Felsefe.NET - Düşünce Eleştiri ve Paylaşım Platformu

Go Back   Felsefe.NET - Düşünce Eleştiri ve Paylaşım Platformu > Üyelere Özel > Serbest Kürsü

Etiketlenen üyelerin listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09.06.2017, 13:13   #1
 Lefty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2012
Nereden:
Mesajlar: 4.472
Standart Düz ve Sabit Dünya İddiaları

Fatih Altaylı'nın 4 Haziran gecesi yayınlanan "Güneş Nedir?" konulu programında çok kısa da olsa dünyanın düz olduğu iddiaları gündeme geldi. Bu görüş uzun zamandır konuşuluyor, kimisi için saçmalık kimisi için de araştırılması gereken bir konu.
Her iki görüşü de özetlemek adına bir belgesel ve yazı paylaşmak istiyorum.

Dünyanın Düz Olmasının Neden Mümkün Olmadığını Savunanlar

Link
Dünya Gerçekten Düz Olabilir Mi? – Evrim Ağacı

Belgesel
21 Soruda Düz Dünya BelgeseliKonu Lefty tarafından (09.06.2017 Saat 13:57 ) değiştirilmiştir.
Lefty isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 11.06.2017, 14:37   #2
 ElChupakabra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2014
Nereden:
Mesajlar: 46
Standart

Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı. Evet üstad Carl SAGAN bunu söylerken abartmıyordu. Cehaletin karanlığı her yerde, yok ettiğnizi sandığınız kısımları bile her an yeniden hortluyor.. Gerçeklere yüzünü ekşitenler, hurafelere şevkle sarılıyor.


_______________________
...
ElChupakabra isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 11.06.2017, 20:44   #3
 Lefty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2012
Nereden:
Mesajlar: 4.472
Standart

ElChupakabra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı. Evet üstad Carl SAGAN bunu söylerken abartmıyordu. Cehaletin karanlığı her yerde, yok ettiğnizi sandığınız kısımları bile her an yeniden hortluyor.. Gerçeklere yüzünü ekşitenler, hurafelere şevkle sarılıyor.
Dünyada bu iddayı savunan, 1956 yılında kurulmuş "Düz Dünya Topluluğu" diye bir grup var. Dünyanın düz olduğunun bilinçli olarak saklandığını ve aslında dünyada daha çok yaşam alanı bulunduğunu fakat o bölgelerde gizli birimler kurulduğu için insanlıktan saklandığını savunuyorlar. Güney kutbunun var olmadığını ve yüksek buzul dağları arkasında sonsuza kadar uzanan buzul bölgeleri bulunduğunu iddia ediyorlar. Ayın karanlık yüzünün görünmeme sebebini de yine dünyanın düz olmasına bağlıyorlar. Merak edenler için videoda detaylı şekilde iddiaları mevcut zaten.
Tabii ki aklımızın alacağı şeyler değil. Dünyanın fotoğrafının tüm ülkelerin uzay araştırma merkezleri tarafından saklandığını söylemeleri ve uzay diye bir şeyin aslında hiç olmadığını savunmaları inanılacak bir durum değil. Dünyanın düz olduğunu iddia etmek için çok sağlam kanıt sunmaları gerekir ki maalesef öyle bir kanıt da bugüne kadar sunulamadı.


***************************
Topluluğun kendi internet sitesinde yer alan bazı sorular;

S: Uydular nasıl dünyayı dolaşıyor peki?
C: Dolaşmıyorlar, onlardan gelen sinyaller aslında radyo istasyonlarından gönderiliyor ve devletler bu bilgiyi gizliyor.

S: Dünya düz olsaydı yer çekimi nedeniyle içine doğru çöküp yine küre halini almaz mıydı?
C: Yer çekimi diye bir şey olsaydı, evet, ama yok. Yer çekimi sandığımız şey Dünya'nın belli bir hızla yukarı doğru çıkmasından kaynaklanıyor.

S: O zaman yer çekimi kuvveti neden yükseklikle alakalı olarak değişiyor?
C: Üstümüzdeki Ay'ın, Güneş'in ve yıldızların küçük yer çekim etkileri var, onlar etkiliyor yukarı çıkıldıkça.

https://onedio.com/haber/21-yuzyilda...plulugu-723064Konu Lefty tarafından (11.06.2017 Saat 20:46 ) değiştirilmiştir.
Lefty isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 13.06.2017, 19:39   #4
 ihaveanidea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2017
Nereden:
Mesajlar: 760
Standart

İlk dedim belki bilimsel bir makaledir,sonra bir baktım onedioymuş.


_______________________
Sadece bir kez yaşarsın.O halde her gün Toblerone ye!
ihaveanidea isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 15.06.2017, 17:00   #5
 Lefty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2012
Nereden:
Mesajlar: 4.472
Standart

Bilimsel Gerçeğe Karşı Kör İnanç: Dünyanın Düz Olduğuna İnananlar Derneği

21. yüzyıllda halen bunları konuşuyor olmamız trajikomik bir durum olsa da, ister inanın ister inanmayın Dünya’nın düz olduğunu iddia edenlerin sayısı dünyada ve ülkemizde giderek artmakta…

İslam Bilginleri, Kopernik ve Galileo’dan yüzlerce yıl önce yeryüzünün küre biçiminde olup hem kendi çevresinde hem de güneş çevresinde döndüğünü kanıtlamış ve bunu yapıtlarında yazmışlardı.

Gazzali yaklaşık 1090 yıllarında yazdığı Tehafutu’l-Felâsife adlı kitabında “kafir” olarak damgaladığı kimi İslam bilginlerinin görüşlerini şöyle özetlemiştir:

“Örneğin onlar (Farabi, İbni Rüşt, vs.) ay tutulmasını açıklarken: ‘Ayın ışığını güneşten aldığını, dünyanın küre biçiminde olduğunu, uzayın dünya küresini çepeçevre kuşattığını, ay tutulmasının ay ile güneş arasına dünyanın girmesi sonucu, ay dünyanın gölgesi altında kalmakla güneş ışığının aya ulaşamamasından kaynaklandığını’ söylerler. Onlar (Farabi, İbni Rüşt, vs.) güneş tutulmasını açıklarken; ‘Bu olay, ayın güneş ile güneşe hakanın arasına girmesinden kaynaklanır, ay ile güneşin bir çizgiye gelmesiyle gerçekleşir’ derler.” [1]

O yıllarda Batılı bilginler, İslam bilginlerinin yapıtlarını çeviri yoluyla öğrenip, benimsedikleri bu bilgileri topluma öğretmeye davrandıklarında kilise karşılarına dikildi ve onları dinden çıkmakla suçladı.

Gerçekte Hristiyan Kilisesinin tepsi gibi düz dünya anlayışı tümüyle onların “Eski Ahid”te okudukları yaradılış anlatısından kaynaklanıyordu. Buna göre dünya düzdü, çevresi sularla kaplıydı, dünya kıpırdamadan duruyor, güneş doğudan batıya doğru gidip geliyordu.

İlk Hristiyanların dünya ve evrene ilişkin tasarımları Hıristiyanlığın Roma’da devlet dini olarak benimsenmesinden sonra daha da önem taşıdı. Çünkü artık bu anlayışın dışına çıkılması devlet eliyle yasaklanacak, buna aykırı dünya ve evren tasarımı yapanlar devletçe sorgulanarak susturulacaklardı. İlk Hristiyanlardan Lactantius’un İ.S. 303 – 311 yılları arasında, eşdeyişle Hıristiyanlığın Roma’da devlet dini olarak benimsendiği yıllarda yazdığı Divinarum Institucionum adlı yapıt, Hıristiyanlığın dünya ve evrene ilişkin tasarılarını devlet dinine dönüştürmesi bakımından önemliydi. Lactantius, bu kitapta, Ptolemaeus’un düz dünya anlayışını Hıristiyanlık adına onaylıyor, dahası bunu bir de haritayla perçinliyordu.

Ardından Hıristiyan Azizi Augustine de “düz dünya” anlayışını Hristiyanlığın ana inançlarından biri konumuna yükselten bir kitap yazacaktı.

Augustine’den 200 yıl sonra İ.S. 500-565 yılları arasında yaşayan Hristiyan Bizans’lı din bilginlerinden Procopius, düz dünya anlayışını sürdürdüğü gibi, İ.S. 550 yıllarında, sonradan papaz olacak olan Cosmas Indicopleustes adlı Yunanlı bir denizci de yazdığı “Hristiyan inancında Yeryüzü” (Xristianikh Topografia) adlı kitapta Hristiyanların “düz dünya” sını çizimlerle anlatıyordu: Cosmas’ın ardından Sevilla Papazı İsidore (570-636) Hristiyan Kilisesi’nin Düz Dünya Anlayışı’nı açıklayan bir kitap yayımlamıştı.

11. yüzyıl’da İslam bilginleri yeryüzünün küre biçiminde olduğunu çoktan bulgulamışken, Kilise’nin “düz dünya” anlayışında en küçük bir değişiklik dahi olmamıştı. Düz Dünya yalnızca Katolik Kilisesi’nin değil ister Ortodoks ister Protestan olsun Hristiyanlığın bütün mezheplerinin 19. yüzyıla dek değişmez inancı olmuştu. 1822’de Engizisyon “Modern gökbilimcilerin genel kanısı doğrultusunda güneşin sabit dünyanın ise güneşin çevresinde dönüyor olduğunu yazmak ve yayımlamak Roma (Vatikan Kilisesi) tarafından serbest bırakılmıştır.” duyurusu yapacak, [2] ancak bu Kilise’nin düz dünya anlayışını değiştirdiği anlamına gelmeyecekti.

Bu duyuruyla, dünya yuvarlak değildir, düzdür, ama artık dünya yuvarlaktır diyenleri öldürmeyeceğiz, demiş oluyordu Kilise…

1838’de Friedrich Bessel yıldız paralaksını kanıtladığında Kilise’nin direnci kırılmış; 1957’de Sovyet Rusya’nın fırlattığı bir uydu (Sputnik) dünya çevresinde dönmüş; dünyanın top gibi yuvarlak olduğu görülmüş; dünyanın uzaydan çekilmiş görüntüleri yayılmış; ve bütün bunlardan sonradır ki, Papa II. Jean Paul, 10 Kasım 1979’da Galileo olayının yeniden araştırılmasını istemiş; 1981’de Vatikan’da bir araştırma kurulu oluşturulmuş; bu kurul 1982’de Galilei’nin “haklı olabileceğini” dile getirmiş, fakat “haklıdır” dememiş; tam 11 yıl çalışan bu Kilise kurulu, sonunda, 1992’de, Galilei’nin suçsuz olduğunu, görüşlerinin doğru olduğunu açıklamıştır.

Ancak, bugün bile dünyanın düz olduğunu savunan kiliseler vardır.

1850’de İngiltere’de Samuel Birley Rowbotham tarafından kurulan “Düz Dünya Hareketi” (Flat Earth Movement), William Carpenter ve Charles K. Johnson tarafından sürdürülerek California Lancaster’de “Uluslararası Düz Dünya Araştırmaları Derneği”ne dönüşmüş ve bunlar, 1979’da “Düz Dünya Haberleri” adıyla bir dergi bile yayımlayarak, gece-gündüz, yaz-kış döngülerini, dünyanın düz olduğu inancının birer kanıtı olarak gösterebilmişlerdir.

Amerika’da Illinois Zion’da John Alexander Dowie ve Wilbur Glenn Voliva tarafından kurulan Katolik Hıristiyan Apostolik Kilisesi de, dünyanın düz olduğu inancını Voliva’nın 1942’de ölümünden sonra bugün bile “kilisenin temeli” olarak öğretmeyi sürdürmektedir. [3]

Kanada St. Thomas Üniversitesi Felsefe Profesörü (!!!) Leo Charles Ferrari, Uluslararası Düz Dünya Derneğinin Kanada örgütünü kurmuş ve 2010 yılında ölene dek dünyanın top gibi yuvarlak değil, tepsi gibi düz olduğunu kanıtlamak üzere yayınlar yapmıştır.

Düz Dünya inancını savunan Hristiyanlara göre dünyanın top gibi yuvarlak olduğuna inananlar: “kafir”dirler, cehennemlik”tirler, İsa yeniden yeryüzüne dönüp dünyanın tepsi gibi düz olduğuna karşı çıkanları toptan yok edecektir.

Evet, buna inanıyorlar. Kör inancın ne denli inatçı ve insanlık için ne büyük bir tehlike olduğunu hiç unutmayalım…

Cengiz ÖZAKINCI, “Bütün Dünya”, Mart 2014

Dipçe:

[1] Bkz: İmam Gazali, “Filozofların Tutarsızlığı” (Tehafüt El-Felasife), çev: Bekir Sadak, Ahsen y. 1. basım- Mart 2002. Sf. 13
[2] Ronald Bruce Meyer, “The War on Galileo”
[3] Stanley Weinberg, “The Flat-Earth / Round Earth Controversy” 1986; William Carpenter, “One Hundred Proofs that the Earth Is Not A Globe”, Baltimore, 1885. Christian Catholic Apostolic Church, Zion, Illinois.

Bilimsel Gerçeğe Karşı Kör İnanç: Dünyanın Düz Olduğuna İnananlar Derneği - Matematiksel


Lefty isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 16.06.2017, 23:50   #6
 Lefty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2012
Nereden:
Mesajlar: 4.472
Standart

Dünya'nın düz olduğuna inananlar derneğinin iddiaları arasında Ay'ın karanlık yüzünün dünyadan görünmüyor olması yer almaktadır, bu durumun sebeplerini anlatan bir video ekliyorum ayrıca 2015 yılının Şubat ayında uzaya fırlatılan "The Deep Space Climate Observatory" isimli DSCOVR mekiği, daha önceki yıllarda resmi de çekilen bu karanlık yüzü görüntülemeyi başarmıştır.

Ayın Karanlık Yüzü Neden Görünmez


The Deep Space Climate ObservatoryKonu Lefty tarafından (16.06.2017 Saat 23:52 ) değiştirilmiştir.
Lefty isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 17.08.2017, 17:37   #7
 Turgut Saka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Oct 2009
Nereden:
Mesajlar: 538
Standart

Bu teori eğer felsefi olarak; düzlem nedir, küre-daire-çember nedir, çizgi nedir gibi aslında tamamı ile soyut olan mantık-matematik-geometri terimleri üzerine tartışılsa bir anlamı olabilirdi. ben de seve seve katılırdım bu tartışmaya belki onlardan yana olurdum...
Ama olsun gene de farklı bir şey konuşuluyor ve ilgi çekici. Hani bazen bir şeyi çok iyi bildiğinizi sanırsınız, bütün deliller elinizdedir ve bir gelip size bildiğinizin yanlış olduğunu iddia eder ve kafanızı karıştırır, kalbiniz çarpmaya başlar... komik bir durumdur.
Biraz oyunmuş gibi bakmak gerek bu tip iddialara; adamlar paralel evrenlerden bahsediyor ve bir sürü filmleri dönüyor bunların da ortada ne bir kanıt ne de başka bir şey.. hepsi aynı... şahsen eğleniyorum.


Turgut Saka isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 20.11.2017, 19:46   #8
 Lefty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2012
Nereden:
Mesajlar: 4.472
Standart

@Turgut Saka
Dünya düz iddiası bir tarafa Tarsus Kazısı'nda ne bulundu acaba???


ABD'de 'Düz Dünya' konferansı düzenlendi! 19.11.2017

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kuzey Karolina eyaletinde, dünyanın düz olduğuna inanlar ilk kez toplandı. "Uluslararası Düz Dünya Konferansı" adı verilen toplantıda ABD'liler, "Ufuk çizgisine bakın, dümdüz", "Bu şeytanın en büyük yalanı" gibi sözlerle dünyanın düz olduğunu savundular.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kuzey Karolina eyaletindeki Raleigh şehrinde 9-10 Kasım tarihlerinde düzenlenen "Uluslararası Düz Dünya Konferansı"na (FEIC), dünyanın düz olduğuna inanan yaklaşık 400 katılımcı katıldı.

Konferansta, "NASA ve Diğer Uzay Yalanları", "Bilimsel Yöntemle Düz Dünya", "Bilimin yaygın yalanlarına uyanmak" "Küreyi test etmek" adlı konu başlıkları altında dünyanın düz olduğuna dair çeşitli tezlerin sunulduğu konuşmaların yapıldığı konferansa "bilimcilik" akımının insanları Tanrı'dan uzak tutmak için tasarlanmış bir konu olduğunu iddia eden birçok DVD yayımlayan Kryptoz Media ev sahipliği yaptı.

"BİLİM ADAMLARI TARAFINDAN ELE ALINMALI"

Youtube'da 'Düz Dünya' adlı kanalıyla 43 bin takipçi kazanan ve yayınladığı videolarla dünyanın düz olduğuna dair kanıtlar sunduğu iddia eden Mark Sargent konuşmasında, "'Düz Dünya' teorisinin bilim adamları tarafından ele alınması gereken bir teori" olduğunun altını çizdi.

"NASA VE DİĞER KURUMLAR GERÇEĞİ SAKLIYOR" İDDİASI

"Gezegenin bir buz duvarı ile çevrili bir disk olduğunu" söyleyen katılımcılar, "NASA'nın ve diğer bilimsel kurumların, dünyanın sahte resimlerini yayımladığını, dünyanın düz olduğu gerçeğinin halktan saklandığını" iddia ettiler.

Bir sonraki "Uluslararası Düz Dünya Konferansı", 15-16 Kasım 2018'de Denver'da yapılacağı açıklanırken, konferansa 1.500 katılımcının gelmesinin beklediği açıklandı.

Geçtiğimiz şubat ayında o dönem Cleveland Cavaliers forması giyen NBA yıldızı Kyrie Irving, "Dünya yuvarlak değil, düzdür." açıklaması yapmış, "Dünya yuvarlak değil. Dünya düz. İnsanlara korku sağlayarak böyle şeyleri alıştırıyorlar. Dostum, çok sorgulama. Çünkü, ne kadar çok bilgiyi çözersen, bir o kadar bilgi daha çıkıyor. Bu çılgınlık. Dünya düz mü? Yoksa yuvarlak bir şekilde kendi etrafında dönüyor mu? Bence bu konuyu araştırmalısınız. Size söylüyorum, yüzümüze karşı yalan söylüyorlar. Bize yalan söylüyorlar!" ifadelerini kullanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde de ABD'li rapçi B.o.B, dünyanın düz olduğunu iddia etmiş, bu iddiasını kanıtlamak için bir de kampanya başlattığını duyurmuştu.

Yaklaşık 200 bin dolar para toplamayı amaçlayan B.o.B'un kendisini "Düz Dünya Bob" olarak adlandırdığı belirtildi.

"DÜNYA YUVARLAK. ETRAFINI DÖNDÜM"

B.o.B, dünya'nın düz bir tepsi şeklinde olduğunu kanıtlayacak uydu görüntülerinin peşinde olduğunu belirtirken NASA'dan rapçiye cevap gecikmemiş ve Uzay Mekiği Endeavor'da STS-130 pilotu olan ve ISS: Expedition 43'ün komutanı olan Terry Virts isimli astronot, "BoB'a bir sürü para bağışlayabilirim. Dünya yuvarlak. Etrafını döndüm" demişti.

https://www.sabah.com.tr/dunya/2017/...nsi-duzenlendi


Lefty isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 21.11.2017, 14:59   #9
 elbiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2017
Nereden:
Mesajlar: 475
Standart

Ay ın Karanlık yüzeynin görülememesinin sebebi AY ın kendi yörüngesinde dönmesidir Dönerkende düz ve sabit olarak dönmesidir...

Dünyanın düz olmasına gelince dünya küre şeklindedir içerisindekiler ise hücre gibidir...Lakin dünya ve kullanılan elementler 3 boyutludur 3 boyut kavramını değiştirdiğimizde tekile indiğimizde dünya ve etrafındakiler düz bir şekil halini alır niteliktedir...

Uzay ise 4 boyut kavramında incelenmelidir....Buna şöyle bir kavram nitelendirebiliriz....

Uzuncana bir A4 kagıtı alalım ve etrafına dünya ve gezegenler sistemlerini yerleştirelim sonrasında ise farklı yerlere gezegenler (yıldızlar) yerleştirelim ve kagıtı 4 eş kenardan katlayalım sonrasında ise katladıgımız yerleri ortadan açalım ve karşımıza devasa uzay devamında ise devasa 4 boyut alemini görmüş olacagız kanaatindeyim...

Eğer dünya düz olsaydı içerisinde bir çok şeyi barındıramayacak düzeyde olurdu lakin küre ve hücre şeklinde oluşturulmuş dünyanın yer çekim kabugu sayesinde hücrelerin aşagıda olması inanılmaz bir tasarım harikalıgı diyebilirim...

Dünya 3 boyutlu bir tasarım harikalıgına sahıptır ve içerisinde binlerce güzelliği barındırmaktadır...

Öyle.Konu elbiss tarafından (21.11.2017 Saat 15:15 ) değiştirilmiştir.
elbiss isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 21.11.2017, 22:33   #10
 Lefty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2012
Nereden:
Mesajlar: 4.472
Standart

elbiss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ay ın Karanlık yüzeynin görülememesinin sebebi AY ın kendi yörüngesinde dönmesidir Dönerkende düz ve sabit olarak dönmesidir...

Dünyanın düz olmasına gelince dünya küre şeklindedir içerisindekiler ise hücre gibidir...Lakin dünya ve kullanılan elementler 3 boyutludur 3 boyut kavramını değiştirdiğimizde tekile indiğimizde dünya ve etrafındakiler düz bir şekil halini alır niteliktedir...

Uzay ise 4 boyut kavramında incelenmelidir....Buna şöyle bir kavram nitelendirebiliriz....

Uzuncana bir A4 kagıtı alalım ve etrafına dünya ve gezegenler sistemlerini yerleştirelim sonrasında ise farklı yerlere gezegenler (yıldızlar) yerleştirelim ve kagıtı 4 eş kenardan katlayalım sonrasında ise katladıgımız yerleri ortadan açalım ve karşımıza devasa uzay devamında ise devasa 4 boyut alemini görmüş olacagız kanaatindeyim...

Eğer dünya düz olsaydı içerisinde bir çok şeyi barındıramayacak düzeyde olurdu lakin küre ve hücre şeklinde oluşturulmuş dünyanın yer çekim kabugu sayesinde hücrelerin aşagıda olması inanılmaz bir tasarım harikalıgı diyebilirim...

Dünya 3 boyutlu bir tasarım harikalıgına sahıptır ve içerisinde binlerce güzelliği barındırmaktadır...

Öyle.
"Ayın karanlık yüzü görüntülenemiyor" diye iddia etmişlerdi fakat görüntülendiği ortaya çıktı, bu kez de görüntülere inanmadılar. Bu konu komik ve bu çağda konuşulmaması gereken bir konu olabilir fakat 9-10 Kasım 2017'de uluslararası bir konferans düzenleyip, dünyaya seslerini duyurmaya çalıştılar ve destekçileri de çok az değildi.
Aslında ortada ciddi bir güvensizlik var. İnsanlar artık neye inanacaklarını şaşırmış durumdalar, bu sebeple doğruyu bile "yanlış" algılar hale geliyorlar çünkü ortada kafa karıştırmak için çaba sarf eden ve bazı gerçekleri gizleyen garip örgütler, beraberinde ülkeler var. Dünyada açıklanmayan bu gizli işler sebebi ile kuşkucu insan sayısı arttı ve bu konferansı organize edenler de ciddi paralar kazanıyor.


Lefty isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
dunya, duz, dünya, düz dünya, iddialari, sabit


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:40.

Forum Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Webcrawler by Felsefe.Net
Felsefe.Net Her Hakkı Saklıdır

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info Adresine yollayabilir veya Buradaki Formu Doldurarak bize iletebilirsiniz