Beni ben yapan şey nedir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde rtahaeslik tarafından oluşturulan Beni ben yapan şey nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,374 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Beni ben yapan şey nedir?
Konbuyu başlatan rtahaeslik
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Düşünceyi anlık ve basit olarak ele almak hatalı bir davranış. Benim "düşünce"den kastettiğim yaşanmışlıkla yoğrulan ve sadece kişinin kendisine hizmet eden bir lisan, bir inanç, bir var oluş vb. Kısacası bence "düşünce" zamanla birleşen düşünceler bütünüdür.

Neden insanın "biz" demesi "ben" demesinden daha önemlidir? Biz diyen insan sürüsünün daha kolay kontrol edilebilmesi için mi? Yoksa biz diyen insanın kendisini çoğunluğa ait hissedip kendisi hakkında düşünme gerekliliğinden kurtulması için mi?
Düşünceleri hafife almam fakat değişkendir ifadelerini özellikle kullanmak istedim şuan ikimizin yaptığıda böyle değişken düşünce yapısı altında paylaşımlar yapmaktayız

Bir düşünceyi etken ve başarılı kılan fikre dönüştüğü andır.Düşünceler insan hayatında değişkenlik gösterebilir özellikle vurgulamak istiyorum...

Çünkü bundan 10 yıl önce edinmiş olduğun düşünce ile şimdiki zamanda edinmiş olduğun düşünce arasında oldukça farklar vardır çünkü zaman içinde evrildin tecrübelendin ve değiştin senin değişmende ki en büyük pay ise yaşanmışlıklar oldu...

Mesela...
Sanal ortamlara girdiğim 2007 yılındaki kendi görüşüm ve düşüncem ile şimdiki zamandaki görüşüm ve düşüncelerim arasında oldukça belirgin farklar var...

Öncelerde yazı yazmaya çekinen ve belli kaygıları olan insanken şimdilerde yazı yazmaktan hoşlanan ve paylaşım yapmayı çok seven bir insanım bununla birlikte önceleri sohbet etmek için can atarken şimdilerde ise böyle bir atikliğim yok sadece cevap yazanlara yazmakla yetiniyor devamında işlemem gereken kendi konularımı işlemekle yetiniyorum...

Eski yazdığım sitelerde ki yada başka mecralarda ki yazılarımı okuyunca şimdi bana bazı yazılarımın absürt yada farklı geldiğini hissetmekteyim...

Ama biliyormusun geçen onca zamana kadar gerçek kimliğimi sanal ortam dahi olsa hiçbir zaman bozmadım belki realde bu kadar yazı yazdığım kadar çok konuşkan biri değilim fakat sanalda üretkenliğim kadar realde taşıyanda değilim ...

Her bir alanda bir eksik bir fazla ile yoluma devam ediyorum.ama şunu iyi biliyorum ki düşüncelerime yön veren bence sahip olduğum değerlerimdir diye düşünüyorum...

Yani değerlerim olmasaydı bugün belki sanalda kendimi hiç olmadığım biri olarak tanıtabilirdim ama böyle yapmadım ...İnsanın hayatında real olsun sanal olsun degerler içerisinde olabilmesi gerektiğine inanan biriyim bu degerler arasında bir çok seçenek sunabiliriz.

Açık söylemem gerekirse düşüncelerim değişebilir fikirlerim değişebilir ama değişmeyen beni ben yapan tek şeyin sahip olduğum değerlerimdir diye düşünmekteyim.

Eğer bir insan hayatında ben olgusuyla yaşarsa hayatında sadece kendisinden başka bir insan olmaz ....Sadece kendi değerleri etrafında yaşamı döner....Eğer bir insan hayatında biz demesi bilirse kendisine faydası olduğu kadarıyla bu kazanımlarınıda etrafına dagıtmasını ve paylaşmasını oldukça bilir..

Bir bilgi ne zaman gerçek bilgidir biliyormusun???

Fikre dönüşüp paylaşıldığı an diyebilirim...

Ben degerlerine sahip insan kendi bilgisini paylaşmayacağı için o insan hayata gözlerini yumdugunda bilgisiyle birlikte tarih sayfalarından kalkar ama edison gibi steve jobs gibi bilgiler paylaşılır ve fikre dönerse yani biz dersek işte o zaman yapılan her eser insanların kazanımına ve faydasına olur bununla bırlıkte eserler hep yaşar ....

O yüzden biz demenin daha faydalı olduğunu düşünmekteyim....

Biz demek bir topluluk peşinden sürü şeklinde koşmak demek değildir biz demek yardımlaşmak dayanışmak ve ortak paylaşımları fikirleri sunabilmektir diye düşünmekteyim.

Kısacası WİN WİN ilkesi diyebiliriz..

Böyle.

Son düzenleme:

Quotes

Felsefe.net
Yeni Üye
Ruh, beden ve zihin ahenginin, evrendeki akışa uyumu.

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Konu hakkında farklı düşüncesi olan var mı?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç