beş bin yeni imam-hatip ortaokulu...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde birazdahaderinmavi tarafından oluşturulan beş bin yeni imam-hatip ortaokulu... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,835 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı beş bin yeni imam-hatip ortaokulu...
Konbuyu başlatan birazdahaderinmavi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
milli eğitim bakanlığı'nın ilköğretim yasasında yaptığı değişikliklerle birlikte yurt genelinde beş bin yeni imam-hatip ortaokulu açılacak... bakanlığın yeni bina yapamaması nedeniyle, yıllardır ilköğretim okulu olarak kullanılan çok sayıda okul, imam-hatip ortaokuluna dönüştürülecek... bu arada anıtkabirin karşısındaki alparslan ilköğretim okulu da -yenisinin yapılacağı- gerekçesiyle imam-hatip lisesine dönüştürülecek... basında buna benzer haberleri okudukça, ülkemizin geleceği konusunda ne düşünmeliyiz...

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Ülkenizin geleceğini bugüne kadar imam hatipliler mi tehlikeye attı ?

rainbow64

Meraklı Üye
Yeni Üye
Ülke tektipleştirilirken bence bu da sadece bir kademe .

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
Ülkenizin geleceğini bugüne kadar imam hatipliler mi tehlikeye attı ?

hayır... özellikle ikinci dünya savaşından sonra, emperyalizmle girilen tehlikeli ilişkilerin sonucu ortalığı kaplayan -ve kendi yurdunun, halkının çıkarlarından çok, efendilerinin çıkarları doğrultusunda ekonomik ve sosyal politikalar izlemeyi marifet sayan- kötü politikacı tayfası en büyük tehlike kaynağı oldu...

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Kötü politikacı tayfasının beş bin yeni imam hatip okulu ile alakasını anlayamadım. R.R. Erdoğan'ın ihl mezunu olması mıdır mevzu?

hayır... özellikle ikinci dünya savaşından sonra, emperyalizmle girilen tehlikeli ilişkilerin sonucu ortalığı kaplayan -ve kendi yurdunun, halkının çıkarlarından çok, efendilerinin çıkarları doğrultusunda ekonomik ve sosyal politikalar izlemeyi marifet sayan- kötü politikacı tayfası en büyük tehlike kaynağı oldu...

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
Kötü politikacı tayfasının beş bin yeni imam hatip okulu ile alakasını anlayamadım. R.R. Erdoğan'ın ihl mezunu olması mıdır mevzu?

bunda anlaşılmayacak bir şey yok... kendi iktidarının geleceğini garantilemeye çalışmak yerine; ülkenin gerçek gereksinimlerini saptayarak eğitim-öğretimle ilgili politikaları, diğer partilere, üniversitelere, eğitim fakültelerinin ilgili kürsülerine, öğretmen sendikalarına, sivil toplum kuruluşlarına danışarak ve tasarının toplum içinde yeterince tartışılıp olgunlaşmasına fırsat vererek, gerçekten eğitim-öğretim sorunlarını çözmeye yönelik bir yasa çıkarmak isteyen politikacılar, ''kötü politikacı tayfası''na girmiyorlar... yaptıkları değişiklikle devletin alacağı milyonlarca tablet bilgisayarın alımını, kamu ihale kurumu denetiminin dışına çıkarmayanlar, ''kötü politikacı tayfası''na girmiyorlar...vb...

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Ne kadar imam yetiştirmek gerekli ise o kadar imam hatip açılmalı..Bir öğretmen din bilse ne olur bilmese ne olur (din öğretmenleri hariç)...İç işleri bakanının dine ihtiyacı mı var yahut dış işleri bakanı din olmadan diplomasi yapamıyor mu..Hakim din bilmez ise nolur bilse nolur, hukuk bilsin yeter..keza diğer meslekler..Herkes alanı ne ise onun eğitimini almalı, imam hatip liselerinin arttırılması anlamsızdır..Efendim halk istiyor vs...Halkın her istediği oluyor mu ..Böyle bir sistem olsa (olsa olmaz da ) devletin olmadığı yerde anarşizmde olur hadi zorlasak hatır için o da..Yakında muhafazakar anarşistler de ortaya çıkabilir...

sakal

Kahin
Yeni Üye
ben hiç dağa çıkıp askere polise kurşun sıkan İHHli görmedim.banka camı kıran vatandaşın arabasını kundaklayan gaspçı İHH lide görmedim.teröristin dine ihtiyacı yoktur.İNSAN olanın dine ihtiyacı vardır belki.inançlı bir sahtekarı,yaşlıya kadına masum çocuğa kurşun sıkan bir teröriste yeğlerim.

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Türkiye'de yüzlerce farklı konularda meslek lisesi ve farklılaştırılmış düz lise var. Torna tesfiye, bilgisayar, gazetecilik lisesi, öğretmen lisesi vs vs... Her bilgisayar bölümünden çıkan lise öğrencisi bilgisayarcı mı oluyor? Ya da her gazetecilik ve iletişim meslek lisesinden mezun olan iletişimci ya da gazeteci mi oluyor? Türkiye'de böyle bir gerçek yok malesef. İmam hatip lisesinden çıkan herkesin de imam olacak diye bir kaidesi yoktur. İmam hatip lisesine giden öğrencilerin size abartmadan söyleyebilirim %95 i imam olmak için gitmiyorlar. (Recep Tayyip Erdoğan'da ihl mezunu) Kız bölümü için gidenlerin tamamına yakını aileleri tarafından kötü alışkanlıklara, arkadaşlıklara bulaşmamaları vs için gönderiliyordur. Neden sizin kafanızın (kişiseleştirmiyorum siz derken siz ve sizin gibi düşünenleri kastediyorum) içindeki kalıplara sığdırıyorsunuz ihl öğrencilerini bunu hiç bir zaman anlayamıyorum..

Ne kadar imam yetiştirmek gerekli ise o kadar imam hatip açılmalı..Bir öğretmen din bilse ne olur bilmese ne olur (din öğretmenleri hariç)...İç işleri bakanının dine ihtiyacı mı var yahut dış işleri bakanı din olmadan diplomasi yapamıyor mu..Hakim din bilmez ise nolur bilse nolur, hukuk bilsin yeter..keza diğer meslekler..Herkes alanı ne ise onun eğitimini almalı, imam hatip liselerinin arttırılması anlamsızdır..Efendim halk istiyor vs...Halkın her istediği oluyor mu ..Böyle bir sistem olsa (olsa olmaz da ) devletin olmadığı yerde anarşizmde olur hadi zorlasak hatır için o da..Yakında muhafazakar anarşistler de ortaya çıkabilir...

yeni_id

Yeni üye
Yeni Üye
teokratik yönetime geçiş süreci olarak rahatlıkla yorumlanabilinecek bir eylem, kaldı ki artık ! ifade de edilmekte..

sorun şu ki vaat edilen ütopyalarındaki o barış, huzur, refah dolu yola asla ulaşamayacak olmaları...
iddiama kanıtımda, yanlı yazılmış tarih (ki yansız tarih yoktur) dışında yaşanmış böyle bir süreç yoktur..
belki de insanların yaşaması tecrübe etmesi gerekli, (sanki yeterince başarısız örnek yokmuş gibi) bu zihniyetin, olumsuz olarak gördükleri tüm o durumların çözümü olamayacağını anlamaları için..

daha yazılacak çok şey var da... neyse kimseyi kızdırmayalım
yukarıda bahsettiğim, yaşandığı iddia olunan tarihteki barış huzur refah vs.. dönemlerine örnek yazmak isteyecek arkadaşlara söylemek istediğim bişi var..
kaç devletin işgali kaç insanın ölmesi, kaç toplumun sindirilmesi, sömürgeleştirilmesi, ötekileştirilmesi gerekmiştir..
tarihi birazda karşıdan dinlediğimde bana öğretilenden farklı şeyler de duymaktayım
ayrıca tarihte eşi benzeri olmayan imtiyazlar tanıdığımız işgalimiz altındaki yabancı devletleri elimizde tutmak için yapmamız mecburi gelen davranışlar sergilemişiz yoksa insanlığımızdan değil..
örnek isteyen osmanlının çöküşüne yahut müslümanlığın doğuşuna bakabilir

düşünenadam

Felsefe.net
Yeni Üye
kendi isteğiyle imam hatip lisesine giden öğrenci pek yoktur heralde aile baskısıyla gidiyorlar çğnluk

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Konu devam edebilir aslında. Teşekkürler :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç