Albert Camus 'e ait özlü sözler

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde mavimor tarafından oluşturulan Albert Camus 'e ait özlü sözler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,793 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Albert Camus 'e ait özlü sözler
Konbuyu başlatan mavimor
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Pyramos

mavimor

Kahin
Yeni Üye
"Kötülük cehalleten gelir."
Albert Camus

F

faust

Ziyaretçi
Bir kalıp düşünceyi işlemek,bir incelik üzerinde durmaktan çok daha kolaydır.Benim için kalıp düşünceyi seçtiler.Ben de saçma oldum kaldım.

Bugünün insanı,önce bedenin kurtulması gerektiğini sanıyor.Bu uğurda ruhun bir süre için ölmesine bile razı oluyor.Fakat ruh bir süre için ölebilir mi?

En büyük mutsuzluk sevilmemiş olmak değil,sevmemektir.

Evrenimin gizi:insandaki ölümsüzlük isteğine kapılmadan Tanrı'yı düşlemek ...

Bir düşüncenin dünyayı değiştirmesi için,Bu düşüncenin sahibinin hayatını değiştirmesi gerekir.

P

Pyramos

Ziyaretçi
İnsanın dünyayı anlama, uyumlu olma, birlik olma isteği, aynı zamanda insan trajedisinin temel hareketi olarak da görülebilir.

gerçeği anlamaya çalışan akıl, ancak onu düşünce terimlerine indirgediği zaman gereksiniminin karşılandığını düşünebilir.

düşünce-akıl-duygular-dünya ölüm..bu bileşkeden saçma ve uyumsuzu çıkardı Camus.. onun bunları söylediğini bilmeden öncede mevcuttu bende bazı benzer düşünceler..belkide çoğumuzda var..

gelecekten başka aşkınlık kabul etmez Camus..

ateistler aşkınlığı saçma/uyumsuz kabul ederler...ama dünya ve yaşam ateist şekliylede oldukça saçma ve uyumsuzdur..

o zaman matrixten bir replikle bitireyim..

-kimse anlamadığı bir tercihin ötesini göremez, hem de hiç kimse...

anlamak dileğiyle..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç