Bilimin kurban bayramları

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Turgut Saka tarafından oluşturulan Bilimin kurban bayramları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,143 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Bilimin kurban bayramları
Konbuyu başlatan Turgut Saka
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

Turgut Saka

Sorgucu Üye
Yeni Üye
aklıma geldi, fikirlerinizi almak istedim...
deney için kullanılan hayvanlar, insanlar da bir çeşit kurban olabilirler mi? sakat bırakılanları da dahil olmak üzre...

leprechaun

Üye
Yeni Üye
Cevap: bilimin kurban bayramları

deney için kullanılan hayvanlar, insanlar da bir çeşit kurban olabilirler mi? sakat bırakılanları da dahil olmak üzre...
bu deneyler ile kurtulan insan hayatlarını da hesaba katacak mıyız? hayır bağcıya gıcıklık varsa bilelim. :)

E

evrensel-insan

Ziyaretçi

Bilirsin bir zamanlar insan celladi bir frenkestayn vardi.

Kobay zihniyeti zihinsel olarak yasatmak degil; oldurmek zihniyetidir.

Ya da daha bir insancil soylem ile amaca yonelik kurban etmek. Bu amac bir din, inanc, tore, etik deger, izm savasi, bilimsel bir deney v.s. olabilir.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye

Bir soz aklima geldi insan once agaci kesip ondan kagit yapip o kagit ustune agaclari koruyalim yazan canlidir diye. Bilimde insanlari once hasta ediyor sonrada o hastaligin ilacini buldum deyip piyasaya mi suruyor ne ) domuz gribi kus gribi )))))))))) ne guldum ya

E

evrensel-insan

Ziyaretçi

Bir soz aklima geldi insan once agaci kesip ondan kagit yapip o kagit ustune agaclari koruyalim yazan canlidir diye. Bilimde insanlari once hasta ediyor sonrada o hastaligin ilacini buldum deyip piyasaya mi suruyor ne ) domuz gribi kus gribi )))))))))) ne guldum ya

Bunun tarihteki en gozlemsel ornegi, atom bombasinin etkisinin insanoglu uzerinde politik amacin cikari ugruna denenmesidir. Uzantisi hala insanogluna fenomenal saglik sorunlari getiriyor.

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Teşekkür ediyoruz güzel bir anlatım güzel bir konu.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç