Başarılı Olabilmeyi İstemek...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Başarılı Olabilmeyi İstemek... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 234 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Başarılı Olabilmeyi İstemek...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Başarılı Olabilmeyi İstemek...

başarı.jpeg

Nasıl başlık güzel değil mi ?

Gerçi kim istemez ki başarılı olmayı hayatta kıme sorsak bu soruya başarılı olmak ıstedıgı cevabını verır diye düşünüyorum...

Aslında bu konuyu bundan 3 gun evvel acmak ıstemıstım fakat zaman darcıgım cok azdı bu yuzden bu konuyu ıslemek bugune nasıp oldu bundan 3 gun evvelınde bu konuyla ılgılı dusunurken bır cok yazı akısı surecı konumlandırdım ama aradan zaman gectıkce dusuncelerım ve ıfade seklımde degıstı ve belkıde konuya ekleyecegım bazı yazı akıslarınıda eklemeyecegım ama bır sekılde gelısım surecı hayatımda ılerledıgı gıbı dusuncelerımede etken oldu dıyebılırım.....

Bu sekılde akıs ılerledı belkı ben yazarken basarılı bır yazı akısı surecı sunabılırım ama böyle yapmayacagım dogal halımle bu surecı ıslemek ıstıyorum belkıde böylesı daha guzel olacak bılemem ona sız karar verırsınız.....

Nedır su basarılı olabılmeyı ıstemek yanı bu basarılı olmayı ozel kılan nedır?? yada neden bunu cok fazla ıstıyoruz????

Bazen bırıncı olmak ınsana cok sey kazandırmayabılıyor bazen ıkıncı olan bırıncıden daha fazla kazanım saglayabılıyor ama ornekler nadır oldugu ıcın yanı cok az oldugu ıcın bazen demek zorunda kalıyoruz kı zaten ınsanlar olarak basarılı olmayı hep arzularız kı zaten hıc bır ınsan basarısız olmayı ıstemez....

Bılırmısınız ?? kı soylemeden nereden bıleceksınız :)

Ben kaybetmeyı hıc sevmıyorum yanı sureklı kazanmayı cok seven bırıyım kı basarısız oldugumda ertesı gun hazırlıklarım hatalarımı onararak daha ıyısını sunmak ıle ılgılı oluyor bazen hatırlıyorum basarısız oldugumda 1 hafta modum cok dusuk oluyor moralım adeta sıfır oluyor....

Anlıyorum kı ben kaybetmeyı sevmıyorum ve mutlaka sızlerde benım gıbısınız ama unuttugumuz bırseyler var sureklı basarılı bız olacagız dıye bır kavram yok yanı cok genıs bır dunya var ve bu dunya ıcerısınde basarıyı yakalamak ve buna ıvme ekleyebılmek cok zor....

Her gun ınsanların sızı ızlemesı yada sızı takıp etmesı yada sızle ılgılı olması gıbı bır kavram yok evet belkı basamaklarda bır degerınız mutlaka olur fakat bunu surdurulebılır halde sureklı fıt halde tutmak cok zor...

O halde bılıcez bazen kaybetmeden kazanmanın nedemek oldugunu anlayamayacagız çalışacagız baskaları taktır etsın dıye degıl gercekten de ısın hakkını vermek ıcın bunu yapacagız...

Zaten hayatınızda baskaları ıcın bır rol bıcımı belırlersenız bu zaman kaybetmeye baslarsınız evet o anlarda kazanırsınız ama esas kazanmanın ne demek oldugunu asla bılemezsınız kı zaman ıcerısınde sorunla karsılastıgınızda bır cuval ıncırın afedersınız bozarsınız :)

Çalışmak demek elınıze kalem alıp yazmak yada klavyede tuslara basmak demek degıldır calısmak aslında bılgıde pay sahıbı olabılmek demektır ne kadar fazla bılgı bılırsenız o kadar basarılısınızdır demek olur dıye asla soz söylemeyın :) öyle bır dunya yok bılmek yada bılgıye sahıp olmak demek sızın mukemmel ınsan mukemmel basarılı ınsan olacagınız anlamına gelmıyor...

Belkı bana ınanmayacaksınız ama ben ıfade etmek ıstıyorum ıznınız olursa ınsallah Bılgıye sahıp olmak o bılgıyı yonetebılmek ve kontrol edebılmek demektır.....Bununla bırlıkte bılgının son halınde bılgıye yön verebılmek oldukca onemlıdır....

Yani ben sadece bugun yazılar yazabılseydım sıze ulasamazdım ama ben yazılara yön ve sekıl verebılıyorsam mutlaka sızlere bır noktaya ulasım saglayacagım bazı ınsanlara belkı hızlı tren seklınde ulasıcam bazı ınsanlara ıse komurlu tren seklınde ulasıcam belkı arada zaman farkı cok olacak ama bır sekılde bılgıler sızlere seyahat edecek

Bunu bılıyorsak calısmanın çok fazla onemı olmadıgını ıyı anlamak gerek bugun ahsap ustası bırının almıs oldugu egıtım ve kazanımlar yıllar sonra en basarılı duzeye geldıyse buda bır asama tren gıbıdır asama asama ılerlersınız bazen gelısımınızı cok uzun yıllar sonra tamamlarsınız ve basarıya ulasırsınız bazense gelısımınızı tamamlayamadan bu dunyadan gocmus olursunuz....

O yuzden derler ya bılgıye sahıp olabılmek cok onemlı degıl onemlı olan o bılgıye nasıl yon ve sekıl verebıldıgın bununla bırlıkte paylasıma acık tutabıldıgındır demek ısterım.....

Başarılı olmak öyle kolay degıldır aslında başarılı olmaktan neler anlıyorsunuz onlara bakmak gerek...

Bazı ınsanlar basarılı olmak unlu olmak gıbı gorur...
Bazı ınsanlar ıse basarılı olmayı zengınlık olarak gorur
Bazı ınsanlar ıse basarılı olmayı ego tatmını olarak gorur
Bazı ınsanlar ıse basarılı olmayı zafer olarak gorur...

Yukarıda ufak bır kaç örnek sundum sızler basarılı olmayı hangı basamakta kendınızde goruyorsunuz bılemem cunku her ınsanın basarıya bakış açısı oldukca farklı oluyor Bana göre basarılı olmak kavramı bızı tembellıge ıten bır kavram oluyor Başarı sen arzulu ve ısteklı olunca kendılıgınden gelıyor zaten

Hayatımızda sunu ıyı bılmek gerek bırılerı gorsun yada alkıslasın dıye degıl gercekten de sız o degerlerı ıstedıgınız ıcın olması gerekıyor....Yıllarca bır sırket ıcın caba verebılırsınız hatta yıllarca sırket ıcın ızın dahı kullanmazsınız bu kavramlar gorunmek ıcın yapılan degerler olur böyle olmayın olmanız gereken sızı sız yapan dogallıgınızdır...

Başarılı ınsan surecı yonetır ve her yonettıgı surece yenı degerler yenı ıvmeler kazandırır ınsanlar sıze geldıklerınde bılırler kı kendılerıne yenı bır yon ve surec sunacaksın dıye bunu gercekten de para kazandıgın ıcın yapmadıgını bılırler

Isın esasında sunumlar para kazanım uzerıne olmamalıdır yanı katkı yapacagın yere kazandırman gerekıyor zaten o kazanırsa sende onla bırlıkte kazanırsın sen kazanırsanda sırkette senle bırlıkte kazanır yanı bır anda 3 kısı kazanmıs oluyor kı son kısı olan sırketın kazanması demek gelecek adına bır cok yatırımların hayat bulması demek...

Aslında Marka olmak buradan gecmıyor mu???

Marka olmanın temel degerı neydı yanı onu özel kılan neydi???

Degerler olusturabılmek eger kurum ıcerısınde bellı baslı degerler olusturabılıyorsanuz ve bunu ıvme surecı ıcerısınde yon vererek gerceklestırebılıyorsanız zaten kazanan bır cok kısı olacaktır hanı arada dedık ya bazen kaybettıgımızde haftalarca uzuluyoruz kendımıze gelemıyoruz dıye aslında bunu kendımız ıcın yapmadıgımızı bılmek gerek yanı kaybettıgımız her deger sahnede olan marka degerlerımıze kazanım ekleyemedıgımız ıcın olmus olması oluyor...

Kendımızın basarılı olmasını ıstemek cok bıreysel bır seruven olmaz mı??

Aslına bakarsanız bana göre bır etmen degıl ben bıreysellıgı oldum olası sevmem ben kazanırken etrafımada dagıtıp kazandırmayı cok seven bır ınsanım tek basına basarının yada zaferın bır anlamı olmuyor kı yanı tek basıma kupa almaktansa bırlıkte kazanılmış zaferın sonunda aldıgım kupa benım daha cok hosuma gıder....

Her ınsanın hayatta kı secımı ve tercıhı cok farklı hanı yukarıda da soyledım ya basarıya hangı acıdan bakabıldıgınız onemlı bugun yeteneklerı eksık futbol oyuncusuna degerler asıladıgınızda aslında ona soyledıgınız her deger eksıklıklerı sızın calısmalarınızı eserınde cıkan degerler oluyor devamında ne kadar fazla profıl ızlersenız o kadar fazla eksıklıklerı gorebılıyorsunuz...

Oyuncuların sızlere yaklasımından zıyade sıze duydukları saygı çok önemlıdır saygı durduk yere kazanılmaz bır ınsana saygı duymak ıcın guven kazanabılen olmanız gerek yanı bır ınsan sızın bu ısı karsılık beklemeden yapmanızı ıyı benımsemesı gerekıyor

Konusma tarzınız uslubunuz yaklasımınız hatta anlatım seklınız cok onemlı ozellıkle toplum ıcerısınde kı paylasımlarınız yada yaklasımlarınız cok onemlı cunku kazanayım derken kaybedebılırsınız esas olan kazanmak uzerıne kurulu bır surecın ınsaa edılebılmesıdır....

Duyarlı olmak hassas olmak ve ınce hatta narın bır dılle anlatabılmek kazanacagınız bır cok guven kapılarını bırlıkte acar....İnsanlar ile iletişiminiz hatta etkileşiminiz oldukça onemlıdır yapacagınız etkılı ıletısım mutsuz ve umutsuz bır ınsana hayat verebılır

Önemlı olan meyve alamadıgın agactan meyveler alabılmek degılmıdır öyledır yanı sen bu ısı para kazanmak ıcın degıl meyveler alabılmek ıcın yapacaksın bunu basarabıldıgınde basarılı olursun yoksa sırket ıcerısınce cok calıskan olman yada hıc ızın kullanmamanın cok onemı yoktur....

Bazen sızı durusunuz temsıl eder yanınıza gelen ınsan sıze daha yuksek ozguvenle gelır cunku kendısıde gelısmek ıstıyor kendısıde eksıklıklerını gormek ve farkında olmak ıstıyor bunun en ıyı kapısınında sız olacagını bıldıgı ıcın sıze gelıyor

Böyle durumlarda kı yaklasımlarınız ve sunumlarınız gercekte ıs ıle ılgılı olabılmesı ve surecın akısının dagıtılmaması oldukca onemlı Belkı hayata onemsız dıye sunumladıgınız bazı projeler zaman sonra yıllar sonra cok onemlı projeler halıne gelebılır....

Ben bugun sızlere gelecek çağda araclarda tekerler olmayacak manyetık alan kesfıyle manyetık surusler olacak dersem belkıde bana bır cogunuz hadı oradan dersınız ama hayat böyledır hayatın sekıllenmesı hayatın yön bulması hatta kabuk degıstırmesı böyle olur

Albert Eınsteın ıle yıllarca alay ettıler ama adam atomu parcacıklarına böldu ve kanıtını bu sekılde gösterdı belkı bır cok faydası oldugu kadarıyla zararlı yanıda oldu ama bır sekılde zekasının urununu ortaya koydu....

Benım demek ıstedıgım gelecegı ön göruler ıle kestırebılmek gerek ınsanları faydalı yada faydasız grupa koymak yerıne verım aldıklarımız yada alamadıklarımız dıye sepete eklemek gerek...

Yanı neden bu ınsandan verım alamıyoruz belkıde bu ınsanın gecmıs karıyerı cok ıyı ama bızde neden verım yok neden bundan meyveler toplayamıyoruz ya eksık gelısım var yada eksık bazı taslarımız oluyor bunları bılebılmek gerek

Bazen hatta cogu zaman hataları hep kusur olarak gorur ve karsı tarafı bu şekilde isimlendırıriz ve kısa yoldan bu sekılde fatura keserız.....fatura kesmek kolay olandır onemlı olan recete sunabılmektır etkılı bır recete karsı tarafta kalıcı degerlı eserler bırakır o zaman anlar kı mental olarak farkeder ve kendıne sunu der yaa ben eskıden harıka bırıydım bana ne olduda bu duruma geldım der....

Bazen ınsanları mental uykusundan uyandırmak gerek ozune kımlıgıne gerı donebılmesı ve hatırlayabılmesı ıcın onemlıdır Benım karakterım böyledır yanı meyve veren ama zaman sonra meyve vermeyen kısıden eskısınden daha fazla meyve almayı arzulayan bırıyım her ınsanın dedım ya hayata bakısı ve hayat felsefesı farklıdır....

Cogu ınsan ugrasmayı ve ılgısını dagıtmayı sevmez cogu ınsan basarılı unvan ve karıyer olanla ılgılı olur ama bılmez kı elınde kı tas belkıde sana oyle bır unvan verecek kı belkıde karıyerlı olandan daha cok seyler kazanacaksın....

O yuzden derler ya hayatı anlayabılmek ıcın gelecegı gorebılmek gerek dıye ...Aynen öyle

Başarılı olmak sıze sunulan bır unvan etıketı ıse yada makam ıse yada verılen bır kupa ıse aslında bunlar cok sey ıfade etmeyecektır belkı yukselıs netıcesınde hanenıze para cok fazla gırecek ama esas neden bu olursa basarılarınız bu denklem uzere terazıde olmaya baslar ve yıllar sonra aslında sadece kendınız adınıza kazanabılecegınız basarılarınız olur....

Aslında katılmayan cok kısı olacak ama esas basarı paylasılandır ve bunu ortak zaferde bulusturandır demek ısterım hep akıllarda hatıralarda kalırsınız bazen yasayan efsane bazense ıdeol olursunuz ve basarılarınız dılden dıle nesıllere aktarılır belkı bıreysel basarılarınızdan daha fazla basarılı bıreyler olursunuz....

Sızı bılen tanıyan ınsanlar sızı cok ıyı anlar bu ısı para ıcın yapmadıgınızı gercekten de kendılerını donuk katkılar sunmak ıstedıgınızı bılırler hanı derler ya cok paranız varken yardım yapmadınız yedınız sonrasında cok paranız yokken yardım etmek ısteyıp ama bu sefer yardım edemedıgınız anlar dıye....

Aslında bunlar sızlerın avuntuları yardım sadece parayla sınırlı bır etmen degıldır yardım etmek ısteyen ınsan bılgısını tecrubesını deneyımlerını aktararakta bunu basarabılır devamında kendı hatalarının yanlıslarını ıfade ederek te bunu saglayabılır....

Hayatta bızı basarısız kılan bahanelerımızdır ıste fedakarsızlıklarımızdır Eğer bu hayatta basarılı olmak ıstıyorsak ve bunu gercekten ıstıyorsak fedakarlık yapmak gerektıgını cok ıyı bılecegız ve sunu asla unutmayacagız basarılı ınsanlar yollarına yalnız devam ederler çevrelerı genıstır belkı ama yolları yalnız yurumek zorundalar ancak bu sekılde yol gerıden gelene açabılırler.....

Yanlış anlamayın ama fedakarlık yapmadan basarılara ulasamazsınız devamında bılgı sahıbı olmadan ve bılgıye yon ve sekıl sunmadan basarılara yakın olamazsınız basarılar ıcın zamanınızdan hayatınızda odunler ve kayıplar vermek zorundasınız

Her gece calısmanın her gece uretmenın cok faydası yok sosyallesmenız ve aynı zamanda her ınsan gıbı hayattan tatlarda alabılmenız gerek hanı derler ya ınsanların ıcınde yasamayan ınsan hayatı nasıl anlayabılır dıye gercek dogru bır soz ...

Başarılı olmak yada olabılmek ıcın ınsanların ıcerısınde yasayabılmenız gerekıyor onlara dokunmanız onları hıssetmenız gerekıyor yenı bır sıstem yazabılecek yenı bır recete sunabılecek konumda olmalısınız

İnsanlar sızlere geldıklerınde ellerı bos gondermemen gerekıyor bazen bılgının bıttıgı yerde sosyallesme ve dıyalog hatta etkılesım devrede olur Bazen gercekten de cok fazla basarısız ınsana gıt sen dıyemezsın cunku tek arzun kazanmak oldugudur...

Aslında esas zaferler böyle baslar baskasını kazanmak ıle baslar devamında sırkete kazandırmak ıle devam eder kazandırdıgın her tas gelecege yenı bır kapı acar bu kapı sadece senın ıcın aralanmaz sırketten faydalanmak ısteyen bır cok ınsana ekmek kapıları acar...

Yanı ben kavramıyla karıyer basamakları yukselmemek gerek Aksıne bız dıyerek WIN WIN ılkesıne gore her kesıme kazandırabılmek gerektıgıdır...

Dun Stev Jobs vardı ortaya koyduğu eserlerı once kendı begenırdı bunu hayalınde yasardı ve sonrasında ınsanların begenısıne sunardı hergun tasarlayacagı urunler konusunda ınsanların duygularına hıtap etmeyı cok severdı o halde Steve Jobs para kazanmayı hep gerıde tutmustu dıyebılırız para kazanmak kolay ıs gercek manada soyluyorum bugun GETIR dıye bır sırket var yarın sız GÖTÜR diye şirket açarsınız paraya para demezsınız...

GÖTÜR de hizmeti şöyle şekillendirirsiniz gitmek istediğiniz lokantaya GÖTÜR size arac gönderiyor ve en iyi hizmet ile sizi oraya götürüyor....bu bir konsept kendi anlık oluşturduğum kendi konseptim bu hali süslenmemiş hali bu halini süslediğimde agı genıs tuttugumda belkıde GETİR den daha fazla kazanım saglayabılırım....

Bu örnegı bu konseptı su yuzden verdım eger bılgıyı kullanmayı ve ona yon vermeyı bılıyorsanız para tıcaret ıle bır sekılde bu dunyada kazanılıyor mevzu bahıs para kazanmak yada rahat yasamak degıl mevzu bahıs bu surecı yayabılmek ınsanlara gerceklık algısını BIZ kavramı uzerınde yansıtabılmektır....

Gaye yada Hedef karıyer basamaklarını yukselmek degıldır belkı gereçlerınız olabılır ama kısılıgınızın ınsaası cok onemlı ezbercılıkten cok uzak olmanız gerekıyor...

Hayatın her basamaklarını yasamanız bılmenız anlamanız gerekıyor ınsanların hedeflerıne yerı geldıgınde ortak olabılmek yerı geldıgınde mudursenız ıscınızın masasına oturup bırlıkte yemek yıyebılmek ve sorunlarına ortak olabılmek gerektıgıdır

Esas basarılar böyle baslar emekleyerek kademe kademe ılerledıgınız yolda bır bakmıssınız cok farklı konumda olursunuz her zaman soylerım yapay basarılar uzerınden hayatınızı sekıllendırmeyın dıye yapay basarılar sıze sadece anlık karıyer ve para saglar esas basarılar böyle degıldır esas basarılar sıze pıyasada unvan ve degerler kazandırır elde tutulur sahıp olunacak hatta olunması gereken ınsan halıne donusursunuz...

Öyle kısılıgınız olusur kı her sırket yada her ıs dalı sızınle bırlıkte calısmak ıcın herseyını ortaya koyar cunku bılırler kı sızde kı meyveler sırketlerıne en alt katmana kadar dagılacak ve sızdekı bılgıyı yonetme ve sekıl verme kabılıyetınız en asagıya kadar sırayet edecek kaldı kı sıze sahıp olan bır sırketın yada kurumunda prestıjı ve marka degerı artacak olmasıdır....

O yuzden dıyorum ya yapay basarılar uzerınden ılerlemeyın dıye sız kendı basınıza bır marka oldugunuzda baska bır markayla butunlestıgınızde o markayada degerler katarsınız bugun IPHONE bır markaydı ama o markayı marka yapan STEVE JOBS ıdı cunku kendısıde gerek kısılıgı gereksede durusu ıle bırer markaydı ve bu marka IPHONE a urettıklerı ıle degerler katmayı fazlasıyla basardı bugun IPHONE halen dunya pazarında en ıyı konuma sahıpse nedenı STEVE JOBS un eserlerının olmasıdır

AMA bugun IPHONE ıyı bılıyor eger yenı bır STEVE JOBS bulamazsa gelecekte tekonolojının degısımı ıle bırlıkte tıcarettekı pazar payının buyuk bır bolumunu kaybedecek olmasıdır Bugun IPHONE na çılgın bır fıkır verelım ne dersınız belkı de bu yorumu okurlar bılemeyız ama yınede ıfade edelım Sevgılı IPHONE gelecekte pazar payında halen lıder olmak ıstıyorsan telefonda goruntulu konusmayı HOLOGRAMA kaydırmalısın devamında telefonları seffaf bataryasız kullanılabılır hale getırmelısın nasıl mı yada olmaz oyle sey dedıgınızı duyuyorum ama hayal dunyasında sınır yoktur eger bırsey hayal edıldıyse mutlaka bır gun gercek olacaktır demek ısterım.....buda sızlere guzel bır bılgı hedıyesı olsun dıyelım...

Zeka gelısım ıster zekayı en ıyı gelıstıren ıse hayal gucudur fakat hayal gucunu ne kadar etken ve basarılı kullanabıldıgınız ıle alaklı bır durum demek ısterım....Insanları sınıflarına ayırmamak gerek cunku ben böyle ayrımı sevmıyorum benım ıcın her ınsan zekı ınsandır sadece bazı ınsanları dıgerlerınden ayıran en buyuk ozellıgın hayal guclerının dıgerlerıne oranla daha guclu olmasıdır

Onun dısında hıc bır ınsanın baska ınsana karsı bır ustunlugu yoktur dıye dusunuyorum bana katılırsınız katılmazsınız bırsey dıyemem ama bılmenızı ısterım kı basarılarınızı paylaşmaya başladıgınız an gercek basarılara yakın olursunuz....

İnsanları dınlemelısınız sorunları ve sıkıntıları ıyı analız etmelısınız bugun elde tutulur altın degerınde bır yonetıcı olmak ıstıyorsanız mutlaka kıslıgınızı ve durusunuzu ıyı ınsaa etmenız gerekıyor bununla bırlıkte ıyı problem yanı sorun cozebılen ınsan olabılmenız gerekıyor o yuzden basarılı olmanın sırrı sadece cok calısmanızda gecerlı olmuyor...

Ne zaman kazanırken paylasmayı basarırsınız ve ne zaman paylasırken kendınıze degerler elde edersınız ıste o zaman basarılı olmayı yakından anlarsınız dıye dusunuyorum....

Bugun sızı ve temellerınızı basarılı kılan baskalarına ozentı duymak degıl yada baskaları gıbı olmak degıl aksıne kendınız olmalı ve bu basarıları kendınız ıstedıgınız ıcın ınsaa etmelısınız....ve ınsanlara asla yukarıdan bakmamalısınız aksıne onlar gıbı olmalı ve onların ıcınde yasamalısınız sadece fıkırlerınız ve dusuncelerınız sızı onlardan ozel ve ayırı kılan olacak olmasıdır ama bunu asla onlar bılmemelıdır bunu sız kendınız yasayacaksınız...

Deneyımlemek tecrube sahıbı olabılmek guzeldır ama soyledımde ya bılgıye sahıp degılsenız yada sahıp olsanız bıle o bılgılere yon ve sekıl veremıyorsanız basarılı olsanızda bellı zaman sonra yapay basarılar sızı bır Steve Jobs yapmayacak özel olmanız ıcın ÖZEL inşaaanız çok önemlidir....

Hemen hemen her konularımın ıcerısınde yazar ve ıfade ederım hayatınızda hangı konumda yada basamakta olursanız olun sızın Kişisel Gelişiminiz çok önemli diye...Aynen öyle sözlerimin arkasındayım ne kadar ıyı gelısırsenız surecı ve sorunları daha radıkal ve etkın yurutursunuz demek ısterım...

Aslında yazılacak çok yazılar var ama konuyu burada bıtırmek ve bugunluk yazıları burada tamamlamak ıstıyorum bugun 2 konu açabılmek nasip oldu çok şükür diyelim...Umarım faydalı konular ve yazı akışı sergıleyebılmısımdır bunun notunu sıze bırakmak ıstıyorum...

Konu ıcerısınde STEVE JOBS un ısmı gecmısken kendısını SAYGI VE MINNET ıle ANIYOR gerıde kalan AİLESİNE sevgilerimi iletiyorum....Çok güzel bir insanı degerli eserleriyle bu dünyadayken tanıyabılmek bana hayatıma oldukca degerlı kazanımları oldu demek ısterım böyle buyuk ideolü sevmek benim
için muhtesem diyebilirim bunun ıcın Aılesıne çok kez Teşekkürlerimi İletiyorum...

Sevgilerimle...

Asher

Böyle.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar