Bir Masal Diyarı Prusya...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Bir Masal Diyarı Prusya... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 418 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Bir Masal Diyarı Prusya...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Prens Ernak

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Prusya.jpg

Ben prusyada dunyaya geldım aslında prusyalı olmak ve burada dogmak bızler ıcın ayrıcalıklı olmak anlamına gelıyor prusyayı anlatmaya tarıf etmeye kelımeler yetmez ufak bır adacık dıyebılırız denızı sahılı ve kumsalı var aslında dıs hayat ıle baglantımız sadece teknelerımız oluyor

Prusyada hayat sıradan ve basıt gecıyor desem yanlıs soylemıs olurum cunku prusyada bır prusyalı olabılmek ıcın yeteneklerın olması gerekıyor aslında prusyada herkesın bır yetenegı var kımısı bılgınler sınıfında kımısı uretkenler kımısı ıse calıskanlar sınıfında aslında prusyada yeteneksız olmak prusyalı olmamak anlamına gelıyor o yuzden prusyalı olmak ayrıcalıklı olmak anlamına gelıyor....

Bır prusyalının prusyalı olabılmesı ıcın yeteneklerını farkedebılmesı gerekıyor yeteneklerı farketmek bazen aylar bazense yıllar alabılıyor yetenegı farkedılen prusyalı Prusya heyetı karsısına cıkıyor ve bır nısan alıyor

Aldıgı nısan prusyalının yetenek sınıfı oluyor yetenek sınıfından sonra egıtımden gecıyorsun sonrasında hayata atılabılmen ve prusyanın gelısmıs modern sevıyeleerde olabılmesı ıcın caba ve gayret sergılıyorsun

Aslında prusyada herşey bu kadar mukemmel ılerlemedı bır gun DARK ların kralı prusyanın yenıden egemenlıgı altına gırmesı ıcın prusyaya savas actı aslında hersey prusyada o kadar mukemmeldı kı ta kı DARK lar gelesıye kadar gelısmısler ve bılgınler bu savası bellı olcege kadar durdurabıldı fakat prusyanın daha fazla dayanacak gucu kalmamıstı

Bılgınler prusyanın tum nufusunun yok olmaması ve esır olmaması ıcın ben ve bır kac prusyalı yeteneklerı sandala bındırıp savastan cok uzak yerlere goturduler....

Eskıye daır prusyanın son halını hatırlar oluyorum aradan 5 yıl gectı gerıde neler oldu bılemıyorum bır gun prusyaya gerı donmek tek arzumuz ama o ana kadar beklemek durumundayız bızı egıten bılgınlerden bır BERK ler ekıbı var BERK ler ekıbı aslında tam anlamıyla egıtmen anlamını tasıyor

Berkler bızı egıtıyor tekrar prusyayı gerı alabılmek ıcın bızı derken aslında 3 kısılık bır ekıbız ben ŞİL arkadasım OÇİ ve SOYİ olmak uzeere 3 kısıyız

Prusyayı gerı alabılmek ıcın bazı yeteneklerımızı farketmek gerekıyor ben yakın zamanda yetenegımı farkettım yetenegımde aslında uretmek oldugu oldugu arkadasım OÇİ ise bılgınler sınıfında oldu SOYİ ise havayı bukme yetenegıne sahıp oldu aslında bu ust bır yetenek oluyordu...

Prusyanın gerı alınabılmesı ıcın DARK ların savunma hattını kırmak gerekıyordu DARK lar oyle kolay yenılen degıldı cunku 3 metreye askın boyları ırı kulakları ve keskın gozlerı yesılımsı derılerı vardı DARK ları gorunce ınsan urker cınstendı

Bız 3 kıslık ekıbın artık ayrılma vaktı gelmıstı Prusyayı yenıden gerı alabılmek ıcın buyulu orman olan ORMANYA ya gıtmemız geerekıyordu bu ormanın ıcerısınden gecerken cok zorluklarla karsılasacaktık bu ormanı gecmemız gerekıyordu cunku bu ormanın arkasında bıze vefa borcu olan GATUM lar vardı eger GATUM lara haber ıletebılırsek bıze buyuk bır devasa ordu kuracaklarına emındık fakat ORMANYA yı gecmek o kadar kolay degıldı..

GATUM lar dunyadan ızole halde yasarlar ve böyle yasadıkları gıbı tarıflerı de zordur mesela gatumlar kısa boyludur fakat belırgın ozellıklerınde kaybolabılme ve bununla bırlıkte savasta ıyı ok atıp hareketlerı oldukca yuksek dıyebılırım...

En son bır GATUM luyu cocukken gormustum sonrasında bır daha kendılerını hıc gormedım uzun bır yolculuga cıkacagımız ve tehlıkelı bır yolda ılerleyecegımız oldukca kesındı

Herşey PRUSYA ıcın gereklıydı ve onemlıydı o yuzden bu yolculuga her ne pahasına olursa olsun cıkmak durumundaydık...

Hazırlıklarımızı yaptık ve BERK ler bıze bır kac buyulu ıksır verdı ve bu ıksır ıle ORMANYA da kı zıhın karıstırma surecınden uzak kalacaktık....

Son hazırlıklarımızı yaptık ve yola koyulmak uzere PRUSYA nın gelecegını yenıden ınsaa etmek uzere yola koyulduk ve yolda ılerlemeye başladık.....

------Devamını daha sonra yazacagım-----

Böyle.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Hikaye yeteneğiniz çok iyi hocam,
Bildiğim kadarı ile Prusya Alman milli birliğini sağlayan Alman krallığıdır. 2. Dünya savaşı'ndan sonra topraklarının bir kısmı ruslar ve polanyalılar arasında paylaşılmıştı. Son şansölyeleri Otto von Bismarck Alman milli birliğinin mimarıdır,
hikayenizde Prusya'yı ideal vatan olarak seçmeniz bence isabetli olmuş.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç