bayram kutlaması

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde turan zengin tarafından oluşturulan bayram kutlaması başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,711 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı bayram kutlaması
Konbuyu başlatan turan zengin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

turan zengin

Yeni üye
Yeni Üye
tüm felsefe.netteki arkadaşların bayramını kutlarım...

M

monaliza

Ziyaretçi
Selamlar...Ben de felsefe netteki tüm arkadaşlarımın mübarek bayramını kutluyorum ve nice bayramlara diyorum.

mazruf

Üye
Yeni Üye
bayrama biraz soğuk mu bakılıyor ne?
gene de ve illa ki sıcak sıcak kutladım..

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Biz de, biz de:)
İyi bayramlar değerli felsefe.net üyeleri ve okurları:)

K

kuzeys

Ziyaretçi
Tüm müslümanların bayramı kutlu ve mübarek olsun.. esenlik ve sevgiyle kalın..

mission

Felsefe.net
Yeni Üye
[FONT=&quot]Tüm felsefe.netteki arkadaşların bayramı kutlu olsun, ülkemize barış,kardeşlik, mutluluk getirmesi dileğiyle … [/FONT]

objektif

Felsefe.net
Yeni Üye
... Bütün kullanıcıların, yöneticilerin ve müslümanların Bayramı MÜBAREK olsun ...​

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
Mutlu bayramlar diliyorum herkese... Sevgiler...

Azadî

Üye
Yeni Üye
îda we ya Remezan'e pîroz be.(Ramazan bayramınız kutlu olsun)

M

monaliza

Ziyaretçi
îda we ya Remezan'e pîroz be.(Ramazan bayramınız kutlu olsun)

Yabancı diliniz (kanımca İspanyolca/bana o çağrışımı yaptı nedense)iy sanırım azadi. Burası Türkiye. Bayramımızı Türkçe açıklamalı başka bir dille kutlamanız yerine direk kendi dilimizde kutlamanızı tercih ederdim.
Sizinde bayramınız kutlu olsun.

Süreyya Önal

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Şu Sazıma Bir Düzen Ver

Şu sazıma bir düzen ver
Teller de muradın alsın
Gel beni bir tenhada gör
Diller de muradın alsın

Gel gidelim bizim ele
Düşmeyelim dilden dile
Diken sarmış gonca güle
Güller de muradın alsın

Bazı uğra bizim köye
Sana bakam doya doya
Dağ ceylanı in ovaya
Çöller de muradın alsın

Elinden tutup gezelim
Harman döşe gül dizelim
Kalem ver adın yazalım
Eller de muradın alsın

Kehribar benler gerdanda
Düzen düzmüş dane dane
Bazı bazı çık seyrana
Yollar da muradın alsın

Al'İzzet'im görüşelim
Bugün bayram barışalım
Aç göğsünü sarışalım
Kollar da muradın alsın

Aşık Ali İzzet Özkan

Bayram tadında olsun, tüm günler ve gelecek
Sevgiler

Azadî

Üye
Yeni Üye
Kürtçedir.Kendi dilimde kutladım zaten : )

türkçe açıklaması parantez içindedir.

mazruf

Üye
Yeni Üye
Sayın Azadi renk kattınız.. Kardeş..
îda we ya Remezan'e pîroz be

tribalistic

Yeni üye
Yeni Üye
Hoşgörü ve toleransın arttığı bu bayram günlerinde, umarım ki çoğulculuğun ve ifade özgürlüğünün hep bu günlerdeki gibi olması dileklerimle...İyi bayramlar herkese...

seyduna

Yeni üye
Yeni Üye
Yabancı diliniz (kanımca İspanyolca/bana o çağrışımı yaptı nedense)iy sanırım azadi. Burası Türkiye. Bayramımızı Türkçe açıklamalı başka bir dille kutlamanız yerine direk kendi dilimizde kutlamanızı tercih ederdim.

Kürtçe kullanılmış bir bayram kutlaması sizi neden rahatsız etti monaliza? Kürtçe de Türkiye'nin bir dili değil mi? O da Rumca/Lazca vs. gibi bu topraklarda halklarının kullandığı bir dil değil mi? Neden bu kadar bu dili öcü yaparsınız anlamam! Madem Türkçe'den başka dili hazmedemiyorsun bu forumda "Şarkılardan fal tuttum" diye bir bölüm var; oraya bir sürü eklenmiş İngilizce şarkı var. Onlara neden tepki göstermediniz? Sizin topraklarınızda halklarınız İngilizce konuşarak mı anlaşıyordu?

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
Kürtçe kullanılmış bir bayram kutlaması sizi neden rahatsız etti monaliza? Kürtçe de Türkiye'nin bir dili değil mi? O da Rumca/Lazca vs. gibi bu topraklarda halklarının kullandığı bir dil değil mi? Neden bu kadar bu dili öcü yaparsınız anlamam! Madem Türkçe'den başka dili hazmedemiyorsun bu forumda "Şarkılardan fal tuttum" diye bir bölüm var; oraya bir sürü eklenmiş İngilizce şarkı var. Onlara neden tepki göstermediniz? Sizin topraklarınızda halklarınız İngilizce konuşarak mı anlaşıyordu?

Neden bu kadar tepki göstererek kendinizi öcü yaptınız anlamadım doğrusu.İsteyen istediği gibi kutlayabilir buna itirazım yok yalnızca saygı duyarım ama tercihlerim farklı yönedir.

M

monaliza

Ziyaretçi

Kürtçe belirlemesi yapmadan hatta İspanyolca sanarak eleştirisel mizahi yaklaştığım bir konuya neden böyle cevri bir tavır takınıldığını anlamış değilim. Hangi sitede yazdı isem müzik konusu hariç Türkçe dışı dil kullanımına hatta Türkçe olmayan karakter kullanımına karşı çıkmışımdır. Müzik evrensel bir dildir, o konuyu anlayabiliyorum. Ama forumda sadece ve sadece Türkçe kullanılmasından yanayım. Bunun İngilizcesi, Kürtçesi,Lazcası,çerkezcesi olamaz . Örneğin ben de Çerkez kökenliyim ama asla böyle bir şey yapmam. Çünkü Türkiye topraklarında yaşıyorum ve bu ülkenin vatandaşıyım. Kendimi Türk hissediyorum ve ülkemi seviyorum.
Tercihlere saygı? derseniz elbette saygılıyım. Ama genel kurallara ve dil bütünlüğüne de saygılıyım.

Saygılar efendim)))

objektif

Felsefe.net
Yeni Üye

Katılıyorum..... Burası Türkiye, Burası bir Türk kanalı. Eğer bu kanalda mesajlaşmak istiyorsa, herkes Türkçe yazmalıdır. kürtçe veya İspanyolca için başka kanallar vardır. İsteyenler gidip orada yazsınlar. Dili Türkçe olan bir kanalda Türkçe konuşulur...! Bilakis ben burada Lazca kutlama yapan kimseyi görmedim. Çünkü hoşgörülüler. Ama nedense kürtçe her yerde progoganda yapılıyor.

ayşenur

Üye
Yeni Üye
bayramlar ne kadar dini milli sebeplerden ötürü ortaya çıkmış olsa da evrenseldir. insanları sevgiye, paylaşmaya, birliğe davet eder bayramlar! insanları ayırmak için değildir! bilsem tüm dillerde kutlamak isterdim bayramları! başka dilde bayram kutlamak Türkçeyi katletmek demek değil! yeni bi şeyler öğrettiğin için teşekkürler sevgili azadi! kürt arkadaşlarımın bayramını kürtçe kutlayabileceğim için mutluyum. eminim onlar da bundan çok memnun olacaklardır! Arkadaşlar geç de olsa hepinize mutlu bayramlar:)

objektif

Felsefe.net
Yeni Üye
"Kurallara uyalım, Uymayanları uyaralım" derler. Bu sadece trafik için geçerli değildir. Her yerde bazı kurallar vardır ve onlara uyulur. Sen kalkıp bu kuralı çiğnersen, istenmeyen kişi durumuna geçmekle kalmaz; Ortalığı karıştıran kişi durumuna geçersin.

Bakınız ortaya böyle bir laf atıp sonra hiç cevap vermeyip uzaktan izlemek gibi birinin niyeti gayet açıktır. Milleti birbirine düşürmek, kavga çıkarmak vb. TÜRK ve kürt kardeştir. Asla ve asla ayrım yapılmaz. Ama sen kalkıp ta propaganda amaçlı bir şey söylersen, buna tepki vermemek elde değildir.

Bayramı bu derece de kötü emellerine alet edenleri eşefle kınıyor, saygıya davet ediyorum.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç