Covid-19 Sonrası Teoriler 3

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Covid-19 Sonrası Teoriler 3 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,617 kez görüntülenmiş, 29 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Covid-19 Sonrası Teoriler 3
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
Bakin ben gelecegi gorebiliyorum.
Iste 3 adet kanit.
2023 te millet ittifaki %55 in ustunde oy alarak kazanicak.
2.2025-2026 ...abd baskani tekrar trump olucak.
3.2023 te. Dunyada!tarihteki en buyuk eko kriz patlak vericek.

Ü

Üye silindi 3937

Ziyaretçi
o adamı 2 kere seçmezler gelemez trump. Başka güçlü bir aday çıkartırlarsa ama çıkartamazlarsa doğrudur

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Komplo teorileri dogruda yazılarını abartılı buldum.
Aziz dostum.
Ben constantin isiga gel.

Ornegin mayis 2021 de korona bitecek
Demissin.
Tutmamis.
😂 😂 ☕ :coffee:👏
😂😂 Yok tutsun diye demedim sadece öngörülerimi ifade ettim abim

Keşke yazdıklarımın hiç biri tutmasa daha mutlu olurum ama virüs mutasyon a ugradikca ne yazık ki süreçtede farklılıklar olabiliyor

Böyle

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
Kahinizm! ne demektir?
ÇOĞU ÜYE BUNU yanlış tanımlıyor,
kahinizim çok özel bir yetenektir.
çoğu üyeler kahinliği anne ve babamın adı nedir? şimdi nerdeyim gibi sözcüklerde arıyor.
, kahininizm bu değil ki?,
kahinlik gelecekteki stratejik,
olayları önceden bilmek ve uyarmaktir..
kişisel olaylardan bagımsızdır kahinizm felsefesi!
isterseniz not alın, yıllar önce clinton kaybedicek trump çok az farkla kazanıcak demiştim, benimle dalga geçtiler ama sonuçta dediğim aynen çıktı., sonra facebookta beni aramışlar ben artık artık facebook kullanmıyorum.
bana şimdi inanmıyorsanız ve olaylar gerçekleşince bana inanmanızın bir anlamı kalmıyor zaten herşeyi ortaya çıkmış oluyor işte size bir fırsat ben gerçek bir kahinim kanımda tarihe geçmiş diger kahinlerin izlerini taşıyorum.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
@ignostik üye
Ne kadar güzel senin adına abim her bilgiden faydalanmak güzel

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Mu varyantınin
Aslında grip gibi belirtileri oluyor bulasi oranı deltaya göre daha fazla bu varyantta dikkat edilmesi gereken burun akintisi ateş boğaz ağrısı ve mide bulantısı kismende olsa eklem agrisi böyle belirtiler olduğunda mutlaka doktorunuza danışınız

Mu varyantınin çocuklar üzerindeki bulasi etkisi deltaya yada covide göre daha fazla o yüzden 14 altin kurala uymak maske temizlik ve hijyene dikkat etmek oldukça önemli

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
KURESEL İKLİM VE 2022 KARA YIL

depositphotos_481941198-stock-illustration-happy-new-year-2021-2022.jpg

Teoriler 4 konusunun üzerinde çalışma başlatmak ve çalışma sonunda güncel haliyle sunum yapmak istiyorum ne zaman çalışmalara başlar ne zaman biter bilemiyorum sadece bilmenizi istedim

Aslinda bugün bir kaç detay sunumda olmasada sunmak istiyorum

2022 yılını insanlar olarak hepimiz belkide merakla ve heyecanla bekliyoruz

Geçtiğimiz yıllarda covid etkisiyle birlikte geride bir cok şeyi kaybettik

Öyle zamanlar oldu ki özgürlüğün ne kadar anlamlı ve değerli olduğunu anladık öyle zamanlar oldu ki sevdiklerimize sarılmanın ne kadar anlamlı olduğunu anladık öyle zaman oldu ki ziyaretlere gidememekle sevdiklerimizi arar olduk öyle zamanlar oldu ki sevdiklerimizi salgindan dolayı kaybettik

Aslında geride zorlu kocaman 2 yılı bıraktık bu süreçte solunum cihazlarının faydalarını ve azlığını ve hastahanelerin ne kadar ihtiyaç olduğunu gördük

Sadece böyle 2 yıl geçmedi dünya genelinde çeşitli entrikalar çeşitli zorluklar vsss de insanlık olarak yaşadık

Ve belkide bu özlem ile gelecek 2022 yılının daha iyi olmasını istedik ve arzuladik

Bu konuda ne kadar dilek ve istekte bulunsakta dünya genelinde çeşitli politik realiteleri gördük ve görmeye de bundan sonra devam edeceğiz

Dünyada ki değişen iklim koşulları ne yazık ki yağış oranlarında ve verimli topraklar konusunda sıkıntılar baş gostermesi olduğudur

Gelecek 2022 den sonra 3 yıl yada 4 yıl sürecek bir dünya kurakligindan bahsedilir olmasi ve bunun işaretlerini dünya genelinde çeşitli göllerin ve havzalarin kuruması ek gösterge olmuş olmasi olduğudur

Bununla birlikte dünya genelinde ki barajlarda ki su doluluk oranlarının hızla düşmeye başlaması ve dünya genelinde ki yagislarin istenilen düzeyde olmamasi ne yazık ki gelecek yıllarda bizi ve dünyayı bekleyen belkide corona etkisinden daha fazla bizi üzecek olan bir küresel iklim sorunu ile mücadele etmek zorunda kalacak olmamızdır

2022 den sonra her yıl yağış oranının düşecek olması ve 4 yıllık bir süreç sürecek olan yağış azlığı neticesinde dünya çok buyuk dar boğaza girecek olmasıdır

Belki bu zamanda para ve döviz çok konuşulsada gelecek adına dünya için kuraklık konusunda küresel iklim konusunda daha fazla düşünmek gerektiğidir

Dünya ülkeleri harıl harıl buğday ve tohum stoğu yapmakla birlikte deniz suyunu tatlı suya çevirecek teknolojik entegre tesisleri kurmaya harıl harıl başladı diyebiliriz

Böyle zorlu dönemlerde paranın geçmedigi sadece altınin değer kazanacagi sürecekte dünya ulkeleri piyasadan harıl harıl altın toplamaya ve altın rezervlerini arttırmaya başladı

Bu konuda dünya genelinde altının artmasının temel unsuruda ana nedenide kesinlikle bu olmasıdır

2022 de küresel iklim sancılarını yaşarken akabinde pandemide basılan karşılıksız paralardan dolayı dünya ekonomisi şişen ve patlamaya hazır balon halindeyken ABD nin gelir gider dengesini karşılayamamasından dolayı piyasaya dağıttığı tüm dolarları fazlasıyla toplamaya calismasi ve kendi realite borcunu dünya ülkelerine odetmeye çalışmasından sonra dünya genelinde döviz kurlarında hızlı artışa neden olacak ve ABD parasi hızlı reslasyona girerek ne yazık ki hiper enflasyon a uğrayacak buna paralel olarak paranin patronları riski göz önüne alarak hacimsel paralarını ABD borsalarindan çekerek başka alternatif yeni güç olan Çin yuhan i üzerine dönüş yapacaklar bu riske giden ABD nin yeni bir ABD doları basimi ile bu süreci yeniden inşaa etmesi olacak

Bugün döviz kurlarında ki hareketliliğin nedeni ABD para biriminin büyük reslasyona girme oncesinde ki sancilaridir

Bu konu içerisinde adım adım anlattığım ve bahsettiğim yeni dolar basimi büyük hiper enflasyon buhranindan sonra olacak olmasidir bugün sancılar gelecek yıllarda artarak devam edecek ve yeni bir ekonomi model anlayışı dünya genelinde olacak olmasidir

Bu nedenle 2022 yılını KARA YIL olarak nitelemek önem arz eden bir durum haline gelmiş olmasıdır

Tedbirler olarak bugünlerde yatırımın en güvenli kaynağıni altın olarak gören Dünya ülkeleri calismalarini ve dünya borsalarinda ki altın alımlarını hızlıca arttirdilar

Paranın sahibi büyük şirketlerde paralarını değerli kaynak olan altın ve elmas gibi değerli kaynaklara yatırmaya başladı

Asya'da yükselen güç ve geleceğin patronu olacağı beklenen Çin'e bir çok firmalar merkez açmaya başladı ve teknoloji yatırımları hızla artmaya devam ediyor

Bu gidişata dur demek isteyen ABD piyasaya fazla para basmak ve sonrasında bastigindan fazla doları toplamak istemesi ve kur üzerinde ki oyun savaşları sizce dünya genelinde etkili olabilecek mi

Paranın sahipleri bir karar verdi öz kaynak ve merkezini Çin'e taşıyor son hamle ile deflasyon yapıp hiper tansiyon ile birlikte yeni dolar para birimi bastıklarında acaba ABD yeniden paranın sahiplerini geri çekebilecek mi bu konu bilinmez ama ABD ile ÇİN arasında başlayan ve dünyayı etkisi altına alacak olan büyük ekonomi savaşları basladi diyebiliriz

Bu konuda her kim kazanırsa kazansın geride kalan dünyanin tum ülkeleri ne yazık ki gerçeklesecek faturalari ödemek zorunda kalacak olmalarıdır

Bugün döviz kur hareketleri gelecekte önlem alan ülkelerde kırılgan yapidan çıkma hali olabilir ama ortaya bir etken konduğunda fatura dünya ulkerinin tamamına kesilecek olmasıdır

2022 ve sonrası gelecek adına ne gösterir bilemeyiz ama bildiğimiz birşey var dünya için kolay geçmeyecek olduğudur

Böyle

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
DUNYA KIRMIZI ALARMA GEÇTİ....
YENİ KABUS NU VARYANTI MI ???
covid2.jpg

Evet başlıkta da görüldügü üzere dünya alarmda YENİ bir Varyant turu olan ve ısmının NU varyantı olarak adlandırılacagı beklenen yenı bır varyant turu ıle karsılasmıs durumdayız..

Alfa beta delta gamma ve mu derken sımdı NU varyantı ınsanlık ıcın bırer tehlıke olusturmakta....B1.1.529 olarak adlandırılan NU varyantı dunya capında panıge neden oldu

Ulkeler peş peşe G.Afrıkaya ucuslarını ıptal etme kararı alırken Dsö ve aşı sırketlerı yenı varyant uzerınde calısmalara başladı...

Güney Afrikalı bilim insanları varyant uzerınde çalışmalar yaptı. Virüsün evriminde “büyük bir sıçrama” görüldüğünü kaydeden bilim insanları, dün düzenlenen sanal toplantı ile Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yetkililerini bilgilendirdi.

Şu ana kadar çoğunluğu Güney Afrika’da olmak üzere toplam beş ülkede yaklaşık 100 vaka tespit edildi. Güney Afrika’nın ekonomik merkezi Johannesburg’da, aşılama oranının düşük olduğu gençler vakaların ağırlığını oluşturuyor. Komşu Botsvana’da çift doz aşılanmış dört kişide yeni mutasyon görüldü. İsrail’de, yakın zamanda Malavi’ye seyahat etmiş bir kişinin testi pozitif sonuç verdi.

Ayrıca muhtemel iki vaka daha olduğu kaydedildi. Bunun yanı sıra Güney Afrika’dan Hong Kong’a dönen ve onunla aynı karantina otelinde kalan iki kişide daha mutasyon görüldü. Ayrıca, Belçika’da da aşısız bir gençte hastalık görüldüğü belirtildi

EN KÖTÜ VARYANT’ MI

Şu ana kadar çoğunluğu Güney Afrika’da olmak üzere toplam beş ülkede yaklaşık 100 vaka tespit edildi. Güney Afrika’nın ekonomik merkezi Johannesburg’da, aşılama oranının düşük olduğu gençler vakaların ağırlığını oluşturuyor. Komşu Botsvana’da çift doz aşılanmış dört kişide yeni mutasyon görüldü. İsrail’de, yakın zamanda Malavi’ye seyahat etmiş bir kişinin testi pozitif sonuç verdi.

Ayrıca muhtemel iki vaka daha olduğu kaydedildi. Bunun yanı sıra Güney Afrika’dan Hong Kong’a dönen ve onunla aynı karantina otelinde kalan iki kişide daha mutasyon görüldü. Ayrıca, Belçika’da da aşısız bir gençte hastalık görüldüğü belirtildi

NİYE ALARMA GEÇİLDİ???

Bilim insanlarının en büyük kaygısı virüsün başak proteini ile insan hücresine girmesini kolaylaştıran reseptörlerindeki mutasyon sayısı. Orijinal virüsten en fazla farklılaşan varyant olduğu belirtilen “B1.1.529”un halihazırda en baskın tür olan Delta’dan daha bulaşıcı olabileceği ayrıca başkalaşım oranındaki fazlalıktan ötürü aşıları etkisiz kılabileceği değerlendiriliyor.

Böyle.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç