Almanya Türkiye Asgari Ücret Karşılaştırması. Et Döner Çerçevesinde

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Siyasetçiler kategorisinde Prens Ernak tarafından oluşturulan Almanya Türkiye Asgari Ücret Karşılaştırması. Et Döner Çerçevesinde başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,824 kez görüntülenmiş, 58 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Siyasetçiler
Konu Başlığı Almanya Türkiye Asgari Ücret Karşılaştırması. Et Döner Çerçevesinde
Konbuyu başlatan Prens Ernak
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Almanya'da asgari ücret 1500 euro, iyi bir et döner de 10 euro. aylık 150 et döner yer asgari ücretli.
Türkiye'de asgari ücret önümüzdeki ay 3800-4000 arası olacak, et döner ekremcoşkun'dan örnek verirsek 18 tl. aylık 211 et döner yer asgari ücretli.

Türkiye farkı
cool.png

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Öncelikle burada bir şeyler yazdım

İkinci son bir kaç hafta içinde sosyal medya da gördüğüm iki gönderi. Biraz arasam ulaşabilirim bile. Birincisi Cumhurbaşkanı İngiltere de Almanya da gıda kuyruğu kıtlık gibi şeyler var dedikten sonra Almanya da okuyan oğlunu arayan bir anneydi. Çocuk şunu demişti. Yok anne olur mu öyle şey. Daha az önce sadece iki saatlik çalışma ücretimle haftalık alışverişimi yaptım. (Twitter da bu gönderi eminim bulunabilir)

İkincisi bir facebook grubunda paylaşılmıştı. Yaklaşık 45 euroluk bir et faturasıydı ve içinde etin 2 kg orasından 2 kg burasından diye devam ediyordu ve yaklaşık 7-8 kg et vardı. Biftek, antrikot, kuzu vs sanırım değişiyordu.
(Bu da bulunabilir hatta yanlış yazmamak için 2-3 dakika da arayacağım bulamzsam pas geçiyorum)

Sana bir kaç soru

Almanya da 10 euroya kaç gram et döner yeniyor_?

Lütfen tek soru tek cevap

Ü

Üye silindi 3937

Ziyaretçi
Almanya'da asgari ücret 1500 euro, iyi bir et döner de 10 euro. aylık 150 et döner yer asgari ücretli.
Türkiye'de asgari ücret önümüzdeki ay 3800-4000 arası olacak, et döner ekremcoşkun'dan örnek verirsek 18 tl. aylık 211 et döner yer asgari ücretli.

Türkiye farkı
cool.png
Etin kalitesinide ölçseydin keşke. Et dönerin çoğu Gerçek et değil. Umarım biliyorsunuzdur :)

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Öncelikle burada bir şeyler yazdım

İkinci son bir kaç hafta içinde sosyal medya da gördüğüm iki gönderi. Biraz arasam ulaşabilirim bile. Birincisi Cumhurbaşkanı İngiltere de Almanya da gıda kuyruğu kıtlık gibi şeyler var dedikten sonra Almanya da okuyan oğlunu arayan bir anneydi. Çocuk şunu demişti. Yok anne olur mu öyle şey. Daha az önce sadece iki saatlik çalışma ücretimle haftalık alışverişimi yaptım. (Twitter da bu gönderi eminim bulunabilir)

İkincisi bir facebook grubunda paylaşılmıştı. Yaklaşık 45 euroluk bir et faturasıydı ve içinde etin 2 kg orasından 2 kg burasından diye devam ediyordu ve yaklaşık 7-8 kg et vardı. Biftek, antrikot, kuzu vs sanırım değişiyordu.
(Bu da bulunabilir hatta yanlış yazmamak için 2-3 dakika da arayacağım bulamzsam pas geçiyorum)

Sana bir kaç soru

Almanya da 10 euroya kaç gram et döner yeniyor_?

Lütfen tek soru tek cevap
Bildiğim kadarı ile 100 gram yeniyor.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

1635969016246.png

İstersen twitter üzerinden Almanya da et döner kaç gramı kaç lira/euro oğluna sormasını rica edelim mi?

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Bu bilgiyi nereden aldığını sorabilir miyim?
Almanya'da yaşayan bir arkadaş söyledi, burada 9-10 euro dedi et döner, 100 gramı konuşuyorduk, ben de 100 gram dır o halde diye anladım.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Almanya'da yaşayan bir arkadaş söyledi, burada 9-10 euro dedi et döner, 100 gramı konuşuyorduk, ben de 100 gram dır o halde diye anladım.

Almanya da Ekrem Coşkun şube var lütfen. İnternette arıyorum ama fiyat bilgisine henüz erieşemedim.

Almanya da 100 gram diye bir porsiyon olmaz. Senden ricam Almanya ve Trkiye olarak net kg fiyat bilgisine erişme ve sonra bu gönderiyi tartışma

Senin dediğin 18 TL Türkiye kaç gram onu da soracağım

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Almanya da Ekrem Coşkun şube var lütfen. İnternette arıyorum ama fiyat bilgisine henüz erieşemedim.

Almanya da 100 gram diye bir porsiyon olmaz. Senden ricam Almanya ve Trkiye olarak net kg fiyat bilgisine erişme ve sonra bu gönderiyi tartışma

100 gram ekrem coşkunda , ayrıca bir segment üstünü 25 lira en kralını da 40 liraya yiyebilirsiniz,
Bana 10 euro dedi almanya da, 100 gram olsa ne fark eder 80 gram olsa ne fark eder 130 gram olsa ne fark eder her halükarda Türkiye'deki asgari ile almanya dan daha fazla et döner yeniyor asgari ücrete

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
100 gram ekrem coşkunda , ayrıca bir segment üstünü 25 lira en kralını da 40 liraya yiyebilirsiniz,
Bana 10 euro dedi almanya da, 100 gram olsa ne fark eder 80 gram olsa ne fark eder 130 gram olsa ne fark eder her halükarda Türkiye'deki asgari ile almanya dan daha fazla et döner yeniyor asgari ücrete

Tamam Almanya da Ekrem Coşkun ve Türkiye de Ekrem Coşkun'un gerçek kg döner fiyat bilgisini görelim yeniyor mu yenmiyor mu tartışalım/görelim. Şu an varsayımdan ibaret

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Yen -
mi -
yor !!!

Ekmek arası fiyatı ortalama 4 euro, porsiyon fiyatı 8 euro olan döner, Alman mutfağında çok yaygın olarak tüketilen şnitzelin pabucunu dama attı.

Müşterilerinin yüzde 70'inin Alman olduğunu söyleyen Yıldırım, Döneri biz 4 euro'dan satıyoruz, porsiyon olursa 8 euro. Her bir ekmek arasına 180 - 200 gram arası döner koyuyoruz dedi.

200 gram döner 8 euro
ve Türkiye de 200 gram döner yaklaşık 40 TL
Buyur hesapla
Yeniyor mu yenmiyor mu?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Ben gıdayı kıyasladım, mesela beyaz eşya araba burada hangi ülke daha avantajlı kıyaslamak lazım.

Attığım linklerde (gruba gir üye ol) market fiyatları var hatta marketlerin web siteleri güncel fiyat bilgileri yorumlarda sunulmuş

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bunlar Almanya fiyatları 3,5 eurodan başlıyor, ekmek içi ki gram verilmemiş ama muhtemelen 90-100 gram civarı olmalı

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
İkincisi Almanyada asgari saat ücreti 9-10 euro

Türkiye de haftalık çalışma asgari 45 saat ve aylık 225 saat baz alınır

Çarp bakalım kaç çıkıyor. (Almanya da 3 çalışma modeli var. Kısmi part time vb ve full çalışma haftalık 40 saat yok)

Ben çarpayım

225x9 = 2,025 Euro

Türkiye deki asgari çalışma koşullarına denk ücret budur. 1.500 euro değildir.
Devletiniz, istatistik kurumlarınız, TÜİK iniz hepsi sizi kandırıyor aklınızla alay ediyor

Türkiye de asgari ücretlilerin %80 i 60 saat çalışıyor

Çarp bakalım kaç çıkıyor

Bir kere 60 saat köle çalışmasıdır.

"Ekonomi" gönderimde bunları yazdım ve açıkladım.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Yen -
mi -
yor !!!

200 gram döner 8 euro
ve Türkiye de 200 gram döner yaklaşık 40 TL
Buyur hesapla
Yeniyor mu yenmiyor mu?
valla Adam Almanya'da yaşadığı yeri bile yazdı bana 10 euro diye bu 4 euro ne zamanın haberi bir de bana söyleyen çocuk çok güvenilir lezzetli kaliteli demişti, bu 4 euro olanın güvenilirliği nasıl.

Ü

Üye silindi 3937

Ziyaretçi

ne dersen de. Ben bugün :) Yöresel Fuardan 1 Kilo DANA sucuğu 100 liraya aldım. o kadar. )

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç