bilime dair her şey burada (inanmazsan göz gezdir)

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bilimsel Araştırmalar kategorisinde faust tarafından oluşturulan bilime dair her şey burada (inanmazsan göz gezdir) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,932 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bilimsel Araştırmalar
Konu Başlığı bilime dair her şey burada (inanmazsan göz gezdir)
Konbuyu başlatan faust
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Pyramos
F

faust

Ziyaretçi
Alıntılar bana ait herhangi bir kaynaktan elde edilmedi.

Hicr Süresi: 26. ayet: syf:262

26) Andolsun biz insanı, (pişmiş) kuru bir çamurdan,
şekillenmiş kara balçıktan yarattık.

26- Andolsun ki biz Âdem'i, kuru, kokmuş, şekil ve sûret verilmiş balçıktan yarattık.

27- Şeytan'ıysa daha önce, yakıp öldürücü bir harâreti olan ateşten yarattık. 165[1]

Ahzap Süresi.53.Ayet
53- Ey inananlar, yemeğe dâvet edilmeden Peygamberin evlerine gitmeyin, dâvet edilirseniz yemek vaktini beklemek üzere daha önce gitmeyin; fakat çağrılınca gidin ve yemek yiyince dağılın, konuşmak için uzun uzadıya oturmayın; şüphe yok ki bunlar, Peygamberi incitir de utanır sizden ve Allah'sa doğruyu söylemekten çekinmez ve kadınlarından bir şey istediğiniz zaman perde ardından isteyin; bu, sizin yürekleriniz bakımından da daha temizdir, onların yürekleri bakımından da ve Allah'ın Peygamberini incitmeniz câiz olmadığı gibi onun eşlerini de bundan böyle ebedîyen almayın; şüphe yok ki bu, Allah katında pek büyük bir günahtır.

Nisa Süresi:

34- Erkekler, kadınlardan üstündür, çünkü Allah onları bir çok şeylerde kadınlardan üstün etmiştir, çünkü onlar, kadınları, mallarıyla geçindirirler, doyururlar; iyi kadınlar da itaatli olurlar ve Allah, onların hakkını nasıl korumuşsa onlar da, kocaları yanlarında olmasa bile, iffetlerini korurlar. Kadınlarınızın serkeşliğinden korkunca onlara öğüt verin, onları yatakta yalnız bırakın, dövün onları. Fakat itaat ettikleri takdîrde de aleyhlerine bir sebep araştırmayın, şüphe yok ki Allah çok yüce ve büyüktür.

35- Karıyla kocanın arasında bir ayrılık olacağından korkarsanız koca tarafından bir hakem, kadın tarafından da bir hakem gönderin. Aralarının düzelmesini dilerlerse Allah da bu hususta başarı verir onlara. Şüphe yok ki Allah her şeyi bilir ve her şeyden haberdardır.

Münafikun Suresi:

4- Ve onları gördün mü, bedenleri hoşuna gider; ve konuşurlarsa sözlerini dinlersin; sanki onlar, dayanmış kerestelerdir; her bağrışı, kendi aleyhlerine sanırlar; onlar düşmandır, artık sakın onlardan, Allah gebertsin onları, nelere de kapılıyorlar. 332[2]

Bakara Suresi:

179- Andolsun ki biz, cinlerin ve insanların çoğunu cehennem için yarattık; onların kalpleri vardır; düşünmezler onunla; gözleri vardır, görmezler o gözlerle; kulakları vardır, duymazlar o kulaklarla. Onlar dört ayaklı hayvanlara benzerler, hattâ daha da sapıktır onlar. Onlardır gaflette kalanların ta kendileri.

Hadid Suresi:

22- Yeryüzüne, yahut canlarınıza gelip çatan hiçbir felâket yoktur ki biz, onları yaratmadan önce onu, bir kitapta tespit etmemiş olalım; şüphe yok ki bu, Allah'a pek kolaydır.

Duhan Suresi:

16- O gün pek şiddetli bir sûrette tutar, cezâlandırırız, şüphe yok ki öc alırız biz. 286[3]

Zuhruf Suresi:

25- Derken öç aldık onlardan, bak da gör, yalanlayanların sonları ne oldu?

Kalem Suresi:

16- Büyüyüp bir hortuma dönen burnuna, yakında bir damga vururuz.

Kıyamet Suresi:

34 - Gerektir o bela sana, gerek.

35 - Evet, gerektir o bela sana gerek.

Maide Suresi:

64- Yahûdiler, Allah'ın eli bağlıdır dediler, elleri bağlanasılar, söyledikleri söz yüzünden lânete uğrayasılar. Hayır, Allah'ın iki eli de açıktır, dilediği gibi ihsânda bulunur. Andolsun, Rabbinden sana indirilen, onlardan çoğunun azgınlığını, kâfirliğini arttıracak ve biz, onların arasına kıyâmete dek düşmanlık ve kin saldık. Ne vakit savaş için bir ateş yaktılarsa Allah söndürdü o ateşi ve onlar, yeryüzünde bozgunculuğa koşup dururlar ve Allah, bozguncuları sevmez. 86[10]

Mesed (Leheb) Suresi:

1) Ebu Lehebin iki eli kurusun ve kurudu da.
(*)Ebu Leheb (Alev babası), Hz. Muhammed (a.s)'ın amcasıdır ve
Müslümanlığın en büyük düşmanlarından biridir. (Ebû Leheb'in asıl adı,
Abdüluzzâ b. Abdulmuttalib b. Hâşim'dir). Şurası dikkat çekicidir ki
Mekke müşrikleri arasında Kur'an-ı Kerim'de ismi açıkça zikredilerek
lânetlenilen tek kişi, Ebû Leheb'tir ve Hz. Peygamber'in öz amcası olması
ona hiçbir fayda sağlamamıştır.
? ? Malı ????? ? ? kendisine ???? ? ? Zenginliği ?? ? ???? Fayda vermedi ? ??
kazandığı ? ?? ? ???? ? ve
2) Zenginliği, malı ve kazandığı kendisine fayda
vermedi.
Ebu Leheb'i ? ?? ? ? ?????? ateşe ??? ? ?? Yaslandıracağız ? ??? ? ????
3) Ebu Leheb'i ateşe yaslandıracağız.
Odun ????? ? ??? Hamalı olacak ?

sakal

Kahin
Yeni Üye
alıntı değil bana ait..

-----------

elektrik çarpar ölürsün,sakın ona yaklaşma..

ateş yakar kavurur,sakın onu kullanma..

güneşe çıplak gözle bakma,kör olursun..( perde )

denize girme boğulursun..

fazla yaşama evrilirsin,devrilirsin..

kadın erkek eşittir,kadın doğurur erkek böğürür..

kadın erkek eşittir,kadın emzirir erkek gezdirir..

kadın erkek eşittir,kadın anadır erkek kimi zaman ortada yoktur..ama kadın buna mecburdur..

Andolsun ki biz, cinlerin ve insanların çoğunu cehennem için yarattık; onların kalpleri vardır; düşünmezler onunla; gözleri vardır, görmezler o gözlerle; kulakları vardır, duymazlar o kulaklarla. Onlar dört ayaklı hayvanlara benzerler, hattâ daha da sapıktır onlar. Onlardır gaflette kalanların ta kendileri.

işte bu sözlerin evveli ve ahirini bilmeden düşünmeden yazarsan bu alıntıda tam sana göredir..alıntı yapma düşün..

F

faust

Ziyaretçi
:) bu ayeti özellikle yazdım,kör olanlar görün imana gelin/itaat edin,1400 yıl önce biz getirdik bu kuralı siz uyun buna,gaflet içinde olmayın :) !

sakal

Kahin
Yeni Üye
:) bu ayeti özellikle yazdım,kör olanlar görün imana gelin/itaat edin,1400 yıl önce biz getirdik bu kuralı siz uyun buna,gaflet içinde olmayın :) !

Görüyorum ki cevapladım..:)

Ayrıca siz gördüğünüzü mü zannediyorsunuz,sakın beyin fonksiyonlarınızın bu bilgileri yanlış işlemesi olmasın..:) !!!

F

faust

Ziyaretçi
haha :) bu konuda eksiklerim var,yetersizim/beyin fonksiyonlarım zayıf (bir teist olsaydım kesinlikle böyle yatarıldığımı söylerdim :) ) nasıl ateist tanrıyı reddediyorsa bir teistinde tanrı fikri bana o kadar saçma geliyor (bu konuda evrensel-insan'ın yazdıklarına katılmasamda/üzerinde fazlaca duruyor bu konuda) dinleri eleştirmede hiç bir sakınca görmüyorum,bu konuya daha önce değinmiştim,bundan sonra ki adımım hadisler ve akaidler,turan tursun aslında her şeyi anlatıyor ama bazıları görmemek için ısrar ettiği için ben bunu direkt alıntı olarak yapacağım yorumsuz,körler içinde ki hadisleri de özellikle paylaşacağım

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
haha :) bu konuda eksiklerim var,yetersizim/beyin fonksiyonlarım zayıf (bir teist olsaydım kesinlikle böyle yatarıldığımı söylerdim :) ) nasıl ateist tanrıyı reddediyorsa bir teistinde tanrı fikri bana o kadar saçma geliyor (bu konuda evrensel-insan'ın yazdıklarına katılmasamda/üzerinde fazlaca duruyor bu konuda) dinleri eleştirmede hiç bir sakınca görmüyorum,bu konuya daha önce değinmiştim,bundan sonra ki adımım hadisler ve akaidler,turan tursun aslında her şeyi anlatıyor ama bazıları görmemek için ısrar ettiği için ben bunu direkt alıntı olarak yapacağım yorumsuz,körler içinde ki hadisleri de özellikle paylaşacağım

dİnlerİ mİ?
Mesela hangİ dİnlerİ ve hangİ esaslar iŞiĞinda???

F

faust

Ziyaretçi
İtalya da yada ingiltere de vs. herhangi bir dış ülkede yaşamadığıma göre,ülkeme egemen olmuş bir dinden bahsediyorum,ayrıca kuranında tevrat,incil karması bir kitap olduğunu da herkes biliyor,diğer dinlere değinmeye hiç gerek yok,alıntılarım tamamen kuran ve tefsiri üzerinedir ve hadisler gerçek kaynağındandır,yaşar nuri öztürk var mesela çevirisini kabullenemedim,elmalılı hamdi yazarı bu konuda sağlıklı buluyorum onu,paylaşımlarım tamamen bu çevirmen üzerinedir

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
ben,farklı bir dine mensubum desem nasıl eleştireceksin...

F

faust

Ziyaretçi
Topluma verdiği değere bakarım önce ve toplumu nasıl etkileyip nelere sebep olduğu (iyi yada kötü) sonra eleştiri kendiliğinden gelir,durduk yere eleştiride saçma olur herhalde bir dayanak yoksa

sakal

Kahin
Yeni Üye
İtalya da yada ingiltere de vs. herhangi bir dış ülkede yaşamadığıma göre,ülkeme egemen olmuş bir dinden bahsediyorum,ayrıca kuranında tevrat,incil karması bir kitap olduğunu da herkes biliyor,diğer dinlere değinmeye hiç gerek yok,alıntılarım tamamen kuran ve tefsiri üzerinedir ve hadisler gerçek kaynağındandır,yaşar nuri öztürk var mesela çevirisini kabullenemedim,elmalılı hamdi yazarı bu konuda sağlıklı buluyorum onu,paylaşımlarım tamamen bu çevirmen üzerinedir

Devam edin ezber yapıyoruz fenamı..ama biz sevap kazanırken siz günaha giriyorsunuz işte bu kötü..

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
Topluma verdiği değere bakarım önce ve toplumu nasıl etkileyip nelere sebep olduğu (iyi yada kötü) sonra eleştiri kendiliğinden gelir,durduk yere eleştiride saçma olur herhalde bir dayanak yoksa

o zaman dini değil kendini o dine ait olduğunu sananları eleştirirsin...

F

faust

Ziyaretçi
Varoluşçu felsefe ne der,insan dünyaya atılmış bir yabancıdır/bir zavallıdır,dinler ise bu kişiyi denize düşmüş bir yılan gibi hemen sarılı verdirirler,kaçarsan boğulursun,sen yinede sarıl bana der yılan

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
Varoluşçu felsefe ne der,insan dünyaya atılmış bir yabancıdır/bir zavallıdır,dinler ise bu kişiyi denize düşmüş bir yılan gibi hemen sarılı verdirirler,kaçarsan boğulursun,sen yinede sarıl bana der yılan

varoluşçu felsefenin dediğini mi tartışacağız? yoksa benim ve senin dediğini mi?

sakal

Kahin
Yeni Üye

Siz neye sarılıyorsunuz..Bizde sizin gibi atılmışız bir kere..Biz boğulmamaya çalışırken sizin boğulmak için çaba sarf etmeniz garip..

F

faust

Ziyaretçi
Var olmak insana mahsus olduğuna göre,yokluğun da tartışılması absürd olur herhalde,ben ayetleri yazdım,okumak isteyen okur (çünkü insanların kutsal kitaplardan haberleri yok) ayetlerde yanlış varsa tartışabiliriz konuyu kişileştirip ayetleri baş tacı etmenin bir anlamı yok

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
Siz neye sarılıyorsunuz..Bizde sizin gibi atılmışız bir kere..Biz boğulmamaya çalışırken sizin boğulmak için çaba sarf etmeniz garip..

her yaz tatile gittiğimde dalış yaparım;suyun altında bir başıma etrafı seyrederim,ne din var ne ibadet...
ama orada olan güzellik bana (O) nu hatırlatıyor...
o zamanda başka bir şeye sarılmaya ihtiyaç kalmıyor...

bu boğulmaksa,ben boğulalı çok oldu...

P

Pyramos

Ziyaretçi
Turan Dursun olmayaydı napacaktınız ya:) Genelde tüm eleştrilerin nerdeyse %90 nı T.Dursun patentlidir. sonra Dindarların dinden haberi yok falan filan sizin pek var sanki:) aranızdan neden yeni turanlar çıkmıyor? sadece bu kadar mısınız? İslam külüyatı karşısında eziliyorsunuz resmen.. (tabi tabi siyasi sosyal sebeblerdendir otoritedendir ,özgürlük yoktur.baskı vardır falan filam)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç