Büyük İndirim!

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Siyaset Meydanı kategorisinde kestanmis tarafından oluşturulan Büyük İndirim! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,089 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Siyaset Meydanı
Konu Başlığı Büyük İndirim!
Konbuyu başlatan kestanmis
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ls2

kestanmis

Üye
Yeni Üye
24 milyon sürücü ehliyetini değiştirirken trafik harcı vermeyecek ancak ‘’Değerli kağıt bedeli’’ ödeyecek. Bu miktar 2013 yılı için 101 lira olarak tespit edilmişti. Böylece Maliye 24 milyon sürücünün her birinden yeni ehliyet için 101 lira alacaktı. Ücretin fazlalığından gelen tepkiler üzerine değerli kağıt bedeli 101 liradan 15 liraya kadar indirildi.

Hoş, güzel fakat insan sormadan da edemiyor. 101 lira nerde 15 lira nerde? Bu nasıl bir indirimdir? Maliye bakanı Twitter hesabından yeni ücretin maliyetin altında kalmayacağını söylemişti. Buradan anlıyoruz ki devlet 15 lira alarak da kar sağlayabiliyor. Öyleyse 101 lira nereden çıkmıştı, kim hesaplamıştı? Bunun kazık atmaya çalışmaktan başka bir açıklaması var mıdır merak ediyorum ve soruyorum.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Hani derler ya, ya öyle olmazsa, böyle yapılmazsa devlet batar ! Devletler batar mı, dünyada batan bir devlet var mıdır? konkordato olur, kriz olur ama devletler batmaz ... devlet kaynakları peşkeş çekilmezse hiç bir devlet ekonomik krize bile girmez..bakın mesela kamu hastaneleri kurumu diye yeni bir kurum var..kuruluş amacı kağıt üzerinde ne kadar mantıklı olsada kadrolaşma ve yandaşa peşkeş temellidir bana göre ,menzil cemaati sağlık bakanı dayanışmasıdır..diğer yandan bakıyorsunuz tarikat/cemaat otellerine devlet kurumlarınca peşkeş amaçlı bir çok organizasyon ihale ediliyor..ya bu nasıl müslümanlık ya..bu insanların müslüman kimlik veya söylemleri beni paradoksa düşürüyor..

ls2

Kahin
Onursal Üye
:)

q2jqm.jpg

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar