akıllı erkekler ve kadınlar neden? evlenmez.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kahin tarafından oluşturulan akıllı erkekler ve kadınlar neden? evlenmez. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,403 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı akıllı erkekler ve kadınlar neden? evlenmez.
Konbuyu başlatan kahin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

kahin

Kahin
Yeni Üye
ben cevabını biliyorum, ama sizlerinde değerli yorumlarınız merak ediyorum,bazı arkadaşlar
farklı düşünücektir, doğal olarak sizce akıllı erkeler ve kadınlar neden? evlenmez.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
ben cevabını biliyorum, ama sizlerinde değerli yorumlarınız merak ediyorum,bazı arkadaşlar
farklı düşünücektir, doğal olarak sizce akıllı erkeler ve kadınlar neden? evlenmez.

Kendi tercihlerin ya da etrafında gördüğün örnekler üzerinden 'genelleme' yapamazsın. Uygun kişi karşısına çıktığı zaman en zeki insan bile evlenebilir.

Çağımızda yaşanan sorun ise bambaşka; insanlar artık sağlıklı ilişki yürütemeyecek kadar birlikteliklerin yüzeyselliğinden bıkmış durumdalar. Bu sebeple bazı insanlar evliliği büyük bir risk kabul ediyor ve yanaşmıyor fakat bu akıllı olmakla ilgili bir durum değil sadece kişisel bir tercih meselesidir.

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Zeki çocuk yarışmalarında o kadar derecelerim vardı ama salakmışım.

kahin

Kahin
Yeni Üye
cevabı veriyorum akıllı erkekler sorumluluk almaktan hoşlanmaz akıllı kadınlarda erkegın aşkını değil cüzdanını sever. bu yüzden her iki türde evlenmez darılmaca gücenmece yok hayatın gerçeği bu.

Ay

Meraklı Üye
Yeni Üye
cevabı veriyorum akıllı erkekler sorumluluk almaktan hoşlanmaz akıllı kadınlarda erkegın aşkını değil cüzdanını sever. bu yüzden her iki türde evlenmez darılmaca gücenmece yok hayatın gerçeği bu.

daha mantıklı bir açıklaması olamazdı. tebrik ederim.

Aze

Üye
Yeni Üye

Hayatın gerçeği bu değil.Evlenip evlenmeme mevzusunu eğer zeka ile bağdaştırırsak evet biraz daha geç evlenir olabilirler çünkü mantıklı düşünmeye çalışırlar düzeni kurmadan birbirini daha iyi tanımadan evlenmeyi düşünmezler. Senin deyiminle akıllı erkekler evlenmezler ya da geç evlenirler çünkü,bir imzanın varlığına inanmazlar gibi bir düşünce var şimdikilerde daha ağır bir tabiri var da şuan burada yazamam.
Akıllı kadınlar evlenmezler ve cüzdan düşüncesi ise,bir burcu esmersoy değiliz.
Cüzdana bakma olayı çok yanlış çünkü akıllı bir kadın zaten kendi ayakları üzerinde durabilir.
Ha belki şu olur kalbini dinlemektense mantığını da devreye sokup 'kendine yakışan' adamı seçer. Belki o yüzden senin düşüncene göre ya evlenmezler ya da geç evlenirler.

İşte bu konuda hayatın gerçeği bu.
Maymun gözünü açmadan evlenin o yüzden lol.

kahin

Kahin
Yeni Üye
çünkü akıllı bir kadın zaten kendi ayakları üzerinde durabilir.
Ha belki şu olur kalbini dinlemektense mantığını da devreye sokup 'kendine yakışan' adamı seçer. Belki o yüzden senin düşüncene göre ya evlenmezler ya da geç evlenirler.

ayakları üzerinde duran kadınlar otoriter olur. bagımsız olur, erkek hegemonyasından hoşlanmaz birzcıkta feminist olur. belkıde haklıdırlar,ama bir gerçeği unutmayalım ben erkek yada kadın taraftarı değilim, herkese eşit davranırım, akıllı ve fakir kadınlar erkegın
cüzdanını sever akıllı ve zengin kadınlarda erkekten üstün olduğunu düşünür. dişilik
modern hayatta bir avantajdır.
evlenen erkekler yada kadınlar genelde fakır ve sabit zekadadır.
günümüzde herşeyin ekonomık olmasıda boşanmaları tetikler.
ayrıca modern erkeklerde tembel olur zekı ve akıllı olur. bu tarz erkeklerde parayı sever
ben hayatımda çok insan tanıdım ama hiç görmedım açlıktan ölürüm ama aşkımı satmem diyen bir insan bile görmedım. para bitince herşey biter .
para bitince yaşamda bitiyor haksızmıyım? hani nerde? kaldı aşkın kutsallıgı .
hani? nerde? kaldı sevginin kutsallıgı ve fedakarlıgı, para o kadar güçlüki parayla sizin ruhunuzu bile satın alırım ben.( gerçekleri seven adam)

Son düzenleme:

Aze

Üye
Yeni Üye
''evlenen erkekler yada kadınlar genelde fakır ve sabit zekadadır. ''
LOL.
Siz evli misiniz kahin bey? Sanıyorum ki evli değilsiniz,ee işinize yaradı mı bari zengin olabildiniz mi bahsettiğiniz gibi? Biraz süre içerisinde bu fikirlerinizi değiştirebilirim çünkü erkekler böyledir istediğimiz yöne çekilebilirler.

kahin

Kahin
Yeni Üye
İlk önce siz bir emin olun. Benim eminliğimi daha sonra konuşuruz.

hahaha :D ben olmadığına eminim. bana kısaca bilirkişi diyebilirsiniz. size bir soru
hızlı cevap verin. aşık olduğunuz adam ile bir adada sümüklüböcek ve deniz yıldızı yiyerek
bir ömür boyu mutlu olurmusunuz? yoksa lüx bir villada şarabınızı yudumlarken
çıkolata yemeyımı? tercıh edersiniz.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 15:43 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 15:39 ----------

Kendi tercihlerin ya da etrafında gördüğün örnekler üzerinden 'genelleme' yapamazsın. Uygun kişi karşısına çıktığı zaman en zeki insan bile evlenebilir.

Çağımızda yaşanan sorun ise bambaşka; insanlar artık sağlıklı ilişki yürütemeyecek kadar birlikteliklerin yüzeyselliğinden bıkmış durumdalar. Bu sebeple bazı insanlar evliliği büyük bir risk kabul ediyor ve yanaşmıyor fakat bu akıllı olmakla ilgili bir durum değil sadece kişisel bir tercih meselesidir.

uygun kişi ne demek? ruh ikizimi? yada tesadüf eseri aynı anda oluşan biyolojık kadermi?
para dünyanın en uygunsuz insanları bile evlendirmiştir. ruh ikiziniz belkıde hç bilmedıgınız
bşr yerde yaşıyor olabilir. siz müslüman ruh ikiziniz atheist yada hristiyan olabilir.
ruh ikizi farklı birşey aynı ırktan olmayabilir. anlıyormusun?
eğer aklımızı doğru olarak sorgularsak, tanrının sürprizleri ile karşılaşırız.

Son düzenleme:
T

Togepi

Ziyaretçi
hahaha :D ben olmadığına eminim. bana kısaca bilirkişi diyebilirsiniz. size bir soru
hızlı cevap verin. aşık olduğunuz adam ile bir adada sümüklüböcek ve deniz yıldızı yiyerek
bir ömür boyu mutlu olurmusunuz? yoksa lüx bir villada şarabınızı yudumlarken
çıkolata yemeyımı? tercıh edersiniz.

Size sorduğum hiçbir soruya cevap alamıyorum ama siz bana ''hizli civip virin'' deme lüksünü kendinizde görüyorsunuz. Şahane kafaymış gerçekten. ashdg Hangi konu hakkında bilirkişi olduğunuzu da merak uyandırıcı.
Belki benim evlilikten beklentim adada sümüklü böcek yemek. Bunu nereden biliyorsunuz?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
uygun kişi ne demek? ruh ikizimi? yada tesadüf eseri aynı anda oluşan biyolojık kadermi?
para dünyanın en uygunsuz insanları bile evlendirmiştir. ruh ikiziniz belkıde hç bilmedıgınız
bşr yerde yaşıyor olabilir. siz müslüman ruh ikiziniz atheist yada hristiyan olabilir.
ruh ikizi farklı birşey aynı ırktan olmayabilir. anlıyormusun?
eğer aklımızı doğru olarak sorgularsak, tanrının sürprizleri ile karşılaşırız.

Para uygunsuz insanları bir araya getirebilir ama mutlu etmez. Doğru kişi denk gelirse ruhsal olarak bir çekim yaşanır zaten ve detaylar önemini kaybeder yani inançlı birisi inançsız birisine de aşık olabilir. Zeka bu noktada devreye girmez, insan duyguları karşısında çoğu zaman çaresiz kalır. Mantıklı düşündüğün halde içindeki aşk ya da acı hissini yok edemezsin.

Evlilik konusunda benim de düşüncelerim pek olumlu değil aslında yani taraflar ilk başlarda mutlu gibi görünse de yıllar geçtikçe birbirlerine katlanmakta çok zorlanıyorlar. Hayatlarına kısıtlama geldiği için de bazıları gizli işler peşine düşüyor. Evlilik kararını çok iyi düşünmeden vermemek gerekli çünkü aşkın gözü gerçekten kördür ve insanlar aşıkken aldıkları kararlarda çoğu zaman yanılıyorlar.

Zeki insanlar daha fazla sorgulayıcı oldukları için karşı tarafı her yönü ile kabul etmekte zorlanıyorlar. Akıllarındaki imaj ile bazı noktalar uyuşmadığı zaman evlilik kararından vazgeçiyorlar fakat senin de ifade ettiğin gibi insanın ruh ikizi karşısına çıkarsa bu ayrıntılar da anlamsızlaşır.

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Başarılı bir erkeğin arkasında daima iyi bir bayan yatar....Erkek yada bayanın evlenme durumu tamamen kendi istek arzu ve seçimlerine bağlıdır....

Zaman ve şartlar müsait oldugunda her insan evlenmeyi mutlaka ister....Sorumluluk almaktan kaçan bir insanın akıllı olabilmesi zordur her akıllı ve başarılı bir erkek mutlaka sorumluluk hayat içerisinde alır bu söz konusu evlilik dahi olsa alır...

Akıllı bayanların cüzdan düşünmesi meselesine gelince burada bayanlara haksızlık etmiş oluruz bazı zeki bayanlar kariyerini tırmanasıya kadar evlilik düşünmezler bu durum erkeklerde de nadiren olsada böyle olmaktadır..

Sorunuza verdiğiniz cevabı tam anlamıyla değerlendirirsem 10 üzerinden 3 vermekteyim..

Esas cevap bana göre..

Her akıllı ve zeki erkek ve bayan kariyerlerini düşündükleri için geç evlenirler daiminde ekonomik refahlarını tam düzeye oturtmadan ne evlilik nede çocuk düşünürler kanaatindeyim..

Belki bizler için makam mevki ve para çok önemli olmasada akıllı bayan ve erkekler için bu durum onlar adına oldukça önemlidir ve bu yüzden de bir çok gerekçeleri erteleyebilirler..

Böyle..

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Konu kaldığı yerden devam edebilir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar