Cehennem Neden Sicak ve Yakici?- Mantiksal Aciklama

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Din Bilimleri kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Cehennem Neden Sicak ve Yakici?- Mantiksal Aciklama başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,238 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Din Bilimleri
Konu Başlığı Cehennem Neden Sicak ve Yakici?- Mantiksal Aciklama
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Aynen senin ile ilgili ne yazdiyasam o cikiyor.
Sen aynen boyle benim dediklerimi yapmaya devam et
Sonucta bunun esiri olmak
Baskalarina karsima hastaligi
Bunun nasil bir psikoloji oldugunu da sonra aciklarim

Kahin ya da medyum demiyeceğim evrensel. (Benim kadar olmasa da :cool:)modus operandi uzmanı olduğunuzu belirtmiştim. Lakin,inanın sizin düşünce ve açıklamalarınız benim için hiç bir anlam ifade etmiyor. "Kötü söz sahibine aittir" ilkesini işinize geldiği gibi kullanma özgürlüğü hakkınızı da iyi kullanıyorsunuz nasıl olsa.

Felsefe sitesinin tek amacının,sizin yaptığınız gibi, kendiniz gibi düşünmeyenleri aklınız sıra küçümseyici tavrınız, diğer sitedeki örnekler ile de sabitlenmiş olduğu üzre , anlaşılmaz olduğunuzun ısrarla belirtilmesine rağmen sizin de garip ısrarınızın gurursuzca sergilendiği bir sahne olmadığının eminim pek çok kişi farkında. Sizin deyiminizle "bilişsel yetenek" gözü açık olanlar,en azından.

Özet olarak,benimle ilgili açıklamalarınız sadece beni ilgilendirecek olacağından ve tarafımdan hiç bir önem arz etmediğinden zahmet buyurmayınız :smile:

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Kahin ya da medyum demiyeceğim evrensel. (Benim kadar olmasa da :cool:)modus operandi uzmanı olduğunuzu belirtmiştim. Lakin,inanın sizin düşünce ve açıklamalarınız benim için hiç bir anlam ifade etmiyor. "Kötü söz sahibine aittir" ilkesini işinize geldiği gibi kullanma özgürlüğü hakkınızı da iyi kullanıyorsunuz nasıl olsa.

Felsefe sitesinin tek amacının,sizin yaptığınız gibi, kendiniz gibi düşünmeyenleri aklınız sıra küçümseyici tavrınız, diğer sitedeki örnekler ile de sabitlenmiş olduğu üzre , anlaşılmaz olduğunuzun ısrarla belirtilmesine rağmen sizin de garip ısrarınızın gurursuzca sergilendiği bir sahne olmadığının eminim pek çok kişi farkında. Sizin deyiminizle "bilişsel yetenek" gözü açık olanlar,en azından.

Özet olarak,benimle ilgili açıklamalarınız sadece beni ilgilendirecek olacağından ve tarafımdan hiç bir önem arz etmediğinden zahmet buyurmayınız :smile:

Bu mesaji n bile benim seni gözlemim den yaptigim psikolojik diagnostic analizi doğruluyor.
Keske bu analizi yanita bilsen!

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bu mesaji n bile benim seni gözlemim den yaptigim psikolojik diagnostic analizi doğruluyor.
Keske bu analizi yanita bilsen!

Zeka seviyeniz ve hastalık dereceniz kesinleşmiş olduğundan an itibariyle sizin gibi biriyle diyalogun gereksizliğine karar verilmiştir.:biggrin:

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Zeka seviyeniz ve hastalık dereceniz kesinleşmiş olduğundan an itibariyle sizin gibi biriyle diyalogun gereksizliğine karar verilmiştir.:biggrin:

Umarim bu kararinda kalirsin da; hic zannetmiyortum.

Gecmiste bu kararini o kadar cok cignedin ki!

Cunku sana gozlemden koydugum teshis bunun esiri oldugunu gosteriyor.

Simdi bu esaretini kanitlayan ve beni dogrulayan mesajini bekliyorum.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
cehennem elinde heceler demi/nemi
nem-i şahsına münhasır cehe/hece

hecennem derdi ki ( hacı annem) korkma olum bizim ele uğramaz

ceh-i nem de ceh-i nem;

en önem hece

ceh- en -ö-nem

--

bir gün hatılarım bunları yazmışım bir delilikte ; düşünüyorum çıkış yolu
hecenin nemi
cehaletin önemi;
hecenin önemi- hecenin oluşması ve kelimelerin oluşması/yoğuşması gibi anlamlara yoruyorum bunu/uyuşturuyorum; VE kavrayışım doğuyor bir yandan da
Herşey de bir şey arıyorum;
Akdelik-karadelik bile yaptım ben ondan (cehennemden) bazı arkadaşın mistik dilüşıns dediğinde

Sorna tuttum bunları açıklamaya da giriştim; Çünkü insanlara acıyordum ya da kendim acımıştım- canım acımıştı, canım yanmıştı çok; bu ne saçmaydı-
Onları cehennemden kurtarmalıydım- Cehennem fikrinden soyutlamalıydım;

Boş küme olduğunu söyledim bi ara ;Sonsuz boş küme çünkü başlayamazdı-sonsuzdu ve bugün boşsa yarında boş , Sonsuz ola başlayamz; baş yoksa so nyoktur o halde cehennem başlayamazdı; Ben bunu Tanrının bir adalet denklemi ve çözsün diye bizlere/insanalra sunduğu matematik-mantık paradigması olarak gördüm;

Geliştirme önerileri türettim;
Kavramsal düşünme yetkinliği geliştirdiğine dair savlar öne attım-Bunlar tükenmez; Hatta bilinmeyen noktalardan cehennemin varsal kavramı olarak soyut düşüncede genleşme ve gelişme yansıttığını kanıtladım- hiç olmasa bile düşünem üzeiren etkili idi; Herkes aşamıyor; Burada garip bi şey var dediğinizde bunu çözeceksiniz; ;atıllık tutkunu bunu anlamaz; Mizkin Yunus (Conis) gelirola

(ne diyor vazi! Tanrının insanlara verdiği çetin bir uğraştır bu-düşünme işi; Her şey ilginç ilginç diyor vaiz)

cehennem ancak boş küme ile tanımlanabilirdi

Türkçe isim türetmeleri ve benzetmeleri uyuşturmaları yapıyordum ve bunları otomatik okumalarla anlam yatkınlıklarıyla ve kelimelerin harfleri sırasııyla yerinde olmasa da doğru okunması benzeri bir deney vardı ona benzetiyordum;
Sonra tuttum bazı başka kuran ifadelerini de TÜrkçeleştirip neler ütrettim, Kendimi aşkın gama Çelikakıl yaptım; akıl çelmedim-fikir türettim- denedim de denedim;
fikirtüretir olsun benbim soyadım- kim oğlu kim; ya da "kim fikirtüretir"; isyanlardayız oğlu isyanlardayız

Cehnnem boştur diyor vaiz!
HEnüz boştur yazmadık mı?
Hoca yı göndeririz; Biz de arkasından gideriz;
Henüz boşsa biz doldurmamaya güderiz;
Tanrı günü Tanrı ile hesaplaşırız-iyi hesaplaşıcıdır o; Bİz onunla iyi hesaplaşırız; Al defterden ver defterden
Bizim defterde ne varsa o çıkar; Buraya yazdık zaten hepsini;
Bizim bura amel defteri oldu zaten;
amelimiz bu
razı olan razı güder;

herkes herkesten razı gününde ben bir razı düşledim razıdan yapılma razı
razının razıdan hakkı mı var razı olalım
ben razıyım sen razı olalım
razının razıdan eksiği mi vaR?
herkes razı gününde yabancılar meydanı; beni gömmeye gelin emi!

Son düzenleme:

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Hanifilikmbir din degildir, islam dinin sunni mezhebinin 4 dalinmdan biridir.

Haniflik İbrahimi dinler dediğimiz aslı İslam olan dinin mensuplarına denir. Tüm ilahi dinlerin ortak paydası Kelime i Tevhiddir. Yani LA İLAHE İLLALLAH. Bu ortak paydası kabul etmeyen hicbir din İbrahimî din değildir.

Hanefilik İmam Ebu Hanefi den adini aldığı mezheptir.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Haniflik İbrahimi dinler dediğimiz aslı İslam olan dinin mensuplarına denir. Tüm ilahi dinlerin ortak paydası Kelime i Tevhiddir. Yani LA İLAHE İLLALLAH. Bu ortak paydası kabul etmeyen hicbir din İbrahimî din değildir.

Hanefilik İmam Ebu Hanefi den adini aldığı mezheptir.

Yukaridaki sadece islami bakis acisidir.

Diger dinler olan ve ibrahim'in kendisi zaten islamdan oncedir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar