Ahlakın öznesi kimdir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe Kulübü kategorisinde ihaveanidea tarafından oluşturulan Ahlakın öznesi kimdir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,533 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe Kulübü
Konu Başlığı Ahlakın öznesi kimdir?
Konbuyu başlatan ihaveanidea
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan kahin

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
benim için teist demek aynı anda müslüman hristiyan ve yahudi demektir.

Sözlüğünü genişletmeni tavsiye ederim. Kuranın, incilin, tevratın savunucusu değilim ben. Anlamadığım bir şeyi savunamam. İnsanlar bu kitaplarda geçen sözlere anlamlar yükleyip tanrının sözüdür diyorlar. Tanrının sözü bir tanedir. Onların yüklediği anlamlar nasıl tanırının sözü olabilir?

kahin

Kahin
Yeni Üye
Sözlüğünü genişletmeni tavsiye ederim. Kuranın, incilin, tevratın savunucusu değilim ben. Anlamadığım bir şeyi savunamam. İnsanlar bu kitaplarda geçen sözlere anlamlar yükleyip tanrının sözüdür diyorlar. Tanrının sözü bir tanedir. Onların yüklediği anlamlar nasıl tanırının sözü olabilir?

bence sen önce dogrularını genişlet yalanlarla kahinle tartışamazsın, :D
yahu madem teist değilsin müslüman değilisin bunlar neden? savunursun delimisin ?sen
aklından zorunmu? var, sınav allah iyi allah kötü allah yok, :cool: mutluluk teizmden geçer.
tanrının sözü 1 tane değildir, tanrıyla aramızdaki bag dogum ve ölüm arası değildir.
deistsen sadece tanrıya iannırsın, sınava iannamazsın tanrının iyi veya kötü olması
bir anlam ifade etmez , iyi yada kötü olmasına kahin yada nuri karar veremez biz
karar mercileri değiliz,

yahuu sınavı savunman çok komık :D sınava yalnızca teistler iannır, :D

sen önce ne olduguna? bir karar ver sonra devam ederiz, canın saolsun :D

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye

felsefe olarak neye? inandığını belirtmek zorundasın, uzaylılaramı? iannıyorsun yoksa :D
:p nuri kara neye? inandığını bugün bana söylermisin? canım kardeşim. saygılarımla.

:D:p:rolleyes:
bak hiç zahmet etme senin yerine ben şıkladım. D: sen sadece seç.
1: müslüman.
2: hristiyan.
3: yahudi
4: deist.
5: atheist.
6: agnostık.
7: panteist.
8: nihilist.
9: septik.
10 determinist.
11: popilist.
13: hümanıst.
13: satanist.
14: modernist.
15:kapitalist.
16: evangelist.
17: şamanist.

Son düzenleme:

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
felsefe olarak neye? inandığını belirtmek zorundasın, uzaylılaramı? iannıyorsun yoksa :D
:p nuri kara neye? inandığını bugün bana söylermisin? canım kardeşim. saygılarımla.

:D:p:rolleyes:
bak hiç zahmet etme senin yerine ben şıkladım. D: sen sadece seç.
1: müslüman.
2: hristiyan.
3: yahudi
4: deist.
5: atheist.
6: agnostık.
7: panteist.
8: nihilist.
9: septik.
10 determinist.
11: popilist.
13: hümanıst.
13: satanist.
14: modernist.
15:kapitalist.
16: evangelist.
17: şamanist.

Bunlar senin bana sunduğun seçenekler. İyinin ve kötünün ne olduğunu arayıp, iyi olduğunu düşündüğümü yapıyor, kötü olduğunu düşündüğümden uzak duruyorum. Böyle yaparak Tanrı'nın rızasını umuyorum. Bu düşünce beni ne yapar?

İmtihanı savunuyorum. Çünkü imtihanda olduğumdan şüphem yok.

kahin

Kahin
Yeni Üye
bunlar senin bana sunduğun seçenekler. Iyinin ve kötünün ne olduğunu arayıp, iyi olduğunu düşündüğümü yapıyor, kötü olduğunu düşündüğümden uzak duruyorum. Böyle yaparak tanrı'nın rızasını umuyorum. Bu düşünce beni ne yapar?

imtihanı savunuyorum. çünkü imtihanda olduğumdan şüphem yok.

:D teizme hoşgeldin evlat... ara sıcak olarakta imtihan hediyemizdir.. :D

çünkü teizm sana sunduğum,17 seçenek arasında yoktu, farkettinmi? :D

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç