Adolf HITLER

evrensel-insan

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Videoda'ki 1940 yilinda yer alan konusmanin orijinal sozleri;

Charlie Chaplin's final speech in The Great Dictator.

How much have we learnt since this speech was first made?

Below is the text of The Final Speech of the Great Dictator, delivered by the character, the Jewish Barber, in Chaplin’s 1940 film, The Great Dictator. The Jewish...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

evrensel-insan

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Yukaridaki metnin Turkce Tercumesi;

Üzgünüm…

Ama ben imparator olmak istemiyorum. Bu benim işim değil. Kimseye hükmetmek yada boyun eğdirmek istemiyorum.

Elimden gelirse , herkese yardım etmek isterim : yahudi olan,olmayan,zenci veya beyaz…

Hepimiz karşımızdakine yardım etmek isteriz. İnsanların yapısı böyledir.Biz birbirimizin mutluluğu...

evrensel-insan

Yeni üye
Kayıtlı Üye
1940 senesinde Almanya'ya muhalif olan Amerika'da çekilmiş bir film. Filmi çeken bir Yahudi. Tamamiyle duygu sömürüsünden ibaret bir sahne. Klasik bir şekilde bir ülkenin bir ülkeyi yıpratma amacıyla çektiği bir film. Yani gayet doğal karşılamak gerekir.
Neyi dogal karsilamak gerekir? Sen...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Ne yani Yahudi soykırımı hiç yaşanmadı mı ? Bir kaç Yahudi'nin uydurması mı? Josef Mengele o deneyleri hiç yapmadı mı?

Hitler karizmatik bir lider değil tümüyle majisyen ve bu yeteneği ile kitleleri büyülemeyi başarmış kurnaz bir adamdı. Sana çok fantastik gelebilir belki ama kullandığı sembol THULE Tarikatı'nın sembolüdür ve öyle karanlık...

evrensel-insan

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Sizin bu tavrınız gayet normal. Hitler bir diktatördür ve doğal olarak da bir diktatöre herkes gibi karşısınız; bir de Yahudi propogandasının beyinleri yıkaması var, o vakit hepten kötülemek normal geliyor. Ne de olsa savaşı kaybeden her zaman haksızdır. Osmanlı da öyle olmuştu. Zaten birinci cihan harbine birlikte...

evrensel-insan

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Ne yani Yahudi soykırımı hiç yaşanmadı mı ? Bir kaç Yahudi'nin uydurması mı? Josef Mengele o deneyleri hiç yapmadı mı?

Hitler karizmatik bir lider değil tümüyle majisyen ve bu yeteneği ile kitleleri büyülemeyi başarmış kurnaz bir adamdı. Sana çok fantastik gelebilir belki ama kullandığı sembol THULE...

evrensel-insan

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Ben diktatörlüğe karşı olup olmadığıma dair bir beyanda bulunmadım ki, diktatörlüğün ve saltanatın iyi ve kötü yanlarını söyledim. Demokrasinin de iyi ve kötü yanları vardır. Şeriatın iyi yanları var ama yanlış ellerde zulüm aracı olur.
Neymis diktatorlugun ya da hangi diktatorlugun iyi yani. Sonucta her...

evrensel-insan

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Sn. evrensel-insan, hani Atatürk konusunu konuşuyorduk ya, bu da ona benziyor. Yani her şeyi bir kişiden bilmeye başlarsa tarihi okumamış oluruz. Batıcılığı, meclisi, vs. nasıl Atatürk getirmediyse, ondan önce var idiyse ve o bunu devam ettirdiyse Hitler için de bu gözle tarihi okumalıyız. Yahudi...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Onemli olan Yahudilere yapilanlarin ne oldugundan ziyade, yasam hakki dahil her turlu hak ve ozgurluklerinin ellerinden alinmasi.

Almanlar bile bugun nasil oyle bir kroki olduklarina saskin. Iste korku ve suru insanoglunu bu duruma sokuyor. Bir kisinin dogrusu yuzunden tum toplum insanligindan cikiyor ve...

evrensel-insan

Yeni üye
Kayıtlı Üye
evrensel-insan, size göre akşam vakti gelen alkol yasağı da hak ve özgürlüklere aykırı fakat ben mesela buna katılmıyorum. Bazen güvenlik aşırı özgürlükten evvel gelir.
Konu senin veya benim katilmam degil, konu icme hak ve ozgurlugudur.

Bu konuda "Alkol Fasizmi" diye baslik var.

evrensel-insan

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Başlık var ama alkol sadece bir örnek. O zaman öldürme özgürlüğü de verilsin. İçki özgürlüğü fazla verilirse Kadıköy'deki gibi semt sakinleri sokaklarda, apartman önlerinde, kilise bahçelerinde yerlerde sızanlardan rahatsız olur ve korkar. Belli saatlerde alkol yasağı Kuzey Avrupa ülkelerinde vardır. Muhtemelen...

nesimi

Yeni üye
Kayıtlı Üye
günaydın sabah sabah rüyanıza grimedi umarım adolf.:)

sakal

Yeni üye
Kayıtlı Üye
dam üstünde ki siz miydiniz:) sıcağı sıcağına görünce..

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Son düzenleme:

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Führer Adolf Hitler.
Hitler'in bahsettiği "üstün insan ırkı" ile Nietzsche'nin bahsettiği "üst insan" aynı şeyler değildir. Hitler fiziksel olarak üstün, daha uzun ömürlü hatta ölümsüz insanı yaratmak istiyordu. Sebebi ise tufan öncesi batan uygarlıklar daha üstün bir beden yapısına...

kierkegaardsoren

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, Nietzsche faşistmidir? Kitabını okumaya başladım, ancak daha önce görüp şüphelendiğim bazı aforizmalarındaki faşizm içerikleri "Böyle buyurdu Zerdüşt" kitabında bizzat tekrar hissediyorum?

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, Nietzsche faşistmidir? Kitabını okumaya başladım, ancak daha önce görüp şüphelendiğim bazı aforizmalarındaki faşizm içerikleri "Böyle buyurdu Zerdüşt" kitabında bizzat tekrar hissediyorum?
Hakkında detaylı araştırma yapmadığım bir isim olduğu için net konuşamıyorum ancak...