Babalar ve Analar

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Siyaset Meydanı kategorisinde Preatorian tarafından oluşturulan Babalar ve Analar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,677 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Siyaset Meydanı
Konu Başlığı Babalar ve Analar
Konbuyu başlatan Preatorian
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Preatorian

Preatorian

Meraklı Üye
Yeni Üye
"Babalar gibi satarım" diyen haklıda "Analarınıda satarlar" diyen neden yanlış? Her kurumu özelleştiren mantık ve bu konuda Amerikayı örnek gösteren mantık, acaba Amarikada hangi kurumların özelleştirildiğini söyleyebilir mi? Acaba hangi özelleştirilen kurumların ardında hangi Amerikalı firmaların olduğunu söyleyebilir mi? Şu Amerikaya çok kızsamda taktir ediyorum! Biz ülke yönetemezken onlar dünyayı yönetiyorlar!

kaptanmiharbi

Yeni üye
Yeni Üye
satarlar satarlar biz satmadık derler birgün müslüm bigün kemalist olurlar = yavşaklar

M

monaliza

Ziyaretçi
Mantık ve vicdandan yoksun insanlar için daha fazla ne yapılabilir ki, önce bunun tespitini yapmak gerekmez mi?

Preatorian

Meraklı Üye
Yeni Üye
Mantık ve vicdandan yoksun insanlar için daha fazla ne yapılabilir ki, önce bunun tespitini yapmak gerekmez mi?

Burada önemli olan kriter kendini bilmek değilmidir? Kendinin bilmeyen mantık ve vicdan sahibi olsada yanlış yapmaya meyilli değilmidir?
Şu açıkça temel bir sorundur : Sürdürülebilir bir gelecek için kaynaklarınıza hakim ve bunları tutarlı kullanıyor olmanız!
Kaynak kullanımında belkide en önemli faktör kullanılan kaynağın öncelikli olarak milletin ihtiyaçlarına yönelik temel faaliyetleri daha sonra dünyanın ihtiyaçlarına yönelik temel faaliyetleri karşılayabiliyor düzeyde olmasıdır. Bu yüzdendir ki hayvancılık ve tarım gibi iki önemli husus el üstünde tutulmalıdır. Çünkü milletin ve dünyanın temel ihtiyaçlarına yönelik faaliyetlerdir! Şayet bu iki hususta rekabet ortamından uzaksanız, diğer hususlarda atacağınız her adım geleceğinize yönelik bir sekte olarak size geri dönecektir ve ancak sağlam temelli bu 2 husus üzerine atacağınız adımlar rekabet ortamında ayakta kalmanızı sağlayabilir.
Diğer yandan bu 2 önemli hususun sağlanabilmesi için gerekli ortam, doğanın ve çevrenin korunması ve kalkındırılması ile mümkündür. Şayet doğaya ve çevreye saygıdan uzaksanız yine demin belirtildiği gibi geleceğinize sekte vuruyorsunuzdur!
Bu hususta özellikle enerjiye yönelik yatırımlarda doğayı kirletmeyen ve "sürdürülebilir gelecek" sağlayacak enerji sistemlerine yönelmek ve bunların gelişimde aktif katkıda bulunmak kaçınılmazdır!
Uçak üretmeden önce, sürdürülebilir kaynaklarınızı doğru kullanmanız gerekmez mi?

rainbow64

Meraklı Üye
Yeni Üye
Satmak kolay iş önemli olan gerçek değerinde olması ve satıldığında kendine bir kar getirmesi. Ve bu karın sadece birkaç insan için değil ülkenin tümü için geöerliolması lazım . Elinizde beş liralık mal var. İki lira borcunuz var siz beşlik malı 3 e satıp 2 lirayı kapatıyorsunuz ve elinizde bir lira daha kalıyor ama toplamda zararınız var bizdeki satmalar özellişmeler hep bunun gibi.

Preatorian

Meraklı Üye
Yeni Üye
Satmak kolay iş önemli olan gerçek değerinde olması ve satıldığında kendine bir kar getirmesi. Ve bu karın sadece birkaç insan için değil ülkenin tümü için geöerliolması lazım . Elinizde beş liralık mal var. İki lira borcunuz var siz beşlik malı 3 e satıp 2 lirayı kapatıyorsunuz ve elinizde bir lira daha kalıyor ama toplamda zararınız var bizdeki satmalar özellişmeler hep bunun gibi.

Sınırsız olanı satmak kolay, sınırlı olanı satmak düşündürücüdür! Kaynaklarını satmakta benzer bir durumdur.

M

monaliza

Ziyaretçi
Eleştirmek marifet degildir arkadaşlar, tabiri caizse; işkembeden konuşmak hiç marifet degildir. Eleştirinin dozu,kalitesi ve getirisidir önemli olan. Her kim olursa olsun, "anasını da satar" demek hiç de yakışık alan bir söz degil. Anaların kutsallıgına bu ithamı yakıştırabilene söyleyecek söz bulamıyorum ve şiddetle kınıyorum.

Preatorian

Meraklı Üye
Yeni Üye
Eleştirmek marifet degildir arkadaşlar, tabiri caizse; işkembeden konuşmak hiç marifet degildir. Eleştirinin dozu,kalitesi ve getirisidir önemli olan. Her kim olursa olsun, "anasını da satar" demek hiç de yakışık alan bir söz degil. Anaların kutsallıgına bu ithamı yakıştırabilene söyleyecek söz bulamıyorum ve şiddetle kınıyorum.

Eleştirmeyelim susalım...işinize gelmeyince işkembeden konuşur oluruz.....
"Anasınıda satar" güzel değil, "Ananıda al git " güzel..."Lan bana anayasayı öğretme" demek güzel...
Bir zahmet tayyibide kınayın da eşitliğinize saygı duyalım....

M

monaliza

Ziyaretçi
Eleştiri yapılmasın demedim ,eleştirinin kalitesinden söz ettim, ama sizi mazur görüyorum.Siz müsterih olun ve devam edin.
Gerektiginde herkesi eleştirir, gerektiginde de taktir ederim, yeter ki; söz yerinde olsun.
Ama siz de;lütfen sadece eleştirme ve savunma psikolojisinde olmayın, her ne kadar yaşınız çok genç olsa da)))))))))

Preatorian

Meraklı Üye
Yeni Üye
Eleştiri yapılmasın demedim ,eleştirinin kalitesinden söz ettim, ama sizi mazur görüyorum.Siz müsterih olun ve devam edin.
Gerektiginde herkesi eleştirir, gerektiginde de taktir ederim, yeter ki; söz yerinde olsun.
Ama siz de;lütfen sadece eleştirme ve savunma psikolojisinde olmayın, her ne kadar yaşınız çok genç olsa da)))))))))

Kalite görecelidir! Kalite anlayanın anladığı kadarıyladır! Diyorum ki eleştirdiğimiz insanın kalitesi budur ki üzerine yapılan eleştirinin kalitesi budur!
Benim bedenimin yaşı hakkında en ufak bir fikriniz yok... Benim zaten bir yaşım yok! Yaşı olduğunu zanneden sizsiniz...
Eleştirme ve savunma psikolojisinde olana benmiyim, sizmisiniz? Açıkça sizsiniz ki eleştirisel boyutta eleştirilen insanın kalitesinden ziyade, eleştiri yapanın kalitesini sorguluyorsunuz! Taktir edilmeyecek şeyler yapanları savunanlar eleştirilir. Bu gayet doğaldır!

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar