Ben Başkan olsaydım??

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde elbiss tarafından oluşturulan Ben Başkan olsaydım?? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 603 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Ben Başkan olsaydım??
Konbuyu başlatan elbiss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Evet güzel bir hayal kurup Başkan siz olsaydınız ne yapardınız?? yada neler yapmak isterdiniz..? Katılımlarınızı Beklıyorum ınşallah...

İlk açılışı yapmak istiyorum...

Ben Başkan olsaydım ...(Kısacası...TÜM SİSTEMİ YENİDEN SİL BAŞTAN İNŞAA EDERDİM..)

UZUN ÖZETİ AŞAĞIDADIR...Dileyen okuyabilir..

Aslında yapılacak çok işim olurdu öncelikle rabbime şükür eder ardından şükür ibadetimi yapardım devamında ise 1 günlüğüne izdivaya çekilir istihareye yatardım...ardından ise öncelikle ekonomiye oldukça yogunluk verirdim gelirlerimi ve giderlerimi hesaplardım...

Ticaret boyutlarına ve üretim hacimlerime bakardım devamında ise oluşturabileceğim ve yeniden şekillendirebileceğim ekonomik modellemeleri ve sistemleri bizzat kendim oluşturmak isterdim ekonominin çarklarını kendim rahatlıkla düzenleyebilirim o yüzden ekstra yardıma ihtiyacım olmaz...

Ekonomiden sonra üretim hacmim için Teknolojik çağa uygun Arge yatırımlarını desteklediğim gibi akabinde Tekonolojik üretimler için Tekno kentler ve bilim araştırma geliştirme merkezleri kurarak hem teknoloji hemde sağlık alanında ilerleme kaydetmek isterdim...Akabinde iş dünyası ile devamında sivil toplum dünyası ile bir dizi planlanmış takvim ayarlayarak işleyiş ve çark düzenini devamında tıkanan süreçleri akabinde ise çarkın işlevsel modellemerine dönük öneri ve görüşleri hatta eleştirileri altıktan sonra saray da bir dizi bir kaç toplantıdan sonra yeni sistemi ve düzeni oluştururdum ve sistemin ana kaburgasını ve çarkını yine bizzat ben oluştururdum...

20 yıllık uzun vadeli planlar ve bütçe hazırlamaları yapar akabinde bölgesel ve cografik şartları değerlendirirdim devamında ise Askeri alanda gelişim ve teknolojik yatırımlara öncülük verirdim bununla birlikte meclise ve saray a hava savunma sistemleri kurardım..

Eğitim alanında ki eksiklikleri düşünceleri ve önerileri alırdım bu konuda ROBOTIC ÇAĞ a ayak uydurabilecek ve geleceği daha iyi kavrayabilecek zeki ve mantıklı gençlerin gelişimi yeni eğitim sistemi modellemesi yapmak isterdim Her genç üniversiteli olacak şekilde üniversitedeki sınav sistemini kaldırır bunun yerine sınavda gençleri kaybetmek yerine yeni meslek dallarıyla gençleri bir çok alanda kullanıma kazandırırdım...Bunun için Eğitim sistemindeki tüm aksaklıkları bilmek bununla birlikte ülke genelinde ki bütün rektörleri dinledikten sonra yeni bir EĞİTİM SİSTEM AĞACI kurgulardım ve bu sistem ağacını 20 yıllık uzun vadeli oluştururdum yine işimi sağlam kazıga bağlamak istediğim için bu sistemi bizzat kendim oluşturdum görüş öneri ve eleştirileri alarak ta bi...

Her yerde her sistemi beim inşaa etmemin temel sebebi aksaklık ve hata istemiyor olmamdır devamında oluşturacağım her sistemin olabildiğince sorunsuz olmamı isterdim

Bununla birlikte Askeri alanda bir çok noktalara el atmak isterdim özellikle yeni teknolojik envanterleri ordumuza kazandırmanın yanı sıra askeri personel ve rütbelendirmelerde yeni modellemelere bununla birlikte ordu geleceğin teminatıdır diyerek yeni modelleme süreçlerini de buraya uygulardım...

Gelelim halkımıza Halkım benim için oldukça degerlidir halkımın istekleri benim başımın tacıdır öncelikle ülkenin ekonomisi benim için çok önemlidir ülkemin seviyesini belli çarklara ve düzene sistemsel anlamda oluşturduktan sonra halkımıda bu süreçte unutmayacağım...

Öncelikle Yetimhanelerde büyüyen kimsesiz olan çocuklarımıza gelecek sağlayacağım onlar diler ve isterlerse onlar için ORDUMUZDA RÜTBELİ kadrolar sınavsız olarak alacagım...Lise ögretiminden sonra ÜNİVERSİTE için ASKERİ ÜNİVERSİTE kurup Yetimhanedeki çocuklarımızı kız erkek farketmez...Tegmen olarak üniversite eğitimlerinden sonra HAVA ve DENİZ alanlarında onlara olaganüstü gelecek açmayı planlıyorum..eğer kardeşlerimiz asker olmak istemezlerse onlara üniversite harçlarının tamamını karşılamayı ümit ediyorum...

Yetimlere bakmak kollamak ve gözetmek bizim boynumuzun borcudur...Bununla birlikte yeni eğitim modellemeri ile Üniversiteye girişin sınavsız olmasıyla birlikte belli puan ve koşullar dahilinde alan seçimi yapmalarıyla birlikte her gencimiz üniversiteli ve eğitimli olacak lakin ders ve eğitim kitapları yeniden düzenlenecek ve ROBOTIC ÇAG a ayak uyduracak düzeyde olacak bu sınıfa uymayan bir çok ders kitapları yürürlükten kalkacak ve bir çok ders kitapları yenilenecek...

Halkımızın caddelerde ve parklarda daha teknolojik ekıpmanlara sahiıp olması temin edilecek daha ferah ortamlar oluşturulacak...engelli kardeşlerimiz ve bisikletli kardeşlerimiz düşünelecek belediyecilik sistem ve modellemeleri sil baştan değişecek bütün belediyeleri her ay saraya alıp toplantıları bizzat ben ben yoksam yardımcılarım not alacak ve degerlendırmelerı bizzat ben yapıp neleri geliştirebileceğimizi hangi hataları düzelteceğimizi çözeceğiz çözümler oluşturacağız tek başıma değil hep birlikte olacak...belediyecilik sistem modellemelerini bizzat aklımda olan şekilde yeniden düzenlenecek ve inşaa edilecek..

Kamu sektöründe memur ve müdür gibi bir çok rütbeler yeniden düzenlenecek atama ve çalışma şekilleri yeniden çağ a uygun şekilde değiştirilip düzenlenecek...

Asgari ücret kavramını ele alıp sivil toplum sendikalar ve işverenler ile ilgili konuşmalar öneriler eleştiriler ele alındıktan sonrada burayada yeniden bir sistem oluşturacağız işgücü kaçmayacak ama ülkemin insanıda avrupa standartlarında bir konuma sahip olacak ilk icraatım çalışma saatini 7 saate indirip yarım saat yemek molası olmak üzere beyaz yaka mavi yaka gibi ayrımı ortadan kaldırmak olacak böylelikle yetenekli olan fabrikada yada şirkette bir çok konuma gelebilme imkanı olacak...

Halkımıza dönük ise en büyük süprizi ben yapmak isterim halkımız arasında şekil değiştirerek gizlice dolaşıcam onların arasında bazense köylere gideceğim bir misafir gibi bir çok düşünceleri toplucam bazen habersiz belediyelere baskın yapıcam bazense idari binalara bazense bankalara yani bir çok yerde bir gün ben olabilirim diyeceğim...halkımı tanımalıyım onlardan uzak olmamalıyım ki oluşturacagım ekonomık refah modellemeler ile yeni çağa uygun gelişim düzeyleri oluşturabileyim..

Ben ne yapacagım biliyormusun Saray da kendime küçük bir oda oluşturacağım o oda da eski şeyler kullanacagım çalışma masam ise görkemden uzak olacak oturma koltugum ıse sedırden hasırlı bir şekilde olacak yanımda ıse başucumda kuranı kerımım olacak....geçmışımı unutmak ıstemedıgım gıbı şahşalı hayatta da kendımı kauybetmek istemem...

İşin özü Ben Başkan olsaydım Bir çok SİSTEMİ yeniden inşaa etmek için gelirdim ki bunu bizzat yeni sistemin inşaasını Kendim yapardım...

Akabinde DÜnya için yeni bir Ekonomi Birliği Modellemesi oluşturur devamında ülkeleri davet ederdim katılanlarla birlikte YENİ TİCARET döngü sistemini SİSTEM AĞACINI oluştururduk....

Akabinde Yeni bir ASKERİ YAPILANMA birliği oluşturdum ki, Bu modelleme NATO dan daha iyi olacak şekilde kurgulardım..

İşin özünden anlayacağınız üzere Elbiss Var olan sisteme değil İNŞAA edeceği sistem üzerinden yoluna devam etmek isterdi....YENİLİK GÜZEL TEMELLERE OTURTULUNCA DAHA BİR GÜZEL olur...

Var olan sistemde NATO da yine kalırdım ama Mutlaka Dünyanın dengesi için bir AVAK diye güç dengesini de oluştururdum...

Dünya sistemi dengede olması gerekiyor....Ülkemin sistemi işleyişi ve çarklarıda hem dengeli hemde adaletli olması gerekiyor...

Canlı yaşam türlerinide düşünen bir Başkan olacagımda oldukça aşikardır...

Bir çok şey yazmak isterim hatta kurgulayacağım bir çok sistemide söylemek isterim benim hayalim bitmez ama ben BAŞKAN olsaydım....Çok şey değişirdi esa hedef ROBOTIC ÇAĞ VE YAPAY ZEKA olacak olması olurdu ve 20 yıllık uzun vadelı plan ı inşaa ederdim....2 dönem başkan olduktan sonra 5+5=10 yıl ınzıvaya cekılırdım benden bu kadar derdım her sıstemı oluşturdum YENIDEN INŞAA ettım bundan sonrasını önce ALLAH a sonrasında sıze emanet eder hayatımı sakın bır yerde aılemle bırlıkte yaşardım...Ben başkanlığa YENIDEN INŞAA IÇIN gelırdım...

Böyle..

Son düzenleme:

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Türkiye Cumhuriyeti'ne başkan olursam:

İlk olarak kendi çok gizli silahlı örgütümü kurardım. Bu silahlı örgütü kullanarak parlamento üyelerini tehdit eder ve kendimi dikdatör seçtirirdim. Sonra bu parlan-mento üyelerimi kendi yandaşlarımla değiştirirdim.

Yönetimde tek söz sahibi ben olduktan sonra;

Ülkeyi dışa kapatır, kendi kendine yetebilen ve artırabilen, üretim tesisleri son teknoloji olan tam donanımlı bir ülke inşa ederdim.

Çeşitli propagandalarla halka kendimmi sevdirir beni bir kurtarıcı olarak görmelerini sağlardım.

Halka, ülke gelişimini ve yönetimini hızlandıracak ama iktidarda olduğum süre içerisinde bana zarar vermeyecek şekilde eğitim verirdim.

Gelişmiş üretim tesisleri ve iyi eğitilmiş insanlar sayesinde kullanımı kolay, sadece benim ülkemin engelleyebileceği, son teknoloji, büyük şehirleri yok edebilecek bombalar yapardım.

Çok iyi eğitilmiş ajanlarım ve diplomatlarım sayesinde gelecekte canımı sıkabilecek ülkeleri brbirine kışkırktıp, benim verdiğim anlaşılmadan, bu bombaları onlara sağlardım. Bu ülkelerin radikal örgütlerini kışkırttıktzn sonra bu bombaları birbirlerine karşı kullanmalarını sağlardım.

Potansiyel düşmanlarımı hallettikten sonra ülkemi dışa açar ve yetenekli propagandacılarım sayesinde ülkemin kültürünü tüm dünyaya benimsetirdim. Benim kültürümü benimseyen dünya insanları benim halkımla daha iyi ilişkiler kurarlardı. Diğer ülkeler benim kültürümü büyük oranda benimsediklerinde o ülkelerin de yönetimlerini halka belli etmeden ele geçirip o ülkeleri de ben yönetirdim.

Tüm dünyadan yönetme becerisi çok üst düzey, çok zeki çocukları bir araya toplayıp (yaklaşık on tane diyelim) bu çocukları büyüyene kadar birbirlerine düşman yapardım. Sonrasında dünya yönetimini bu çocuklara bırakır, patlamış mısırımı elime alarak bakalım bizim çocuklar bugün ne yapmış diyerek haberlere bakardım.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç