AKP Derhal Kapatılmalıdır

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Siyaset Meydanı kategorisinde ufuk8307 tarafından oluşturulan AKP Derhal Kapatılmalıdır başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,158 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Siyaset Meydanı
Konu Başlığı AKP Derhal Kapatılmalıdır
Konbuyu başlatan ufuk8307
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan kaptanmiharbi

ufuk8307

Yeni üye
Yeni Üye
akp derhal kapatılmalı başta; recep tayyip erdoğan,bülent arınç,abdullah gül olmak üzere tüm akp liler ''vatana ihanet,nitelikli dolandırıcılık,kalpazanlık,Laik Kemalist Demokratik Türkiye Cumhuriyetini ortadan kaldırmaya teşebbüs suçlarından Yüce Divan da yargılanmalı ve mal varlıklarına el konmalıdır!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
Akp kapatılmıyor,aksine kadınları akp kapatıyor hatta tüm insanlığı!Kararışımız gibi...

K

kuzeys

Ziyaretçi
bence akp kesinlikle kapatılmalıdır özelleştirilip satılmalıdır..

Turgut Saka

Sorgucu Üye
Yeni Üye
:) akp yi kapatmak tv de bir kanalı değiştirmekten daha farklı olmaz...

efefel

Üye
Yeni Üye
biraz bilgi verirseniz
en azından sizin net gördüğünüz bilgileri verirseniz sevinirim
konuya fikir sunan arkadaşlar akp karşıtı,ben tarafsız biri olarak açıklama bekliyorum.
neden kapatılsın?

''Aksiyom
Akp kapatılmıyor,aksine kadınları akp kapatıyor hatta tüm insanlığı!Kararışımız gibi...''

kadınları nasıl bir yöntemle kapatıyor hatta insanlığı?

benden önce görüşlerini sunan arkadaşlar
sizin görüşleriniz,eğer bir açıklama yapmazsanız ''çamur at izi kalsın'' türü değerlendireceğim türden olmuş.

saygılar...

mavi

Yeni üye
Yeni Üye
Şunu biliyoruz!
Engellenen, yasaklanan her şey güç kazanarak geri dönüyor..
bir göz gezdirin tarihe..Kimi süpürmeye kalkışmışsak şimdi bir ordu halinde..
onları küçültmeye çalışmak yerine kendimi ve kendim gibileri büyütmeyi daha yararlı buluyorum...kapatmak yerine daha büyük bir irade oluşturmak..
Kim daha iyisinin olmadığını düşünürken kapatılmasına razı olur ki!!
İnsanlar onu çok sevdiklerinden değil ALTERNATİFİ OLMADIĞINDAN seçiyor...
Ki aslında en önemli ayrıntı bu!!
-HANİ ALTERNATİF..
Kim geçecek..

Olmuyor kuru kuru kapatmak...

ufuk8307

Yeni üye
Yeni Üye
Dersimiz:Efefeli Aydınlatma *1- İlk defa bir Başbakan "Tezkere geçmezse memura maaş ödeyemeyiz." dedi
*2- İlk defa ekonomi büyürken işsizlik arttı.
*3- İlk defa carî açık verilirken döviz kuru arttı.
*4- İlk defa bir Başbakan zam isteyen memura "İMF'yi ikna edin " dedi.
*5- İlk kez ithalat 100 milyar doları aştı.
*6- İlk kez cari açığın üstünde borçlanma yapıldı
*7- İlk kez Yunan Kilise Bankası Türkiye' de banka satın aldı.
*8- İlk defa domuz, kesimlik hayvanlar arasına alındı
*9- İlk defa düşük faizli dış borç, yüksek faizli iç borç ile ödendi.
*10- İlk defa bir Başbakan ve Dışişleri Bakanı, islamiyeti yok etmeye yemin eden bir Papa'nın heykeli önünde fotoğraf çektirdi.
*11- İlk defa bir Başbakan "Toprak satılıyorsa alıp götürmüyorlar ya!" dedi.
*12- İlk defa bir cami kiliseye çevrildi.
*13- İlk defa kilise ve havralar imar planında yer aldı.
*14- İlk defa bir Başbakan Yahudi düşünce kuruluşundan " Üstün Cesaret(!) Ödülü" aldı.
*15- İlk defa Türk askerinin başına ABD güçlerince çuval geçirildi.
*16- İlk defa bir Başbakan "Bir dönem dini kullandık " dedi.
*17- İlk defa petrol kanunu ile yabancılara elli yıllık imtiyaz
verildi.
*18- İlk defa yabancı rantiyecilere vergi muafiyeti tanı ndı.
*19- İlk defa iletişim sektörünün tamamı yabancıların eline geçti.
*20- İlk defa tezkere reddedilmesine rağmen Dışişleri Bakanlığı genelgesi ile silahlar Türkiye üzerinden geçti.
*21- İlk defa bir Başbakan İslam dünyasının sınırlarını değiştirecek BOP'un eş başkanı oldu.
*22- İlk defa bir Başbakan, Müslüman topraklarını işgal eden ABD askerlerinin evlerine sağ salim dönmeleri için dua ettiğini açıkladı.
*23- İlk kez İsrailli bir işadamına çok gizli bir şekilde 800
milyon dolar kaynak aktarıldı.
*24- İlk defa bir Başbakan yapılan ihalede önce uçak istedi; ama sonra Mercedes'e razı oldu.
*25- İlk defa fındık üreticileri en büyük mitingi yaptı.

*26- İlk defa bir Başbakan Türkiye'yi pazarladığını açıkça itiraf etti.
*27- İlk defa tarımsal üretimde dış ticaret açığı ortaya çıktı.
*28- İlk defa bir Başbakan çiftçilere "Gözünü toprak doyursun." dedi.
*29- İlk defa kapkaç diye bir sektör ortaya çıktı.
*30- İlk defa zina suç olmaktan çıktı.
*31- İlk defa bir Başbakan en fazla yurt dışı gezisi yaptı.
*32- İlk defa bir Başbakan "Borç yiğidin kamçısıdır." diyerek borçlanmayı bir başarı olarak gösterdi.
*33- İlk defa enflasyon % 10 artarken pancar fiyatları 99 kuruştan 88 kuruşa indi.
&nbs p; *34- İlk defa çiftçi ve emekliden vergi alınması sözü verildi.
*35- İlk defa bir Başbakan Danışmanı Amerikalılara Başbakan için "Bu adamı kullanın, onu rogara süpürmeyin." dedi.
*36- İlk defa GSMH artarken KDV tahsilatı yerinde saydı.
*37- İlk defa bir Başbakan TMSF katkısıyla bu kadar çok TV ve gazete yönlendirdi.
*38- İlk defa Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı misafir olarak gelen bir kralın ayağına gitti. Hem de 10 Kasım günü...
*39- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN ÇİFTÇİYE " ANANIDA AL GİT!"< SPAN style="COLOR: rgb(79,79,79); FONT-SIZE: 13.5pt"> DEDİ.
*40- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN ŞEHİT ZİYARETTİNDE "ASKERLİK YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR." DEDİ
*41- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN 300 METRELİK GEMİYE "GEMİCİK" DEDİ.
*42- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN, "GAZETEL ERİNİ OKUMAYIN TELEVİZYONLARINI AÇMAYIN." DEDİ.
*43- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNEN İNSANLARI DİNSİZLİKLE SUÇLADI.
*44- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN İÇİN CUMHURİYET MİTİNGLERİ YAPILDI.
*45- İLK DEFA BİR HALK KENDİ LAİKLİĞİNDEN VE ÖZGÜRLÜĞÜNDEN KORKTU.
*46- İLK DEFA ATA'MI ANLIYORUM.
Bu hızla Tayyip Erdoğan bu dönemde ülkemizdeki her şeyi özelleştirmiş olacak.
İşbu ya özelleştirmeye ve satmaya kafayı takmış olan başbakanımız en sonunda kendisini özelleştirir mi?
*- Türk Telekom, Arap'ın.
*- Telsim İngiliz'in.
*- Kuşadası Limanı İsraillinin.
*- İzmir Limanı Hong Konglunun.
*- Araç muayene işi Alman'ın.
*- Başak Sigorta Fransız' ın.
*- Adabank Kuveytli' nin.
*- İETT Garajı Dubaili' nin.
*- Avea Lübnanlı' nın.
*- Petkim? Ermeni' nin. ( Kazak'a sattık, dediler. Kazağı bir çıkardık Ermeni...)
*- Rakı, Amerikalı' nın.
*- Finansbank Yunan'ın.
*- Oyakbank Hollandalının.
*- Denizbank Belçikalının.
*- Türkiye Finans Kuveytlinin.
* - TEB Fransız'ın.

*- Cbank İsraillinin.
*- MNG Bank Lübnanlının.
*- Alternatif Bank Yunan'ın.
*- Dışbank Hollandalının.
*- Şekerbank Kazak'ın.
*- Yapı Kredi'nin yarısı İtalyan'ın.
*- Turkcell'in yarısı Finli'nin Rus'un.
*- Beymen'in yarısı Amerikalının.
*- Enerjisa' nın yarısı Avusturyalının.
*- Garanti' nin yarısı Amerikalının.
*- Eczacıbaşı İlaç, Çek'in.
*- İzocam, Fransız'ın.
*- TGRT (Fox) Amerikalı'nın.
*- Demirdöküm Alman'ın.
*- Döktaş Fransız'ın.
*- Süper FM Kanadalı'nın.
Hepsi TÜRK'tü, bir zamanlar tabi. Sadece 5,5 yıl önce.(Yani AKP hükûmetinden önce.)
Önemli! Borla çalışan araba üretildi, Türkiye kıskaçta. Arabayı BOR madeniyle çalıştıracak patentli altı yüz proje olduğu ortaya çıktı. Türkiye, dünya rezervinin yüzde yetmişinine sahip.
*AYDIN İNSAN; ARAŞTIRIR, YARGILAR VE SONUCA VARIR.
CAHİL, YOBAZ İNSAN; DUYAR, GÖRÜR VE HÜKME VARIR.
YA BİR YOL BUL YA BİR YOL YAP YA DA YOLUMUZDAN ÇEKİL!
Yeterlimi efefel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Turgut Saka

Sorgucu Üye
Yeni Üye
akp yi kötülediğim falan yok, hatta desteklediğim özellikleri var. böyle akp hakkında atıp tutanları gördükçe gülümsüyorum, espri yapasım geliyor... :) internetin her köşesinde bucağında akp ile alakalı bu söylediklerinizi görüyoruz. aslında hepsi yazı, karikatür ya da grafiklerden oluşuyor yani gerçek değiller... ben gördüğümü bilirim, belediyeler nasıl adama döndü mesela... özelleştirildi dediğiniz telekomun eski halinin ahırdan farklı olmadığını siz de bilirsiniz. bu gibi sayılacak o kadar şey varki... bunlar belki basit konular, o sizin dediğiniz derin devlet konuları ile alakası yok ama apaçık olan gerçekler bunlar. ben ne anlarım derin devlet konularından ki, itiraz edeyim... en azından gördüklerime dayanarak inandırıcı olabiliyorum,, bu söylediklerinizi neye dayanarak kabul ediyorsunuz onu anlayamıyorum?
ama batıya olan bağımlılığımızı bildiğimden diyorum ki en fazla ne olabilir? yani sizin savunduklarınız olsa daha iyisini yapacaklarını nereden biliyorsunuz. bağımlı olduktan sonraaaaa........

kaptanmiharbi

Yeni üye
Yeni Üye
bak güzel kardeşim senin yazdıklarından bile nasıl bi mantıkla savunma yazdığını anlıyorum. ama sen beni sakın yanlış anlama. birincisi insan yaşadığını gördüğünü ve duyduğunu bilir değilmi yani sen şu an karnı aç cebinde sigarası ve parası olamayan admı anlayabiliyormusun. yani olay bireyden ulusa dönüş şeklinde oluyor ve sen anlasan bile nerdeyse insanların yani o mantaliteye evet diyen insanların anladığını düşünmüyorum. birde şu mantığı bırak lütfen benim senden ricam iç güdüsel davranıyorsun sizin destekledikleriniz derken yani sürü psikolojisi de var içinde bir yere taraf olmadık daha taraf olunacaksa türkiye'deki uyutulmuş adamların kadınların geçlerin ve çocukların tarafında olup onlara fotoğrafın tümünü göstermekten tarafım kendi adıma bu yazılanlarda o amaçla belediyeler şu an için iyi çalışıyor görünüyor ama yaptıkları işlerin maliyetleri ve borçlanmaları % 200 belki daha fazla senden benden kesilip o taraffın hesaplarını kabartıyorlar. senin şu an toprakların istihdamın açıkça insanlarını bazen parça parça bazen bütünüyle satışa çıkmışlar. devlete kazandıran getiri yapan kurumlar kuruluşlar onlar sayesinde özelleşip alınan parayı cebe indiriyorlar buda sana kazanç olarak gösteriliyor dahası var bu açığı senden benden ve doğacak olan çaocuklardan tahsil ediyorlar. doğal kaynaklar satılmaya başlanacak galiba yakında su olsun torak zenginliği olsun yarın senin başına tam manasıyla çöreklendiklerinde kıpırdama diye Atatürk'ün gençliğe hitabındaki durum tam manasıyla var edilmeye çalışılıyor. Atatürk dedim ya sen şimdiden kafanda bişiler oluşturmuşsundur. zaten nerdeyse Atatürk'çülük onların düşünce biçiminde şerefden kusurluluğa denk düşüyor değilmi. Eyy vatandaş kadınlar, erkekler, yaşlılar, gençler artık onlar için televizyonlarda, olmayan hayatları canlandırıyorlar. sizlerde oturup ıhlamuru, bihteri, vadiyi izleyin ve başbakanınıza dua edin. ama yenen hakları sorgulamayın sormayın. eğer sen bu söylediklerimden bişi çıkaramadıysan atasözü söyleye bilirim ataş olmayan yerden duman çıkmaz. dahasında sen hala bu taraf psikolojisi ile halen ampule oy verme tarfıysan ben sana sadece şunu söyleyebilirim VATAN SEVER DEĞİLSİN VE DEĞİLLLERDE EMİN OL.

Turgut Saka

Sorgucu Üye
Yeni Üye
ben bir vatanseverim ve bunu sizinle tartışacak değilim. cahil olsam bile habersiz olsam bile iki satır yazı ile ya da iki karikatür ile gaza gelecek biri vatansever olmaz.
restorasyon bölümünde iken mesela hocalarımız acı ile bakarlardı bize çünkü iş bulamayacaktık... sonra bişey oldu,, bir hükümet geldi ve bazı yasaları değiştirdi ya da adam etti... allah allah birçok firmanın batması da hiç gecikmedi. neden acaba... ? bünyesinde tek bir mimar, mühendis çalıştırmayan firmalar vardı bu ülkede ve bu firmalar yüzlerce yapı inşaa ediyorlardı... on ihaleden dokuzunun bile teklifini hazırlamaktan aciz firmalar (bakın daha işi almadan elenenler bunlar) teker teker değil onar onar elendiler... çoğunluğu asalak olan bu firmalar batınca da kıyametler koptu türkiyede... çaycısına kadar rüşvetle çalışan kurumlar vardı bu ülkede allah için hiç mi düzelme olmadı yahu.
bakın ben akp li falan değilim ama chp li olacak kadar da kör değilim... bizim sanatta ve ekonomide bağımsız olmamız gerekiyor onu bilir onu söylerim

kaptanmiharbi

Yeni üye
Yeni Üye
tabi kalkınma dedeğine artık sen nerden bakıyorsan bilemiyorum daha 2 hafta önce bi televizyon kanalında çalışıyordum ve kanal fetullahçı bi tayfanındı şahsen ben cemaatçi değilim hatta karşıyım ama aslanlar gibi mesleği icra etmeye gittim çalıştım bi süre. adamların para kazanma mantığını anlatıyam sana bu arkadaşlar dini bir kanalı kullanarak bitkisel şifa dedikleri şeyleri satıyorlardı hatta ellerinde bir hastahane birde kimya yani üretim labaratuvarı var domuz gribi çıktığında üzerine gribe karşı etkili geçiriyor yazıldı reklamada da öyle verildi call center da da bunu bu şekilde kırsalda doğuda batıda kuzeyde güneydeki cahil insanlara da hatta ünlülere bu şekilde satıldı kim memnun kaldı bunlardan kimse peki iade varmıydı yani para iadesi reklamda evet var yazılıyo ama fiilde hayır memlekette bu gün tüko'der diye bişey varmı var peki bu adamlar hala çalışıyomu hatta bi bina daha aldılar bu iş için neden ve nasıl kapatılamıyor. İstihdam dediğimiz şey insanları kandırmak mı? işi bilmeyen adamlar iş ahlakı olmayan adamlar sadece cemaatlerde diye çok mevkili bir koltuk sahibi olabiliyor nasıl? sende şimdi diyorsunki bana iki satır yazı okudun ve gaza geldim yok öle değil gördüklerimi anlatsam zaten şu an bunları yazamam. Artı senin durumunuda anladım sayılır. benim çanağım dolsun ben evetçiyim diyorusun ben chp'li ve akp'li değilim benim tarafım sadece insanlara hak ettiğini vercek istihdamı ve kalkınmayı sağlayıp halkı refaha erdirecek bi parti istiyorum ama sana şu konda katılıyorum Türkiye'de de bundan çok çıkarlar elde edildi bu ülkede lokalizasyon yok bi kişi dört belki beş işi yapıyor artıısnda daha geçen gün mübaşir ende rüşvet istedi hala var emin ol akp bunu değiştirmedi bunuda geçmişten atalarımız emanet etmiş bizlere. iyi bişeymi hayır ama bu da zamanında ülke kalkınsın diye daha çok saat daha çok çalışan insanlar oğulum torunum daha huzurlu daha güçlü bir ülkeye sahip olsunlar diye yani onları kullandılar ve hala insanları bununla kandırıyorlar. sende bunu burda görüyorsun. Madem herkez VATAN SEVER ve ulus egemen bi toplumuz (hani nerde) herkez bir gün işe gitmesin bakalım neler olacak. Artısında lucifer effect bu kitabı oku bakalım ne anlıycaksın. sana bunları anlatmak isterdim ama sen kafanda o tarafa bi bağışıklık kurmuşsunki kimse bozamaz sen kendince yine vatan sever olmaya devam et bakalım...

sewal35

Felsefe.net
Yeni Üye
bencede kapatılmalı ama kapatmakta çözüm olmayabilir belki... tüm ülkede yayılmış durumdalar... bence şuan ülkemizin durumunu en iyi anlatan şey candan erçetin'in ninni şarkısı:

uyusunda büyüsün ninni
tıpış tıpış yürüsün
dertlerini sürüsün nini
oğlum kızım uyusun ninni

evvel zaman içinde kalbur saman içinde
çok da uzun olmayan belli bir zaman önce
çok da uzun olmayan çok güzel diyarın birinde
bereketi dillerder düşmeyen bir köy varmış

denizi de bilirmiş dağı da bilirmiş bu köyün insanı
yağmurda yürür karda kayar ama güneşli günleri severmiş
meze yaparmış köylüler iki kadehe tüm acılarını
böylece birden unutuverirmiş geçmiş dargınlıklarını

aslına bakacak olursan çok zenginmiş tarlaları
ama nedeni bilinmez bu köylüler her daim fakir
yokmuş galiba bu köydeki kargaların bunda bir etkisi
böyle gelmiş böyle gidermiş ne de olsa alın yazısı

dayanamamış sonunda biri kargalara baş kaldırmış
hakkımızı yiyorlar deyip bütün köyü ayaklandırmış
sonunda başa çıkmış köyü istila eden kargalarla
ama kendisi de göçüp gitmiş tabii en sonunda

uyusunda büyüsün ninni
tıpış tıpış yürüsün
dertlerini sürüsün nini
oğlum kızım uyusun ninni

ardından ağlamış köydeki herkes çok uzun yıllarca
ağlarken ağlarken köy unutmuş kargaları tamamıyla
üzülüp dövünüp dururken birden övünmye başlamış
ancak övünüp durduğu sadece hatıraymış

günün birinde köyün üstüne kapkara bulutlar yerleşmiş
kimse bulutları kargaların getirdiğini fark etmemiş
köydekiler yaz yağmurudur gelir geçer zannetmişler
ama bu kara bulutlar kopacak fırtınanın habercisiymiş

kargaların çalacağı emekten medet uman bazı kurnazlar
köylüye niniler söyleyip apaçık hedef şaşırtmışlar
soytarısıyla yalancısı bu köyün bir gün gelmiş elele vermiş
o bildik beyaz camın içine girip siyah yalanlar söylemiş

onların baktığı yerden bütün köy çok aptalmış
çünkü aptal masallar,bisohbet.com böyle aldanmazlarmış
değil mi ki bütün köy olana bitene ses çıkarmadan bakmış
o zaman başlarına gelenlere müstahaklarmış

ah ne güzel ninniymiş bu cehalet
herkez dalıp uyumuş nihayet
top atsan uyanmazmış bu ne rehavet
e benim köyüme e e

aslında köyün akıllısı çokmuş, alimi dedesi filozofu çokmuş
var diye basbas bağırıyorlar ama hiçbirinin söz hakkı yokmuş
çünkü bilene düşünene yazana kargaların itirazı çokmuş
ve onlardan öğrendikleriyle kurnazlar herkezi uyutmuş

güzel köyüm ne zaman uyanırsın
bu duruma ne kadar dayanırsın
sanma ki uyurken kazanırsın
hadi köyüm ne zaman uyanırsın?

rainbow64

Meraklı Üye
Yeni Üye
Gerekçeleri böyle sığ bildirilirse sadece forumda kalabalık yapılmış olur. keşke nedenleri veya örnekleri verilerek açıklanmaya çalışılsaydı.

kaptanmiharbi

Yeni üye
Yeni Üye
aslında bu konda herşey açık ve ortada görebilen görüyor çok basit sanki bilmiyormuş gibi konuşmaya bence daha fazla gerekte yok aslında bu sorunu konun başlangıcında evet ve ya hayır olarak cevap vermiş olsaydık keşke.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç