Beden Ağırlığı Antremanlarında Tekrar Sayısı Nasıl Arttırılır?

• Konbuyu başlatan TENTEN
  • Başlangıç tarihi
  • 826

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Nasıl Yapılır? kategorisinde TENTEN tarafından oluşturulan Beden Ağırlığı Antremanlarında Tekrar Sayısı Nasıl Arttırılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 826 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Nasıl Yapılır?
Konu Başlığı Beden Ağırlığı Antremanlarında Tekrar Sayısı Nasıl Arttırılır?
Konbuyu başlatan TENTEN
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan TENTEN
T

TENTEN

Ziyaretçi
Beden ağırlığı antremanlarında(şınav,barfiks,dips,çömelme vb) tekrar sayısı nasıl arttırılır?
Ek ağırlık kullanma yöntemi heryerde uygulanabilir olmadığı için yapamam.
Ayrıca pahalı ekipmanlar gerekiyor.
Zaten onun adı beden ağırlığı antremanı olmaz. :)
Ağırlık kaldırınca güç artıyor ama dayanıklılık aynı şekilde artmıyor.
3 ay yatakta hastalık geçirdikten sonra hareket edemez olmuştum.
5 senedir haftanın üç günü spor yapıyordum.
Bazı hareketlerde hiç İlerleme olmadığı için 6 aydır spor yapmayı bırakmıştım.
Şimdi tekrar başladım.
Utanılacak değerler olduğu için tekrar sayılarımı yazmadım.
Daha sonra belki yazarım. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
nefes kondisyonu

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Postürü geliştirme, full body ,yürüyüş ve hafif koşu yapabilirsin, protein miktarı mutlaka kademeli olarak artır derim
Tibet egezersizi gibi şeyler var bir bak derim

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bu arada keto yapmaksızın tek öğünle çok güzle kilo verenleri gördüm..

Bunlara bakılabilir

Bu hızda koşucaksın, koşu deyince ürkütmesin

ya da

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Hafif koşuyu 10 yıl önce kilo verdiğimde keşfettim. İyi kilo almıştım ve evdeydim düşündüm nasıl verebilirim? Koşmam lazım. Nasıl olacak, ev de nasıl koşabilirim diye düşündüm ve buna başladım. 9 metrelik bir koridorum vardı. Dönerek hiç tempoyu aksatmadan koşardım. Başlangıçta 3-5 dakika bile zor olabilir, özellikle kiloyla, bu yüzden ilk başladığımda 1-2 dakika koşar adım sonra yürür adıma dönerdim böyle döngüyle sürdürürdüm. Bu zamanla bir kaç ay sonra yarım saat 40 dakikayı rahat durmaksızın koşabildiğim bir durum aldı ve 40-45 dakika bazen 1 saat koşardım. Bunun yerini hiç bir şeyin tutacağını sanmam.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Akılda bulunsun

Buna bir çok şey eklenebilir ama (magnezyum selen d vit vs bütçe varsa asteli l-karnitin Q10) bunu ekleyelim

Ayrıca buna bakılabilir

Bunları ekledim çünkü hafif bir kilo problemin olduğunu biliyorum. Çinko sindirim enzimlerinin %60-70 ile bağlantılı denir ilk önerilen takviyeler
İyot ayrıca kilo verme ürünü olarakta pazarlanıyor
Berberine ve astil l carnitin doğal yağ yakıcılar alınabiliyorsa karaciğere yardımı olabilir
Eğer insülin direnci prediyabet varsa krom eklenebilir ya da devedikeni ve enginar ekstreleri ilk kulanılanlar
Bunlar dışında açık arazi varsa Türkiyenin her yerinde bulunur kara hindiba kökü tavsiye ederim

Kilo ve matabolik sendrom karaciğer safra hattıyla başlayarak ilk sindirim sistemini etkiler...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Hayatımda spor salonuna gitmedim. Bir kez niyetlendim ve elemana fıtığım var dedim, seni almayalım tarzında bir şeyler söyler gibi oldu ben de vazgeçtim. Düzenli spor sayılabilecek aktivite 10 yıl kadar önce bir 6-8 ay ev de çalıştım o da kilo verme ağırlıklıydı ve hepsiburadadan bir mekik aleti ve dambıl seti almıştım. Bunun dışında geçen yıl köye yerleştiğimde eskiye göre oldukça kas, güç kondüsyon kaybım olduğunu gördüm ve burada 1 yılı aşkın süredir bağ bahçe işi ve belirli fizik aktivite yapmama rağmen ancak toparlanmaya başladım ve ben de küçük küçük spor eklemek istiyorum artık. Benim anlamadığım 5 yıl haftanın 3 günü spor yapıp nasıl gelişim olmaz? Zorlamıyor musun ya da kardiyo mu yok? Bilmiyorum. Profesyonel sayılabilecek anlamda spor bilgim yok ama kendi çapımda küçük egzersizler bazen yapmaya çalışırım ve olabildiğine kilomu korumaya fit kalmaya çalışıyorum ki bende de 10-12 kilo kadar fazla var şu an.. Mesela ben de 10 yıl önce o Tibet egzersizini günde 21 tur sabah akşam yapardım şu an 3 tür 5 tir zor yapıyorum..

Her neyse aslında şimdi aklıma geldi ve 2 hesap eklemek istedim. Bunları takip ediyorum. Twitter'ım yok demiştin ama bunlar hesap olmadan da sanırım okunabiliyor. İngilizce olanı tarayıcının dahili çevirmeniyle çeviriyorum

Bu da vegan. Aslında beden ağırlığı dediğin için bu aklıma geldi. Geçtiğimiz haftalarda favori egzersizlerini yazmıştı...

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Ağırlık çalışması dışında hayatımda düzenli spor yapmadım. En faydalı sporda bana göre ağırlık çalışmalarıdır. Hormonları bir ayda %40 arttırdığı kanıtlı diye biliyorum.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bu arada konu açılmışken hem can sıkıntısı yukarıdaki önerilerin videolarını ekleyeyim ben de arada açar faydalanırım belki

My favorite exercises!
- Squats.
- Leg-lifts.
- Hindu push-ups.
- Push-ups with feet elevated on a chair.
- Barefoot sprints.
- Isometric dead-lifts with a towel.
- Isometric wall pushes.
Squats. /Çömelmeler

Leg-lifts. Bacak germe baca kaldırma. Bunun yüzüstü sırtsütü dizler çekili versiyonları var

Hindu push-ups. /Hindu şınavları

Push-ups with feet elevated on a chair./Bir sandalyede yükseltilmiş ayaklarla şınav.

Barefoot sprints. /Çıplak ayaklı koşu

...
Isometric dead-lifts with a towel./ Bir havlu ile izometrik ölü asansörler.

5 medyadan fazla eklenmiyor diğerlerini diğer gönderiye ekleyeyim

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
- Isometric wall pushes./İzometrik duvar itme

crunches/ab-bicycles./egzersizi/ab-bisiklet.

jumping jacks /Yıldız atlama

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Ağırlık çalışması dışında hayatımda düzenli spor yapmadım. En faydalı sporda bana göre ağırlık çalışmalarıdır. Hormonları bir ayda %40 arttırdığı kanıtlı diye biliyorum.

Uzun yürüyüş ve koşu. Genetik metabolik hormonal farketmiyor en çok ihtiyaç duyulan ve en uyumlu olunan fizik aktivite..
Sadece -sürekli- uzun dağ yürüyüşü ve şınav yapan insan biliyorum gayet fit/atletik

Hafif/yavaş koşunun insanı toparlamasının -dirençsel fizi kartırmasının- yerini hiç bir fizik aktivitenin tutmayacağını düşünüyorum. Bunun açıklamasını bilemem ama bütün vücudu sallıyor, iç organlar gövde insanda hareketsiz ..

T

TENTEN

Ziyaretçi
Benim sorunum tekrar sayılarında artışın yavaş veya hiç olmaması.
Mesela dips hareketini sıfırdan 16 tekrara ancak 5 senede çıkardım.
6 ay ara verince 10 düştü.
Ama barfiks sayım hala 3. :)
Hastalığımdan önce barfiks sayım 10 idi.
Muscle up bile yapabiliyordum.

T

TENTEN

Ziyaretçi

Bu çocuk mesela böbrek yetersizliği olduğu halde kendini iyi geliştirmiş.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Dediğim gibi düzenli spor antrenman bilincim yok ve yukarıda saydığına benzer durumdayım. 20 li 30 lu yaşlarda benimde barfiksim 15 felandı ve mesela o yüksek boru gibi yerlerde kolla dakikalarca yürürdüm. Şu an ben de tekrar toparlamaya çalışıyorum ve koşacağım. Gerekirse kışın evde odamda
Koşu sporun atası kardiyonun temeli. Ben başta koşamazdım. Az çok kilom vardı ve yaşam boyu hafiften nefes sorunu ancak koşmaya alışınca istiyorsun ve seviyorsun zor gelmiyor, istiyorsun yani gerçekten onu istiyorsun. Üç beş hafta hafif hafif koştuktan sonra ilk 2 dakika hariç asla zor gelmeyecek durmak istmeyeceksin. Bir kere severek yaparsın ve enerji artırır. Ciddi performans artırır. Bir kere yağ yakar. Ben senin yerinde olsam ağırlık mağırlık hiç aldırmam ve direkt koşarım. İlk iki üç ay... Ondan sonra yoluma bakarım...

O çocuk dediğin işte o çocuk, yaş kaç?

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
@true blue sende spora başlasan iyi olur. :)
Psikiyatri ilaçları yüzünden bende aşırı kilo aldım.
kanka bende de göğüs göbek var, spor yapmak hiç işime gelmiyor, biraz başlıyorum sonra geri bırakıyorum.
Eskiden ozaprin içiyordum, gece kalkıp yemek yiyordum, şimdi başka ilaca geçtim de kilo almam durdu bu sefer de zayıflayamıyorum:)

T

TENTEN

Ziyaretçi

Evde böyle bir alet yaptım. Hiç yapmadığım halde ilk denememde 12 sefer yaptım yeterli benim için. :)

Her gün düzenli olarak yaptığım halde Şınav, dips, barfisk sayım hala aynı.
İlerleme yok.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç