Neler yeni

Anadoluculuk

Avdanius

Yeni üye
bir ideoloji olarak anadoluculuk hakkında ne düşünüyorsunuz? ideolojilere pek takılmam çok karışık işler fakat aklıma en yatkın ideoloji diyebilirim. bilgi ve birikimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

tazmanyayahnisi

Yeni üye
Bu topraklarda doğduğunuz için size üstün bir kültür gibi gelebilir ama bir çin hint iran kültüründen temelde farksız bence...
saygılarımla

Avdanius

Yeni üye
evet bütün anadoluyu kapsadığı için en barışçıl ve mantıklı bu ideoloji gibi geliyor. anadolulu olmak bizansı, osmanlıyı, pers, orta asya, mezopotamya, hititleri, luvileri, urartuları vs uygarlıkları kendi tarihin olarak kabul etmektir. bu topraklar dünyanın kalbinin atmaya başladığı yer. böyle harika bir bölgede nefes alabilmek bile bizim için doğuştan gelen bir şans ve sorumluluk. bu toprakların tarihinide kucaklayacak bir ideoloji olarak düşünüyorum.

tazmanyayahnisi

Yeni üye
Siz kimsiniz gerçek felsefecisiniz dimi sizi çok merak ettim ve sizinle konuşmaktan memnunum bu forumda olmanız sevindirici...

Avdanius

Yeni üye
teşekkür ederim sadece araştırdıktan sonra uzunca düşünüp sonuç çıkarmaya çalışıyorum. ben de sizin gibi yoldayım.

Son düzenleme: