Can Dündar`a ait sözler

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde Dem tarafından oluşturulan Can Dündar`a ait sözler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,235 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Can Dündar`a ait sözler
Konbuyu başlatan Dem
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Dem

Dem

Felsefe.net
Yeni Üye
*Yeterince dürüstseniz, fazlasıyla aşık ve gercekten seviyorsanız; Hazırsınız demektir: artık mutsuz olabilirsiniz.

*"Hayatımda biri yok, birinde hayatım var" diyebilmektir aşk.

*"Kadınlar kendini güldüren erkekten hoşlanır" sözü yalandır unutma. Çünkü kadınlar, sadece hoşlandıkları erkeklere güler aslında.

‎*6 milyar insanın içinden yalnızca birini seversin. Sonra onun sevilmeye layık olmadığını anlarsın, bütün dünyayı suçlarsın.

*Anlık yaşıyoruz bir yerde, hemencecik gönülden seviyoruz! Anlık da olsa sevmek güzel de, yoksa kendimizi mi kandırıyoruz.

*Artık başka biri alacak yerimi. Ve biliyorum zamanla unutacaksın beni, ama sonkez düşün; sevebilir mi seni, benim sevdiğim gibi.

*Artık yaşanmak için değil ayrılmak için yaşanır oldu aşk. Ve terketmeler yetmezmiş gibi birde emir verilir. Kendine iyi bak...

*Aslında yanlış kadın yoktur. Sadece ters istikametten gelen erkek vardır. Çünkü aşk erkeğe yakışır, kadın zaten aşktır.

*Aşk sabırdır belki, ama asla tahammül değil.

*Aşk sevmesini bilen için vardır ve karşılıksızdır. "Ne kadar seversen o kadar severim" gibi düşünmek aşk değil, tüccarlıktır!

*Aşk, "seni seviyorum" cümlesinin zamanla "Kendine iyi bak" kelimesine dönüşünü işleyen geçici bir yalandır.

Dem

Felsefe.net
Yeni Üye
*Bakakaldım peşinden; Ne gözümü alabildim, ne göze alabildim!

*Bazen insan; "Ben iyiyim" dediğinde gözlerinin içine bakıp "iyi değilsin biliyorum" diyecek birine ihtiyaç duyar.

*Bazen ne onunla yapabilirsiniz, ne de onsuz. Ne terkedebilirsiniz, ne de yeniden sevebilirsiniz; sürünür gidersiniz.

*Belki kimse olmayacak senin gibi; ama sende olmayacaksın eskisi gibi.

*Bir arkadaştan sevgili olabilir, fakat seven kalp asla unutmaz: İşte bu yüzden sevgiliden arkadaş olmaz.

*Bir babanın, kızının sevgili olaylarına kızmasının tek sebebi; erkeklerin kimyasını biliyor olmasıdır aslında.

*Bu günlerde aklıma gelen başıma geliyor nedense, Birde gönlümden geçen yanımda olsa keşke.

*Bu ülkede gazetelerin 2. sayfasında ünlülerin nasıl yaşadıkları, 3. sayfasında ünsüzlerin nasıl öldükleri yer alır.

*Bu ülkede her köşe başında kuaför ve tekel bayisi bulunmasının tek nedeni, ayrılık sonrası ilk gidilen yerler olmasıdır.

*Bütün varoluşunu Beni beğenecekler mi? Beni seviyor mu? Rahatsız eder miyim? kaygısı üzerine kuruyorsan, bil ki sonun hüsran. Bir küçük serzeniş, sıradan bir tenkit ya da kadirbilmezlik, acılar pahasına kurduğun o mükemmel kaleyi yerle bir edebilir. Ölüm ilanını kaleme alacağına azat et kendini.

Dem

Felsefe.net
Yeni Üye
Cehennemle cennetin buluştuğu "cehen-net" burası...
Bir ayakla sevdanın, öbürüyle nefretin toprağına basılabilen sıra dışı hudut noktası.
Coşkuyla zulmün, cezayla ödülün, cenazeyle düğünün kolkola gezdiği diyar.
Bağrından sanatçılar doğuran, doğurduğu sanatçılara acımadan kıyan alacakaranlık bir kuyu.
Hiç umut kesmeden yattığımız müebbet.
Sevgimizin de şiddeti kadar orantısız olduğu memleket..

Dem

Felsefe.net
Yeni Üye
*Çocukken yarın neler oynayabiliriz diye düşünürdük. Şimdiyse yarın hayat bize hangi oyunu oynayacak diye düşünüyoruz.Can Dündar sözleri

*Çok sevdim evet ve evdim evdim evrildim.

*Çok sıkkın... Bıkkın... Gergin... Üzgün... Yorgun... olsak da hala yaşıyoruz, çok şükür.

*Depresyonun ve yalnızlığın çağında, sabırsızlığın da, uyumsuzluğun da, dertleri yenmenin de, hayata direnmenin de, hep beraber gülebilmenin de yagâne reçetesi iletişimdir. Hapı yutmadan, konuşun.

*Durup dururken, alakasız bir zamanda arayan eski sevgililer ikiye ayrılır: Canı çekenler ve acı çekenler.güzel sözler

*Duymak istediklerini değil, duyman gerekenleri söyleyebilme cesareti olan insanlar olmalı yanında.

*Eğer "unutmak" 7 harfi yanyana getirmek kadar kolay olsaydı, biz de 5 harfi yanyana getirip "mutlu" olurduk.

*Eğer bir kadının gerçek aşkı olmayı başarabilmişseniz; Çok şanslısınız, çünkü sizin için hayat; asla sıradan olmayacak.

*Erkek adam ağlamaz denir ya, sakın inanma! Unutma ki, erkek adam ağlamayan değil, bir kadını ağlatmayandır aslında.

Dem

Felsefe.net
Yeni Üye
*Erkek şöyle düşünür: İsterse başkasını sevsin, yeterki sevişmesin. Kadın şöyle düşünür: İsterse başkasıyla sevişsin, yeterki sevmesin. Çünkü kadına göre vücudun merkezi yürek, erkeğe göre etek.

*Eskiden insanlar sevilir, eşyalar ise kullanılırdı. Gün geldi eşyalar sevilir, insanlar kullanılır oldu.Can Dündar sözleri

*Eskiden mendiller aşıkların gözyaşlarıyla ıslanırdı. Şimdi ise gerçek aşık kalmadığından fabrikadan ıslak çıkıyor...

*Eskisi gibi olsa aşklar, kız sevdiği erkeğin elini tutmaya utansa, erkek sevdiğinin gözlerine bakmaya kıyamasa.

*Geçmiş yaşanmışlıklarınız hala canınızı yakabiliyorsa; Geçmemiş demektir.

*Geçmişe mazi derler, unuttum gitti der bazıları. Arkadaşım geçmiş, geçmişte kalsaydı işe alırken bile geçmişine bakmazlardı!güzel sözler

*Gerçekten seviyorsan eğer, mesafeler anlamını yitirir. Ne bakabilirsin gözlerine ne de dokunabilirsin; ama hep hissedersin.

*Halk çocuklarının bazıları da orospu çocuklarıdır. Bunların arasında işkenceci, değnekçi, rüşvetçiler de var. Anaları hariç. Gözlerinden öperim.

*Hayat ne garip değil mi? Birisi "arabamı hazırlayın" diyebiliyorken, diğeri "abi 25 kuruş eksik binebilir miyim?" diyor.

*Hayat ne kadar güzel olurdu; İnsan hem "aşık", hem de "sadık" olmayı becerebilseydi.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç