Cehennemin Aslında Bir Lütuf Olması

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ÜstünKişi tarafından oluşturulan Cehennemin Aslında Bir Lütuf Olması başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 425 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Cehennemin Aslında Bir Lütuf Olması
Konbuyu başlatan ÜstünKişi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ignostik üye

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Tanrının cehenneme gideceklere sonsuz yaşam vermesinden kaynaklanmaktadır. Tamam cehennemde azap, acı vb. kötü şeyler var ama aynı şeyler dünyada da var ve insanlık ortalama 70 yıllık yaşam süresiyle bu istenmeyen durumların önünü büyük ölçüde aldı. Sonsuz yaşam süresiyle herhangi bir yeri istenilen şekle çevirmenin olasılığını siz hesaplayın.

Ben hesapladım ve tahminlerim doğru çıkarsa cehennem de eninde sonunda güzel bir yer olacak. Bu yüzden kötü bir insan olmaya karar verdim. Cehenneme gitsem bile zaten ölümsüz olacağım, birkaç milyon yıl çalışır uğraşır cehennemi istediğim gibi bir yer haline getiririm.

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
HA HA HA bence senin yorumun amatörce ve oldukça komık.. hala anlamıyorsun değil mi? bize sonsuz yaşam değil sonsuzlugu varedebilecek bir yaşam gerekiyor. ..hesaplar ve tahminler, bir şeye karar verdiğinimi sanıyorsun? yoksa,,
hadi amaaaaaa..
cennet ve cehenneme inanıyorsan, seninle işimiz var asıl bu yorumu silmek gerek. eger birgün cennete veya cehenneme gidiceksem bunu kendime hakaret sayarım eger tanrı olamıyacaksam . kuralları olan biryerde ölümsüz olmak çok anlamsız olmaz mı? :ROFLMAO:

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Düşünürken fazla kasıyorsun @ignostik üye . Sana tavsiyemdir: Bazı şeyleri düşünürken doğru veya yanlış, gerçekçi veya hayal ürünü olup olmadıklarını bırak sadece eğlenmeye odaklan. Belki bu sayede kısır döngüye girmiş, yeni bir şey üretmekten aciz düşüncelerinden kurtulma fırsatı bulursun.

Kara Kalem

Yeni üye
Yeni Üye
Ya yaşadıklarımız 'cehennemde' görebileceklerimiz yanında devede kulak kalırsa!?
Her yıl 14 milyon çocuğun yetersiz beslenme ve önlenebilir hastalıklardan öldüğü bir dünyada,
Milyarlarca insanın açlıkla boğuştu bir gezegende, diğer yandan en zengin 22 kişinin kaynakların yarısından fazla olduğu bir dünya..
Ülkenin en gelişkin şehirlerin birinde bugün 20 li yaşlarda bir genç ' abi açım,iş bulamıyorum, karnımı doyurur musun' diyerek hıçkırarak ağlaması, benim cehennemimi yaşattı, yaşatıyor ve yaşatacak.

Çok tanrılı dinlerden kalma bir inanış olan cennet/cehennem'e de -varsa da- hepimiz kendi yakacağımızı kendimiz götüreceğiz. Kimi yaptıklarıyla, kimi yapamadıklarıyla, sustuklarımızla.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
@Kara Kalem Yaşadıkların cehennemde yaşayacaklarının yanında devede kulak zaten. Mesela ben cehenneme gitsem öncelikle malum kişiyi ziyaret eder, cehennemi ona cehennem ederdim. Hatta öyle bir sapıtırdım ki zebaniler bana bakıp örnek alırlardı.

Sonsuza kadar vaktim var zaten, bu vesileyle önce cehennemdeki hesaplarımı kapatırdım sonra cennetekileri aramaya başlardım.

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
cennet cehennem bu mantık mantıksız bir kere, düşünsene 1000 insanı öldürüyorsun. sonra allah denilen arap putu senı sırf müslümansın diye cennete koyuyor. bu dünyada bile böyle bir hak yokkı islamda kötülerin ne işi var? lannn cennette sırf müslüm diye kötülere torpil! geçen bir allah figürü ne gerek varki ozaman cehenneme müslüman atmayı direk cennete at bu kötüleri ne yani ben allahtan daha zekiyim! diye allah beni kıskanıcak mı?
ama bunlar gerçek ben daha zekiyim. bu yüzden cennet yok cehennemde yok. allah hiç yok. ama bir yaratılış olabilir. belirsizce sessizce..
cehennemde ateş varmış bu bildiğimiz ateş değilmiş hadi lennn bildiğimiz ateş işte ateş su toprak tahta.. denklemı artık müslümler yalanlarını gizlemek için rezil olmayı bile göze almışlar..diyoruzya sırat koprüsünden insanlar aşagıya cehenneme düşüyorsa orda yerçekimi vardır...
eeeee yerçekimi varsa zamanda vardır. demekkı zaman varsa orası ölümden öncekı yer olan evrendir. al sana en kral ispat!
demekkı bu ispat aynı zamanda islamı da çürütür. basitçe ve eglencelı.. bu kadar basit ve ucuz yorumları olurken gülmekten kendimi alamıyorum. ben aştım artık. sıradan biri değilim. insan üstü biri oldugumu düşünüyorum sadece bedenim insan.. gerisi insan olamaz çünkü gerçeğe çok yaklaştım! .
:ROFLMAO:

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç