Anne Ile Sözleşme..

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Şiir, Hikaye ve Güzel Sözler kategorisinde Mert.A tarafından oluşturulan Anne Ile Sözleşme.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 259 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Şiir, Hikaye ve Güzel Sözler
Konu Başlığı Anne Ile Sözleşme..
Konbuyu başlatan Mert.A
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mert.A

Mert.A

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Radyo Tv
~ANNE İLE SÖZLEŞME~

-"Ne yazıyor mektupta hayatım? -"
-"Annem yazmış. Bir sözleşmeden bahsediyor.-"
-"Nasıl yani? -"
-"Bir aylığına onun yanına gidersem ve bu bir ayı tıpkı eskisi gibi birlikte mutlu geçirirsek çok karlı çıkacakmışım.-"
-"Annenin başka mal varlığı varmıydı? -"
-"Sen bilmezsin onu. Ne kirli çıkıdır o. Biryerlerde saklı gizli birikimi olduğu hep geçerdi aklımdan-" demiş ve kararını verip bir şehir uzaktaki yaşlı annesinin evine gitmişti İlhan bey.

Annesi tıpkı eskisi gibi karşıladı oğlunu.Sanki hiç kırgınlıklar olmamış gibi... Tekerlekli sandalyesinde yapabildiği kadarıyla oğlunun en sevdiği yemekleri yapmıştı özene bezene... Ve yaşlı kadın için rüya gibi günler başlamıştı işte.Eskisi gibi uzun uzun sohbet etti oğluyla... Evin bahçesindeki çiçekleri sulayacak takati yoktu ama, kendisi için oğlunun çiçeklerini özenle sulamasını izledi.... Oğlu İlhan bey çocukken yaptığı gibi akşamları leblebi tozu getirdiğinde sevinç gözyaşlarını tutamadı Nazire hanım... Bir sözlemede olsa ne iyi hissettirmişti... Ve oğlunun tıpkı küçüklüğünde yaptığı gibi bazı sabahlar saçlarını taradığı an sessizce ağladı ona hissetirmeden...Bazı sabahlar deniz kenarına doğru tekerlekli sandalyesini iteklediğinde, küçükken birlikte el ele sahilde yürdüklerini hatırladı ikiside....

Ve bir sabah Nazire hanımın hiç sesi sedası çıkmadı odasında. İlhan bey sözleşmeye uygun şekilde bahçeden topladığı çiçekleri vermek ve annesini tıpkı istediği gibi yanağından öperek uyandırmak için odasına girip yanağından öptüğünde teninde bir soğukluk hissetmiş haraketsiz yattığından emin olduktan sonra kontrol edip büyük bir şaşkınlıkla öldüğünü anlamıştı...

Cenaze işlemlerinden sonra ise sinir küpüne dönmüştü İlhan bey...
-"Aptal kafam. Kandırdı beni... Sırf bir ay ona bakayım diye hemde tek kuruş bırakmadı bana. Gelde şimdi arkasından rahmet oku"- diyede bağırıp çağırmıştı eli boş evine döndüğünde...

Tam otuz yıl geçti aradan.Ve İlhan beyin eşi ölmüştü bu geçen uzun zaman zarfında.

Çocuklarıda vefasız çıkınca, anne ve babasını öyle çok hatırlamaya başlamıştıki o günlerde... Ne zaman arkadaşlarıyla bir araya gelse,
-"Hey gidi rahmetli anam, babam -" diye söze başlıyordu... Bir gün evinin kapısını ellili yaşlarda bir adam çaldı. Ve tam otuz sene önce rahmetli annesinin avukatlığını yaptığını ve oğlu İlhan beye verilmesi için bir zarf bıraktığını söylediğinde kapıyı çalan adam, epeyce şaşırmıştı .İlhan bey titreyen elleriyle, heyecan ve merakla açtı zarfı... Ve avukatın yanında hüngür hüngür ağlayarak okuduğu mektupta şöyle yazmıştı rahmetli Nazire hanım:
-"Ne karlı bir sözleşmeydi değilmi oğul? Kıymetini ancak şu yaşında anlayabileceğini düşündüm... Ben, yanımda kaldığın bir ay da seninle öyle güzel zaman geçirdimki...Bir ay sonra öleceğimi hissediyordum.Vakit saatin geldiğini anlamıştım... Annenle geçirdiğin o günlerin ne kadar değerli bir kazanç olduğunu şimdi anladınmı? ...Herşeyini versende o günleri geri getiremezsin...

ANNEN NAZİRE-"

#Yazar #Mertaşkın

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar