Alıntılar

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe kategorisinde "ictenlik" tarafından oluşturulan Alıntılar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,761 kez görüntülenmiş, 46 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe
Konu Başlığı Alıntılar
Konbuyu başlatan "ictenlik"
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,377
Tepkime puanı
496
Puanları
83
Batı dünyasında herkes Kant'ın Saf Aklın Eleştirisi yapıtını okuyup anlayabilseydi, buna bağlı olarak işsizlerin sayısı azalmayacak, sadece işsiz kalmış olan bu insanlar daha eğitimli olacaktı.

Genlerimizden İbaret Değiliz, Steven Rose
 

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,377
Tepkime puanı
496
Puanları
83
İnanın, tek ciddi reform halkın düşünmeye başlamasıdır. Kendileri adına hesaplaşmalarıdır.

Ödenmeyecek! Ödemiyoruz, Dario Fo
 

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,377
Tepkime puanı
496
Puanları
83
Prof.Dr. Peter Kuznick: “Üsler İmparatorluğu ABD Dünyanın Her Yerinde Savaşa Hazır!”

Amerikan İmparatorluğu’nun meşruiyeti adına en sık başvurduğu o kavramla başlayalım. “Pax Americana”ya (Amerikan Barışı) inanıyor musunuz?

Eğer daha fazla ‘pax’ (barış), daha az ‘Amerika’ demek olsaydı inanabilirdim. Fakat Amerikan Barışı şimdiye kadar barışa çok da fazla hizmet edebilmiş değil. Amerikan Barışı’nı 1945 yılından başlayıp günümüze kadar devam eden dönemle ilgili bir olgu olarak kabul edersek, 3. Dünya Savaşı’nın çıkmasına mâni olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu dönem aynı zamanda, peşi sıra gelen çok sayıda kanlı vekâlet savaşlarına da şahitlik etmiştir. Zenginliğin paylaşımı açısından bakarsak, yine bu dönemin çok adilane geçtiğini söylemek güç. Son yayınlanan Oxfam raporuna göre, dünyadaki en zengin sekiz kişinin toplam serveti, en fakir 3,6 milyar kişinin toplam varlığından daha fazla. Ne kadar tiksindirici bir tablo; fakat aslında tesadüf değil. Bu tam da, Amerikan Barışı’nın Amerikalı plütarklar (yönetim gücünü elinde bulunduran zenginler) için ne denli büyük bir başarı hikâyesi olduğunu ortaya koyuyor.

Soğuk Savaş döneminde Amerika’nın izlediği çevreleme politikasının mimarı olan ve yıllar sonra Amerika’nın Soğuk Savaş politikasının belirlenmesinde yaptığı yanlışlardan duyduğu pişmanlığı ifade eden George Kennan, 1948 yılında kaleme aldığı bir gizli notta Amerikan Barışı’nın asıl hedeflerini şu sözlerle ifade ediyor:

""

“Dünyadaki zenginliğin yaklaşık %50’sini kontrol ediyor olmamıza rağmen, dünya nüfusunun yalnızca %6,3’ü topraklarımızda yaşıyor… Haliyle dünyanın geri kalanının bize kin ve kıskançlıkla bakıyor olması şaşırtıcı değil. Önümüzdeki dönemde bize düşen asıl görev, bu [ayrıcalıklı] konumumuzu sürdürmemize imkân tanıyacak bir ilişkiler ağı oluşturmaktır. Bunu yapmak için de duygusallığı bir kenara bırakmalı, hayal kurmaktan vazgeçmeliyiz. Belirsiz meseleler üzerine kafa yormamalı. İnsan hakları, hayat standartlarının yükseltilmesi ve demokratikleşme gibi safsataları unutmalıyız. Bizim işimiz dolaysız iktidar konseptleriyledir. İdealist sloganların bizi geriye çekmesini ne kadar engellersek, o kadar iyi.” ""

 

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,377
Tepkime puanı
496
Puanları
83
Öfke yeniden neşeye, kızgınlık yeniden mutluluğa dönüşebilir ama yok olmuş bir ülke yeniden var olamaz, ölen yeniden dirilemez.

Savaş Sanatı, Sun Tzu
 

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,377
Tepkime puanı
496
Puanları
83
(Arkadaşlar sunulan mentin tam Türkçeleştirilmiş formunu arıyorum)

Üçüncü bin yıl için komünist manifesto

Maddi tıp şeytandır!

Bu manifesto, bilmece dostluğu için değildir. Yalnızca baştan sona okuyun. Her zamankinden biraz daha uzun, ancak ömrünüzü uzatmanıza yardımcı olabilir. Hem de kan dökmeden.

Dahili/harici doktor sınıfı ortadan kalkmalıdır.!
Amaç sınıfsız bir toplumdur.
Hasta sınıfı ileri!

“Hsastalığın silahındır”

“Hastalık, oluşu gereği kapitalizme karşı bir silah olarak kullanılmalıdır ve hastalık varyasyonları kesinlikle insan türünün kontrol altında tutulması için doktor sınıfıı tarafından yaratılmıştır”

Sağlık aklın/zihnin nazi biyoluğudur
Genetik veri toplama çağında, sağlıklı insan olmayacak.

Herkes, kendi genetik veri setinden, yanlış genlere sahip olması nedeniyle kusurlu olduğunu ve sağlık durumunun belirli kalıtsal eksiklikler tarafından sakatlandığını tespit edebilecektir. Genlerden yola çıkarak teşhis koyanlar, kişinin hastalık riskleri hakkında hükmünü açıkladıktan sonra, genlerin terapistleri bu kişiye kaderinden kaçmak için hizmet sunacaktır.” Bu nedenle, sadece “sağlık” kelimesini yayan kişi Psikiyatristin aklın oyunlarına takıntılı biri olarak onu alıp götürmeyeceğine dikkat etmelidir.


 

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,377
Tepkime puanı
496
Puanları
83
İnsan bir talepte bir sonuç almaksızın uzunca bir zaman direndiğinde, beyin de tıpkı uzunca zaman havada kalan bir kol gibi uyuşur, ve düşüncelerimiz de yaz mevsiminde askerlerin geçit için uzun zaman güneş altında duramamaları gibi, sürekli ayakta kalamaz; uzun süre beklemek zorunda kalan askerler gibi düşüp yılarlar.

Niteliksiz Adam 1, Robert Musil
 

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,377
Tepkime puanı
496
Puanları
83
Özgürlüğünün bir kısmını verirsen, onu tümden yitirirsin çünkü özgürlüğün içinde bir saniye bile kölelik yoktur...

 
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Konular

Advertising

Üst