bütün çocukları okula gönderen devlet neden bütün anne babaları işe göndermiyor?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde "ictenlik" tarafından oluşturulan bütün çocukları okula gönderen devlet neden bütün anne babaları işe göndermiyor? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,396 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı bütün çocukları okula gönderen devlet neden bütün anne babaları işe göndermiyor?
Konbuyu başlatan "ictenlik"
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
bütün çocuklar okula zorunlu gönderen devlet neden bütün anne babaları işe -zorunlu- göndermiyor?

-bir çocuğun gözünde/n- devlet nedir? ve dünya da neler olur-oluyor-dur?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:44 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:41 ----------

yukarıdaki soru bir soru olarak soru ama yine de;
yedi yaşında bir çocuk -devlet organizasyonunu tanımıyor; bunu insanlar kurmuş demek-
iki dillik var- cumhuriyet gibi kavramlar (boş yafta) ve özgürlük bunlar ne ifade eder?
-dünya hakkında ne anlıyorlar ki bunlar -bir çizgi film mi?
ülkerler savaşmış diyorsun çocuğa ve padişahlar/krallıklar varmış yönetiyormuş
-cumhuriyet bayramıymış kelimeyi tutuyorum elimde uzuyor sadece; halkın egemenliği diyecek oluyorum -donuyor-
parlamento desem bi yere doluşturulmuş insanlar biz seçiyoruz onları bizim adımıza karar alıyorlar yönetiyor -bu kuralları kim koyuyor? bu çocuk öğretimi de nedir? nasıl olmalı! anlamıyorlar -anlamadıklarını anlamıyoruz- ne kadar anladıklarını- nasıl- bırakıp gitmek mi?

-ben gerçekleri eiriştirmek istiyorum çocuğa bu nedir? bu sancıda nedir? kim bilir?

ama yukarıdaki soru büyüklerede bir soru -devlet organizasyonu nedir ve evet neden ?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:52 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:44 ----------

çocuk cumhuriyet sözcüğüne öylece bakıyor sadece -mekanik bi alet gibi -çünkü babaların kafasındanda bi şey yok- karışık;

Atatürk bunu yapmamış mı yani? ucundan tutumamış-düşünmemiş mi?
özyönetim-halkyönetim-kendinden bilinçlilik-kendiyönetim-halkkrallığı ; özgün türkçe karşılıklar;

cumhuriyet kelimesi fransadan alınmış gibi -eski dil diyecek olsan; yerine koyacağın halkın egemenliği halk ve egemenlik kelimesi çocuğa ne ifade eder;

-demek einsteinin'in altı yaşında çocuğa anlatamıyorsak sözü burdan geliyor
-bizde anlamamışız o zaman-

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:10 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:54 ----------

atatürk yapmış ama cumhuriyet -biz onu öğrendik padişah varmış-büyü de baban sana!

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:10 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:10 ----------

atatürk yapmış ama cumhuriyet -biz onu öğrendik padişah varmış-büyü de baban sana!

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Zorla çalıştırılma yasağı ya da angarya yasağı 1982 Any. ile hükme bağlanmıştır.

Çocukların eğitimini çok yanlış anlıyoruz.Ha artık umudu da kesiyorum ben.Halktan talep olacak da hükümet yapmayacak mı?Talep yok talep.

Sınav sistemini kaldırmasalar,aksine daha da güçlendirseler,

Öğretmen-öğrenci kalitelerine göre aynı okulda buluşsalar,

Devamsızlığı kaldırsalar,

"Öğrenci deyince her şeyden biraz biraz bilgisi olan değil;bir şeyden her şeyi bileni anlasak",

İyi.

immortaldeist

Felsefe.net
Yeni Üye
bütün çocuklar okula zorunlu gönderen devlet neden bütün anne babaları işe -zorunlu- göndermiyor?

-bir çocuğun gözünde/n- devlet nedir? ve dünya da neler olur-oluyor-dur?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:44 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:41 ----------

yukarıdaki soru bir soru olarak soru ama yine de;
yedi yaşında bir çocuk -devlet organizasyonunu tanımıyor; bunu insanlar kurmuş demek-
iki dillik var- cumhuriyet gibi kavramlar (boş yafta) ve özgürlük bunlar ne ifade eder?
-dünya hakkında ne anlıyorlar ki bunlar -bir çizgi film mi?
ülkerler savaşmış diyorsun çocuğa ve padişahlar/krallıklar varmış yönetiyormuş
-cumhuriyet bayramıymış kelimeyi tutuyorum elimde uzuyor sadece; halkın egemenliği diyecek oluyorum -donuyor-
parlamento desem bi yere doluşturulmuş insanlar biz seçiyoruz onları bizim adımıza karar alıyorlar yönetiyor -bu kuralları kim koyuyor? bu çocuk öğretimi de nedir? nasıl olmalı! anlamıyorlar -anlamadıklarını anlamıyoruz- ne kadar anladıklarını- nasıl- bırakıp gitmek mi?

-ben gerçekleri eiriştirmek istiyorum çocuğa bu nedir? bu sancıda nedir? kim bilir?

ama yukarıdaki soru büyüklerede bir soru -devlet organizasyonu nedir ve evet neden ?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:52 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:44 ----------

çocuk cumhuriyet sözcüğüne öylece bakıyor sadece -mekanik bi alet gibi -çünkü babaların kafasındanda bi şey yok- karışık;

Atatürk bunu yapmamış mı yani? ucundan tutumamış-düşünmemiş mi?
özyönetim-halkyönetim-kendinden bilinçlilik-kendiyönetim-halkkrallığı ; özgün türkçe karşılıklar;

cumhuriyet kelimesi fransadan alınmış gibi -eski dil diyecek olsan; yerine koyacağın halkın egemenliği halk ve egemenlik kelimesi çocuğa ne ifade eder;

-demek eins

çok basit bir cevaı var aslında devlet her ögrenciden para alır yıllık yada diğer masraflar bagıslar ve karne ücretleri yanı devlet bir çeşit resmi tefecidir.
ve ögrencilerde secilmış kurbandır. bu parayı veren velilerde süzme peynırdir.
gerçek demokrasilerde tam tersi olur. devlet 18 yaşına kadar defter ve kalem ve diger giderlerin masrafı için ögrencilerin tüm masrafını karşılarken .biz müslüman ülkedeyızya müslüman hak diniya o yüzden bizdekı devlet bildiğin mafyadır. :D
ev alırsın imanın gevrer. :D birde emlak vergısı ödersın. devlet fakırlerın sırtından geçinir. çünkü devletin zenginlere dayılık yapıcak güçü yoktur. güçü sadece fakir halkı somürmeye yeter.
ayrıca ve ayrıca demokrasılerde işşizlere maaş baglanır biizm ülkede işizlerden gss prımı kesilir. ibretlıktır. anlıyana . yanı senın anlıyacagın siyaset sonsuza dek yok olmadığı sürece insanlık huzur bulamaz. çünkü herşeyin başı siyasettır. ve siyasetın temelıde yalandır. siyaset demek devlet demektir belediye demektır vergı demektır. şimdi sen hala . özgür olduğuna inanıyormusun? vergı alıyorsan bunun bir karşılıgı olmak zorunda.ama oda yok malesef. ama asıl garıp olan ne??? biliyormuns? insanların yalanı sevmeleri ve alışmaları işte en buyuk sorunda bu insanlık için. şimdi sen hala bu ortamda yaşadığınım? düşünüyorsun. :confused::(:mad::mad:

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:09 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:47 ----------

devletin herkesi calıştırmayı boşverde devlet bir yolunu bulsa emekliliği kaldırıcak. ama kaldıramıyor.
çünkü emeklılık kalkarsa neler? olucagını tahmın etmek oldukça güç.
devletin amacı hakın sorunlarını çözmektir. bizdekı devlet anlayışı ise halkı sömürmektir. dikkat!! ederseniz bu tür uygulamalar hep islam ülkelerinde olmaktadır.
devlet kanunları uygulamıyorki. böyle devletmi?? olur. arkadaşım.yazık değilmi? fakir insanların sırtından agır vergıler almak dünyanın en pahalı benzini bu ülkede herşeye süreklı otomatık zam gelıyor..
tam bir kaos yasanıyor ekonomıde dolar ve euro hergun artıyor. sankı herşey otomatıge baglanmış bunlar çok ciddi sinyallerdır. ekonomı hiç bir dönemde bu kadar kötü olmamıştı. madem illakı bir siyaset olucak o zaman insan gibi insanlar yönetmelıdır ekonomıyı. gelen giden çalıp zengın olup gidiyor. neden? cünkü bu ülkede devleti denetlıyecek kurumlar yok. ama avrupada ve amerikada ve diger gelımış ülklerde var. devleti denetlıten mufettısler var. gerçek demokrasılerde sistem böyle işler ve calışır.
bana xxxxx yada xxxxxx her neyse partı ismi onemlı değildir. önemlı olansa bu partıleri yöneten kişilerdir. zaten iyi bir yönetim olursa her birey idolojıleri farklı olsa bile memnun olucaktır. önemlı olan budur. ülke yönetmek çok zor bir meslektır.
dürüst ve namuslu ve onurlu olmak gerekır. ama dikkat!! ederseniz bu tarz insanlar yerine kötü zıhnıyetlı yalanı seven ve insancıl ahlaka ve insancıl durustlüğe önem vermeyem kişiler özellikle secilirkı.. birilerinin cebi dolsun . ekonomı batmış insanlık ölmüş . nasıl? olsa bende para çoook derrler. savaş çıkar olan yine fakır fukaraya olur. çünkü zengınler yeraltında sıgınaklarda pirzola biftek yerken senın evladın savasmış ölmüş yada sehıt olmuş kimi? umrunda. sonucta yaşam zenginler ve güçlüler içindir fakırler ve zayıflar için sadece acı ve kötü bir kader vardır. tabi bir kader varsa.

Son düzenleme:

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
(...)gerçek demokrasilerde tam tersi olur. devlet 18 yaşına kadar defter ve kalem ve diger giderlerin masrafı için ögrencilerin tüm masrafını karşılarken .biz müslüman ülkedeyızya müslüman hak diniya o yüzden bizdekı devlet bildiğin mafyadır. :D(...)

Şu cümleyi kuracak kadar ve bağlantısını kuracak kadar ne tür bir nevrotik vakadan çıktın arkadaş?

Boş yapma.

ls2

Kahin
Onursal Üye
ülke yönetmek çok zor bir meslektır.
dürüst ve namuslu ve onurlu olmak gerekır. ama dikkat!! ederseniz bu tarz insanlar yerine kötü zıhnıyetlı yalanı seven ve insancıl ahlaka ve insancıl durustlüğe önem vermeyem kişiler özellikle secilirkı.. birilerinin cebi dolsun . ekonomı batmış insanlık ölmüş . nasıl? olsa bende para çoook derrler. savaş çıkar olan yine fakır fukaraya olur. çünkü zengınler yeraltında sıgınaklarda pirzola biftek yerken senın evladın savasmış ölmüş yada sehıt olmuş kimi? umrunda. sonucta yaşam zenginler ve güçlüler içindir fakırler ve zayıflar için sadece acı ve kötü bir kader vardır. tabi bir kader varsa.

Aynen kabul.

sadece bişi eklicem. iyi niyetlede iktidara gelsen, zamanla kendini tanıyamayacak kadar kötüleşebilirsin. bir gün bir yiğit siyasetçinin bir kötüye dönüştüğünü farkedip,canlı yayına çıkıp, olan biten herşeyi halka haykırmasını bekliyorum.

immortaldeist

Felsefe.net
Yeni Üye
Aynen kabul.

sadece bişi eklicem. iyi niyetlede iktidara gelsen, zamanla kendini tanıyamayacak kadar kötüleşebilirsin. bir gün bir yiğit siyasetçinin bir kötüye dönüştüğünü farkedip,canlı yayına çıkıp, olan biten herşeyi halka haykırmasını bekliyorum.

ben sana bir sır verim, o zaman iyi niyetliysen şöyle bir bakarsın.dersinki içinden yahuuu
ben vicdanlı onurluyum. nasıl? yaparım yalanı beceremem halkı sömüremem kuranı elıme alıp insanları allahın adıyla kandıramam. ben bunları yapamam korkarım. cünku ben ben bunları yaparsam ben olmam dersin. şimdi anladınmı?? evlat neden? iyiler asla insanlıgı yönetmez. çünku insanlığı yöneten bir tanrı var. 2. bir tanrıya gerek yok.
çok üzgünüm ama hayalların asla gerçekleşmez. çünku burası türkiye..çünkü burası bir islam ülkesi..zaten iyilerin siyasetle işi olmaz. siyaset kötü insanların işidir.yoksa siyaset mühtesem olurdu..

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Konu devam edebilir aslında. Teşekkürler :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç