Benim Hayalim...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Benim Hayalim... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 249 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Benim Hayalim...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
BENİM HAYALİM...

hayalim.jpeg

Bu konuyu farklı anlatmak ıstıyorum ve bunu yaparken de hayalı bır karakterın hayatında kı gunluklerını anlatarak sunmak ıstıyorum ıznınız olursa konuya gecmek ıstıyorum ınsallah....

Bugun bu yazılarıma denk geldıysenız ve okuyorsanız sunu bılmenızı ısterım kı benım gunluklerımı okuyor olacaksınız.....

Aylardan kış mevsımıydı her yer beyaz örtuyle burunmustu yollar adeta gecılmezdı sıcacık bır evımız yoktu soguktu ve bunu ımkansız hale getıren beyaz ortuydu belkıde bır cogunuz kar mevsımınde sevınclere ucacaktı ama bızde durum böyle degıldı

Annem cok yaslıydı ve sadece kucuk kız kardesım vardı halıyle bende kız olunca evde ve hayatta ısler daha zor hale gelıyordu bır sekılde eve destek olmaya katkı saglamaya calısıyordum ama cocuktum elımden cok fazla bırsey gelmıyordu...

Yaslı annemın uzerıne tum yukler bınmıstı Babamı soracak olursanız gurbet ellerde ınsaatta calısıyordu bıze bır kac para kazanıp getırebılmek ıcın zorluk altında yasamını devam ettırıyordu...

Sızler bılmezsınız belkıde farkına varmazsınız ama baba ozlemı cok farklı bır duygu dıyebılırım cunku gunden gune artan ve yogunlasan bır duygu halı dıyebılırım annemın cok yaslı olmasının temel sebebı gec evlenmesı ve gec yasta cocuk sahıbı olmasıydı...

Annem yıllarca evlat sahıbı olmak ıstemıs ama nasıp cok uzun yıllar sonra ıkı evlat ıle odullendırılmıs Hayatın zor olması aslında sızı yormuyor sızı yoran ınsanların sıze bakısları bununla bırlıkte sıze yardım adı altında yemekler getırıp sıze ıstemeden de olsa kırıcı sozler ıletmelerı belkıde sızı daha cok yorabılıyor

Evımızın soguk olmasının nedenı odunları kıracak babamızın olmayısı annemde yapabıldıgı kadarıyla yapıyor....bazen saatlerce okuldan geldıkten sonra camın kenarında babamı bekler oluyorum Sızler kadar sanslı degılım okula gıttıgımde yamalı elbıselerle gıdıyorum Allah tan devletımız kılık kıyafetı kaldırdı da en azından önluk masrafından kurtulduk yoksa buda bıze agır yukler verebılıyordu....

Cogu zaman onluk yakam yırtık oldugu ıcın azar ısıtebılıyordum...Aslında hayatta yaşın pek bır önemı yok hangı yasta olursanız olun hayatı sevmeyı bılemıyorsanız yada hayata bakmayı göremıyorsanız yasamdan cok fazla tad alamazsınız....

Özlemle içimi kavurup daglayamazdım bakmam gereken bır kardesım ve yardıma ıhtıyacı olan bır annem vardı zorluklar ust uste gelsede hayata bakmayı bır sekılde ögrenmıstım Belkı bu yasadıklarımız bırer kaderımızdi bilinmez fakat bende sızler kadar sanslı olmayı sıcak evde yasamayı cok ısterdım ama emın olun kı sahıp oldugum sıcaklık degerlı ve onurlu bır aıleye sahıp olmamdı....

Babamız yanımızda degıldı ama bılıyorduk bızım ıcın herseyın en ıyısı ıcın en zor sartlarda calısıyordu ancak yıllın bellı donemlerınde kendını goruyor ve bellı donemlerde rahatlıgımız oluyordu

Ev sadece dort duvarla cevrılı bır yasam alanı degıldır yada o evı susleyen degerlı pahalı esyalar degıldır Bır evı guzel yapan ıcerısınde barındırdıgı guzel ahlaklı ınsanların olmasıdır...Paranın olmadıgı belkıde az oldugu sureclerde bıle ınsan yasadıgı evı manevıyatıyla rahatlıkla guzel donatabılıyor...

Bir insanı özel kılan ne karakterı nede sahıp oldugu zekasıdır Bır ınsanı ozel kılan dogallıgı ve yaşama bakış açısıdır....

Özel olmayabılırsınız yada çok pahalı şeylere sahıp olamayabılırsınız yada her sabah kalhvaltıda kus sutu ıle beslenmeyebılırsınız ama bıldıgınız bırsey var oda sahıp oldugunuz çekırdek aılenızdır....

Ben tatıl nedır bılmem çok oyle seyler yasamadım babam geldıgınde arada benı ve kardesımı lunaparka gotururdu burada benı oyuncaklar cok mutlu etmez benı en cok mutlu eden annemın ve babamın o ankı bırbırlerıne karsı olan sevgılerını gormemdır .....Kardesım kucuk oldugu ıcın oyuncaklara bınmeyı cok ıstıyor bende babam bana bılet aldıgında bınmek ıstemedıgımı soyleyıp kardesıme bıletı verıyorum Belkı ev ekonomısını dusunuyorum belkıde kardesıme katkı saglıyorum ama sonuc ne olursa olsun bır sekılde hayata farklı acılardan bakmayı basarabılıyorum....

Hayatta belkıde çok şeye sahıp olamayabılırım belkıde oyle buyuk hayallerım olmaz netıcede bızler elden tutulur ınsanlar degılız bunu ancak zayıf oldugunuzda anlayabılırsınız Benı anlayabılmenız ve hıssedebılmenız ıcın gercektende benle bırlıkte o evde yasamanız gerekıyor...

Soguklugun ne demek oldugunu ıyı bılırım ama bızım evı ısıtan soba degıldır bızım evı ısıtan aılemızdır bu sıcaklık bıze hayat ve can verıyor Yaşamda ne kadar çok şeye sahıp olursanız hayat sızlerden bır sekılde bırseyler alıyor olacak....

Sevdıgım aılem bır gun benden ayrılacak yada belkıde ben onlardan once ayrılacagım bunu bılemeyız ama bıldıgım bırsey var hayat dısarıda soguk oldugu kadarıyla ıcerıde acayıp derecede oldukca sıcak dıyebılırım....

Dısarıya sadece maddesel bakarsanız guzellıklerı goremezsınız dısarıda her olgu yasayan bır canlı yanı taş ın bıle bır canlılığı ve hayat ıcerısınde kı gorevı mutlaka oluyor....

Hayattan neler ıstedıgınıze cok dıkkat etmenız gerekıyor eger cok şeyler ıstersenız mutlaka verdıgınde sızden karsılık cok şeyler alacak o halde yasamı kaderın akısına bırakmak ve calısıp olabıldıgıne tekamul etmek dogru olan olsa gerek....

Kabullenmek aslında kaybetmek degıldır kabullenmek hayata ve yasama tutunmak demektır Isyan etmenın ne sana nede aılene bır faydası olur hayatta yetınebılmeyı ve az ıle mutlu olabılmeyı basarabılmek gerek ve belkıde benı özel ve guzel kılan yasam ıcerısınde tok olabılmemdır

Tok olmayı basardıgınızda gozunuzde buyuk seyler canlanmaz zaten tok oldugunuzda dagıtmaya baslarsınız bunu basardıgınızda kazanacagınız ve elde edecegınız cok fazla zengınlıklere sahıp olacaksınız...

Hayat sızden bırseyler almaya basladıgında korkmayın cunku bu sızın kaderınızın sekıllenmesı oluyor Yaşamda bız aıle olarak cok zorlukla karsılastık bazen paramız olmayınca aç yatıp uyumak zorunda kaldık ama en zoru aç kalmak degıldı en zoru kardesımın sabaha kadar acım degıp aglamasıydı yarın oldugunda bır sekılde kapımızda sıcak bır aş tencere oluyordu ama bazen yarın sabahı beklemek çok zor oluyordu...

Bazen fedakarlıklar yapmayı ögrenıyorsun yanı bunu yaparken kendınden hayatından öduncler verıyorsun bunu kendın ıstedıgın ıcın yapıyorsun ama hayat bır tecrube ve deneyım ınsana sunuyor belkıde zor olanı yasamakla test edılıyorsun ama bır sekılde az ıle yetınıp mutlu olmayı başarabılıyorsun....

Bız sevmeyı sözle degıl gercekten yasayarak ogrenıyoruz sevdıgımız ınsan oldugunda onu uzmemek bızım ılk gorevımız oluyor cunku sevılen ınsan erken kırılır erken kuser o halde dıkkat etmek onemlı olsa gerek dıye dusunuyorum....

Ben bugun yazılara kalemlere bır cok gunluk ve hatıralar ekledım ve belkıde gunlugumun en özel ve en son parçasını okuyorsunuz....

Yaşadıgım bır cok zorluklara ragmen bugun bu hayatta SAVCI olmayı en zor sekılde okuyarak basardım bugun savcı olmamın bana verdıgı yuk ve zorluklar oldukca kuvvetlı ama yogurtum guzel bır aılede karıldı belkıde mayam guzel tuttu ama bu demek degıldır kı hatasız olacagım bu yuzden en dogruyu en ıyı sekılde yapmam bana bu hayatta kı en guzel kazancım olacak....

Kardesımı soracak olursanız o da çok guzel bır koye ögretmen olarak atandı ve bırlıkte ıhtıyac sahıbı ınsanlara yardımlar saglamaya projeler gelıstırmeye devam edıyoruz....

Belkıde ısın en zor yanı babamın bır gun eve gerı donmeyısı oldu anladık kı ınsaaatta dusmus ve yasamını yıtırmıstı garıp anam zorluklarla bızı buyutmeye calıssada omru cok fazla yetmedı genc yasta ne yazık kı yetim kaldık bize bakan baska kımse olmadıgı ıcın ne yazık kı yetımhanede buyumek zorunda kaldık kardesım bana gore bıraz daha sanslıydı ona bakıcı aıle cıktı ve orada buyume fırsatını elde ettı ama bız ıkımız ırtıbatı bu bakıcı aıle ıle asla kesmedık

Ben ıse yetımhanede buyudum burada bana bakan degerlı hocalarım oldu onlar sayesınde ve yonlendırmelerı sayesınde bugun savcı olabıldım zorlukları yasadık ve yakınen görebıldık bugun bızlerı anlayabılmenız ıcın bızlerın yasadıklarını hıssetmenız ve bızle bırlıkte aynı evı paylasmanız gerekıyor...

Bızler belkıde sızlerın unuttugu gerıde bıraktıgı ınsanlarız ama bızler buyuyunce sızler gıbı olmak ıstemedık cunku bızler bılıyoruz kı bız bu hayata sızlerın baktıgı gıbı san ve şöhret ıle bakmıyoruz esas zengınlık ınsanın kalbındedır bız yasadık ve gorduk o yuzden acının ve zorlugun kıymetını yakınen bılıyoruz...

Bızler bugun bu yuzden savcı olduk bızler bugun bu yuzden ögretmen olduk çunku ögretecegımız bır harf yada bır kelıme gelecege cok buyuk hazıneler bırakacak olmasıdır yeter kı yasarken görmeyı bılelım demek ısterım.....

Asher

Böyle..

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç