Felsefe.NET - Düşünce Eleştiri ve Paylaşım Platformu - vBulletin

Kullanıcı Tag Listesi

Durugörü Testi

Gözler kapalıyken istenen bir imajın gözönünde canlandırılması durugörü yeteneğinin temelidir. Öncelikle böyle bir yeteneğinizin kısmen de olsa sizde işler durumda olup olmadığınızı kontrol edin: Gözlerinizi kapatın… 10 - 15 saniye bekleyin… Ve gözünüzün önünden geçen imajlar olup olmadığına dikkat edin… İmajlar kendiliğinden gelip geçiyorlar mı? İstediğiniz herhangi bir imajı zihin ekranınızda canlandırabiliyor musunuz? Yoksa hiç bir şey gözünüzün önünden geçmiyor ve her yer simsiyah mı


 1. Durugörü Testi

  Gözler kapalıyken istenen bir imajın gözönünde canlandırılması durugörü yeteneğinin temelidir. Öncelikle böyle bir yeteneğinizin kısmen de olsa sizde işler durumda olup olmadığınızı kontrol edin: Gözlerinizi kapatın… 10 - 15 saniye bekleyin… Ve gözünüzün önünden geçen imajlar olup olmadığına dikkat edin… İmajlar kendiliğinden gelip geçiyorlar mı? İstediğiniz herhangi bir imajı zihin ekranınızda canlandırabiliyor musunuz? Yoksa hiç bir şey gözünüzün önünden geçmiyor ve her yer simsiyah mı görünüyor?

  Gözleriniz kapalıyken her taraf simsiyah görünüyorsa durugörü yeteneğinizin tamamen işlemez durumda olduğunu söyleyebiliriz. Bir takım renkler hatta imajlar gelip geçiyorsa durugörü yeteneğiniz size göz kırpıyor demektir. Eğer istediğiniz imajları kolaylıkla zihin ekranınızda canlandırarak onu adeta televizyon ekranından seyredermişçesine canlı olarak görebiliyorsanız durugörü yeteneğinizin su üstüne çıkmaya başladığını söyleyebiliriz. (Basit durugörü)

  Gözlerinizi kapattığınızda bir takım yerler , insanlar ve olaylar görüyorsanız bunların herhangi bir anlam taşıyıp taşımadığını kontrol ediniz. Örneğin gözlerinizi kapattığınızda bir arkadaşınızı ders çalışırken gördüyseniz; hemen onu arayarak gerçekten de o anda ders çalışıp çalışmadığını öğrenin. Ayrıntılara dikkat edin. O anda ders çalışmıyorsa daha önce çalışmış olabilir. Eğer böyle bir durum varsa arkadaşınızı ders çalışırken gördüğünüz ayrıntıların gerçek olup olmadığını araştırın. Ders çalıştığı masanın rengi, masasının üzerindeki eşyalar, odasının şekli vs…

  Belki de birkaç dakika sonra ders çalışmayı planlıyor da olabilir… Bütün bu ayrıntılar sizdeki durugörü yeteneğinizin durumu hakkında bir bilgi verir. Tabii tek bir denemeyle karar vermeyin. Belki başka bir zamanda daha farklı görüntüler de alabilirsiniz. Böylelikle basit durugörü mü, mekan içinde durugörü mü; yoksa zaman içinde durugörü yeteneğine mi sahip olduğunuzu anlayabilirsiniz.
  Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla Mesaj Zamanı 12-31-2010, 01:25

 2. Bu durugörü yeteneği güzel görünse bile bireye ne gibi faydalar sağlıyor? Sadece farklılık mı kazandıracak? Bence yorucu bir yetenek.
  Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla Mesaj Zamanı 03-02-2011, 19:14

 3. Cevap: Durugörü Testi

  Zaman içinde durugörüye Nostradamus veya Edgar Cayce örnek verilebilir.
  Mekan içinde durugörü yeteneği olan bir arkadaşım da ismini verdiğiniz kişiyi konsantre olarak o an her nerede ise rahatlıkla görebiliyordu.

  Bir ara ben de merak sarmıştım fakat bende bu yetenek yok sanırım bırakın başka mekanı yan odayı bile görmeyi başaramadım Fakat başaranlar var ve faydası ise öngörü yeteneği kazandırıyor. Daha sağlıklı kararlar alabiliyorsunuz. Başkaları ile empati kurmanız ve onları daha kolay anlamanızı sağlıyor. Faydası çok aslında fakat çok zor başarabilmek.

  Mentalizm konusunda gösteri yapan Aref gibi mentalistler durugörü yeteneğini kullanarak insanların yapabileceklerini, söyleyebileceklerini önceden tahmin edebiliyorlar.
  Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla Mesaj Zamanı 01-25-2013, 17:08

 4. Cevap: Durugörü Testi

  Feylesof TeCe Nickli Üyeden Alıntı: Bu durugörü yeteneği güzel görünse bile bireye ne gibi faydalar sağlıyor? Sadece farklılık mı kazandıracak? Bence yorucu bir yetenek.

  Hiç resim yapma yeteneği olmayan zeki bir insan sabit bir portreye bakarak karakalem portre yapabiliyorsa ki (yapıyor örnek ben) durugörü yeteneği olan bir insan o portreye bakmadan o resmi yapabilir mesela.
  Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla Mesaj Zamanı 01-25-2013, 23:06


Benzer Konular

 1. testi kabağı nedir ?
  Konu Sahibi 5N1K Forum T Harfinden Nedir? Başlıkları
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 01-02-2012, 12:00
 2. testi gibi nedir ?
  Konu Sahibi 5N1K Forum T Harfinden Nedir? Başlıkları
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 01-02-2012, 11:59
 3. testi nedir ?
  Konu Sahibi 5N1K Forum T Harfinden Nedir? Başlıkları
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 01-02-2012, 11:59
 4. kurbağa testi nedir ?
  Konu Sahibi 5N1K Forum K Harfinden Nedir? Başlıkları
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 12-30-2011, 05:41
 5. kalibrasyon testi nedir ?
  Konu Sahibi 5N1K Forum K Harfinden Nedir? Başlıkları
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 12-29-2011, 02:19

Bu Konu için Etiketler

Sosyal Linkler
Sistem Bilgileri

Powered by vBulletin® Copyright © 2015 vBulletin Solutions, Inc.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

uyarılar
 • Forum kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.