Akil Oyunlari(A Beautiful Mind)

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Unutulmayan Replikler kategorisinde heisenberg tarafından oluşturulan Akil Oyunlari(A Beautiful Mind) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,093 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Unutulmayan Replikler
Konu Başlığı Akil Oyunlari(A Beautiful Mind)
Konbuyu başlatan heisenberg
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

heisenberg

Felsefe.net
Yeni Üye
” Hep sayılara inandım, içinde bir mantık olan denklemle hesaplanan… Ancak hayatım boyunca onlarla uğraştıktan sonra mantık nedir diye soruyorum. Buna kim karar veriyor ? Araştırmalarım sırasında fizik, metafizik ve hayal alemlerine gidip geri döndüm ve kariyerimin en büyük buluşu gerçekleşti. Mantıklı nedenler yalnızca, ama yalnızca gerçek sevginin gizemli denkleminde bulunabilir. Bu gece burada olmamı sana borçluyum. Var olmamın nedeni sensin. Sen benim mantığımsın. Teşekkür ederim…''

ls2

Kahin
Onursal Üye
Yaşamın neden oluştuğuna ve ruha bakmalı, nasıl işlediklerini ve hangi güçlerin onları yönlendirdiğini anlamalıyız. Lucretius

tartışmasız ve şüphe götürmez tek mantıklı neden sadece sevgidir.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
sevgi nedir?
eşini aramak; eş varlığını aramak; mutluluk doygunluk varlık aramak,
kendi varlığını aramak, tatmin aramak-doygunluk aramak;
kendi varlığın içinde kendini varetmek, eşler ve varlıklar olmadan varolmak; varlığını aşkınlamak-duygu doğurmak-doygu yaratmak;

sevgi en çok nedir-en çok nedir sevgi;

varlığını anlamlandırmaktan değer vermeye-bulmaya uzanan bir çizgi;

yoklukta kendini aramak mı sevgi;

aklıma, "kadınlar seçmezse türler yokolur-dejenere olur" diyen haydar dümen geldi;

ls2

Kahin
Onursal Üye
Evlenme yaşı gelince aile veya eş dost birini bulur ya.. iyi biri,çalışıyor,huylarınız uyuşur vs vs..sonra tanışırsın..harbiden öyledir.. sonra evlenilir..buna mantık evliliği denir. diğer deyişle pragmatik-oportünist ltd şti :) sevmeden evlenmek inanmadan ibadet etmek gibidir. diye bir söz var ya . ya da onun gibi bişi işte :)

Sevmek ; fayda-fırsat-korku-kaygı vs gibi hesap kitabın olmadığı ; tek mantığın sevmek olduğu şeydir işte:)

Not: Tanıştırılma /görücü denilen sistemle evlenilmesine karşı değilim onuda söyleyim yanlış anlaşılmasın..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
61afcaefd9d2c9b8fccfcff081500d76.jpg

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar