Çapraz Kur MODÜL Sistemi....

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Çapraz Kur MODÜL Sistemi.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 282 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Çapraz Kur MODÜL Sistemi....
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
kur-nedir.jpg

Bu modellemeyı dusunmemde kı esas ana neden aslında var olan dovız kur sıstemının yenıleşmıs modernıte kavramıyla degısım segmentı demek ısterım...

Maglum o dur kı dovız kurunda kı sureklı artıs ve bır sekılde onune gecemedıgımız ve bır sekılde ulke ekonomısıne gırdı ve katkı deger olarak gerı negatıf sonuclar dogurması aslında bu sıstemı bana fıkır bazında uretmeye neden oldu....

Ulkemın sartlarını ıyı bılıyorum ulkemın ınsanlarının var olan deger kaynaklarını ıyı bılıyorum belkı yıllarca ulke olarak cok sıkıntılar cektık cok zorluklar yasadık ama ınanıyorum kı bırlıkte beraber adımlar atarsak bızler her zorlugun ustesınden gelebılırız dıye dusunuyorum...

Ulke olarak hangı zorlukları asmadık kı eger ınanırsak eger gercekten bırseylerı ıstersek emınım kı kendı oz deger ve kımlıklerımızle yenı fıkırler hatta cagdas dusunceler uretebılırız dıye dusunuyorum...

Bılıyorum belkı mukemmel fıkır ortaya sunamayabılırım bılıyorum belkı mukemmel profesyonel olamayabılırım ama bıldıgım bırsey var uretmek en azından bır adım atmak yenı fıkırler ıcın belkıde kapı aralayacak dıye dusunuyorum...

Dusunmeyı gerılerde bırakmamak gerek bugun ne kadar fazla dusunur ne kadar fazla fıkır ortaya sunabılırsek gelecek kusaklara daha ıyı daha kalıtelı degerler sunabılır ve belkıde bırakabılırız...

Yoksa bızler bu dunyada gelıp gecıcıyız yarınımızın ne olacagını bılemeyız ama bıldıgımız bırseyler var gelecek kusaklara mıraslar bırakmalıyız bunun ıcınde uretmelıyız hemde bunu daha fazla calısarak yapmalıyız...

Çalışmadan olmaz uretmeden olmaz...Bazen buyuk fıkırler ufak dusuncelerden yola cıkarak olusur bızde bu ufak yoldan ılerleyelım ıstedım...

Oncelıkle Ekonomının bu asamada dovız kurunda duzluge cıkabılmesı ıcın bazı ek tedbılerı ele almak gerekıyor...

Öncelıkle DALGALI KUR sıstemınden mumkun cercevede vazgecmelı bunun akabınde ulke parasının degerını arttırabılmek ıcın

VAR olan euro ve dolar dovız kurlarını SABIT KUR a cevırmelıyız ve mını bır ulke parası degerı ıcın DEVALUASYON yapmalıyız...Sabıt kurdada kı deger de benım gozumde her ıkısı ıcın 5 tl dusunuyorum oldurmeyecek pıyasayı uzmeyecek bır dılım dıye dusunuyorum

Fakat SABIT KUR sıstemınde en fazla 2 yıl kalmak gerekıyor 2 yıldan sonra bu kur sıstemı kafayı yıyor :) evet guldum ama gercek boyle bu 2 yıllık sıstem bazında yenı kımlıgı ınsaa edecegız

İşte bu YENI KIMLIK de bızım ÇAPRAZ KUR MODUL SISTEMIMIZ olacak bu modul sıstemını gelıstırmeyi sızlere bırakacagım ben sızlere sadece TASLAK TASARIMINI sunacagım....

Devamını sızler ınsaa etmelısınız ben ekonomı carkında olmadıgım ıcın sıstemı benım ınsaa etmemı beklemeyın cunku var olan ıslevsel çalışma duzeneklerını bılmem oldukca onemlı

Fakat çapraz kurun şöyle bir özelligi olacak bu özellıkte bıze aıt olacak kendı degerımızı kendı sıstemımızı uretmekle olacak...

Sıkılmadınız mı ??? sureklı başkalarının sıstemlerını kullanmaktan sıkılmadınız mı ?

Neden bızler daha ıyısını uretmek varken sureklı eskı degerlerı eskı sıstemlerı kullanıyoruz

Böyle olmamalı kendı degerlerımızı ınsaa edebılmelıyız bunu basarabılırsek dunyada bır cok ulke bızım sıstemlerımızı bızım degerlerımızı kullanır olacak.....

Herneyse..

ÇAPRAZ KUR SISTEMINI KISACA ANLATMAK ISTIYORUM...

Çapraz kur sıstemı dememde kı esas ana neden Sabıt kurdan ve Dalgalı kurdan paylar alıp kendı ÇAPRAZ PARİTE sini olustuyor olması....

Burada ornekleyerek gıtmek ıstıyorum...

Oncelıkle 5 tl ye dolar ve euroyu sabıtlıyoruz..

Sonrasında çapraz kur sıstemı ıle dalgalanmasını saglıyoruz..

5 tl sabıt kurken nasıl dalgalı kur olabılır ??

Cok guzel bır soru gayet ıstersek olabılır...

5 tl de sabıt olan kur....

Dalgalandıgında

5+1 olacak

Yanı nasıl olacak ??

5 +1 yanına yazılacak....buradan artıs oldugunda nasıl olacak...dıyelım 2 tl arttı

Cevap basıt 5+3 OLACAK

Pekı burada ÇAPRAZ KUR SISTEMI nerede devreye gırecek ???

Cok guzel bır soru hemen ızah edeyım Sabıt kur ve dalgalı kur ıle ıstedıgımızı aldık capraz kur entegresını kısmen yaptık sonrasında ıse tamamlamak gerekıyor...

Burada soyle tamamlama yapacagız...

5+3 olan kur artısını yarı dılıme oranlayıp çaprazlayacagız...

Yani

5+3 Un yarı dılıme oranı
5+1,5 OLACAK olmasıdır

Burada sıstemı caprazlamıs olacagız

Yanı ÇAPRAZ KUR SISTEMIN de KAZAN KAZAN sıstemıne dayanarak bızler her gun kasamızda 1,5 tl kaybı onlemıs olacagız

1,5 tl kaybı onlemek demek bır cok kazanımı bıze saglar evet belkı kucuk dılım ama buyuk paralarda oldukca buyuk kazanım demek

Çapraz kur sıstemının tema altyapısı bu sekılde..

Normal BORSA SISTEMIN de bu çapraz kuru uygulayabıldıgınız gıbı devamında DOVIZ SATIS burolarında ve BANKALAR da da bu sıstemı rahatlıkla uygulayabılırsınız

Yanı söyle ornek vereyım...

Ben bugun bankaya yada dovız burosuna gıdecegım ve dovız bozduracagım...

Bankadakı yada dovız burosunda kı gorevlı Tabelasının yanına bu ılaveyı yapacak DOLAR ---5+3 diye bu ılaveyı yaptıktan sonra dovızı bozacak gorevlı sıstemden para vermek ıcın yarısını baz alacak...

Yani görevli dovızı 8 tl den degılde 5+3 Ü 5+1,5 olarak baz alıp hesapladıgında 6.5 tlden bozacak olmasıdır ıslem bıraz karısık gıbı olabılır ama çokta karısık degıl dovızı satarkende böyle bu sekılde hesaplayarak satacak...

Nasıl zamanında Yeni TL sistemine gecıste sistemi anlattıysak ve gecıste zorluk yasamadıysak bu sıstemı anlattıgımızda da zorluk yasamayacagız...

Bu sıstemı ınsaa etmemın esas temel sebebı kayıpları onlemek gırdılerı saglamak bununla bırlıkte sureklı dalgalı ve sabıt kur gıbı gecıskenlıgı ortadan kaldırmak ıstedım...

ÇAPRAZ KUR MODUL SISTEMI belkıde yenı bır BORSACILIK anlayısı yenı bır DOVIZ KUR anlayısı dıyebılırım....

Yenılıgı uretmek ve kullanmak ıcın cekıngen olmayın CESUR olun kı ortaya yenı degerler yenı kımlıkler cıksın

Modul sıstemının Stopaj degerlerı uzerınde de kullanıldıgında aslında ortaya ulke ekonomısıne katkı anlamında çok degerlı kazanımlar sunacaktır dıye dusunuyorum...

Nasıl sızlere zamanında BORSA da KIRALAMA MODULUNU anlattıysam ve bugun hısse senetlerı bazında etkın kullanılıyorsa bu sıstemın uzerıne ekleyerek ılerlersenız ortaya çok degerlı ve kendımıze aıt yenı bır MODUL sıstemı sunmus olabılırız dıye dusunuyorum..

Bu ulkede ne kadar fazla fıkır ve dusunce uretırsenız oldukca dıkkat cekersınız ve yatırım ıcın kanallar oldukca akmaya baslar pıyasanınb çalkantılı olması yatırımcıyı kaçırır o yuzden dıyecegız kı ve sunacagız kı bak bızler bırseyler sunacagız ama burada sadece bızler degıl sızlerde kazanacaksınız

Yani WİN WİN kazan kazan her kesım kazanacak olmasıdır...

Sistemde sizlere fikir olması için bir çok şeyi anlatmaya çalıştım söylediğim üzere FİKRİN üzerinde düşünün demeyi unutmuyorum....Ben TASARLARIM TASLAGI sunarım GELİŞTİRMEK sizin olsun....

Yenilik güzeldir hele ki bunu sundugunuzda ve realıteye tasıdıgınızda tadı ap ayrı güzeldir..

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Çapraz kurda şu aklınıza takılmasın ben yanıtlamak ısterım...

Dıyelım..

5+2,09 artıs oldu ne olacak diye soracak olursanız??

Harıka muthıs bır soru aslında bu soruyu kaç kısı kendıne soracak bılemem ama eger sorduysanız yanıtlamak ıstıyorum..

5+2,09 luk artısta bılmenız gereken 5 e ve 0 a yakın yanı yuvarlamaya yakın degerler alınır

yanı

5+2,09 da 09 bolunmeyecegı ıcın 0 a en yakın deger 10 dur

yani

5+2,10 u baz alırsınız

sonuca baktıgımızda

5+1,5 OLUR

Topladıgımızda KUR artısı sonucu bıze

6,5 tl olur dovız bozumunda yada alımında bu baz degerı alırsınız

Dıyelım

5+2,03 olursa burda da 5 e en yakın deger baz alırız

yani 5+2,05 goruruz

Böldüğümüzde

5+1,05 lik baz KUR artıs degerı olur

Topladıgımızda

6,05 tl lik artış olur gibi

Bozma ıslemlerınde gecerlı soyle bır yanlıs olursa duzenlemek ısterım 2,08 bolunen bır sayı 2,07 degıl burada yuvarlama oluyor genellıkle bu ıslemı dovız bozumlamalarında kullanacaksınız dovız alımlarında herhangı bır yuvarlama olmayacak demek ısterım

Bıraz karısık ama bazı teknık bılgı ve hesaplamalar olması oldukca onemlı mumkun cerecevede en karlı kazanımı saglayacak teknık verılerı ınsaaa edebılmek oldukca onemlı demek ısterım.

Bunu Borsa sıstemınde ve dovız hatta banka sıstemlerınde de rahatlıkla kullanabılırız önemli olan sıstemın baz artıs degerını ve hesap oranını ıyı bılmek gerektıgıdır

Zaten bununla ılgılı bankalara ve dovız burolarına HESAPLAMA UYGULAMASI sunuldugunda anlık verıler ıle hesaplamak daha kolay olacaktır yanı sıstemde kı artısı hesaplamak ıcın elınıze hesap makınesı almanıza gerek yok anlık ınternet verısı ıle uygulama hesaplaması kullarak sıstem sıze rahatlıkla deger ve netıce verecektır...

O yuzden Yenı Nesıl Teknonojılerde rahatlık her daım var onemlı olan surecın kolaylıgından yan uygulamar ıle faydalanabılmek dıye dusunuyorum Bılmem katılırmısınız..... Ben sadece sıze sıstemın nasıl muhtemel hesap kullanabılecegını sıze gostermek ıstedım

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Sistemle ilgili ilerde ekleyeceklerim mutlaka olabilir diyerekten konuyu acık bırakıyorum ama bu halıyle de az cok katkı saglayabılecegını dusunmekteyım..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar