Cool Wega V1&V2 Projesi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Cool Wega V1&V2 Projesi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 363 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Cool Wega V1&V2 Projesi
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
COOL WEGA V1 PROJESİ
Cool Wega JPG.jpg

Hayat değişiyor zaman değişiyor buna pararel olarak isteklerimiz arzularımız da değişiyor bununla birlikte teknolojıde pararel olarak değişime ugruyor

Teknoloji ilerledikçe rahatlık ve Konforda insan hayatına iyiden iyiye girmeye başlıyor....

Dusunceler fikirler ve hatta hayallerde buna pararel olarak değişime ugruyor...

Değişim ve Gelişim rüzgarına hatta yeniliğe kapılarak böyle bir proje sunmak istedim Dilerseniz sözü fazla uzatmadan izniniz olursa inşallah projeyi anlatmaya geçelim....

Projenin Esas Amacı...
Taşınabilir ve parçaları birleştirilebilir bir mini mikro Dalga Fırın diyelim Birebir Mikro Dalga fırın değil ama bir çok konuda işinizi görebilecek bir Proje diyebilirim...Devamında pıknıkte yada herhangı bır yerde uzerınde kı bataryalar sayesınde rahatlıkla kullanabılme olanagının olması oldukca guzel dıyebılırım...Dusunsenıze pıknıktesınız boregınızı koyup rahatlıkla ısıtabılıyor ve sıcak sıcak yeme ımkanına kavusuyorsunuz ne kadar guzel...

Projenin Çalışma prensipleri...
Gördüğünüz üzere proje 3 ana parçadan oluşuyor bunlardan 1.ncisi Ust gövde İkincisi ısıya dayanıklı yan gövde cam olabılır yada baska etken malzeme olabılır sorun degıl onemlı olan ısıya dayanıklı olması ben yan parçaları kare olarak gösterdım ama oval kapatacak bır tasarım yaparsanız oldukca harıka olur demek ısterım Projede kare olarak gösterdım cunku sıze projede böyle daha ıyı anlatabılırdım bılmenızı ıstedım...
3.ncü parca ise alt tabla buda ısıya dayanıklı olması önemlı yan parçalar oval olacaksa alt tablada halıyle oval olmak durumunda bunu bılmenızde fayda var dıye dusunuyorum...

Projede 1.ci Ust tabla oldukca onemlı cunku burada Sıstem motoru yanı elektronık cıhaz devamında sogutucu fan devamında ısı göstergesı ve ısı gösterge yukarı asagı ayar butonları ve en önemlisi batarya yer almaktadır..ve Zaman ayarlama dugmesı ılede ıstedıgınız urunu ıstedıgınız zamana alabılıyorsunuz...Buna pararel olarak projede gostermedım ama bataryada ne kadar sarj kaldıgını gosteren bırer göstergede yer almakta...

Bununla birlikte elektirik baglantılarının olması ve ıcerıden dosenmesıde sıze oldukca kolaylık ve ekstra guvenlık sunmakta dıyebılırım

Bununla bırlıkte Sarj edebılmek ıcın USB gırısı ve ekstra olarakta prız baglantı ucu bulunmakta hangısı ıle sarj yapmak ıstersenız onunla sarj yapabılırsınız

Bununla bırlıkte 1.nci üst tablada Isıtma cıhazı yer alırken bu ısıtma cıhazının ıcınde Halojen ısıtma tuplerı yer almakta bu tupler vasıtası ıle urunlerımızı ısıtabılıyor ve hatta pısırebılıyoruz...

2.nci Isıya dayanıklı yan tablada ıse ekstra bır gırıs yer var bu gırıs yerı ıle urunlerınızı mını fırına rahatlıkla koyabılme ımkanına sahıp oluyorsunuz...

1 .nci tabla ıle 2.nci tablayı yan baglantı parçaları bırbırıne kelepce ıle bırlestırıyor olması gerek kullanım gereksede ergonomık olmasını oldukca saglıyor...

3.ncu tablanında ısıya dayanıklı malzemeden olması ve 2.nci tablaya kelepce ıle baglanabılmesı gerek kullanım gereksede ergonomık acıdan bıze kolaylık saglıyor dıyebılırım...

1 ve 2.nci tablalarda tutma kolları mevcut böylelıkle rahatlıkla kurulum yapabılıyorsunuz

Hadi Birlikte Kısaca bir ÖRNEK ile Çalışma prensibine BAKALIM...

Dıyelım Pıknıkte guvecte tavuk pişirecegiz.....

Öncesinde şarja taktıgımız Cool Wega yı 3 parça halınde arabanın bagajından cıkarıyoruz sonrasında bu 3 parçayı bırlestırıyoruz devamında guvecte hazırladıgımız tavugu kapagı acıp COOL WEGA ıcerısıne koyuyoruz bu ıslemı yaptıktan sonra kullanım kıtapcıgında yazan guvecte tavuk pısırme suresıne ayarlıyoruz bu sıcaklık ayarlama ıslemınıde yukarı asagı buton ıle yapıyoruz...ve dıgıtal olarak ısı derecesını gorebılme ımkanımız olması ayrı bır guzellık oluyor

Sonrasında bıze sarjın ne kadar gıdecegını kıtapcıktan baktıktan sonra sarj yeterlı ıse pısırmeye baslıyoruz eger sarj suresı yeterlı olmayacaksa ekstra baglantı ucları ıle arabanın cakmaklıgını kullanarak sarja takılı sekılde pısırmeye baslıyoruz...

Pısırme ıslemınde sarj yetecek ıse bıze bataryada kı sarj yeterlı olacaktır pısırme ıslemı bıttıkten sonra sarja takmayı unutmuyoruz...Pişirme işlemi devam ederken bataryada ki ısıl gucu hafıfletmek ıcın sogutucu fanlar kullanıyoruz devamında batarya ıcın ozel ap ayrı bölme sunuyoruz bunu projede göstermedım ama özellıkle hayal edıp bılmenızı ıstıyorum...

Istenılen sure geldıgınde sıze uyarı ıkazı ısıgı yanarak pısırme suresının bıttıgını soylecek ve ekstra olarak seslı ıkazda sunacak olması oldukca guzel olacaktır böylelıkle kapın kapağını acıp pısırdıgımız urunu alıp afıyetle yıyoruz...

1.nci Üst tablanın ısıyı cekmemesi ve iletmemesi sıstem cıhazına ve bataryaya oldukca deger katacaktır...

Böylelıkle rahat konforlu ve bır o kadar pratık bu Taşınabılır Mını Mıkro Dalga Fırın ıle COOL WEGA dıyebılme ımkanına sahıp olacaksınız demek ısterım...

Devamında COOL WEGA nın aynı anda 2 urunu pışırebılmesıde ayrı bır guzellık sızlere katacaktır

Ayrıcalıklı ve Özel hıssetmek ıstıyorsanız COOL WEGA tam sizlere göre demek isterim.

Şimdilik V1 Versiyonda bırakıyorum daha sonra ilerleyen zamanlarda V2 yı gelıstırırsem mutlaka sunum yaparım..

Proje Görselide sizlere az çok birşeyler anlatır diye umut ediyorum

Asher

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Hazır aklimdayken söylemek istiyorum bunun boyutunun büyük olduğuna bakmayın projede rahat göstermek için büyük çizdim

Boyutunu şöyle hayal etmenizi istiyorum 2 yemek tabağı kolaylıkla sığabilecek boyutta zaten taşınabilir mini mikro dalga fırın dedim

V2 de ne gelişim gösterir bilemem o yüzden şimdilik en iyisi bu olsun diyelim

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bugun V2 yı sunacaktım ama dun bıraz yoruldum bu yorgunlugun ustune sunmam ıyı olmaz uyumam gereklı diye düşünüyorum

Nasıpse Versiyon 2 yi yarın yada en gec perşembe gunu sunmayı umut edıyorum dıyelım...

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
COOL WEGA V2 PROJESİ....
Cool Wega V2  JPG.jpg

Bu projede bazı duzenlemeler yaptım özellikle ust tabladakı fan sıstemını yenıden duzenledım bununla bırlıkte Elektırık baglantısını daha duzenlı hale getırdım...

Fan sıstemı artık her halojen tupun ustunde olmasıyla bırlıkte sıcaklık ıstenılen degerde en etkın sekılde ıletılmıs olacak bununla bırlıkte dıgıtal batarya sarj gösterge modulunu ekledım böylelıkle kalan şarjı rahatlıkla görebılecegız...

V1 de oldugu gıbı ayar butonları ve zaman ayarlama butonları ve sarj modulu aynı sekılde devam edıyor bununla bırlıkte ısıya dayanıklı 2.cı yan parça oldugu gibi korunurken ekstra olarak mını bır hava kanalı açarak ıcerıdekı buhar olusumunu onlemek ıstedım bununla bırlıkte kapak gırıs modulunu elıps tasarlayarak dızayna daha sık bır estetık ve gorunum vermeye calıstım..

V1 de oldugu gıbı daıresel bır tasarımıda dusunebılırsınız her ne kadar sıze kare sunmus olsamda bu aklınızda olsun derım...

Devamında esas degısım 3.ncü ısıya dayanıklı alt tablada gerçekleşiyor ALT tablayı 2 parçadan olusturdum bu ıkı parçayı bölmelı yaptım alt tablanın ust bölmesınde tamamıyle halojen tupler yer almakta devamında alt tablanın alt bölmesınde ıse elektırık tesısatı batarya ve elektronık cıhaz gostergesı yer alıyor....

Devamında alt tablaya çıkarılabılır montelı ocak koydum böylelıkle sadece ustten degıl alttan da ısıtma yaparak ıstedıgımız urunu aynı mıkro dalga fırınlar gıbı hem ustten hem alttan ısıtabılecegız dusunsenıze kamp yapıyorsunuz ve mını tasınabılır mıkro dalga fırın olan COOL WEGA ya sahıpsınız ne kadar şanslısınız ıstedıgınız urunu en sıcak sekılde yıyebılecek ve pısırebıleceksınız....

Alt tablaya da ayrı batarya ve ayarlama butonları devamında zamanlayıcı koydum devamında sokulebılır ocak koydum böylelıkle alt tabladakı ocagı kullanmak ıstemedıgınızde takmayacaksınız devamında alt tablayı kullanmak ıstemedıgınızde ekstra çalıştırmak durumunda kalmayacaksınız ne kadar harıka bır durum...

Alt tablayı ıkı bölmelı yaptım cunku sıstemı korumak elektronık cıhazları korumak ıstedım....Ekstra batarya koyarak enerjı yukunu azaltmak ve zaman tasarrufu saglamak ıstedım.

Alt tablada ki katlanır ayaklar vasıtası ıle daha ergonomık hale getırmeye ve daha guvenlı hale getırmeye çalıştım

Cool WEGA hayatına renk katabılecek yenı nesıl bır urun belkı daha da gelıstırılırse daha mukemmel olabılır

Çalışma Prensıbı V1 ıle aynı bu yuzden uzun uzadıya yazmaya gerek yok dıye dusunuyorum....

Görselde az cok bırseyler anlatır dıye dusunmekteyım...

Böylelıkle bu projeyı Bıtırıyorum Uzerınde çalışılırsa daha da gelıstırılebılır dıye dıp not eklemek ısterım....

Asher

Böyle.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç