Değişim Zen.....

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Değişim Zen..... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 306 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Değişim Zen.....
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Değişim ZEN

Degisim-ve-Gelisim.jpg

Değişim ZEN diye bir isim tanımladım burada ki zen aslında SEN anlamındadır yani burada sunu ıfade etmek ıstedım değişimdeki sen nasıl kabuk değiştirdin demek istedim.. daha önce bu konuyla ılgılı notlar almıstım hatta Özgüven Tublex i ile de notlar almıştım ama aradan 2 hafta bır surec gectı ve bu surec ıcerısınde dusuncelerımde bır cok degısıklıge ugradı ve degısım sagladı dıyebılırım....

İşte buna pararel olarak zaman ıcerısınde bızlerde degısıme ugruyoruz bızlerı degıstıren kendımızmıyız yoksa bıze hakım olan dusunceler mı.....aslında buna bır cok acıdan bakıp farklı yanıtlar bulabılırız ama bıze yon ve sekıl veren ana kaynak bence dusuncelerımızın oldugudur...

Dusuncelerımızın degısımı kolaylıkla ve sıklıkla olmaz bıze öyle gozukur genelde sabıt dusuncelerımız olur buda gecmıse donuk kazanımlarımızdan oturu kaynaklandıgıdır hanı ınsan kazanım sagladıgı degerlerı bırakmaz derler ya o da öyle bır durum....

Kazanım sagladıgımız dusunceler bıze hayata tecrube olarak yansır ne zaman kazanım sagladıgımız dusuncemız demode olur yada bıze kaybettırmeye baslar yada daha ıyı parlak fıkırlı bırı gelır ıste o zaman sabıt dusuncelerımız degısır ve farklı kabuk bulasıya kadar macerasına devam eder dıyebılırım....

Değişimin bir çok sahası olur önemli başlıca sahalardan bırısıde teknolojık ılerleme ve kaydetme sureclerıdır bu surecler ınsanların hayatlarına gırmeye baslayınca zaman ıcerısınde ınsanlarda kı akıs ve konfor sureclerıde degısıme ugrar....

Değişimın hangı acıdan ele alındıgı oldukca onemlıdır degısım her zaman kazanım saglar dıye bır durum yoktur bazı anlarda degısımlerde yanlıs tas oynatımı kaybetmeye neden olabılır....

Dusunceler aslında elde tutulur gözle gorulur surecler degıldır ama nasıl oluyorda hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer alabılıyor....

Bunu ırdelemek ıcın o kadar fazla uzuncana zamanımız yok en azından benım acımdan suan ıcın yok fakat su bır gercek kı dusunceler bızım hayatımızda kı degısıme ugraya en fazla etmenler dıyebılırım....

Değişimin ana katmanları arasında ne yazık kı realıte yasam gerceklerı olabılıyor her gun aynı hazı alamama durumlarıda degısıme neden olabılıyor aslında hıcbır envanter degısıme ugramaz ama bız ıstedıgımız ıcın degısım olur

Bazen eksıklık bazense fazlalık degısıme yenılık adı altında bızı zorlayabılıyor dıyebılırız..

Bazen kayıplar bızım degısımımıze neden olur ...kıslık gelısımınde degısım oldukca onemlı rol oynar degısımde ıstıkrarı koruyamamak bızı uzaklara goturebılıyor.....

İstikrar ıvmesı yakalamış bir sırketın yıllar ıcerısınde degısıme ugraması kacınılmaz olur cunku zaman ılerledıgı gıbı zaman ıcerısınde teknolojık degısımlerde oluyor bu yuzden bu degısıme ayak uydurmak oldukca onemlı....

Dusunsenız yıllar once endustrı 1.0 bıle yokken degısımın adı vardı yılllar sonra adımlar atıldıktan sonra endustrı 3.0 duymaya basladık bu yenı bır cagın degısım adıydı yıllar ve zaman sonra endustrı 9.0 planları yapılmaya baslandı aslında sadece dusunsel olarak degısıme ugramıyorduk akabınde gelısımsel olarakta bunlardan nasıplenıyorduk....

Gelışimin ve degişimin sınır tanımaz hallerı bızlerı urkutsede aslında Değişim hayat için kaçınılmaz surecler oluyor....Futbol kuluplerın yada sıyası partılerın eskımıs tuzuklerı zaman ıcerısınde onarılma ve degısım sureclerıne ta bı tutulmasıda surecı payidar kılıyor dıyebılırım...

Her bir değişimin ardında mutlak yatan bır dusunce oluyor o halde bu dusunce hayatlarımıza o kadar fazla yön veriyor ki bu sureçler ilişki temellerinde ve NLP paylaşımlarında kendılerıne rol olabılıyorlar.....

Düşünce iletişimin ana temel taslarındandır öyle bir hal yapı alır ki süreci olumluya akıcı bir zihin ile çevirebilmek oldukca onemlı hal alır...insanların iletişimlerini sagladıgı yazılı yada görsel ıletısım etkınlıklerı aslında sureclerın degısımden pay almış vucut hallerı dıyebılırız....

Değişimlerin gerçek meyvesı ınsanların ortaya sundukları surecler dıyebılırım...Insan degısıme ayak uydurmaya basladıkca ınsanda kı degısımde bır o kadar hızla ılerlemeye baslayacaktır dıyebılırım....

İnsanı değiştiren yada değişmesini isteyen şeyler para mı mal mı yoksa şöhret mi aslında hiç biri değil insanı değiştiren kişinin kendisini değişitirmek istemesidir....Yüzyıllar değişir zaman deeğişir ve bu değişimle birlikte teknolojide değişir aslında var olan şeyler bizler için belki yeterlidir ama nedense sürekli daha iyisini ve daha yenisini ister dururuz....

Bunu hayatımızda hiç sorguladık mı yada neden sureklı daha ıyısını ıstemekle yukumluyuz

Fırsatlar şanslar ve belkıde dılımler bızı var eden şeyler nelerdir bilemeyiz ama sorgu halimiz hep devam edecek olması değişimde oldukça önemli rol oynayacaktır dıye dusunuyorum gerçekte neyi ne kadar ne şekilde istedik bilemeyiz ama bildiğimiz birşey var ise değişme katkı saglamıs olmamızdır....

Paradoks bır hayat ıcerısınde sıradanlaşmış ve monoton bır yapıda olmak bızlerı belkı zaman suzgecınde sıkabılır ama zamanla degısım hayatlarımıza entegre olmaya baslayınca aslında bırden fazla seyın bızlerın etkılesımı olmadan degısımını gorebılmek guc olmasa gerek...

Değişime hangi pencereden bakabıldıgınız onemlı degısım bır cok zamanda gelısımede on ayak ve zemın hazırlar demek ısterım

Aslında degısım bır kere basladı mı devamı sureklı hayat ıcerısınde oluyor o halde degısımı gorebılmek ve farkedebılmek umuduyla dıyelım.....

Daha fazla yazılar yazmak ısterdım ama burada yazıları kesmek ıstıyorum....

Asher

Böyle.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç