Bir aptala daha veda.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde AndroNova tarafından oluşturulan Bir aptala daha veda. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,456 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Bir aptala daha veda.
Konbuyu başlatan AndroNova
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

AndroNova

Üye
Yeni Üye
Bir aptala daha veda.

Bir aptal olabilirim yada bir cahil. Fakat gördüklerimden sonra aptallık insanlığın alabileceği en yüksek değer oldu gözümde. İnsanlar düşünmüyor, insanlar sömürülüyor, insanlar inanıyor ve insanlar yok ediyor.
İnsanlık artık zıvanadan çıkmış bir durumda. Birilerinin buna dur demesi gerek. İnsanları sömürenler daima onları yönetenlerdir. Kimi zaman bir forumdaki admin, kimi zaman bir siyasetçi. Fakat insanlık düşündüler mi bilmiyorum neden yönetilme isteği yada yaratılma isteği duyuyorlar. Aklıma Adolf Hitler’in bir sözü geldi;
“İnsanların düşünmemesi lider için ne büyük şans.”
Bu sözü, bir siyasetçinin veya bir liderin ağzından duymak ne hoş bir şey.

Yönetilmek ve güdülmek insanlığa sunulmuş en büyük lanet.

İnsanlık kör, insanlık sağır, insanlık felç… Artık konuşmamı bitiriyorum… Sonsuza kadar susacağım fakat düşüncelerim daima yankılanıyor olacak. Onlar benim ruhumun yegane yapı taşı… Ağızım oynayabilir ya da kulaklarım veya bedenim diğer parçaları. Eğer bunu görürseniz bu benim çığlıklarım olacak. Korkmayın kulağınızı ya da gözünüzü kapamanıza gerek yok. Çünkü zaten kimileri tarafından kapalı olacak. Sadece düşünerek, hissederek ya da vicdanınızı dinleyerek beni anlayacaksınız. Tabi onları da ele geçirmedilerse. Umarım sesimi duyan birkaç insan olur ve bu lanet sidik yarışından kurtaracak fikirleri üretir. Belki de saygıya değer bir insanlık oluşur.

Andronova

Ve bunlarda benim sözlerim.

*Hayallerin arasında yaşayanlar, gerçeklerin arasında boğulurlar.
*Ayna arkasındakini değil, karşısındakini gösterir
*Göremediğim 3 gerçekten 2 sini bilseydim, birisi fikirler olurdu.
*Aynalar ve insanlar sadece konuştuklarında ve sustuklarında aralarında bir fark kalmıyor.
*Sana ne kadar çok isteneni yaptırırlarsa, Senden o kadar çok imkansızı isterler.
*Her zaman bir zırhın olmalı savaş meydanında. Kimi zaman bir kılıca, kimi zamanda bir fikre karşı...
*Hayatta tek amacım okyanusun dibine kurduğum kumdan kalelerin orada olduklarını bilmekti.
*İnsanları düşündüren en önemli şey basit bir dünyada yaşayıp bu kadar karmaşık olmamızdır.
*İnsanlığın en büyük amacı oyunlar, hayaller ve insanlar arasındaki bağı bulmak olmalıydı.
*Tanrının Elindeki şekerle ne yapmaya çalıştığını anladığımızda ona bir adım daha yaklaşmış olacağız.
*Tanrıyı aramamın tek bir sebebi var. Oda ölümü tatmak.
*Aptallar dinlenmek için değil suçlanmak için vardır.
*İstediğin kadar bilgin olabilirsin ama aptal asla.
*Aptallığın bir sınırı olsaydı onu yüzlerce kez aşmıştım.
*Eğer kaybedişin bir sınavı olsaydı. Bu kesinlikle hayat olurdu...
*İnsanları karalayarak bir yere ulaşsaydık, ulaşacağımız yer kesinlikle saçmalıklar olurdu.
*Koyunların konuştuğu bir dünyada aptallar daima susar.
*Koyunlar "mee"lemeseydi, ne kurt burada olurdu, ne de koyunlar lanet okurdu...
*Arkasına saklandığın şeyin karşısına geçmeden, onun gerçek yüzünü göremezsin.
*Hayatta bildiğim 3 nokta ve 3 çizgi var. 1. nokta hayallerim, 1. çizgi hayallerim için yaptıklarım; 2. nokta kaybettiklerim, 2. çizgi kaybettiklerim için yaptıklarım; 3. nokta kazandıklarım, 3. çizgi kazanamadığımı anladıklarım.
*Kapılar açılmak, zihin düşünmek, hayat kaybetmek içindir.
*Gördüklerimizle, göremediklerimiz arasında hiçbir fark yok. Peki ya göremediğimizi nereden biliyoruz.
*Gördüğün tek bir inancın olsun oda fikirlerin.
*Tanrıyı bulabilirim hatta onun bir parçası dahi olabilirim. Fakat bir başkası benim gibi olamaz ve beni bulamaz.
*Düşüncelerim tek bir şeyi ifade ediyor; Bilgi içinde yüzen bir evrendeki bilgisizliğimi.
*Hayattan alabildiğim tek haz gerçekleri yorumlayabilmek...
*Yalnızlık insanlığa sunulan en büyük değer olmasına rağmen, insanlar bu değere neden kafasını çeviriyor anlamış değilim. Sanırım bu kafa çevirmenin tek bir sebebi var oda; içinde yaşadığımız toplumun, toplum olmaktan bir çıkarı var. O çıkarda insanları sömürmek yada koyun gibi gütmek olsa gerek.
*Yaslanacak bir duvarının olması, gerçekleri görmendeki bir engelin olmasıdır.
*Kana içtiğin bir bardak su yada sevdiklerinin uğruna girdiğin bir yol gibi düşün gerçekleri ve onlar için sadece düşün ve anla hayatı. Ancak bu şekilde gerçekler uğruna yaşamış ve gerçekler uğruna kaybetmiş olursun.
*Gerçekler yıldızlara benzer. Onlara sahip olmaman, onları bilmemeni gerektirmez.
*Gerçekleri konuşabilmemiz için 2 şey gerekir. Gerçekleri anlamak ve sahip olduklarından vazgeçmek.
*Önündeki gerçekleri görmeyen toplumun, Tanrısı koyunlar olur.
*Koyunlar bile yiyecekleri otları seçebiliyorlarken, biz insanlar neden gerçekleri seçemiyoruz?
*Hakikate 1 adım atmak, Evren'i boydan boya gezmeye benzer.
*Önümüzde 2 tane kapı var biri hakikat, diğeri de mezarlığa açılıyor.
*Hakikati hak edenler, ona günde sadece 5 dakikasını ayıranlardır.
*Gerçekler ne kadar gerçek görünürse görünsün. Onları görmek istemedikçe varlıklarından haberimiz bile olmayacak.
*Gerçekleri bilenler akıllıyım diyenler değil, aptalım diyenlerdir. Çünkü aptal olanlar bilemediği çok şey olduğunu bilenlerdir.
*İnsanlar sadece konuşur. İnsanlar sadece anlatır. İnsanlar sadece yaşar. Ne yaşatırlar, nede düşünürler. Yaptıkları tek şey onlara verilenleri harcamak...
*Kural içeren her şey bizi sürüleştirir, sömürür ve güder.
*İnsanlığın bildikleri sadece birkaç harf değerinde. Bir kitap yazmak istiyorsak Evren’i anlamamız gerekir.
*Hayatı önemseyen insanlar onu kendileri uğruna değil, kendisini onun uğruna harcayanlardır.
*Zincirini koparmış bir değişimin, zincirini yiyen bir türü olarak yaşıyoruz. Ve biz de zincirle aynı sonu paylaşacağız.
*İnsanlık sonunu bilemeyebilir. Fakat sonunu yaşadığını da bilebilir.
*Aptalım diyenler sadece gerçeği görenlerdir.
*Ne kadar düşünürsen düşün. Düşüncelere dokunamadıysan sadece bir koyunsun demektir.

Andronova

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Bir aptala veda mı? Neyse o zaman güle güle aptal. Hiç merak etme senin aptallıkların hatırlanmayacak benim aptallıklarımın yanında...

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
Bir aptala daha veda.

Bir aptal olabilirim yada bir cahil. Fakat gördüklerimden sonra aptallık insanlığın alabileceği en yüksek değer oldu gözümde. İnsanlar düşünmüyor, insanlar sömürülüyor, insanlar inanıyor ve insanlar yok ediyor.
İnsanlık artık zıvanadan çıkmış bir durumda. Birilerinin buna dur demesi gerek. İnsanları sömürenler daima onları yönetenlerdir. Kimi zaman bir forumdaki admin, kimi zaman bir siyasetçi. Fakat insanlık düşündüler mi bilmiyorum neden yönetilme isteği yada yaratılma isteği duyuyorlar. Aklıma Adolf Hitler’in bir sözü geldi;
“İnsanların düşünmemesi lider için ne büyük şans.”
Bu sözü, bir siyasetçinin veya bir liderin ağzından duymak ne hoş bir şey.

Yönetilmek ve güdülmek insanlığa sunulmuş en büyük lanet.

İnsanlık kör, insanlık sağır, insanlık felç… Artık konuşmamı bitiriyorum… Sonsuza kadar susacağım fakat düşüncelerim daima yankılanıyor olacak. Onlar benim ruhumun yegane yapı taşı… Ağızım oynayabilir ya da kulaklarım veya bedenim diğer parçaları. Eğer bunu görürseniz bu benim çığlıklarım olacak. Korkmayın kulağınızı ya da gözünüzü kapamanıza gerek yok. Çünkü zaten kimileri tarafından kapalı olacak. Sadece düşünerek, hissederek ya da vicdanınızı dinleyerek beni anlayacaksınız. Tabi onları da ele geçirmedilerse. Umarım sesimi duyan birkaç insan olur ve bu lanet sidik yarışından kurtaracak fikirleri üretir. Belki de saygıya değer bir insanlık oluşur.

Andronova

Ve bunlarda benim sözlerim.

*Gerçekler yıldızlara benzer. Onlara sahip olmaman, onları bilmemeni gerektirmez.
*Gerçekleri bilenler akıllıyım diyenler değil, aptalım diyenlerdir. Çünkü aptal olanlar bilemediği çok şey olduğunu bilenlerdir.
*Aptalım diyenler sadece gerçeği görenlerdir.
Andronova

Sevgili Andronova,
İlk kez "aptallığa methiye" okudum.Veda etmeye karar vermeniz, bir aptal olarak sizi üzmesin.Belli ki yeterince aptal olabilmeyi beceremeyenler sizin değerinizi anlamayacak , aldırmayacaklardır.Sizi anlayanlar ve yolculuğunuza eşlik etmek isteyenler mutlaka olacaktır.Aptallık yalnız yaşanmaz!

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Konu kaldığı yerden devam edebilir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç