Antik Uzaylılar

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Belgesel kategorisinde Ferdinand Bardamu tarafından oluşturulan Antik Uzaylılar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,113 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Belgesel
Konu Başlığı Antik Uzaylılar
Konbuyu başlatan Ferdinand Bardamu
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
[video=youtube;REHZB_cd55E]http://www.youtube.com/watch?v=REHZB_cd55E[/video]

Farklı antik kültürlerde dünya dışı zeki varlıkların işaretlerine dikkat çekilen bir belgesel. Oldukça ilginç bulguları ilgi ile izleyeceğinizi düşünüyorum.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Devam bölümlerini Youtube'dan bulabilirsiniz.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Belgesel serisini History Channel'dan takip ediyorum ve doğrusu,bu kurama aklım kısmen yattı . Bazı kanıtların çok sağlam olduğunu düşünüyorum.

nefha

Yeni üye
Yeni Üye
"Onlar, yeryüzünde gezip de kendilerinden öncekilerin âkıbetlerinin nice olduğuna bakmadılar mı? Ki onlar, kendilerinden daha güçlü idiler; yeryüzünü kazıp altüst etmişler, onu bunların imar ettiklerinden daha çok imar etmişlerdi. Peygamberleri, onlara da nice açık deliller getirmişlerdi. Zaten Allah onlara zulmedecek değildi; fakat onlar kendi kendilerine zulmetmekteydiler."Kuranı Kerim RUM 9.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Belgesel serisini History Channel'dan takip ediyorum ve doğrusu,bu kurama aklım kısmen yattı . Bazı kanıtların çok sağlam olduğunu düşünüyorum.

Bu belgeselleri ben de takip ediyorum. İşte bu belgeseller sizin bilimsel kabul etmediğiniz Mu ve Atlantis kıtalarına kadar uzanıyor. Dünya dışı varlıklar geçmişte yer yüzünde bulunmuş olabilirler fakat bu durum yine Yaradan'ın var olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bu belgeselleri izliyorsanız matematiksel mimari de dikkatinizi çekmiş olmalı...

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Bu belgeselleri ben de takip ediyorum. İşte bu belgeseller sizin bilimsel kabul etmediğiniz Mu ve Atlantis kıtalarına kadar uzanıyor. Dünya dışı varlıklar geçmişte yer yüzünde bulunmuş olabilirler fakat bu durum yine Yaradan'ın var olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bu belgeselleri izliyorsanız matematiksel mimari de dikkatinizi çekmiş olmalı...

Bakın dijital, Antik Uzaylılar kuramının temsilcileri de bunlar bilimsel gerçektir demiyorlar, çünkü bilimsel olarak ispatlanmış olmanın ne demek olduğunu gayet iyi biliyorlar. Bizim fikrimiz bu kuramdaki gibidir diyorlar. Siz bunların bilimsel anlamda ispat edilmiş yahut edilmemiş şeyler olmasını benim kabul ettiğim bir şey olduğunu sanıyorsunuz sanırım ki öyle değildir. Yaradan'ın var olduğu varsayımına ters düşsün yahut düşmesin, insanların, dünya dışı zeki varlıklar tarafından şekillendirildiği yahut yaratıldığı gibi bir anlayışa sahipler ki ilahi dinlerin söyledikleri ile uyumsuzdur.

Aydın

Yeni üye
Yeni Üye
Yahu her şeyi kurana bağlamaktan vazgeçin artık.Bu ne kadar acınası bir şey !

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Bizim bir berber vardi memlekette, adamin koltuguna oturunca bir fantezi alemine girerdin. Akla hayale gelmeyecek hikayeleri vardi, bir basladimi, nereden cikacagini bilemezdik.

Benim gorusum; berber hikayesi berber koltugunda dinlenir, berberler kanali History Channel'da degil.

History Channel'da artik History kalmadi, Fantasy Channel oldu cikti.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Bizim bir berber vardi memlekette, adamin koltuguna oturunca bir fantezi alemine girerdin. Akla hayale gelmeyecek hikayeleri vardi, bir basladimi, nereden cikacagini bilemezdik.

Benim gorusum; berber hikayesi berber koltugunda dinlenir, berberler kanali History Channel'da degil.

History Channel'da artik History kalmadi, Fantasy Channel oldu cikti.

Jule Verne'in zamanında yaşıyor olsaydınız, Ay'a seyahat isimli eserini okuduğunuzda, büyük ihtimalle aynı tepkiyi verirdiniz. Elbette bu durum, Antik uzaylı kuramının bir hakikat olduğu anlamına gelmiyor. Gelecekte hakikat niteliği kazanacak şeyler, bir zamanlar fantazi olarak algılanmıştır hep. Bu durum bilimsel süreç için de geçerlidir.

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
dış uzayda bir yaşam olabilir; bizden daha ileri bir uygarlığı temsil ediyor da olabilirler; ancak dış uzaydan dünyaya hem geçmişte, hem de günümüzde geliş gidişler olduğuna dair iddialar, bilimsel değildir... gelecekte olamaz mı; kuşkusuz, olanak alanı geniş, olasılıklar çeşitli ve çoktur...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bakın dijital, Antik Uzaylılar kuramının temsilcileri de bunlar bilimsel gerçektir demiyorlar, çünkü bilimsel olarak ispatlanmış olmanın ne demek olduğunu gayet iyi biliyorlar. Bizim fikrimiz bu kuramdaki gibidir diyorlar. Siz bunların bilimsel anlamda ispat edilmiş yahut edilmemiş şeyler olmasını benim kabul ettiğim bir şey olduğunu sanıyorsunuz sanırım ki öyle değildir. Yaradan'ın var olduğu varsayımına ters düşsün yahut düşmesin, insanların, dünya dışı zeki varlıklar tarafından şekillendirildiği yahut yaratıldığı gibi bir anlayışa sahipler ki ilahi dinlerin söyledikleri ile uyumsuzdur.

Tam tersi son derece uyumludur;

"Şüphesiz O, Şi'ra'nın Rabbidir." Necm / 49
Bu ayette dikkat ederseniz; Şi'ra'nın Rabbidir diyor yani Şi'ra yıldızının rabbi, eğiticisi, yöneticisi v.s

"Göğe ve Tarık'a andolsun. Tarık'ın ne olduğunu sen ne bileceksin? O, karanlığı delen yıldızdır." Tarık / 1-3

"Hiç kimse yoktur ki, üzerinde koruyucu bulunmasın" Tarık / 4
Tarık Yıldızı ve üzerinde yaşam olduğuna hatta koruyucu varlıkların bulunduğuna işaret ediyor.

"Yaratıcıların en güzelini, sizin ve geçmiş atalarınızın Rabbi olan Allah'ı bırakıp "Ba'l'e mi tapıyorsunuz?" Saffat / 125-126
Yaratıcıların en güzeli yani tüm yaratıcıların üsttü anlamına gelmektedir. Diğer yaratıcılar Allah'ın yarattıklarıdır. İlahi varlıklar ya da eski mitlerde geçen şekli ile Tanrılar.

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Jule Verne'in zamanında yaşıyor olsaydınız, Ay'a seyahat isimli eserini okuduğunuzda, büyük ihtimalle aynı tepkiyi verirdiniz. Elbette bu durum, Antik uzaylı kuramının bir hakikat olduğu anlamına gelmiyor. Gelecekte hakikat niteliği kazanacak şeyler, bir zamanlar fantazi olarak algılanmıştır hep. Bu durum bilimsel süreç için de geçerlidir.

Dikkat ederseniz, ben uzaylilarin oldugu veya olmadigi konusunda bir yorum yapmadim. Ucsuz bucaksiz fraktal bir evrende akilli bir tek kendisi var zannedenin aklindan suphe duyarim zaten.

Benim tepkim, History Channel'in yaklasimina. Bizim uzayda akilli yasam olup olmadigini anlamak icin uyduruk dahtadan bir kus figurunu evirip cevirip icinden kiytirik kuramlar cikarmaya ihtiyacimiz yok. Benim anlatmak istedigim budur.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Dikkat ederseniz, ben uzaylilarin oldugu veya olmadigi konusunda bir yorum yapmadim. Ucsuz bucaksiz fraktal bir evrende akilli bir tek kendisi var zannedenin aklindan suphe duyarim zaten.

Benim tepkim, History Channel'in yaklasimina. Bizim uzayda akilli yasam olup olmadigini anlamak icin uyduruk dahtadan bir kus figurunu evirip cevirip icinden kiytirik kuramlar cikarmaya ihtiyacimiz yok. Benim anlatmak istedigim budur.

Bu kuram, dünya dışı zeki varlıkların var olduğunun ötesinde, dünya üzerindeki yaşamın, canlılığın,insan uygarlığının, insan evriminin, bu varlıklar tarafından gerçekleştirilmiş/başlatılmış olabileceği yönündedir. Bu yapılırken genetik biliminden,arkeolojik bulgulardan, antropolojiden faydalanılmaktadır. Kısacası bu kuram bilimsel bir hüvviyet kazanmamış olmakla birlikte uyduruk da değildir.

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Bu kuram, dünya dışı zeki varlıkların var olduğunun ötesinde, dünya üzerindeki yaşamın, canlılığın,insan uygarlığının, insan evriminin, bu varlıklar tarafından gerçekleştirilmiş/başlatılmış olabileceği yönündedir. Bu yapılırken genetik biliminden,arkeolojik bulgulardan, antropolojiden faydalanılmaktadır. Kısacası bu kuram bilimsel bir hüvviyet kazanmamış olmakla birlikte uyduruk da değildir.

Olabilir, bu soylediklerinizin hepsi mumkundur. Insanoglu bile bunu yapabilecek kapasiteye belkide cok yakinda gelebilir. Ancak bu bahsini ettiginiz kuramin uyduruklugunu saklamaz.

Bir kuram neden uyduruktur biliyormusunuz, bence, cunku bu kuramda herhangi bir parcayi alip, tam aksi sekline donusturseniz dahi, bu kuram hala gecerli olabilir. Birbirine sebep sonuc iliskisi ile bagli degildir detaylar. Durum bu oldugu surece, isterse uzaylilar gokyuzunden inip bize bunun gercek oldugunu soylesinler, bu kuram bence uyduruktur.

Benim tutup mesela gunesin bir zaman gelince yok olacagina dair bir kuram ortaya atmamla esdeger. Gunesin bir gun yok olacagini biliyorum ama bunun nasil, ne sekilde, hangi detaylara dayanarak olacagini bilmiyorum. Benim kuramimin dogru bir sonuca varmasi, bu kuramin uyduruk olmadigini gostermez.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Ben de sizin gibi uyduruk olduğunu düşünüyordum. Buna karşın, bu kurama ilişkin daha çok şey izlediğimde, sandığım kadar uyduruk olmadığını kavradım. Serileri izlerseniz, sizin de uydurukluk seviyesinde bir indirim yapacağınızı düşünüyorum.

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Buraya ilk astiginiz videoda, ilk bolumde, bir kus heykelciginden bahsediliyor. Size ikna edici bir kanit olarak geldi mi bu?

Tamam, bu kusu havacilik bilgisi olan birisi yapmis olabilir, fakat bunun disinda benim aklima 1000 tane daha olasilik geliyor. Simdi butun bu olasiliklar arasindan ben neden bu kusun aerodinamik bilgisi olan birisi tarafindan yapildigini dusunmeliyim? Benim aklima ilk gelen soru bu.

Buna benzer sekilde, ilk tarimi bulan kisinin de aslinda genetikten anladigini iddia edebilirim mesela.

Hatiriniz icin ikinci bolumunude izledim bu arada. Bilmiyorum, bana cok zaman kaybi gibi geliyor bunlar. Yapilis amaclari insanlara bilgi vermek degil bu tur programlarin, bir tur entertainment. Hic bilinemeyecek mevzular hakkinda senaryolar uretmekten ibaret. Eskiden daha ciddi belgeseller vardi, artik uzman diye birilerini cikariyorlar, kimin ne oldugu belli degil. Birgun benide cikarirlarsa sasmamak lazim.

History Channel'in bu tur programlarinin sosyal medyada cok fazla dalgasinin gecildigini de unutmamak lazim. Bu fikirde olan birtek ben degilim yani.

simple+_81cdab32ce1755d0f3fab809639c4387.jpg

Buda ufo uzmanlarindan birisi.

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
bu uçabilen kuş öyküsünü dış uzaylılara bağlamaya çalışmak, biraz fazla zorlama gibi duruyor... 2000 yıl önce yaşamış olan, iskenderiye'li mekanikçi heron, tahtadan uçan (ama uçabilecek filan değil, gerçekten uçan) bir güvercin yapmıştı (eğer yanlış hatırlamıyorsam; m.ilin ve e. segal'in, insan nasıl insan oldu adındaki kitabında kendisinden söz ediliyordu..) ... benzer şekilde, önüne gelen kişinin ağırlığıyla otomatik olarak açılan ve kapanan tapınak kapıları ve önüne gelen insana bir bardak su veren çeşme gibi mekanik ilkelerle çalışan başka birçok otomatlar yapmıştı... dünya ve üzerindeki kültürler çok geniş bir alana ve tarih de çok eskilere uzandığı için; belki, milyonlarca 'normal' buluntunun yanı sıra, ilk bakışta şaşırtıcı gelen, kolaylıkla açıklanamayan bazı buluntular da olabiliyor; eğer biz bunları, seçip ön plana çıkarır ve dış uzay bağlantısına kanıt olarak değerlendirecek olursak; aynı döneme ait ters yöndeki, başka bir çok kanıtı da dikkate almamız gerekir...

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Birincisi bu kuramı savunmuyorum. Böyle bir kuram vardır ve sandığımız kadar uyduruk değildir diyorum.
İkincisi bir,iki bölümden oluşmuyor bu seri, bir çok bölümü mevcut. Takip edilirse ne demek istediğim daha iyi anlaşılabilir.
Üçüncüsü, Amerikan tarzı bir yapım olduğundan ve Amerikan tarzı yapımlar da "entertaintmen" üzerine kurulu olduğundan, bu belgeselin konseptinin de bu şekilde olması normaldir. Bunlar Avrupalı değiller Amerikalılar. Biz Avrupa kültürüne yakın olduğumuz için, bu durum bize garip geliyor.
Günümüzde evrim teorisi ile de zamanında başka başka şeylerle de dalga geçililir/geçilmiştir. Bu durum, o şeyin dalga geçilecek bir şey olduğunu göstermez.
Çoğunluk, nitelikli ise kaile alınmalıdır. Niteliksiz çoğunluğu kaile alacak olsa idik, dünyanın düz olduğunu kabul etmemiz gerekirdi.

nefha

Yeni üye
Yeni Üye
bir kuş maketinin günümüz aerodinamik bilgilerine göre uçabildiğinin anlaşılması üzerine bunun bir mühendislik bilgisi gerektirdiği sonucuna varılabiliyorsa,
ya milyarlarca uçan kuşun hangi mühendislik bilgisiyle bunu başardığı düşünmeye değmez mi.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Varolan herşey bize hakikat yoksunu olduğumuzu hatırlatır. düşündükçe,araştırdıkça ve ilerledikçe bunu daha iyi anlıyoruz. bu Tanrıya imanın rasyonel gerekçesidir. bilinmezliğin kaldırılması/keşfedilmesi mümkün görünmemektedir. muhtemelen varoluş açıklanabilir değil anlaşılabilir birşeydir. bu yöndeki felsefi görüşleri/kanaatleri daha gerçekçi buluyorum.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar