Ayrılık Sonrası Travma

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Objectivity tarafından oluşturulan Ayrılık Sonrası Travma başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 606 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Ayrılık Sonrası Travma
Konbuyu başlatan Objectivity
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
"Aşk ilişkilerinde kurbanların çoğu kadın... Kaybedenler demek istemiyorum, ölenler diyorum. Genellikle erkek öldürür... Sevdiği için, kıskandığı için, öfkelendiği için, terk edildiği için..."
Ahmet Ümit - Aşk Köpekliktir

Genelde erkek öldürür fakat bu kez bir anne - az önce ana haber bülteninde izlediğime ve mahkemede verdiği ifadesine göre - geçirdiği cinnet sonucu 7 yaşındaki oğlunu öldürmüş ve sebep olarak da: Eşinin Facebook'ta paylaştığı mutluluk fotoğrafı sonrası kendini kaybettiğini ve oğlunu elinden alıp, hayatlarına onsuz devam etme fikrini kaldıramadığını söylemiş.

Evlilik ya da ilişkiler bittiği zaman her iki tarafın da bu olayı kabullenmesi kolay olmuyor, en azından taraflardan birisi kolay atlatamıyor ve bu süreçte sosyal medya üzerinden "Sensiz daha mutluyum." tarzında paylaşımlar yapmak çok büyük risk taşıyor. Babanın art niyetli olduğunu düşünmüyorum fakat belli ki eş bu ayrılığı kabullenememiş ve o resmi görünce de cinnet geçirmiş.
Ruh sağlığı hafife alınacak bir konu değildir ve ayrılık aşamasında taraflar birbirlerinin canını yakacak eylemler yapmaktan uzak durmalı, aradan biraz zaman geçmesini beklemelidir.
Küçücük bir çocuk ve dedenin hayatına mal olan bu üzücü olayın benzeri dilerim bir daha yaşanmaz ve insanlar ayrıldıkları insanın, bir zamanlar sevdikleri insan olduğunu hatırlayıp, ona göre özenli davranırlar.

Son düzenleme:

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Üstadım,bu bir bütünün ikiye ayrılmasındaki "ayrılık" değil ki.

O an tanımlayamıyorsun.Neler olup bittiğini,biteceğini.

Sonunu öngöremiyorsun sanki harbiden bir halt olmuş gibi.

Biliyor musun yukarıdaki üç satırı bile yazmaya dayanamadım,pıt pıt düşmeye başladı yaşlar...

Devam edeyim.

Zamanında ilk sevgilim olduğunda çektiğim acıları unutturacak bir şey,bir ilaç olarak algıladım.E yanlış tabii.

İlk zamanlar çok güzeldi.Hayaller,hayaller,hayaller...Anlattırmayın işte.

Ama bir sorun vardı.Yanımda yoktu.Uzaktaydı.Bilmediğim bir yerde.

Derdim burada olsan,sen manzarayı izle ben de seni.Aşk işte.

O kadar telkinde bulunmama rağmen,kaldıramadık.Ten ister,can ister derler ya,istedik.

Olmadı.

Ama iyi ki hikayemiz kötü bitmedi.Ona çok seviniyorum.Bir vakit geldi ki ne o aradı ne ben.Birden bitti.1 senelik bir rüya...

Ona çok teşekkür ederim.Ona hala değer veriyorum.Belki ileride karşılaşırız.Yine de hayatımın bir sekansında iyi ki de yer almış.

Sonuç olarak üstadım,bu işin genci yaşlısı,kadını erkeği yok.Can yandı mı,yanıyor.

Bu ilişkilerde elinizden geldiğince iyi olun,sevin karşınızdakini.Ne o ilacınız,ne de siz onun hastası.

Siz en iyisi mutlu olun,güzel olun.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Uzakta ve bilmediğin yerde birisini sevmek tam manası ile çılgınlık olabilir, senin de dediğin gibi bir araya gelmeden nereye kadar sürebilir ki? İki taraf da istiyor olabilir ama koşullar denk gelmiyorsa insanın elinden bir şey gelmez ve 1 yıl yine az sayılır, yıllardır kavuşmayı bekleyenler var. Bitmeyen bu özlemin sırrı da sanırım ulaşamamanın verdiği çekicilik olsa gerek hatta Ümit Yaşar Oğuzcan'ın bir şiiri var, aklıma gelmişken onu da ekleyeyim.

Ayrılık acısı ile baş etmek kolay değil tabii fakat çoğu zaman bir taraf daha fazla yara alıyor, bu sebeple ayrılır ayrılmaz mutlu-mesut tavırlar takınıp, karşı tarafı daha fazla yıkmamak gerekiyor. Her insanın tepkisi aynı olmuyor, kimisi takmıyor kimisi de aylarca kendine gelemiyor, bu konuda biraz hassas olmakta fayda var.

İMKANSIZ AŞK

Falcı kadın yalan söylüyor yalan
Bizi birbirimiz için yaratmış Tanrımız
Nasıl mümkün değilse
Yıldızları toplamak gökyüzünden
Öylesine imkansız bir şey aşkımız

Kurudu gölgesinde oturduğumuz ağaçlar
Bahçelerde sevdiğin çiçekler kalmadı
Sadece hatıralarda ebedi olan
Vazgeçemediğimiz, unutamadığımız
Onlar bile bize yar olmadı

Unut benden kalan ne varsa
Unutmak tesellidir yalnızlığın
Güneşi bir kadeh şarap gibi içip
Delicesine sarhoş olmak
En güzel tarafı imkansızlığın

Ümitlerimiz fırtınalı denizler ortasında
Bir hurda teknedir şimdi
Dalgalar dünden daha zalim
Rüzgar daha hoyrat
Ne bulut var ufuklarda ne gemi

Mevsimler toz pembe değil
Gündüzler gecedir, geceler zindan
Güneşin doğmasını beklemek boşuna
Boşuna artık medet ummak
Taş kalpli zamandan

İnan ki! Kırılmış bir ayna gibi
Paramparça, kırık dökük aşkımız
Çaresizliğin, ümitsizliğin türküsü
Türkülerin en içlisi, en hüzünlüsü
Büyük aşkımız!

Ümit Yaşar Oğuzcan

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Uzakta ve bilmediğin yerde birisini sevmek tam manası ile çılgınlık olabilir, senin de dediğin gibi bir araya gelmeden nereye kadar sürebilir ki? İki taraf da istiyor olabilir ama koşullar denk gelmiyorsa insanın elinden bir şey gelmez ve 1 yıl yine az sayılır, yıllardır kavuşmayı bekleyenler var. Bitmeyen bu özlemin sırrı da sanırım ulaşamamanın verdiği çekicilik olsa gerek hatta Ümit Yaşar Oğuzcan'ın bir şiiri var, aklıma gelmişken onu da ekleyeyim.

Ayrılık acısı ile baş etmek kolay değil tabii fakat çoğu zaman bir taraf daha fazla yara alıyor, bu sebeple ayrılır ayrılmaz mutlu-mesut tavırlar takınıp, karşı tarafı daha fazla yıkmamak gerekiyor. Her insanın tepkisi aynı olmuyor, kimisi takmıyor kimisi de aylarca kendine gelemiyor, bu konuda biraz hassas olmakta fayda var.

İMKANSIZ AŞK

Falcı kadın yalan söylüyor yalan
Bizi birbirimiz için yaratmış Tanrımız
Nasıl mümkün değilse
Yıldızları toplamak gökyüzünden
Öylesine imkansız bir şey aşkımız

Kurudu gölgesinde oturduğumuz ağaçlar
Bahçelerde sevdiğin çiçekler kalmadı
Sadece hatıralarda ebedi olan
Vazgeçemediğimiz, unutamadığımız
Onlar bile bize yar olmadı

Unut benden kalan ne varsa