CORONA ile ilgili Önemli Bilgilendirmeler...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan CORONA ile ilgili Önemli Bilgilendirmeler... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,202 kez görüntülenmiş, 40 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı CORONA ile ilgili Önemli Bilgilendirmeler...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
corona-vir%C3%BCs%C3%BC-1.jpg

Mağlum Dünya genelinde bir salgın türüdür ve bu salgın hızla yayılmaktadır bu konuda bilinen ve bilinmeyen bir çok şey oluyor fazla zamanım yok kısa süre içerisinde bazı bilgilendirme yazıları yazıp konuyu tamamlamak istiyorum....

Özellikle şunu vurgulamak istiyorum ki bu salgın sadece tek başına olan bir süreç değildir Bu salgın dan sonra 2 dalganın da muhtemel gelecek olmasıdır diye tahmin ediyorum ...

Yani şunu demek istiyorum..
3 dalgalı yani aşamalı bir süreç bu süreç i iyi yönetebilir ve idare edebilirsek 3 aşamadan da başarılı bir şekilde 2021 e çıkmış olacağız...

1.dalga
SALGIN

2.dalga
Dünya Genelinde Ekonomik sarsıntı hiper KRİZ...

3.dalga..
Bunu henüz çözebilmiş değilim eğer çözersem buraya iletirim....fakat aklımda birşey var o da KITLIK döneminin olacağı bu konuda çekirge diyen var bu konuda hasatları etkileyecek bir süreç var diyen vss bir çok komplolar üretiliyor bu konuda henüz net fikrim oluşmadı BEKLE--GÖR--UYGULA sürecini takip edicem...

2.dalga nasıl gelecek...??

Çok güzel mükemmel bir soru Salgın beraberinde iç piyasayı ve dış piyasayı vurmakta bununla birlikte ekonomik dinamikleri ne yazık ki etkilemekte buna istinaden çalışmayan resmi kurumlardan tutunda küçük esnafa kadar inen bir süreç ilk etapta küçük esnaf dedim çünkü cafe kahvane vss yerler etkileniyor sonrasında ekonominin dinamikleri olan özel büyük şirketlerden iç dinamiklere bağlı sonrasında uluslararası sürece kadar duragınlıktan etkilenerek büyük ve orta çaplı bir çok şirketi beraberinde vuracaktır .....Gerçek sorun bu mu değil....

Gerçek sorun nedir biliyormusunuz???

Devletlerin ekonomiyi canlandırmak için yaptığı önemli ama ÇOK BÜYÜK HATA sebebiyet verecektir bu hatada ne yazık ki...Ekonomiyi canlandırmak için KARŞILIKSIZ olarak BASIN PARA lar olacaktır...

İlk etapta Karşılıksız olarak basılan paralar sorun teşkil etmeyecektir fakat Salgının etkileri azaldıkça Karşılıksız basılan paralar ne yazık ki bir çok dünya ülkeleri devletlerinde ekonomik Krizlere neden olacaktır bunun en temel yanısmasıda HİPER ENFLASYON olarak kendini gösterecek olmasıdır..

Bu konuda tüm Dünya Ülkelerinin Liderlerini uyarmak istiyorum!!!!!

Lütfen gelecekte HİPER ENFLASYON ile karşılaşmak istemiyorsanız Karşılıksız PARA basmayınız.....Buna aman dikkat edin diyorum başka yöntemler başka çözüm yolları aramalısınız...

HAM PETROL gelecek süreçte 35 doların hatta 30 doların altını görebilir bu konuda Radikal önlemler almanız gerekmektedir Özellikle HAM PETROL den gelir elde eden ülkelere bunu söylemek istiyorum...

Krizlerin artçıları denendi yeni büyük bir KRİZ dünya ülkelerini ne yazık ki beklemekte dünya liderlerinin ve ülkemiz liderlerinin bu BÜYÜK KRİZ için hazırlıklı ve önlem alması gerektiğini mutlak surette sizlere belirtmek istiyorum ..

Sonrasında...

1--Özellikle Euro ve Dolar bu bağlamda almayın avrupada salgın oldukça yaygın kagıt paralar uzerınden sıze salgın gelebılır dunyada ki en buyuk taşıyıcı KAGIT PARALAR dır aman dikkat edin kagıt paralara temas ettıkten sonra ellerınızı ıyıce yıkayın ve dezenfekte edın....Bu zaman krıtık surec ıcersınde DOVIZ ıle ozellıkle ısınız olmasın ve mumkun oldugu surece kagıt paralara fazla temas etmeyın...

Sadece Kagıt paralar degıl Madenı Paralar ve Altın alşıverişinde ki temaslara da dikkat etmeli ve elleri mutlaka dezenfekte etmeliyiz....

2--Küçük çocuklar taşıyıcıdırlar bu konuda hijyenlerine oldukça dikkat edin ve hijyen saglıgını ögreetin..

3--Haftada 1 yada 2 kez öksürük şurubu için bağışıklık için yardımcı olacaktır..Öksürük olmasa bile bunu yapın

4--Mandalina Portakal Elma ve MUZ bol bol tuketın bagısıklık için iyi gelecektir...

5--Ellerinizi sık sık yıkayın 20 sanıye olsun bol bol dezenfekte edın..

6--Kapalı ortamda ve kalabalık ortamda fazla bulunmayın

7--Mumkun cercevede Mesafeyı korumayı unutmayın

8--Oksururken yada hapsırırken kolunuzun arasına yapın

9--Kendinize ait olmayan objeler yada nesneler kullanmayın kullandıysanız zaman kaybetmeden ellerınızı 20 sanıye boyunca yıkayın sonrasında dezenfekte edın

10--Ellerinizi unutun ve yuzunuze asla surmeyın

11--Yuzunuzu gunde 3 defa sabunlu suyla mutlaka yıkayın mumkunse hergun duş almaya özen gösterin Elbiselerinizi mutlaka uzun sure kullanmayın herşey temız ve sterıl olsun..

12--Yabancı ulkeden tanıdıklarınız yada akrabalarınız sıze geldıyse mutlaka bunu ılgılı yerlere bıldırın 14 gun suresınde tedavı surecınde olmalarını saglayın 14 gun suresını asla unutmayın devamında 14 altın KURALA uymayı aksatmayın..

13--Gereksiz yere panige kapılmayın etrafınızı panige sürüklemeyin ve en önemlisi de bol bol evınızde spor ve egzersız hareketler yapın sabıt kalmayın vucut un bağışıklık ve dırencı ıcın oldukça etkılı olacaktır...

Bunun gibi eklenecek ilave edilecek bir çok şey var fazla zamanım yok kısa zamanda bu kadar yazabıldım Şunu demek ıstıyorum devletınızın almış oldugu onlemlere rıayet edın bana bırsey olmaz demeyın sıze gelen vırus sızı etkılemez belkı ama sızler tasıyıcı olursunuz tasıdıgınız vırus en sevdıklerınıze bulaşabılır boylelıkle bu bulaşan vırus en sevdıklerınızı sızın yanınızdan hayattan alabılır aman dıkkat edelım lutfen

corona-virusten-korunma-yollari-203051-28604.jpg

Son olarak sunu soylemek ıstıyorum...

Toplu taşıma araçlarında mesafenızı korumaya ozen gosterın hapşıran oksurenden uzak durun devamında el teması yaptıgınız her andan sonra ellerınızı mutlaka dezenfekte edın yanınızda 80 derecelık kolonya yada dezenfektan bulundurun bu kucuk ama onemlı adımları atmaktan çekınmeyın

NISAN ayının sonuna kadar tedbırı elden bırakmayın vırus un dunyadan tam halıyle kalkması yada azalması agustos ayının sonunu bulabılır

CORONA 6 çeşittir bu son görülen ise CORONA nın yeni 7 .tip ailesindendir bu konuda oldukça dikkat etmek gerekir...Bankamatıklerden yada Bankalardan para alışverısınde bulunurkende dıkkat edın dıye dıp not eklemek ısterım

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar daha çok şey yazmak ve eklemek istiyorum fakat ne yazık ki fazla zamanım yok :( UYGUN bir zamanımda diyelim inşallah...

Böyle..

Son düzenleme:

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
korkma elbis suan mesele para degil :) bilinmezlik.

2020 kotu baslamisti kotu gidecek ve tarihe kara bir insanlik lekesi olarak yazilacak. 2021 i sabirsizlikla bekliyorum.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
@Phi

Yok kendi adıma korktugumdan filan değil sadece bu süreci insanların az hasarla atlatmasini istemiş ve dilemiş olmamdan ötürüdür

Her insanın bir ailesi ve sevdikleri var ozellile boyle dönemlerde buyuklerimizi daha çok kollamak gerekiyor büyüklerimize karşı hurmetimizi ne kadar sunabiliyoruz yada ne kadar basariliyiz bilemem ama yalnız olmadiklarini özellikle bilmelerini istiyorum birşeye mücadele veriyorsak bu güzel insanlar için olsun diyelim

2020 yılı aslında benim için hiç iyi baslamamisti ama insanlık bence herşeyden daha önemli olduğunu daha yakinen görebiliyorum

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bugün buraya yeni eklemeler yapmak istiyorum önemli bir kaç bilgi daha sunmak istiyorum

Öyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Corona ilk kendini halsizlik ve yorgunluk ile baş gösterir bu ilk evredir eğer bu evrede doğru adımlar atarsanız süreci zayiflatmis ve bağışıklık sağlamakta önde olursunuz bunu bu yazıda neler yapmanız gerektiğini size soylucem

Sonrasında yüksek ateş ile kendini gösterir bu ilerlemiş bir adımdır son safhası ise nefes darlığı geçmiş olsun bakteri virüsler ciğerleri kaplamış bir durumda bu durum için ne yazık ki dünyada gelistirilmis bir ilaç henüz yok tek sansiniz solunum cihazı olacaktır ama üzülmeyin bakteriyi kirmaniz ve vücudunuz bagisiklik kazansın diye size bir kaç paylaşım yapicam devamında ilaç bulmak için İtalya'da bir kaç deneme süreci oluyor bu surecte içerisinde olumlu tepkiler var ama bu sürecin ilaca dönüşmesi için rahat 6 aylık süreci var bu sürece kadar ne yazık ki çok insan hayata gözlerini kapatır

Cepten yazdığım için paylaşım zor oluyor ama aşama asama yazmak istiyorum

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Eğer olaginin dışında bir yorgunluk hissediyorsanız ve kendinizi halsiz ve bitkin hissediyorsanız vucudunuz size SOS veriyor olabilir buna ozellikle dikkat etmenizi sizden çok istiyorum böyle durumlarda ne olursa olsun bana birşey olmaz demeyin tedbir almanız gerekiyor

Vücudunuzda DEMİR ORANİ önemli ölçüde düşüyor demek anlamına gelir vücudunuz direnç kaybediyor devamında salgına magruz kalmaya açık hale geliyorsunuz anlamına gelir böyle durumda şunu yapmanizi istiyorum

1__bu durumda
Haftada 1 yada 2 kez kırmızı et tüketin
2_haftada 1 yada 3 kez tatlı kaşığı kadar bal tuketin hakiki bal olmasına dikkat edin
3_haftada 2 kez turunçgiller tuketin bunlar portakal mandalina greyfurt ve limon
4__gunde 1 kez muz tuketin haftada 7 muz oluyor
5__yesil yaprakli sebzeler tuketin ıspanak lahana brokoli kıvırcık haftada 1 kez yeterli
6__kirmizi et tüketirken üzerine az miktar kekik atın buda size katkı sağlayacaktır kekik sevmem demeyin bu süreçte sevmesenizde azda olsa koyun
7__son kural
Pancar tüketin haftada 2 kez havuç ve elmada aynı şekilde

Bu 7 önemli kurall sizin vucudunuzu güçlü ve dirençli kılacaktır bu vücudunuzda ki direnci arttırdığı gibi hastalıklara karşı da bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir fakat bu süreçte etkin sağlama için sut ve süt urunlerinden uzak durmalısınız

Yani bu söylediğimi 1 hafta yapacaksınız ama bu süreçte kasar peynir süt gibi sut ve süt ürünleri ni tuketmeyeceksiniz 1 hafta buna dikkat ederseniz vücudunuz güçlenecektir dileyen 2 hafta yapabilir size ve vücudunuzun direncine kalmış bir durum

Ben size ekstra bir protein deposunuda sunmak istiyorum bunu sizin tercihinize bırakıyorum ama yukarıda soylediklerimi yapmayı deneyin farkı göreceksiniz

1 muz
1 havuc
1 elma
1 portakal
1 mandalina

1 kişilik için bu söylediklerim

Bunu miksere koyun karistirin kıvama geldikten sonra bardağa dökün ve için tam bir şifa deposu olacaktır

Vücudunuzda ki halsizliginiz devam ediyorsa zaman kaybetmeden doktorunuza danışınız sağlık ihmale gelmez

Bundan sonraki yazim solunum guclugu çekenlere bir kaç tavsiyede bulunmak olacak sizler bunu okurken bende o yazıyı yazayim

Böyle

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Solunum güçlüğü cekiyorsunuz doktora gitmeye hele bu zamanda çekiyorsunuz doğal bir korku insanları anlayabiliyorum

Solunum guclugunden dolayı uyumakta zorluk cekiyorsunuz uyumak ve tüm korkuları geride bırakmak istiyorsunuz bu da bu süreçte doğal bir durum

Söyleyeceklerim mükemmel değil ama o gece sizi uyutmaya ve korkularinizi hafifletmeye yardımcı olacaktır

Vücut öyle birsey ki herturlu etmenle savaşır haldedir insana en faydalı olanı sunmaya çalışır

İşte bizde vücuda yardımcı olmak için ona katki vermek gerekiyor yani vücudu iyi anlamak gerekiyor

Solunum guclugunuz varsa ve uyumak istiyorsanız

1 tatlı kaşığına alabildiği kadar limonu sikiyorsunuz devamında üzerine hafif bir tuz dokuyorsunuz ve bunu içiyorsunuz bunu yaptıktan sonra üzerine 30 dakika kesinlikle su icmiyorsunuz sonrasında sol kolunuzun üzerine yan bir sekilde yatıp uykuya daliyorsunuz bu gece rahat uyuyacaksiniz bunu size rahatlıkla söyleyebilirim

Bunu sürekli yapmayın tansiyonu bozarsiniz vücut bağışıklık uretsin bunu 3 günde bir yaparsaniz daha iyi olur sizi ve vucudunuzu rahatlatacaktır

Devamında solunum guclugunuz ileri safhaya geldi ambulans cagirdiniz ama bekleyecek taakatiniz yok yada sevdikleriniz bekleyecek halde değil öncelikle üzülmeyin ve panik olup korkmayın

Bu durumda evde hazırda her duruma karşı buz kaliplari dolabınızda bulundurun birazdan anlatacaklarım size yardımcı olacaktır

Solunum güçlüğü ceken hastaniza yada yakınınıza şunu yapın

Buz kaliplarini dolaptan çıkarın dar bir kaba koyun sonrasinda hastanın yanına götürün ve şunu soyleyin buz kaliplarini burnuna yaklastirsin (o soğukluğu hissedecek kadar ) çok derin olmayacak şekilde derin bir nefes burnundan alsin ağzından versin bunu 5 kez yapsın 1 dk mola versin ambulans gelesiye kadar bu işlem devam etsin

Buz kaliplarinin soğuk olmasi çok önemli çünkü sogukken biz oksijen burunla çekip ağız yoluyla karbondioksit i bırakmış olucaz ambulans geldiğinde yakınınız yada hastaniz solunum cihazına bağlanarak daha emin adımlarla hastane yolunu tutmuş olacak

Ufak ama önemli adimlar diyebilirim

Böyle

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Uygun bir zamanimda kurgu yaparak Corona nin nasıl yayıldığını sizlere aktarmak istiyorum cepten yazmak epey yorucu devamında uykum geldi

Devamında

Hangi sağlık türevi olursa olsun vücudun dirençli olmasıni ve direncini arttırmak istiyorsak mutlaka düzenli uyku uyumak zorundayiz (8 saat) demek istiyorum bunu asla unutmayın

Son olarak

Gerçi yukarıda 13 maddede paylaştım ama yinede söylemek istiyorum

Corona nin hizli yayılmasının esas temel sebebi ortak dolaşımda olan dunyanin kağıt ve madeni paralari olan Dolar ve Euro dur

Bu konuda özellikle yabancı paralardan uzak durun dokunursaniz ve temas ederseniz elini bir yerinize üzerinizdeki elbiseye sürmeden dahi hemen yıkayın 14 altin kurala uyarak devamında dezenfektan yapın yoksa 80 derecelik kolonya kullanın

Kağıt paralar konusunda özellikle yabancı paralar konusunda cok hassas ve dikkatli olun istiyorum

Hayırlı geceler dilerim

Öyle

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
Öyle değil.

Gereksiz bilgilendirme yüzünden insanlar panik oluyor. Mesela el losyonu ve maske stokluyorlar.

burada Eczaneler losyonu şişe olarak satmıyorlar. Kendi şişeni götürüyorsun. Stokluyor çünkü insanlar. Ben 1 haftadır kolonya da alamadım örneğin.

2) Bu tür ortamlarda olumsuz bilgi ve paylaşım yapmak sorumsuzluktur. Evine kapanan yaşlı insanlar var. O yüzden her türlü yayının insanların olumlu duygularını geliştirecek türde olması gerekir.

Moral çok önemli. O yüzden, mesela psikolojik sorununuz varsa, sorumlu davranıp bir süre internete bir şey yazmama kararı alabilirsiniz. Çin'de olsak ceza bile alabilirsiniz böyle şeyler için biliyor musunuz?

O yüzden sıkılıyorsanız: Olumlu şeyler paylaşın. Her türlü bilgi zaten haberlerde / gazetelerde var.

Sen konuyu bilen bulaşıcı hastalık uzmanı mısın? - Değilsin. Bildiğin konularda iyi şeyler yaz. Hatta Korona ile ilgili olmayan şeyler yaz millet kafasını dağıtsın. Olumsuz konudan uzaklaşsın biraz. Onu demek istiyorum.

Doğru kısa ve öz bilgilenmek gerek. Sağlık bakanlığı web sitesi bu konuda gayet bilgilendirici:

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Corona nın hayatta ki vucut bulması...

A-
-Coronanın ilk belirtileri olağanın dışında halsizlik yorgunluk ile başlar sonrasında bogazda agrı ıle devam eder rahatsız edecek bir şekilde olur devamında sureklı bir kuru öksürük ile devam eder son aşamada ise yuksek ateş ile baş gösterir ki bu son evredir..

B--Olağanın dışında bir yorgunluk ve halsizlik hissederseniz bağışıklık sisteminizin gelişmesine yardımcı olmak için Vitamin takviyesi yapmanız gerekmektedir yukarıdaki maddelerde bunu söyledim bol bol meyva tuketmenızıde ayrıca belırttım vucutta kı demır eksıklıgı ıcın ayrıca belırttım fakat bu meyvaları bırleştırerek vıtamın deposu yapmanızı ozellıkle vurgulamak ıstıyorum cunku vucut savasırken vucuda yardımcı olmak ıcın PROTEIN e ıhtıyacımız oldukça var bu konuda ben sıze yenı bır PROTEIN deposu sunacağım

C--Son olarak bır tatlı kaşıgına lımon sıkın ne fazla nede az bunun uzerıne çok az mıktarda tuz dokun 3 gunde bır yaparsanız vucuttakı mıkropların olmesıne hatta bademcıklerınızde kı agrıların gıderılmesıne devamındas solunum guclugu cekenlere rahat uyku uyumalarına yardımcı olacaktır...

1--Corona virusu coronaya kapılmış kişiden dışarıya hapşırık ve öksürük yoluyla yayılır Corona vucuttan tukruk parçacıkları yoluyla çıktıktan sonra en fazla 30 dakıkada havada durur sonrasında yere düşer..

2--Yere düşen corona virüsün etkisini kaybetmesi için yada yapıştığı yerden etkisini kaybetmesi için evde işde vss yerlerde ortamın dezenfekte olması oldukça önemlidir..

3--Corona nın bulaştığı yerde kalması tahmini olarak 24 saattir sonrasında yere düşer eğer bu insan vucudunda ise insanların böyle durumlarda duş alması elbiselerini yıkaması ve el hijyenine dikkat etmesi gerekir..

4--Mesafe oranını oldukça korumak gerekiyor...

5--Corona insanlara agızdan solunum yolundan ve gözlerden geçmektedir o yüzden el hijyeni çok önemli olduğu gibi elleri mümkün çerçevede göze agza ve burna götürmemek gerekir..

6--Dezenfekte olan ve hıjyen saglanan her yerın mutlak koruması en fazla tahmını 3 gundur buna ıstınaden 3 gunde 1 dezenfekte ve hıjyen ıslemlerını yapmamız gerekıyor ozellıkle toplu alanlar ve kullanımlar yerlerı çok önemlidir..

7--Yere düşen CORONA virisün hayat bulması yaz aylarında ortadan kalkacağkı bilinmektedir özellikle nisan ayından sonra havaların ısınmasıyla birlikte bu virüs yerde fazla yaşayamayacaktır fakat corona virüse kapılan kişide bu virüs ilaç bulunasıya kadar yani aşı bulunasıya kadar taşıyıcı olarak devam edecektir Özellikle taşıyıcı olanları iyi tespit etmek ve buna göre önlemler almak oldukça önemlidir..

8--Kagıt para yada Madeni para işlemlerinden sonra mutlaka elllerinizi 14 altın kurala uyarak hijyenik bir şekilde tutmanız gerekmektedir..

9--Bağışıklık sisteminizin güçlenmesi adına C-D-E vitamini almanız oldukça önemli buna istinaden oldukça meyva tüketin katkı sağlayacaktır bu aşamada ben size ekstra olarak bir protein takviyesi sunacağım isteyen bunuda yapabilir ben yapmaktayım...doğal yollardan bagışıklık kazanın dıye bu proteın takvıyesını sunuyorum su vıtamın ılacını alın demem

10--Gereksiz yere panik yapmayın etrafınızı panige suruklemeyin bu konularda soguk ve serın kanlı olun ve en önemlisi böyle durumlarda sevdiklerinize uzaktan selam verin büyüklerinizin işlerini sizler kolaylaştırımn yuksek rısk gurubunda olan yaşlılarınızı durumu ve işin ehemmiyetini anlatın sizleri dinleyeceklerine inancım sonsuz onlara bu sürecin gelip gececeğini ve mutlaka torunlarını bu zamanda sevmelerini uzaktan sevmelerini nasihat edin...

Çocuklarınıza tatilde olmadıklarını ve bu sürecin bir sağlık süreci olduğunu ve bu süreçte yapılması uyulması gereken süreçlerini lütfen büyükler olarak detaylı bir şekilde anlatınız..

BU SÜRECİ BİRLİKTE ATLATACAĞIMIZA OLAN İNANCIM SONSUZ SADECE BÖYLE DURUMLARDA DAHA HASSAS VE DAHA DİKKATLİ OLMAMIZ GEREKİYOR LÜTFEN UNUTMAYALIM GÜZEL ÜLKEMİN GÜZEL İNSANLARI...

Daha önceden söylediklerimin üzerine 10 Altın değerinde bir maddde daha ekledim bu söylediklerim benim için sizler için aslında hepimiz için geçerli bir süreç olduğunu lütfen unutmayalım

Böyle zamanlarda birlikte kordineli hareket etmek en dogru olandır Özellikle bilinçli olmak ve etrafıda bilinçlendirmek bir o kadar önemli diyebilirim...

Sevgilerimle
Elbiss

Böyle...

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Kendiminde Uyguladığı bir PROTEİN takviyesini sizlere sunmak istiyorum....

Uygulamak yada uygulamamak sızlere kalmış bır durum...

1--
MUZ
2--PORTAKAL
3--GREYFURT (İlaç kullananların Kullanmaması oldukça önemli.) yerine ELMA olabilir.
4--KİVİ
5-ÇEYREK LİMON
6-YARIM ÇAY KAŞIĞINDAN DAHA AZ MİKTAR KADAR TUZ ( En son aşamada Bardak a koyduktan sonra döküp karıştırıyorsunuz bunu unutmayın ıstıyorum yanı Limon sıkacağının ıcıne tuz dokmeyın sakın :)...)

Bu söylediklerim 1 kişilik için...

Bunların kabuklu olanların hepsinin kabuklarını çıkartıyorsunuz ve LİMON sıkacağından suyunu sıkıyorsunuz sonrasında yarım çay kaşığıdan bıraz kadar az tuz atıp karıştırıyorsunuz son olarak ise lımon sıkacağındakı meyve suyunu bardaga döküyorsunuz ve uzerıne muz parcacıklarını dılımlı bır şekılde koyuyorsunuz bunu 3 gunde bır yapıp ıcebılırsınız mukemmel bir PROTEIN deposu ve HARIKA bır VITAMIN takvıyesı dıyebılırım....MEYVE KOKTEY ıle oldukça degerlı proteın almış olacağız dıyebılırım...

GREYFURT bıraz acımsılık vereceği için isteyen koymayabilir diye de dip not eklemek isterim..Eğer Greyfurt kullanırsanız 24 saat İLAÇ kullanmamayı özellikle unutmayın isterim o yüzden ilaç kullananlar için GREYFURT eklemesi yapmamaları oldukça önemli diyebilirim..

MEYVALARIN vıtamın takvıyesı babında vucude PROTEIN bazlı cok faydaları mutlaka olacaktır..

Hayatımda kolay kolay ılac kullanan bırı olmadığım ıcın sıze herhangı bır vıtamın yada proteın ılacı onermıyorum bagısıklık kazanmanız adına kazanacaksanız benım gıbı dogal yollardan sızlerde kazanın ıstıyorum...Ben bu sürece WİN WİN diyorum

Metinde Düzenlemeler yapıldı (22.3.2020 saat:15.25 de)

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Evde vakit geçiren güzel insanlara NETFLIX ı önerebilirim....Hem kafa dagıtmanıza hemde surecı daha serın ve sogukkanlı atlatmanıza yardımcı olacaktır dıye dusunmekteyım...

NETFLIX de bırbırınden degerlı bır cok dızı ve fılm var ama ılla bır dızı tavsıye edın dersenız MESSIAH yı ızlemenızı ozelıkle tavsıye edebılırım devamında PANDEMI dıye bır anlatımda var bunuda ızleyebılırsınız..

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Şöyle bir yanlış anlaşılma olursa buna bir boyut kazandırarak anlatmak istiyorum...
(Aşağıda ki yazılara hadi birlikte bakıp birlikte okuyalım)

Meyva takviyeleri aslında size sunulan Proteın Kokteyleridir özellikle benim size sunduklarım tamamiyle Proteın takvıyesıdır....Bu konuda bağışıklık sistemini dogal yollardan güçlendirme adına sunulmuş envanterlerdir...

Bu konuda aklınıza şu gelmesin...

Ben proteın takvıyesı yaptım bana CORONA bulaşmaz diye....böyle bir durum söz konusu değildir...Siz tedbirli olacak ve 14 altın kurala devamında benim sunduklarım olan maddelere dikkat etmelisiniz...eğer dikkat etmezseniz CORONA size de bulaşabilir...

Proteın takvıyelerının olmasının size şöyle faydası olacak vücüdunuz öncelikle dirençli olacak yani savunmasız yakalanmayacak

Şöyle anlatmak istiyorum....

Vucut ıcerısıne dışarıdan gelen yabancı madde algılandıgında yanı vırus yada bakterı algılandıgında vucut savunmaya gecer ve hemen dış tehdıtı atmak ıcın anında antıkorlar uretır bunu yenmek ıcın vucut eger dırencı zayıf ıse yetıskın ve genç ve yaşlı gurubu olmak uzere bunu yenme yada yenememe surecı degıskenlık gosterecektır...

Vücuda bu konuda yardımcı olmak gerekıyor yaşlı gruplarda CORONA nın etkısının daha fazla olmasının temel sebebı bazı organların zaten hasarlı olması buna ılaveten akcıger de eklenınce bu sorun olume neden açabılıyor...

Yaşlı gruplarda etkılı olmasının bır temel sebebı ıse hucre yenılenmesınde antıkor uretımınde zayıf olan vucuttan dolayı daha zor olmasından oturudur...

Proteın takvıyesı hangı yaş gurubu olursa olsun alınması ve ozellıkle dogal yollardan alınması ılaç kullanılmadan alınması oldukça önemlidir...Bu konuda kurallara ve hasasasıyetlere oldukça dıkkat etmek gerekıyor...

Vucutun yetışkınlerde ve cocuklarda daha erken surede vırusu atabılmesı ıcın vucudun dırençlı ve aynı zamanda antıkor uretebılen sevıyede olabılmesı cok önemli..

Bol bol meyva tuketın tuketırken B C D E vıtamınlerının olmasına onem ve rıayet edın proteın takvıyesı dogal yollardan olması oldukça vucut a dırenc konusunda katkı saglayacaktır kanaatındeyım..

Dogal vıtamın Gunes ısıgını almak bıle olabılır yanı gunesın altında durmak ve bellı bır sure kalmakta sıze vıtamın kazandıracaktır sadece gunes ısıgının altında fazla abartılı kalmamaya dıkkat etmek gerekıyor...

Ölüm sayılarının artmasının temel bir sebebide..

Virüse kapılan insanların aynı anda grip e yakalanması da etken olabılıyor yada virüse kapılan insanların aynı zamanda Zatüreye kapılmasıda etken olabiliyor böyle durumlarda yaşlı insanların bu süreci atlatamadığıda görülmekte...

Özellikle 60 ve üstü yaş olan insanlarla sevdiklerinizle fazla temasta bulunmayın işlerini pazar alışverişlerini siz görün ve lütfen diyorum yaşlı ebebeynlere durumu izah edin dışarıya çıkmasınlar..devamında bu süreçte yaşlılar torunlardan bıraz uzak kalsınlar ozellıkle bu surecte çok dıkkat etsınler ıstıyorum..

Genç kardeşlerime ve yetişkin olanlarada şunu söylemek istiyorum...

Corona her insana bulaşabilen bir virüs çeşididir Coronagillerden oluşan bir virüstür Corona virüsü 6 çeşittir bu 7 .yeni nesil bir virüs çeşiti diyebilirim...

Bana birşey olmaz demeyin size bulaşır anlamadan bilmeden taşıyıcı olursunuz devamında bu sevdiklerinize bulaşır ve akabinde sevdiklerinizi en acı bir şekilde kaybetmenize neden olursunuz aman dikkat herkes bu konuda dirayetli ve dikkatli olsun...

Ve özellikle devletimizin TV lerde zorunlu olmak uzere CORONA ile ilgili KAMU SPOTU ayarlayıp mutlaka bu SPOTUN yaşlı genç ve yetişkinlere ulaşşsın demek isterim..

Devamında kucuk yaştakı çocuklarınıza surecı anlatın ama onlara anlatırken cıddı bır sekılde degıl aksıne oyun oynar bır sekılde anlatın cunku kucuk yastakı cocuklara cıddı konuları anlatmak ıcın oldukça cıddı olmak anlamına gelır o yuzden oyun oynar şekılde kucuk cocuklarınıza bu surecı anlatın...

Devamında Cocuklara ve genç kardeşlerımıze bu surecın tatıl surecı olmadıgını ve bu surecın gelıp gececegını anlatmanız devamında ise bu sureye kadar da onlıne derslerde etkın olmasına yardımcı olmanız gerekmektedır...

TOPYEKUN BİLİNÇLİ OLMALIYIZ VE BU KONUDA TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAMALIYIZ....

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Kendiminde Uyguladığı bir PROTEİN takviyesini sizlere sunmak istiyorum....

Uygulamak yada uygulamamak sızlere kalmış bır durum...

1--
MUZ
2--PORTAKAL
3--GREYFURT (İlaç kullananların Kullanmaması oldukça önemli.) yerine ELMA olabilir
4--KİVİ
5-ÇEYREK LİMON
6-YARIM ÇAY KAŞIĞINDAN DAHA AZ MİKTAR KADAR TUZ ( En son aşamada Bardak a koyduktan sonra döküp karıştırıyorsunuz bunu unutmayın ıstıyorum yanı Limon sıkacağının ıcıne tuz dokmeyın sakın :)...)

Bu söylediklerim 1 kişilik için...

Bunların kabuklu olanların hepsinin kabuklarını çıkartıyorsunuz ve LİMON sıkacağından suyunu sıkıyorsunuz sonrasında yarım çay kaşığıdan bıraz kadar az tuz atıp karıştırıyorsunuz son olarak ise lımon sıkacağındakı meyve suyunu bardaga döküyorsunuz ve uzerıne muz parcacıklarını dılımlı bır şekılde koyuyorsunuz bunu 3 gunde bır yapıp ıcebılırsınız mukemmel bir PROTEIN deposu ve HARIKA bır VITAMIN takvıyesı dıyebılırım....MEYVE KOKTEY ıle oldukça degerlı proteın almış olacağız dıyebılırım...

GREYFURT bıraz acımsılık vereceği için isteyen koymayabilir diye de dip not eklemek isterim..Eğer Greyfurt kullanırsanız 24 saat İLAÇ kullanmamayı özellikle unutmayın isterim o yüzden ilaç kullananlar için GREYFURT eklemesi yapmamaları oldukça önemli diyebilirim..

MEYVALARIN vıtamın takvıyesı babında vucude PROTEIN bazlı cok faydaları mutlaka olacaktır..

Hayatımda kolay kolay ılac kullanan bırı olmadığım ıcın sıze herhangı bır vıtamın yada proteın ılacı onermıyorum bagısıklık kazanmanız adına kazanacaksanız benım gıbı dogal yollardan sızlerde kazanın ıstıyorum...Ben bu sürece WİN WİN diyorum

Metinde Düzenlemeler yapıldı (22.3.2020 saat:15.25 de)

Böyle.

Önemli düzenlemeler yapıldığı için yeniden formatlamak istedim...

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
İngiltere de 18 yaşında bir genç hayatını kaybetti...Bu duruma bakınca aslında gençlerinde etkilenebileceği bir süreç diyebiliriz...Gençler genelde potansiyel taşıyıcılar olarak biliniyor ...

Buradan gençlere şu çağrım var

lütfen kendinizi düşünmüyorsanız etrafınızdakileri en önemliside yakın çevrenizde ki ailenizi düşününüz ve kurallar konusunda tam hassasiyet uygulayınız diye dip not düşmek istiyorum..

Öyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
İngiltere bilim insanları uyarıyor.....

CORONA nın bir diğer belirtiside

Yuksek ateş,öksürük ve hapşırmanın yanında Koku ve tat alma hassasiyetlerinin kaybolması bu husus konusunda da envantere bu yeni bilgiyi eklemek gerekir diye düşünüyorum...

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
3 dalga halınde oluşacak bir serüvenden sizlere bahsetmiştim 3.dalganın ne oldugunu bilemediğimi fakat düşündüğümü ifade etmiştim eger yanılmadıysam eger yanlış düşünmediysem 3.dalga insanlara zorunlu takılacak bir SAGLIK ÇİP i olacak olmasıdır diyebilirim...AMA insanlar bu saglık çiplerini kendi gönül rızalarıyla takacaklar ne yazık ki :(

İnsanlar salgından önce olsaydı bu çip i takmak istemezlerdi ama salgından sonra daha da kayıplar olacak ki sonrasında ekonomik buhranlı yıllar bu oyle zorlayacak ki insanlar bu sağlık çip ini neredeyse takmak için gönüllü olarak büyük büyük sıralara bile girecekler diyebilirim ALLAH sonumuzu hayır etsin inşallah....Umarım ben yanılıyorumdur ama kolay kolay yanılan biri değilim diyebilirim...

1.dalga
SALGIN

2.dalga
Dünya Genelinde Ekonomik sarsıntı hiper KRİZ...

3.dalga..

İnsanlara SAGLIK ÇİP inin takılması...

Evet yanlış duymadık bu serüven başlı başlına 3 başlı süreçten oluşuyor ilki salgın ile başladı bu salgın ki dünya genelinin neredeyse hepsine yayıldı ulaşmadık ülke hiç kalmadı diyebilirim....dünyanın bir daha bu serüvene girmemesi için insanların tekrardan dürtülmesi gerekiyor mantıgıyla 2 dalga salgından sonra kendini baş gösterecek karşılıksız basılan paralar hiper enflasyona neden olurken kapanan sanyıler ve duran ekonomiler ne yazık ki dünya genelinde daha büyük bir krize neden açacak bu kriz öyle büyük bir kriz olacak ki AB gibi büyük ekonomik birlikleri bile neredeyse yıkacak düzeyde olacak...

İnsanlar ve siyasiler o kadar buhranın ve zorlukların ardından yeni ve radikal kararlar almaya başlayacak ve dünyada bir daha böyle senaryolar olmaması için toplantılar ve karar süreçleri alacak ve alacakları bu sürecin yani 3.dalganın son ismide insanlara dayatılacak ve zorunlu hale getırılecek Saglık Çipleri olacak bu çip insanların saglıklarını takip ederken veri tabanında da insanların sağlıkları hakkında bilgiler verecek...ta bi size söylenen bu olacak esasta nihayi gaye çok farklı diyebilirim.

3.dalga üzerinde çok düşündüğümü söylemiştim eğer yanılmıyorsam eğer düşünürken hata etmediysem 3.dalga insanlara zorunlu hale getırılecek olan SAGLIK ÇİP leri olacak bu çipler hakkında çok detaylı şeyler yazabilirim ama yeteri vaktim yok sizler gooogle dan aratıp bulabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz..

Rabbim tüm insanlığı Korusun inşallah..

Sevgilerimle..
Elbisss...

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
UYARI !!!!
Bana sorarsanız ben saglık çiplerini asla uygun görmüyorum ama öyle zaman gelecek ki benim uygun görmediğim bu sağlık çiplerini insanlar gönüllerinin rızasıyla takacaklar hatta ben o zaman uygun görmüyorum takmayın dediğimde bana oldukça kızacaklar

o yüzden şimdiki bu zamanda insanlara söylemek istiyorum sağlık çipleri sizlerin asla faydasına olmayacaktır diye uyarımı şimdiden yapmak istiyorum...

Gerçi o zamanlarda kim dinler ki benim bu zamanda ki uyarımı..........

Böylee.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Çok farklı Bir RÜYA GÖRDÜM PAZAR SABAHI ....
Paylaşmak istedim.(Gündem DIŞI)

Evet her insan gibi bende rüya görüyorum fakat bu sefer gördüğüm rüyalarım diger rüyalarımdan çok farklıydı hemde hiç aklımda böyle birşey yokken bu rüyayı görmüştüm izin verirseniz size rüyamı anlatmak istiyorum...

Derin bir uykudaydım ama herşey o kadar gerçek ve herşey o kadar netti ki anlatamam yaşamanız gerekir cinstendi....Sesler bile oldukça muhteşemdi diyebilirim...

Bulunduğum semtte yüksek sesler geliyordu bizde o sırada ailemle birlikte aile yemeği yiyorduk ve tv izliyorduk akşama dogru bir saat dilimiydi 17.00 diyebilirim tam saati bilemem ama hava tam karanlık değildi yaz günüydü çünkü tişörtlüydüm..ailemde öyle tişörtlüydü....

Sesler o kadar yüksek geliyordu ki bu sesleri manyetik seslere benzetebilirsiniz neler oluyor diye merak ettim karşı pencerenin perdesini araladım karşı binalarda bizim türk askerlerimiz vardı ama uçak savar filan vardı bunlarla yukarıya dogru ateş ediyorlardı neler oluyor diye merak ettim ilk başta çok tırstım ama sonrasında cesaretimi toplayıp balkona çıktım aşagıya baktım ne göreyim çin ordusu vardı ...

Eyvah dedim çinlilerle mi savaşıyoruz diye hemen içeri kaçtım sonrasında çin ordusu evimizin kapısını kırarak içeri girdi eyvah dedim elimizde ne silah nede başka birşey vardı evdekiler korku ve panik havliyle içeri odalara kaçtı bende elime bir kesici alet aldım aileme zarar vermesinler diye kapıda bekledim kapı açıldı ama kimse bana birşey yapmadı çin ordusu yukarıya üst kata çıktı çatıya dogru yöneldiler anlam veremedim bende peşlerine gittim ve yukarıya çıktım çatıdan yukarıya çıktığımda ne göreyim devasa bir uzay gemisi vardı herkes her asker o uzay gemisini indirmeye çalışıyordu uzay gemisinin öyle bir kalkanı vardı ki manyetik bir alanı vardı her ateşte manyetik alandan kurşunlar yere düşüyordu öyle bir sesi vardı ki anlatamam uzay gemisi ateş ettiğinde manyetik bir ateş ile koca binanın üst katını mahfedebiliyordu....

Böyle bir rüyayı görmeyi devam ederken eşim uyandırdı uyandığımda şok olmuştum herşey o kadar net ve gerçekti ki anlatamam

Bu rüyanın tabiri nedir bilemem ama böyle bir süreç yaşadım paylaşmak istedim...Hani rüya o kadar netti ki sanki bir sinema filmi izler gibiydim her obje ve her nesne ve her ses çok gerçekti bu kadar net bir rüya hayatımda ilk kez görmüştüm...Hayırlısı diyelim...

Böyle.

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
Elbiss ben psikolog değilim ama seni biraz daha bırakırsak "kıyamet günü geldi" filan demeye başlayacaksın.

Virüs ile ilgili bilimsel bilgiler olan medya kanalları var. Gidip de bilgilenmek senin kendi sorumluluğun.

2) Hiper-kriz filan yok. Virüsün yayılmasına izin vermek ekonomiye daha çok zarar vereceği için mantıklı devletler önlem alıyor. Bunu yapmayan tek ülke kuzey kore. Senin gibi düşünüp misil denemesi yapıyorlar.

3) Din alimi değilim ama sen işi iyice ileri götürüp çiplere, üçüncü dünya savaşına, yeni dünya düzenine getirmişsin.

Yapmayalım. Böyle şeylere inanırsan tabi saçma sapan rüyalar görürsün. Eşine de Allah sabır versin. İyice saçmalamışsın.

Sağlık krizi bitince ekonomi hızla eski haline gelsin diye önlem alınıyor. Hem şirketleri hem çalışanları korumazlarsa. Dediğin gibi olur. Türkiye'de öyle olabilir örneğin.

Neyse.

Biraz daha mantıklı şeyler oku / izle. Ben senin psikolojini pek iyi görmüyorum.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç