bilim adamı ve toplum

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe kategorisinde nigel tarafından oluşturulan bilim adamı ve toplum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,038 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe
Konu Başlığı bilim adamı ve toplum
Konbuyu başlatan nigel
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan flzf

nigel

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhabalar sitenize yeni üye oldum.
Benim için önemli bir münazaram var. "Bilim adamı toplumdan etkilenmez mi etkilenir mi?" konusunu tartışacağız. Yorumu olanınız var mı?*:)

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
hoş geldiniz... insan, biyo-psiko-sosyal bir varlıktır; ve dolayısıyla, toplumdan etkilenmeden insan olunamayacağından, bilim adamı da olunamaz... bunun tartışılacak bir yanı yoktur...

flzf

Filozof
Yeni Üye
Bilim adamı toplumdan etkilenir tabi ancak iyi bir bilim adamı içinde bulunduğu toplumu etkilendiğinden çok etkiler :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Evet etkinelenir. Araştırmalarını dar bir çerçevede yürütmek zorunda kalabilir, toplum baskısı sebebi ile farklı görüşlerini net sonuçlara ulaşmadan açıklayamayabilir hatta açıklayamadan ölüp gidebilir bile... Tarihte bunun bir çok örneği var maalesef.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
her şey diğerinden ve her kişi bir ötekinden/toplumdan etkilenir ve bu kaçınılmazdır; soru öyle değil şöyle olmalıydı; bilim insanında etik olmalı mı? bilimin etiği var mıdır?

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Bu soruyu münazara sorusu diye sorabilen bir kişinin öğretmen(öğretmen olduğunu varsayıyorum) olduğu memleketten an itibari ile çok da birşey beklememek lazım.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bu soruyu münazara sorusu diye sorabilen bir kişinin öğretmen(öğretmen olduğunu varsayıyorum) olduğu memleketten an itibari ile çok da birşey beklememek lazım.

Çok idealist yaklaşıyorsunuz ancak bence çok gerçekçi bir soru sormuş. Günümüzde bilimin önündeki en büyük engellerden biri toplumsal baskı değil mi?

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Çok idealist yaklaşıyorsunuz ancak bence çok gerçekçi bir soru sormuş. Günümüzde bilimin önündeki en büyük engellerden biri toplumsal baskı değil mi?

Toplumdan etkilenmeyen insan olur mu? Olmaz. Soru belki de burada olduğu gibi değil de başka şekilde sorulmuş olabilir.Bu hali ile sorulacak soru değil bence.

flzf

Filozof
Yeni Üye
Son uyarım,benimle bir daha sokak ağzı konuşursan mesajlarını aynen yönetime ileteceğim,haddini bil.

sen aman SİZ sorunlumusuNUZ dostum Benim ifademin senle pardon SİZLE ne alaksı olduğu yönündeki fikirlerinizi paylaşırmısıNIZ.

F

faust

Ziyaretçi
sen aman SİZ sorunlumusuNUZ dostum Benim ifademin senle pardon SİZLE ne alaksı olduğu yönündeki fikirlerinizi paylaşırmısıNIZ.

İşine bak,benimle muhatap olmak zorunda mısın,hakkımda hüküm vermek sana mı kaldı,gerçi tavrınızdan ne olduğunu da anlıyorum,15 yaşında ergenler gibi.

flzf

Filozof
Yeni Üye
Sizle tabiki muhattap olmak istemiyorum aksi halde siz bu sitenin eski yöneticilerindensiniz ve söylediklerimi bana yedirirsiniz :) Ancak,böyle ortaya açılmış bir konuda sizinle hiçbir alakası olmayan ifademin alıntısı ile beni böylesine korkutucu şeylerle tehdit etme gereğini neden hissettiniz ben onu çözemedim ürkütmeyin beni lütfen korkuyorum.
Korkuyorum çünkü kendimi ifade hakım elimden alınır bilgiyle değil baskıyla susturulurum diye ama hay aksi bir türlü susamıyorum susmuyorum ne ilginçtirki Susmayanlar susturulamadılar hiçbirzaman sözleri bilgileri asırlardır çınlıyor kulaklarda ve onlar benim kahramanlarım sizin kahramanlarınız kimler ?

F

faust

Ziyaretçi
İyi o zaman önünde ki otu ye,onunla bununla uğraşmak yerine,böyle bir tavır vermezdim çünkü kötü günüme rast geldin,bundan sonra kendi halinde takılırsan iyi olur,sus yada susma umurumda değil ama böyle bir tavır içine girmezsen sevinirim ''hacı,laa'' dağdan kaçması.

flzf

Filozof
Yeni Üye
Aslında haklısın o da benim boş anıma gelmişti özür dilerim de hala ot filan bu inceden hayvan vurgusu çok ağır konuşuyorsun faust.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Aslında haklısın o da benim boş anıma gelmişti özür dilerim de hala ot filan bu inceden hayvan vurgusu çok ağır konuşuyorsun faust.

Sen konuşurken ağır olmuyor da başkaları yazınca mı ağrına gidiyor ? Bana yazdıklarını bir baştan sona oku istersen. Bu sitede en fazla hakaretli cümle kuran üye sen olmalısın çünkü henüz başka birine rastlamadım.

flzf

Filozof
Yeni Üye
Ya faust gibi mantıklı konuşta bana hayvan diye hitap et en ağır tahriklerde bulun dijital yeminle söylenmem sadece karşılık veririm :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar