Başkaldırımı yoksa uyummu?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde humanistica tarafından oluşturulan Başkaldırımı yoksa uyummu? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 963 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Başkaldırımı yoksa uyummu?
Konbuyu başlatan humanistica
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

humanistica

Yeni üye
Yeni Üye
Kimler en çok baş kaldırır sosyalistler mi ateistler mi anarşistler mi dindarlar mı demokratlar mı alkolikler mi filozoflar mı faşistler mi ve ne için başkaldırı tabiiki daha iyi bir dünya için peki bu iyi dünya kimin için olucak acaba Türkler için mi Çinlilier için mi Budistler içim mi yoksa Yahudiler için mi kimin için olucak bu iyi dünya soruyorum sizlere beyler ve ne için ne karşılığında kimin ekmeğini çalarak karnımız doyacak kimin hakkını alarak rahatlayacağız peki kimler dışında bu çemberin veya kimler içinde bu ateşin bugun dini körlük yaşıyoruz ideolojik körlük yaşıyoruz etnik körlük yaşıyoruz işte yaşam..

Kapitalist,milliyetçi,dindar,erkek egemen,bir dünyadayız ve zor oyunu bozuyor peki yukarıdakiler bu dünyayı güzelleştirecekler nerede işçiler nerede çiftçiler nerede kadınlar nerede çocuklar nerede ...

Bir yerlere bomba koyarak,polis asker sivil öldürerek banka atm si kırarak içerek kafa çekerek namaz kılarak düzelmiyor bu dünya....

Oysa kimin için iyi kime iyi olmalıydı ilk sorgumuz o da cevaben vicdanımız ,insanlık için canlılar için demeliydi ....özgürlük için haklar için bir annenin evladını öldürmeye kalkmamalıydık...

İşçiler emekçiler çocuklar kadınlar yalnızlar filozoflar peygamberler neden aynı türkü yü söylemedi şiddetsizlik salt şiddetsizlik günler geçiyor ve ne kansere ilaç bulunuyor ne de kör şiddete ....

Yine namaz kılın ama unutmayın dualarınız insanlık için olsun...
Yine sosylaist olun ama kanserli hastalar için hasta çocuklar için birşeyler yapın kırmadan dökmeden..
Patronlara ve generallere bir şey diyemiyorum onlar emirlerini çünkü doğadan alırlar,doğada zalim ama duanız masum....

İşte bu sizde uyum sağlayın kapitalizme hep karşı çıkarak ekmeğinizi paylaşarak.....

Taa ki bir mesih iktisatda alt edene kadar kapitalizmi...

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
bu dağlar dereler ırmaklar bizi doydurmuyorsa ne ala
ve yedirmiyorsa ve giydirmiyorsa ne ala
ben kıtlık görmüyorum
enerji zaman emek her şey

-karalamalar
karalama defterine taşındı
http://www.felsefe.net/142245-post1549.html

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
körlük yaşıyorsak bence gerçeği bilmiyoruz demektir
ya da gerçeğin dinamiği ve paradigması -kendi kurulumu- bu olmalı.

ama sorguluyosak cevap vardır.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç