21 Gün Diyeti

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde ihaveanidea tarafından oluşturulan 21 Gün Diyeti başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 435 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı 21 Gün Diyeti
Konbuyu başlatan ihaveanidea
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ihaveanidea

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde ben dahil çoğu sporcu bulk dönemine girer.

Bulk döneminde vücut olabildiğince sağlıklı olarak yağlandırılır ve yaz aylarına yaklaşırken definasyon dönemi dediğimiz vakitlerde de olağan antrenmanlardan biraz daha ağır bir antrenmanlarla yağ parçalanarak, estetik bir vücut elde edilir.

Peki bunu neden anlattım?

Şunun için.

Görüldüğü üzere kilo alma da kilo verme de aslında stabil birkaç kural güzelce uygulandığında dert olmaktan çıkıyor.

Bunun için de piyasadaki neredeyse çoğu diyeti denemiş şahsım nazarında optimal verim alınabilecek bir diyet olan 21 Gün Diyeti imdata yetişiyor.

Nasıl uygulanacağına geçmeden önce birkaç şeylerden bahsedelim.

Bu diyet esasen kilo verip almaktan öte bir yaşam tarzı olmalıdır. Bunu öneriyoruz.

Günümüzde ise ''koşuşturmalı yaşam'' gibi tırıvırı bahanelerle buna dikkat edilmiyor maalesef.

Aksi olması dileğiyle diyelim.

Bu küçük vaazdan sonra neymiş şu mesele anlatmaya geçelim.

İşlenmiş gıda yok.

21 gün boyunca özellikle ''glukoz şurubu'' dediğimiz zehiri içeren gıdaları tüketmiyoruz.

Olay bu kadar basitken uygulamaya geçildiğinde bu maddenin yoksunluğunun bıraktığı yemek yense de açlık hissetme, öfke, halsizlik gibi geçici semptomları sıfıra indirmek için küçük bir oynama yapılıyor.

21 günlük zaman dilimi ''7+14'' şeklinde iki periyota bölünüyor ve 7 günlük zaman diliminde nüksedebilecek şeker ihtiyacı bal, pekmez, meyve... gibi sağlıklı şekerlerden elde ediliyor.

Geriye kalan 14 günlük zaman dilimine ise şeker önemli ölçüde azaltılarak örneğin sabah kahvaltısında sadece bir kaşık bal ya da akşamları sadece iki adet meyve şeklinde uygulamaya geçiliyor.

Başarısız olunursa katiyen diyeti kesmiyor, amaca hedefleniyoruz.

Diyet bu kadardı. Anlatması neredeyse birkaç paragraf ancak bu diyeti uygulayan kişilerden edindiğim dönütler sonucunda 7 günlük periyotta zorlanma yaşanıyor.

Oruç döneminde 30 günlüğüne beslenme alışkanlığımızın değiştiğini varsaydığımızda 7 günlüğüne diş sıkmanın çok da zor olmayacağına inanıyorum.

Mesele neymiş ne değilmiş diye bir merakınız oluştuysa konu hakkında daha detaylı bilgi için bu diyetin kaşifi olan ve benim de yakınen takipte bulunduğum güzide insan Özge Bezirci'nin ilgili videosunu bırakıyorum.

Sevgilerle...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç