Adminlerin Çok Resmi Olması

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sözlük kategorisinde Serçe tarafından oluşturulan Adminlerin Çok Resmi Olması başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 656 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sözlük
Konu Başlığı Adminlerin Çok Resmi Olması
Konbuyu başlatan Serçe
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

Serçe

Üye
Yeni Üye
Hep bi ciddiyet ve ukala tavırlar bazılarına çok yakışıyor bazılarına hiç :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Hep bi ciddiyet ve ukala tavırlar bazılarına çok yakışıyor bazılarına hiç :)

Kişisel olarak kendi adıma yanıt vereyim. Forumdan bulup çıkarmam zor ama bu foruma yeni katılım yaptığım bir dönemde sanırım sevgili "Nejdet Evren"in bir yorumu idi. Hep böyle içten, çocuksu, doğal, olduğun gibi kal ve hiç değişme gibi bir yorumdu.

İkincisi ciddi olduğumuzu söyeleyenlere .. Şunu/şunları yazabilirim ve de yazdım. Tanrı renkli uçan bir baloncuktur ya da kelebektir. Tanrı arayan budala onu kovalayan/yakalamya çalışan bir şapşal.
ya da neden bu kavramlara gelince ciddsiniz ve onlara mizah yapmıza izin vermiyorsunuz?
Bunu bazılarımıza sordum ben..

Dininiz, milliyetiniz, tabularınız ve kutsallarınız var.. Onlara gelince çok ciddisiniz.

Kabaca şunu öyleyebilirik.Bilgi ve felsefe konusunda ciddi bir tutum benismediğimiz buna benzer kişisel bir alan var. Çokta geniş değil ve sadece o alan ve belli kavramlara özgü bir hassasiyet..

Son düzenleme:

Serçe

Üye
Yeni Üye
Belki kural gereği belki disiplin gereği ama illaki oluyor resmiyet normal aslında bu işini ciddiye de almaktır.
Yinede onların hiç duygusu yokmuş gibi hissediyorum bazen işte :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Belki kural gereği belki disiplin gereği ama illaki oluyor resmiyet normal aslında bu işini ciddiye de almaktır.
Yinede onların hiç duygusu yokmuş gibi hissediyorum bazen işte :)

Kendi adıma, resmiyet ya da otoritelerden (özellikle hiyeralşilerden) (bütünüyle ama bütünüyle) nefret ederim, sadece anlaşılır olmaya çabalıyorum.. Bu anlamda anlaşılır politik bir dil bazen kullanırız.

Bu politik dil ya da demagoji (lafı dolandırma) denenn sebebini daha önce açıklmaya çalıştım. Yüzlerce okuyucu var ve her biri aynı şekilde duymak istemez..

Serçe

Üye
Yeni Üye
Kendi adıma, resmiyet ya da otoritelerden (özellikle hiyeralşilerden) (bütünüyle ama bütünüyle) nefret ederim, sadece anlaşılır olmaya çabalıyorum.. Bu anlamda anlaşılır politik bir dil bazen kullanırız.

Bu politik dil ya da demagoji (lafı dolandırma) denenn sebebini daha önce açıklmaya çalıştım. Yüzlerce okuyucu var ve her biri aynı şekilde duymak istemez..
Bana kalırsa kural ve bir nizami olması lazım her platformda at koşturmaya çok meraklı insanlar var. Siz hep ciddi kalınız efendim Sjsjs

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bana kalırsa kural ve bir nizami olması lazım her platformda at koşturmaya çok meraklı insanlar var. Siz hep ciddi kalınız efendim Sjsjs

Felsefeye ilişkin belli değer dizgeleri ve kişisel çizgilerin umursanması ve bazen hatırlatılması dışında emin değilim.. Gerekli de değil.

Kurallar ve yasa herkes için ya da herkese ortaktır. Yasalar bizi yönetirse kimsenin kimseyi sınırlamasına ihtiyaç kalmayacak

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Ciddiyet ya da resmiyet dedin peki ;"ictenlik" ya da "durustluk" nickli bir üye (şimdilik yardımcı admin) konuşuyor.

Mesela ciddi olmasam, hiç resmi de olmasam !!

Mesela "Ölümden önce dinlemek istediğiniz şarkı" gönderisine "salavat" yazdığında

Şunu yazmam gerekir.

Ciddi misin? Manyak mısın?
Bu nasıl bir mazoşizm.(dir.)
Bu gerçekten senin isteğin mi? yani canın gerçekten onu mu dinlemek istiyor neden kendini sınırlandırıyorsun?
Ruhunun senin dinlemelisin, ruhunun sesine kulak ver.
Bir tanrı seni sevmek için sevmemeli ya da onun gözüne girmek için çabaladığın için değil yani hatırla tanrı eğer varsa ve oysa ruhları bilendir, seni öylece sevmelidir..
Peki bunu yaparsan tanrın seni sevecek ödüllendirecek bağışlayacak ve mükafatlkandıracak mı? ve mutlu cennetinin kapılarını açacak mı?
Benim tanrı "O fortuna" seviyor.

gibi şeyler .

Genelde bunu yapmayız ve ciddi bir şekilde susarız ya da oradan -suskun- geçeriz ve ille de bir şey yazacaksak kişisel bir youm olarak şuna benze bir şey yazarız (altına).

Bilmiyorum bu değişir o an ne istiyorsam o, bu değişir..

Yani eğer üyenin duymak istedikleri birinci türden mesajlarsa kişisel olarak uyarması hatırlatması yeterli ve ya da sonra yazılanlara nasıl tepki vereceği de yani bozulmaması da önemli. Bunu kestiremem. Değil mi?
Genelde bu yüzden "hassas konu" addeder ve susarız ki üzerimize gelene, yarayı kaşıyana, kadar...

Son düzenleme:

Serçe

Üye
Yeni Üye
Ciddiyet ya da resmiyet dedin peki ;"ictenlik" ya da "durustluk" nickli bir üye (şimdilik yardımcı admin) konuşuyor.

Mesela ciddi olmasam, hiç resmi de olmasam !!

Mesela "Ölümden önce dinlemek istediğiniz şarkı" gönderisine "salavat" yazdığında

Şunu yazmam gerekir.

Ciddi misin? Manyak mısın?
Bu nasıl bir mazoşizm.(dir.)
Bu gerçekten senin isteğin mi? yani canın gerçekten onu mu dinlemek istiyor neden kendini sınırlandırıyorsun?
Ruhunun senin dinlemelisin, ruhunun sesine kulak ver.
Bir tanrı seni sevmek için sevmemeli ya da onun gözüne girmek için çabaladığın için değil yani hatırla tanrı eğer varsa ve oysa ruhları bilendir, seni öylece sevmelidir..
Peki bunu yaparsan tanrın seni sevecek ödüllendirecek bağışlayacak ve mükafatlkandıracak mı? ve mutlu cennetinin kapılarını açacak mı?
Benim tanrı "O fortuna" seviyor.

gibi şeyler .

Genelde bunu yapmayız ve ciddi bir şekilde susarız ya da oradan -suskun- geçeriz ve ille de bir şey yazacaksak kişisel bir youm olarak şuna benze bir şey yazarız (altına).

Bilmiyorum bu değişir o an ne istiyorsam o, bu değişir..

Yani eğer üyenin duymak istedikleri birinci türden mesajlarsa kişisel olarak uyarması hatırlatması yeterli ve ya da sonra yazılanlara nasıl tepki vereceği de yani bozulmaması da önemli. Bunu kestiremem. Değil mi?
Genelde bu yüzden "hassas konu" addeder ve susarız ki üzerimize gelene, yarayı kaşıyana, kadar...
Manyak mısın ya da absürd tepkiler vermek yerine neden salavat diye sorulabilir mesela.
Çünkü inanmayanlar inananları direkt bir cahillikle suçluyor. Ya da aymazlıkla ama gel gör ki gerçek her zaman ortadadır. Ama senin ve benim gerçeğim farklıdır.
Üyelere tabiki susmadan da sorular sorabilir siniz ama saygı içinde olursa hem siz hem üyeler memnun olur =)

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
saygisizlik oldugu zaman mudahale ediliyor, mevcut paylasimlara inana yada inanmayan gozu ile bakmiyoruz.

bizi yapilan paylasimlar bagliyor inanclari yedikleri ictikleri siyasi gorusleri vs degil.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Manyak mısın ya da absürd tepkiler vermek yerine neden salavat diye sorulabilir mesela.
Çünkü inanmayanlar inananları direkt bir cahillikle suçluyor. Ya da aymazlıkla ama gel gör ki gerçek her zaman ortadadır. Ama senin ve benim gerçeğim farklıdır.
Üyelere tabiki susmadan da sorular sorabilir siniz ama saygı içinde olursa hem siz hem üyeler memnun olur =)

Bunu gerçekten bir resmiyet ve ciddiyet taşınmadığını anlatabilmek için uç bir metin olarak yazdım yanlış anlaşılmak istemem ki burada ki amacım gerçekten foruma karşı bir önyargı resmiyet duymak yerine sıcaklık ve aidiyet beslenmesi. Umarım yanlış anlaşılmadım.

İnanmayan ve inanan sınıflamsaını uygun bulmuyorum, bununla ilgili bir yazım var ve ben tanrının varolabileceğini düşünen , buna inanan ve farklı fikirlerde olanlar gibi bir ayrım önerdim. En azından bir şeye inanmayan değilim. Bunun dışında 15 yıl önceye gidersek kişisel tanrı inancım da var. Yani örneğin ben kendi, geçmişime karşı empatiden yoksun değilim..

Hayır şunu anlatıyorum lüfen. Ciddi ya da resmi değiliz ama doğal hislerimizi yazsak yukarıdaki şeyleri yazmalıyız..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç