Benim Köşem

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kimdir? kategorisinde İnci Birinci tarafından oluşturulan Benim Köşem başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,245 kez görüntülenmiş, 68 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kimdir?
Konu Başlığı Benim Köşem
Konbuyu başlatan İnci Birinci
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan NuriKara

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Herkes filozof, herkes Psikolog, herkes ekonomist, herkes Uluslararası İlişkiler uzmanı, herkes şair, herkes yazar... Uzar gider
Bense bir HİÇ...

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Ben lanet okumadım, uzun bir süre. Bir ay, iki ay, belki bir yıl, o kadar uzun sürünce hayatın mahvoluyor. Uzun süreler sadece acıyı hissedenler, lanet okumasalar bile, durum ortada bence. Ha deyince düze çıkılsa keşke, herkesin hayatı o kadar kolay değil.
Koskoca 2 yıl; bir gün gibi geçivermiş, bakalım neler değişmiş?2022 neler getirmiş, neler götürmüş? Acaba gelen gideni aratır tevatürü mü gerçekleşmiş...2021 şükür iyi geçti derken 2022 üzmüş de üzmüş... İlk kez bu yıl ben bile bir şeylere lanet olsun dedim. inanılır gibi değildi...

He deyince düze çıkmak gibi bir durum her zaman mümkün değil elbette ama, yeter ki can sağlığı olsun be dostum... Ömür varsa her şeye çare var... Kullanılan her şeyin zamanla eskidiği gibi acılar da, çekilen zorluklar da zamanla unutuluyor. İnsanoğlu bu, tahılı öğüttüğü gibi acıları, dertleri de öğütüyor... Malzeme sağlık ve azim... Selametle...

dragon

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sosyoloji
Ünvan
dünyalı
.Önce aile yapınızı zedeledik,ahlak inancınızın içine ettik,ettirdik.Kendi ülkemizde gösterime sokmadığımız filmleri bile sizin seyrinize sürdük.

Uffkum açıldı(!).

Sahi hangi filimmiş o kendi ülkesinde yayınlanmayan film/ler? Dezenforme dediğin işte böyle bir şey.

Sen izleme. Sana zorla izleten kim ayrıca?

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Günümüze kadar sayısız özlü sözler piyasaya sürülmüş....
Mesela "Damlaya damlaya göl olur" , "Kusursuz dost arayan, dostsuz kalır", "Savaşma, seviş!", "Besle kargayı, oysun gözünü" ve daha niceleri...

Şöyle bir söylemi de "Her nefis ölümü tadacaktır" mutlaka sık sık duymuşsunuzdur. :)
Bu ve benzeri sözleri bilmek için çok zeki, âlim veya kâhin falan olmaya gerek yok; etrafınızdaki insanları ve doĝayı dikkatlice izlemeniz yeterli. İçinde yaşadıĝımız doĝanın yapısı böyle. Doĝum ve ölüm doĝanın bir kanunu. Yani demem o ki çok bilmiş geçinenlerin de diĝerlerinden fazla bir farkı yok.

Birine buna benzer sözler söylemeniz, söylediĝiniz kişiyi/kişileri pek fazla etkilemez, çünkü aynı zamanda her canlı hayata odaklanmış/programlanmış vaziyette. Yarın öleceĝini bilen bir canlının içinde bile yaşam umudu hep vardır. Ha evet; hayatına son veren insanlar yok mudur? Elbette var ancak onlar çeşitli nedenlerden ötürü yaşamlarının çıkmaz bir sokaĝa girdiĝini düşünenler. Her hâlükârda ölmekten çok yaşamak ister canlılar.

Yine de şunu demeden edemeyeceĝim tabii. Ölüm mevzusu şimdilik kesin gibi gözüküyor ancak 1000 sene sonra belki de buna bile bir çözüm bulunacak. İnsanlar gömlek deĝiştirir gibi yaşlanan/hastalanan vücutlarını deĝiştirecek muhtemelen. İşte o vakit geldiĝinde "Her nefis ölümü tadacaktır" sözü rafa kaldırılmış olacaktır.

Yazılı düşüncelerimi biz özlü sözle bitirmek isterim: "Aşk bir muza benzer, dikkatli olmazsan ayaĝın deĝil, hayatın kayar.":D

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Uffkum açıldı(!).

Sahi hangi filimmiş o kendi ülkesinde yayınlanmayan film/ler? Dezenforme dediğin işte böyle bir şey.

Sen izleme. Sana zorla izleten kim ayrıca?
Ahh ne sevindim ne sevindim,ufkun yok sanıyordum...

Köşemin havalanması lazım, işkembe kokusuyla kirlenmiş...

dragon

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sosyoloji
Ünvan
dünyalı
Ahh ne sevindim ne sevindim,ufkun yok sanıyordum...

Köşemin havalanması lazım, işkembe kokusuyla kirlenmiş...

Bende onu diyorum. İşkmebeden sallıyorsun. Nasılsa sizin mahalle ne versen yiyor, inanıyor.

Bir daha soruyorum, anlamadıysan. Hangi film/lermiş o kendi ülkesinde yayınlanamayan ama bizde yayınlatılan filmler? At yalanı nasılsa inanan milyonlar... Ama müslüman yalan konuşmazdı değilmi?

dragon

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sosyoloji
Ünvan
dünyalı
"Savaşma, seviş!"

Savaşma, dans et. Bu daha birleştirici. Bu fiili hepberaber birlikte yapabiliriz.
"Müzik ruhun(beynin) gidasıdır." Bir cami, sinagog, kilise veya farklı inanç ritüelleri bütün insanları birleştiremez. Ama bir müzik festifali envai çeşit milletten, ayrı inançdan insanı birleştirir. Sorsan müzik "şeytan" işidir. Savaşların baş mimarı şeytan ürünü olmuyor. Ama müsic "şeytan"(böyle bir alevli varlık yok) işi oluyor. :)

Seviş diyince bu toplumun ahlakı bozulur, mozulur mazotullak.

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Savaşma, dans et. Bu daha birleştirici. Bu fiili hepberaber birlikte yapabiliriz.
Hayır, "Savaşma, seviş!" çok yerinde bir söz. Herkes dans edemez, millet birbirinin ayaĝına basar ve sonra birbirlerine girer. Olmaz!:)

"Müzik ruhun(beynin) gidasıdır." Bir cami, sinagog, kilise veya farklı inanç ritüelleri bütün insanları birleştiremez. Ama bir müzik festifali envai çeşit milletten, ayrı inançdan insanı birleştirir. Sorsan müzik "şeytan" işidir. Savaşların baş mimarı şeytan ürünü olmuyor. Ama müsic "şeytan"(böyle bir alevli varlık yok) işi oluyor. :)
İbadethaneler tüm insanları elbette bir araya getiremez. Kaldı ki böyle bir amaçları da yoktur. Her ibadethane kendi cehanındakilere hitap etmek ve onları biraraya getirmek için var. Ayrıca müzik bazı(!) dinlerde hoş karşılanmaz, çünkü dinler gevşemekten, rahatlamaktan veya dans etmekten ziyade tapılan tanrıya odaklanmak ve onun rızasını yerine getirmek için inşa edilirler.

Seviş diyince bu toplumun ahlakı bozulur, mozulur mazotullak.
Hiçbir şey olmaz. Sevişmek dünyanın en doĝal eylemidir. Sevişmek olmasaydı, tüm canlıların nesli çoktan tükenmişti.:D

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
İlk kez bu yıl ben bile bir şeylere lanet olsun dedim. inanılır gibi değildi..
İyi ve kötü sürprizlerle dolu bir hayat... Yapmam der yaparsın, sevmem der seversin.
He deyince düze çıkmak gibi bir durum her zaman mümkün değil elbette ama, yeter ki can sağlığı olsun be dostum... Ömür varsa her şeye çare var... Kullanılan her şeyin zamanla eskidiği gibi acılar da, çekilen zorluklar da zamanla unutuluyor. İnsanoğlu bu, tahılı öğüttüğü gibi acıları, dertleri de öğütüyor... Malzeme sağlık ve azim... Selametle...
Yeter ki acının kaynağı kesilsin, etkisi hemen geçmez ama zaman ilaç olur. Ha deyince olmadı ama en büyük acılarımı bile unuttum, yaşanmamış gibiler.

Kaynağı kesilmeyen mutlulukları bulabilmemiz dileğiyle...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar