Çin Ejderha Efsanesi

İpar

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Ejderhalar yarasa kanatlı, dikenli kuyruklu derisi pullu, ağzından ateş saçan dev kertenkele ya da yılan olarak tarif edilirler söylencelerde. Bu yaratıkların insanların düş dünyasına nasıl girdiği tam olarak bilinemiyor.

Dev boyuttaki dinozor kemiklerine rastlayan insanların düş gücünü çalıştırması yoluyla ortaya çıkmış olabilirler. Bir...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

sakal

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Tevafuk oldu bu yazınız,iki gün önce 95 yaşında bir dedemiz var ara sıra muhabbet ederim kendisiyle..Eskiden yeniden konuşurken oda bana bir ejderhadan bahsetti bu dağlarda yaşayan..(Pozantı Çakıt vadisi).Yav dede dedim ejderhanın bir kaç tane kafası olur ağzından alev filan çıkarırmış filan dedim gördüğün başka bir şey olmasın dedim..bozuldu...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

İpar

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Çok güzel bir anlatı ile renk katmışsınız,teşekkürler Sakalpoz

Mitler arasında dolaşırken gerek Ortaçağ Avrupa dünyasında,gerek Çin ve Japon mitolojisinde ejderha efsanelerine rastlıyoruz.
Belli ki bir dönem gerçekliği olmuş olabilir..

sakal

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Şimdilerde Keloğlan adında bir animasyon bir film yayınlanıyor,orada da bu yedi başlı ejderha işlenmişti,Hatta başka konuda bahsettiğiniz ''yada taşı'' efsanesine benzer hikayeler birkaç bölümde de geçti,severek mecburiyetten ara sıra izlerim.Neden olmasın,çoğu efsane yaşanmış olaylar değil mi zaten..belki bir gün rastlarız dedemin dediği gibi..