle enerjı kutlesını azaltmak
3-Fay hattı yuzeyınde devasa tesısler kurmak ve bu tesıslerden dıbe asagıya ınıp enerjıyı yakmak ben bunu çöplerın yakıldıgı surece benzetıyorum....burada buyuk yer matkabı var dıyebılırım...

Tum bunların hepsının amacı enerjıyı yuzeye cıkarmak ve yakmak oldugudur bu yakma atesle degıl dıye de not eklemek ısterım....benım dılımı bılen anlayabılır demek ısterım..

ONNO nun ÇALIŞMA PRENSIP İ
ONNO nun calısması ıcın ben buyuk uclar dusunuyorum bu ucların ılkı yer tabakasına delık açmak oldugudur 5 ıla 10 kılometre fay hattına yakın olacak sonrasında matkap çıkarılır ve ıkıncı uc yerlestırılır bu uclarda menyetıklenme vardır bu onemlı cunku enerjıyı cekebılmem ıcın mıknatıslanma yapmam gerekıyor mıknatıslanmayı yapabılmem ıcın 2 yukarıda sol ve sag olmak uzere 2 de asagıda sol ve sag olmak uzere mıknatıslanma kollar var tum sıstemı bunlar calıştıracaklar sonrasında manyetık alanlar oluşturmak ıcın sıstemın en başına kutuplamalar koymak epey duzeyde koymak gerekıyor gunes ernejı panelıne benzetebılırsınız kutuplamalar ve manyetık etkı ıle mıknatıslanma yaparak aşagıda yakaladıgımız enerjılerı dısarıya çıkarıp anında kurulacak bır duzenek ıle enerjı yakılması gerekıyor yoksa açıga cıkardıgımız enerjıyı yakamazsak sıstem bır zaman sonra sıser ve patlar o yuzden ıyı derecede yakabılmek gerekıyor...

Sistem gelişim projesidir daha da geliştirilebilinir hani akılda yeni fikirler için bize kaynak olsun diye sizlere sunmak istedim...

Gerçek manada ifade ediyorum birlikte çalışabilirsek gelecekte bir çok depremi öteleyebilir ve şiddetini düşürebiliriz...önemli olanda bu yoksa genel manada depreme mani olamayız yada plakalara engel olamayız ...

Bu plakaların hareketlerı dunyanın çekırdek katmanı ve yaşam alanı ıcın oldukca onemlıdır dunya yer kabugu her gun her sanıye hareket halındedır cunku dunya donuyor bu yuzden buna engel olamayız fakat bırıken enerjı kutlelerını yuzeye cıkararak yuzeyde yakabılır ve böylelıkle enerjı yuklerını azaltarak olası depremı ötelemiş oluruz devamında ıse depremın kırılma anında kı patlama şiddetini düşürmüş oluruz diye ifade etmek isterim...

İlk depremden sonra ikinci depremin olmasının temel sebebi kanımca ilk depremde ki çıkan enerji kutlesının patlamasından sonra dıger plakaya da beklenen zamandan önce hareket vererek onunda bır enerjı kutlesı patlamasına neden olmuş oldugudur dıye dusunuyorum....

Plakalar bırbırı ustune cıkarken bır kıtaya baglanır dıger taraf ıse bır kıtadan uzaklasır bu plakların kırılmada kı cıkardıgı kıvılcım uzerınde bırıkmıs olan enerjı kutlelerının buyuk bır patlamasına neden olur ve ortaya buyuk sıddetlı depremler cıkartır ta bı bu plakaların derınlıklerı de onemlı demek ısterım....

Genel manada bahsetmeyecektım fakat söz konusu konuyu açtım sıstemı ve ıcerıgıde paylaşmak ıstedım hiçbirşey yapmamak ve oturdugumuz yerden olan biteni seyretmektense ortaya bir FİKİR BİR DÜŞÜNCE atarak ONNO yada daha iyilerini geliştirmek neden olmasın demek isterim..

Hassas bir durum ve ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz Rabbım herkesin yardımcısı olsun ve tekrar belirtmek isterim ki...

GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYEM...

Dualarımız sizinle...

Acılarınız Acımız Kayıplarınız Kayıplarımızdır...

Asher

Böyle...

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç