2023

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Tebrikler & Kutlamalar kategorisinde odun tarafından oluşturulan 2023 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,108 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Tebrikler & Kutlamalar
Konu Başlığı 2023
Konbuyu başlatan odun
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan odun

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Yeni yılınız kutlu olsun.

Savaşların, ırkçılıĝın ve dinsel dayatmanın olmadıĝı, kadınların ve çocukların tecavüze uĝramadıĝı ve kaba kuvvete maruz kalmadıĝı, inanç uĝruna hayvanların katledilmediĝi, tüm dünyadaki insanların fikirlerinin susturulmadıĝı bir dünyanın özlemini çekiyorum uzun zamandır.
Umarım önümüzdeki sene, bir nebze olsun, umut verici ve sevindirici olaylara/gelişmelere sahne olur.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Cry

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Bu konuya kimse mesaj atmamış....
Görünen o ki herkes kendi iç dünyasında takılıp kalmış. İzleyen var, yazan yok. İnsanlar sosyalleşeceĝine bireyselliĝe, umursamazlıĝa meyilleniyor. Uzaktan izlemekle yetiniyor. Bu gidişatın sonu iyi deĝil.

Atalarımız ne demişti?
- Bindik bir âlâmete, gidiyoruz kıyamete.

Son düzenleme:

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
inanç uğruna hayvan katletmek ne demek, yenilebilen hayvanlar kesiliyor, inanç olmasa et yemek için kesecez bu sefer de.;)

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
inanç uğruna hayvan katletmek ne demek, yenilebilen hayvanlar kesiliyor, inanç olmasa et yemek için kesecez bu sefer de.;)
İhtiyaçtan/mecburiyetten ötürü kesmek başka, hayali bir tanrıyı hoşnut etmek için dinsel bir ritüel yaparak hayvanları boĝazlamak başka. Evet; adı üstünde "kurban". Bunun birincil amacı inanılan tanrının rızasını kazanmaktır. Kurban ritüeli sadece İslam ´a özgü bir şey deĝil, bilakis dünyanın birçok yerinde icra ediliyor. Mesela Nepal´da Hindular her sene yüzbinlerce sıĝırı kurban ediyor.

Evet; inanç uĝruna hayvanlar boĝazlanıyor/katlediliyor. Çok eskiden tanrıları hoşnut etmek için insanlar bile kurban ediliyordu. Dünyadaki tüm kurban ritüellerine bir an önce son verilmeli.

Kurban nedir?

Yine de senin yeni yılın kutlu olsun. Umarım mutlu olursun. Sen bunu bile düşünmedin. Olsun. Farketmez, çünkü hür doĝan her insan, başkalarına zarar vermediĝi sürece, hür düşünmeli ve yaşamalı. Bu, temel bir haktır. Toplumsal barış, başka türlü saĝlanamaz.

Son düzenleme:

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Yine de senin yeni yılın kutlu olsun. Umarım mutlu olursun. Sen bunu bile düşünmedin. Olsun. Farketmez, çünkü hür doĝan her insan, başkalarına zarar vermediĝi sürece, hür düşünmeli ve yaşamalı. Bu, temel bir haktır. Toplumsal barış, başka türlü saĝlanamaz.
ben de senin yeni yılını kutlar, bu düşüncelerine katıldığımı belirtmek isterim, elbette zarar vermediği sürece hür yaşamalı ve düşünmeli insanlar

dragon

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sosyoloji
Ünvan
dünyalı
Yeni yılınız kutlu olsun.

Savaşların, ırkçılıĝın ve dinsel dayatmanın olmadıĝı, kadınların ve çocukların tecavüze uĝramadıĝı ve kaba kuvvete maruz kalmadıĝı,

Temenni, umut; boş hayaller.

Silah şirketlerinin, devletlerin kapısına kilit vurulamayacağına göre dünya uzunca bir süre daha bu hayallerden uzak olacağı bana göre kesindir. Ben göremeyeceğim en azından. Dolayısı ile benim hiç iyi bir yılım olamayacak.

Maddi durumunuz iyiyse bu dertlerden kurtulabilirsiniz. Uzak diyarlarda huzurlu bir yerde ömür boyu tatile çıkabilirsiniz. Haberlere, tv' y, internete erişiminizi de keserseniz, iş tamamdır. Bu dünyanın karmaşasından uzak durmanın başka bir yolu yok. Bence tek reçete budur.

Maddi sorunlarınız olmadığı bir ömür dilerim.

Son düzenleme:

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Temenni, umut; boş hayaller.

Silah şirketlerinin, devletlerin kapısına kilit vurulamayacağına göre dünya uzunca bir süre daha bu hayallerden uzak olacağı bana göre kesindir. Ben göremeyeceğim en azından. Dolayısı ile benim hiç iyi bir yılım olamayacak.

Maddi durumunuz iyiyse bu dertlerden kurtulabilirsiniz. Uzak diyarlarda huzurlu bir yerde ömür boyu tatile çıkabilirsiniz. Haberlere, tv' y, internete erişiminizi de keserseniz, iş tamamdır. Bu dünyanın karmaşasından uzak durmanın başka bir yolu yok. Bence tek reçete budur.

Maddi sorunlarınız olmadığı bir ömür dilerim.
Pek haksız sayılmazsın. Aslında en önemlisi saĝlık; gerisi hikaye. Paran olmuş, saĝlıĝın yerinde deĝil. Bu durumda ben ne anladım o paradan.

İnanç uĝruna hayvanların katledilmesini doĝru bulmadıĝımı yazar yazmaz, forumdaşın birisi geçen gün bana hemen laf sokmaya kalkıştı, iyi mi! Yani insanlardan her şey beklenir. Savaşlar biraz da bu nedenle devam edecek maalesef. Çünkü insanlar kolay kolay deĝişemiyor.:D

Evet; haklısın. Bazı temennilerim (savaş, tecavüz vb) hayal olarak kalacak maalesef. Umarım en kısa zamanda en azından şu kurban ritüelini uygulamaktan vazgeçerler ve böylelikle saçma sapan bir şey yüzünden hayvanlar yem olmaktan kurtulur.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç