Bankadan Aradılar :)

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde flzf tarafından oluşturulan Bankadan Aradılar :) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,084 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Bankadan Aradılar :)
Konbuyu başlatan flzf
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ihaveanidea

flzf

Filozof
Yeni Üye
Evet bankadan aradılar, neymiş efendim istersem kredi kartımdan 1000 lirayı mevduat hesabıma sadece %1,85 faiz ile aktarabilirmişim bir saniye düşündüm hımmm güzelmiş nakit lazım oluyo faiz oranı iyi peki bunun dışında işlem masrafı felan herhangi bir ücret talep edecekmisiniz dedim .ne dese beğenirsiniz. E tabi ufak bir işlem ücreti alınacak yaklaşlık 80 lira kadar
Bunun üzerine kan beynime sıçradı hanımefendi siz iymisiniz benden 1000 liraya %10 faiz istiyorsunuz siz tefecimisiniz nesiniz bu resmen yasal bir soygun demektir lütfen böyle şeyleri beni arayıp teklif dahi etmeyin dedim.
Kadında heycanlandı bunun üzerine beyfendi bakın konuşmalarımız kayıt altına alınıyo biz kimseye zorla para vermiyoruz filan demeye başladı baktım ben buna artık ağzıma geleni söyleyip kalbini kırıcam hanımefendi tamam uzatmayın ben istemiyorum deyip suratına kapattım. İstesem yerin dibine sokardım ama onunda bir suçu yok nitekim en fazla 1000 1500 lira maaşla orda çalışan bir emekçi sadece insanları kandırmak üzerine emir alıp uyguluyor.
Diyeceğim şu ki bu nasıl bir sistem insanlar yasal yasal tefecilik yapıyor 1000 lira para çekmek için 100 lira ödenir mi Allah bin kere belanızı versin adi insanlar ?

:)

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Ahaha banka deyince aklıma geldi.Şimdiye kadar kredi kartı falan kullanmadım ama yaklaşık 1 ay önce bir atmden para yatırmam gerekiyordu.Girdim hesap numarasını sonrasında makine parayı tek tek banknot halinde sokun dedi.Ben tabii oraya dikkat etmemişim yaklaşık 3 adet banknotu aynı anda sokmaya çalıştım.İkisi girdi biri sıkıştı.Makine de korkmuş olmalı ki tak diye haznenin ağzını kapattı ve ekranda bir yazı:

"Paranıza el konuldu."

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç