Felsefe.NET - Düşünce Eleştiri ve Paylaşım Platformu

Felsefe.NET - Düşünce Eleştiri ve Paylaşım Platformu (http://www.felsefe.net/forum.php)
-   Serbest Kürsü (http://www.felsefe.net/serbest-kursu/)
-   -   Size de oldu mu? (http://www.felsefe.net/serbest-kursu/76119-size-de-oldu-mu.html)

kripteks 14.01.2018 13:54

Size de oldu mu?
 
Size de oldu mu? Yaşadığımız ortamlarda fark etmediğimiz bir detayı fark ederiz ve o detay artık bizim için vazgeçilmezdir. Artık o bizim olmazsa olmazımızdır.
Bende öyle bir şey fark ettim ki; ama işim sizin kadar kolay değil.
Ben o kadar güzel bir matruşka bebek buldum ki hem de sürekli gözümün önündeyken fark etmediğim. Allah’ım daha önce nasıl oldu da fark etmemişim. Ne güzel diyeceksiniz.Değil..
İşim sizin kadar basit değil çünkü bu matruşka bebek sanki kendini bir kutuya hapsetmiş. Anahtarını da denizin derinliklerine fırlatmış asla kutunun içindekini göremiyorsunuz ve artık dışardan biri olarak açamıyorsunuz. Kutunun nasıl açılabileceğini de yazının sonunda söyleyeceğim.
Tekrar gelelim matruşkaya kutunun içindesin göremiyorum ama hissettiklerim o kadar yoğun ki. Sen de çok farklı şeyler var. O kadar narin, hayat dolu, güzel bir kalbin var ki..
Ama kendini hapsetmişsin.Neden böyle? Neden bu hapsedilmişlik.Neden asla kendine ulaştırmayış. O kutunun içinde çok mutlusun biliyorum. Oysa o kadar isterim ki seninle bir şeyler paylaşmayı. Sevincimde sana koşmayı. Üzüntümde sana sığınmayı.Hatta yapıyorum da. Ama kutunun karşısına her geldiğimde öyle bir geri çeviriyorsun ki beni. O yıkımdan kurtulup bir daha oraya gelmek çok zor emin ol..
O kadar aynıyız ki. Sen de beni çeken öyle şeyler var ki. Ömür boyu açmakla bitiremeyeceğim bir matruşka..
Kutuyu içerden bir tek sen açabilirsin matruşka.
Olur da açarsan ben karşında her zaman o yıkımlardan kurtulmuş seni bekliyor olacağım..
İyi ki varsın..

Yazıma bırakacağım parça "Ceylan Ertem - Esmer "
"Kara kaşlı, kara gözlü
Kalbi kendinden de esmer"

Kimselcuk 14.01.2018 18:33

Sorunun cevabına değilde.. yazının içine odaklandım.. yazın çok güzel.. çok etkileyici.. net anlatım.. bilinç inanış çok sağlam.. tek sonuç matruşkaya kaldıysa biraz azim eksik gibi.. bu işin sonu sence ne olacak. Herşey senin elinde değilmi.. istediğini ne kadar gerçekleştirebilirsin. Merak ettim. ***55357;***56876;

kripteks 14.01.2018 19:06

Sorun da orda ne yaparsam yapayım kendini kitlemiş vaziyette.Onu asla inandıramayacağım ve karşılık alamayacağım hislerime.Her şey benim elimde değil maalesef. Tek elimde olan hislerim.
Konuyu en güzel anlatan diğer bir Ceylan Ertem parçasını bırakayım "Dönmüyor Geri"

"Kolundan tutupta getiremem ki
Kendimi ben zorla sevdiremem ki
Anlamıyor hiç sevgimden
Dönmüyor dönmüyor dönmüyor geri"

Kimselcuk 14.01.2018 19:46

Çok keskin, net gördüğün kesin ve kati dönüş yokmu yüzde yüzmü. Sonucu yüzde yüz değişmez görüyorsan zaten değişmez.. ama ihtimal varsa tabiki değişebilir.. ihtimal varsa onun bu tutumuna kendi ne kadar dayanabilir.. sen onun tutumunu ne kadar değiştirebilirsin.. o kendi istediğini yapar.. sende onu istediğin isteğini gerçekleştirmek için uğraşabilirsin. Denizdeki kilidi bulabilip onu açabileceğin ihtimali ondan aldığın kesin sonuçlarla alakalı. Bilmem anlatabildimmi..

kripteks 14.01.2018 20:28

Şu saniyeden itibaren yüzde yüz değişmez görüyorum.Asla ve asla bana o kutuyu açmayacak..

Kimselcuk 14.01.2018 20:53

Bu muhabbet uzayıp gidedecek gibi görünüyor.. seçim senin. uzayıp gitsinmi? eğer uzayıp gitsin diyorsan birşeyler daha yazoyorum yok eğer uzayıp gitmesin diyorsan yazının devamını okumayabilirsin ;) anladığım kadarıyla matruşka seçimlerinin tamamen farkında çünkü farkında olmasaydı ne yapıp ne edip onu geri döndürebilirdin değilmi.

kripteks 14.01.2018 21:16

Ona olan hislerimi bilmiyor olması imkansız ve hep o kutunun başından beni uzaklaştırıyor.Ama elimde olmadan yine kutunun başında buluyorum kendimi

Kimselcuk 14.01.2018 21:54

ne istediğini biliyormusun.

Lefty 14.01.2018 23:19

Alıntı:

kripteks Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 147792)
Ona olan hislerimi bilmiyor olması imkansız ve hep o kutunun başından beni uzaklaştırıyor.Ama elimde olmadan yine kutunun başında buluyorum kendimi

Yazı o kadar içten yazılmış ki, okurken duygulandım. Hayatın en önemli sorunlarından birisi, doğru zamanda doğru kişi ile karşılaşamamaktır. Taraflardan birisi set çekiyorsa mutlaka bir sebebi olmalı diye düşünüp, mantık ile hareket etmek en uygunu olacaktır.
Bu durum bana Cem Yıldız'ın "İmkansız Aşk" şarkısını hatırlattı, hayırlısı ne ise o olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=0WvVo1i-uD0

Lefty 16.01.2018 09:32

Alıntı:

kripteks Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 147784)
Ama kendini hapsetmişsin.Neden böyle? Neden bu hapsedilmişlik.Neden asla kendine ulaştırmayış. O kutunun içinde çok mutlusun biliyorum.

Kişi mutluluk için birilerine ya da bir şeylere bağımlı değilse, gerçekten özgürdür. Ne birisi onu mutlu edebilir ne de mutsuz. Olayları dışarıdan izleyebiliyor ve hayatının merkezinde sadece kendisini tutuyordur. Bu durum bencil olduğu anlamına da gelmez sadece yaşama dair en önemli sırlardan birinin farkında olduğuna işaret olabilir: hakiki özgürlük...


Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 02:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.