Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde Objectivity tarafından oluşturulan Danimarkalı Polis başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,517 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı Danimarkalı Polis
Konbuyu başlatan Objectivity
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan X

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Göçmen kız çocuğuyla oynayan Danimarkalı polis memuruna evlilik teklifleri yağıyor.

Almanya'dan Danimarka'ya gelen mülteciler arasında bulunun küçük bir Suriyeli kız çocuğu ile oynayan polis memuruna dünyanın dört bir yanından evlenme teklifleri yağıyor. Polis teşkilatı ve gazetelere gönderilen mail ve okuyucu mektuplarında kadınlar “Böyle bir polis için ben de sınırları aşarım” gibi cümleler kullanıyor.
DHA'da yer alan habere göre, Danimarka’nın Almanya’ya karadan bağlı Jylland yarım adasının güneyindeki Padborg şehri yakınlarındaki otobanda, avucunda bir şey saklayarak polise “bul bakalım hangi avcumda” şeklinde soru soran ve karşılığını da güler yüz ve sevgi ile alan kız çocuğunun mutluluğu tüm dünya kadınlarını etkilemiş görünüyor.
BT gazetesinin muhabiri Claus Fisker tarafından çekilen resmi gören kadınlar polis memuruna evlenme teklifleri göndererek, kalplerini fethettiğini yazıyorlar. BT gazetesi kadınlardan birinin “Ben bu polis memurunun kim olduğunu bilmiyorum ama onun için ben de sınırları aşarım. Hem iyi olduğu hem de yakışıklı olduğu için” sözlerine yer verdi.

page_gocmen-kiz-cocuguyla-oynayan-danimarkali-polis-memuruna-evlilik-teklifleri-yagiyor_599674464.jpg

1127279_c9772ac321739cb8dadd951b8336a5ba.jpg

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
bence kötü bir polis... çünkü, çok belli ki, iyi bir insan... yaptığı işten önce, insanlığı geliyor... yahut insanlığını, yaptığı işe ezdirmiyor... iyi bir insan olarak kaldığı sürece, ve belki (ve dolayısıyla) polislikten atılmaya yazgılıdır... şansı açık olsun...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
bence kötü bir polis... çünkü, çok belli ki, iyi bir insan... yaptığı işten önce, insanlığı geliyor... yahut insanlığını, yaptığı işe ezdirmiyor... iyi bir insan olarak kaldığı sürece, ve belki (ve dolayısıyla) polislikten atılmaya yazgılıdır... şansı açık olsun...

İnsanlığını yitirmeden polis olmak imkansız mıdır? Polisler alınacaklar bu söze::)

Melodram

Yeni üye
Yeni Üye
Muhtemelen bu polis o çocuğu dövseydi ya da farklı davransaydı bu seferde ''keşke beni de dövse'' ''dövecekse böylesi dövsün'' tarzı cümleler duyardık. Yaptığı şeyi gölgelemek için ya da gerçekten iyiliğe inanmadıkları için bunun reklamdan ibaret olduğunu düşünenlerde var. Daha kötüsü, ülkemizin en yaygın özelliği olan kıyas durumu fazlasıyla hissediliyor. Dünden beri görüyorum, Türk askerinin fotoğraflarını paylaşıp ''siz Danimarkalı'yı seversiniz ama Türk askeri şöyledir.'' tarzı yorumlar yazılıyor. Çocuğa olması gerektiği gibi davranan insanın yaptığından milyonlarca kanıya varacak kadar delirdik mi? Bunu neden kıyaslarsın? Belki de iyi bir reklamdır bunu da bilemeyiz ama her koşulda bu fotoğrafta gerçek bir şey var. Bir çocuğun gülümsemesi... Hem de umutsuzluğun ortasında ışıl ışıl.

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
İnsanlığını yitirmeden polis olmak imkansız mıdır? Polisler alınacaklar bu söze::)
evet... alınacaklar... ama yine de alınmadan önce, anlamaya çalışsınlar... polisin (vs.) iyiliği konusunda iki farklı ölçü (standart) var... 1) onu polis yapan ve ona emir veren otoritenin 'iyi polis' anlayışı... 2) aslında o polisin maaşını veren halkın, sıradan insanların 'iyi polis' anlayışı... kolaylıkla anlaşılabileceği gibi, ''o polis, iyi bir polis değildir'', derken; onu polis yapan ve ona emir verenler açısından 'iyi polis değildir' diyorum... yoksa, asıl o polisin maaşını ödeyen halk açısından, o polise ne diyebilirim...?... ellerini sıkmaktan, kucaklamaktan ve yanaklarından öpmekten başka......

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:23 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:11 ----------

Muhtemelen bu polis o çocuğu dövseydi ya da farklı davransaydı bu seferde ''keşke beni de dövse'' ''dövecekse böylesi dövsün'' tarzı cümleler duyardık. Yaptığı şeyi gölgelemek için ya da gerçekten iyiliğe inanmadıkları için bunun reklamdan ibaret olduğunu düşünenlerde var. Daha kötüsü, ülkemizin en yaygın özelliği olan kıyas durumu fazlasıyla hissediliyor. Dünden beri görüyorum, Türk askerinin fotoğraflarını paylaşıp ''siz Danimarkalı'yı seversiniz ama Türk askeri şöyledir.'' tarzı yorumlar yazılıyor. Çocuğa olması gerektiği gibi davranan insanın yaptığından milyonlarca kanıya varacak kadar delirdik mi? Bunu neden kıyaslarsın? Belki de iyi bir reklamdır bunu da bilemeyiz ama her koşulda bu fotoğrafta gerçek bir şey var. Bir çocuğun gülümsemesi... Hem de umutsuzluğun ortasında ışıl ışıl.
evet... kısmen katılıyorum... çocuğa olması gerektiği gibi davranan ve bu davranışının fotoğraflarının servis edildiği polisten de kuşkulanıyoruz... çünkü benzerlerini fazlasıyla gördük (örn. kuzey buz denizinde bir petrol tankerinin batması sonucu oluşan ham petrole bulanmış karabatak kuşunun fotoğrafını, saddam'ın kötülüğünün kanıtı olarak sundular...), yani, dünyayı nasıl algılamamız gerektiğini, belirlemeye (bize öğretmeye) çalışan birileri var... gerçekten var...

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
tüm rütbeleri kazıyın altından insan çıkacaktır; o insan her yerde olmalı...
../
Danimarka polisini/görüntüde olan polisi, yürekten kutluyorum...

Son düzenleme:

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
evet... eğer tüm rütbeleri kazıyabilecek güçte bir hareket ortaya konabilirse, o eski rütbelerin hepsinin (celladın rütbesinin bile) altından insan çıkar... insan kahramandır, komiktir, yiğittir ama tuhaftır (yahut tuhaf biçimde korkaktır) da ...

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
öyle değil midir? doğduğumuz günden beri giydiriliyoruz; hepsi bir rütbe değil mi?

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
evet... öyledir... falanoğullarının bebeği olarak doğmuş olmak da bir rütbedir... ama bunları aşarız... insan, rütbeleriyle övündüğü kadar, omuzlarından kendi elleriyle sökerek yere atmayı da bilir... hiç değilse f. engels'den, yahut nazım hikmet'ten öğrendiği bir şeyler olmalıdır... şu ana kadar olmadıysa da, öğrenir... çünkü insan, öğrenebilen bir varlıktır...

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
kesinlikle katılıyorum, insan rütbelere sığınmayacak, sığınamayacak kadar büyüktür; Nazım'ın dediği gibi 'Büyük İnsanlık' tüm rütbelerinden arınmış olarak insan olmanın onuruyla karanlıklara ışık tutacak olandır...
../
yine konu dışına çıkıyorum...ancak yapacak bir şey yok, konu konuyu açıyor...

X

FAdmin
Onursal Üye
İnsan olmak zor zanaat.. Dunya insan taklidi yapan olulerle o kadar dolmuski bize insanligimizi hatirlatan bu tip insanlar ister istemez ilgi cekiyor..

İskandinav ulkelerindeki demokrasi ve insana insan oldugu icin saygi algisi umarim birgun bizim cografyamizdada yasanir..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç