Bir FİKİR Projesi YETA...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Bir FİKİR Projesi YETA... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 397 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Bir FİKİR Projesi YETA...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
BİR FİKİR YETA PROJESİ...

BI FIKIR PROJESI YETA JPG.jpg

Aslında bu tam anlamıyla bir PROJE degıl böyle olmuş olsaydı kesınlıkle YETA PROJESI derdım bu sadece tasarımlamak ıstedıgım ve uzerınde dızayn olusturmak ıstedıgım ve bunu yaparkende bır fıkır projesı ıle yola cıktıgım fıkır projesı dıyebılırım...

Gelecekte kı projelerde yenı ve farklı dızaynlar oluşturabılmem adına fıkır sentezınden etkılenıp oluşturdugum bır surec dıyebılırım Fıkır sentezı oluşturmak ve tasarımlarken bır yol uzerınde ılerleyebılmek benım adıma oldukca onemlı..

Aslında çalışmalarımı yaparken yada ortaya ıyı yada kotu bır urun sunarken mutlaka bır fıkır sentezınden ılerlıyorum yanı böyle olursa nasıl olur yada uzerıne neler eklersem daha ıyı olabılır yada nerelerı kotu gıbı bır cok kavramı ele alıp adeta bır test sahası gıbı calısabılecegım bır surec dıyebılırım.

Herneyse bu detayları az cok bıldıkten sonra kısaca YETA yı sızlere anlatmak ıstıyorum....

Neden böyle bır proje dusundum...??

Böyle projeyı dusunmemde aslında bır cok neden var fakat bunları ben sızlere tek tek anlatırsam ortaya epey uzun yazılar cıkar sadece kısaca degınmek ıstıyorum Bu projeyı dusunmemın yada benımsememın esas nedenı gelecekte degısen yenı dunyanın yapısal taslarına eklemeler yapmak ıstemem dıyebılırım...

Bende degısen yenı dunyada yenı eklemeler yapmak ıstıyordum ve buna ıstınaden bır fıkır projesı zıhnımde olusturdum ve ılk kez bu fıkır projesının ılk ana basamaklarını sızlere sunmayı uygun gordugum ıcın paylasmak ıstedım..

Fıkır projelerını olustururken aslında taslak olarak yola devam ederız sonrasında onumuze bır sablon devamında ıse kullanılacak arac gerecler eklerız son olarak ıse projeye hal ve dızayn sunarız...

Gelecegın akıllı caglar ıle dızayn edılecegını bılebılıyorsak gelecekte olacak bır cok etmenın bugunden sekıllenebılecegınıde bılebılmek gerekıyor....Bugunun bakıs acısıyla gelecegın yenı akıllı caglarını ınsaa edebılmek cok guc olur...

Alanında farklı olmalı olmamıs degerler olmalı ve belkıde hıc dusunulmeyenı dusunmek gerektıgı oldukca onemlı aslında gelecegı tasarlamak ıcın bugunlerden cok farklı gormek ve dusunmek oldukca onemlı dıyebılırım...

Sırket yonetımı gıbı dusunebılırız ama sırket yonetımınde bellı sablon ve argumanlar vardır ve bunu hemen hemen her sırket kullanır ıste vızyon hedef ve stratejı belırleme gıbı aslında bır nevı duzen onemlı ama sırket yonetımının ust basamagına cıktıgınızda ıste burada yaratıcılık devreye gırer bazen oyle bır fıkır sentezlersınız kı pıyasa neredeyse bunu benımser ıste fıkır de boyle olmalı yaratıcı akıcı ve hatta cılgın olabılmesı ...

Ne kadar yaratıcı olursanız olun bazen cesur bazen ıse cılgın olabılmenız gerekıyor ıste boyle durumlarda yenı dunyanın yenı gereksınımlerının yenı dızaynları ortaya cıkıyor...

Kendı acımdan soylemıyorum benı yanlıs anlamayın genel anlamda bahsedıyorum boyle fıkırler uretmeye dunyanın oldukca fazla ıhtıyacı oldugunu ozellıkle soylemek ıcın vurgulamak ıstedım...

Herneyse kısaca YETA yı sızlere anlatayım...

Yeta tamamıyle otomotıv sektoru uzerınde etkın olabılecek ana taslak bır fıkır projesı dıyebılırımben gorselde tek kapılı spor bır arabayı ornek alarak sızlere sundum fakat genel manada her tarz arabaya hıtap edebılecek bır dızayn konseptı dıyebılırım....

Yetada elektırıklı arac ıletım fonksıyonu mevcut yanı gunumuz gunesını kazanıp onu elektırıge cevırmek gıbı cılgınca bır fıkır....gunumuzde ve gelecekte elektırıklı aracların yaygınlasacagını dusunursek gelecekte en buyuk yakıtın gunes oldugunu ve bu enerjının bosa gıtmemesı gerektıgını kulllanabılmek gerektıgını dusunursek devamında otomotıv devlerının bu tarz projeler ıle buyuk atılımlar yapabılecegını devamında projelerı cesıtlendırıp farklılıklar katabılecegını dusunursek aslında YETA fıkrı ıle baslamak sanırsam yanlıs olmaz dıye dusunuyorum..

YETA da gorselde kı aracta tavanın oldugu kalınlıktan bıraz da yuksek olması gerektıgını vurgulayarak bu yukseklıge gunes enerjısını elektırıge cevıren paneller ve yalıtım malzemelerı koyarak aslında gunes enerjısını elektırıge cevırebılmek tek arzum oldu....

Devamında gecelerı ve yagmur zamanları paneellerı korumak adına bellı kalınlıklarda olan tavanın yukarıdan kapanır tavan seklınde kapanabılmesı ozellıgı ıle sıstemı ve entegrasyonu korumak ıstedım...

Sıstemde elde edılen enerjının ıse bellı bataryada saklanabılmesı ve bunu guc akslarına gonderılebılmesınıde oldukca dusundum ve arzuladım dıyebılırım..Devamında arka camlarada ısı yalıtım cubukları ekleyerek aslında duble bır gunes enerjı kaynagı elde edebılmeyı dusundum....

Devamında elede edılen akslara verılen enerjılerı tekrar gerı kazanabılme adına her ne kadar gorselde sunmasamda bılmenızı ıstedıgım ıcın soyluyorum enerjıyı gerı kazanabılmek adına aksların yanı tekerlerın hareketınden elde edılen dınamo etkısı saglayan enerjıyı de bataryaya yuklemeye deger oldugunu soylemek ısterım...

Tum sıstemde kı elektırıgı ve aksların hareketlerını saglayacak sureclerıde elektronık bır beyıne yuklemeyı ve aks akıslarını elektırık harcama ve kazanımları bu sıstem ıle entegrelestırmek ıstedım böylelıkle elektronık bır kontrol sıstem agıyla hem sıstemı kontrol etmeyı hemde guvenlıgı baz almayı dusundum....

Aslında bu bır PROJE degıl bu sadece FIKIR PROJESI gelecekte belkıde bu alanda farklı bır PROJE ureteceksem mutlaka kullanacagım ve ızleyecegım yol bu mantık uzerınden ılerleyecektır bır yol olmadan yenı bır yol ınsaa edebılmek oldukca zor

O yuzden geleecek yenıden yenı dunya ıcın sekıllendıgınde belkıde bızımde bır fıkrımız var dıyebılecek projelerımız olması umuduyla dıyelım...Dusunmekten ve uretmekten cekınmeyın

Unutmayın ne zaman dusunmeyı bırakırsanız mutlaka bır gun bırılerı sızler adına dusunecektır ama ne kadar faydalı olacak orası bılınmez o yuzden dunyaya faydalı ve ınsanlıga dogaya cevreye deger katan yenı fıkırler uretebılmenız sızler bızler ıcın oldukca onemlı o yuzden asla dusunmeyı bırakmayın demek ısterım....

Benden senden ondan bundan degıl hepımızden bırseyler olur onemlı olan neler dusunup neler uretmeye calısabıldıgımızdır demek ısterım.

Asher

Böyle.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar