Adam olmak Lazım mış ??

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Düşünen Beyinler kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Adam olmak Lazım mış ?? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 586 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Düşünen Beyinler
Konu Başlığı Adam olmak Lazım mış ??
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
d2ac3b1e48cd95e56f6ca2caf1bfd0e4.jpg

Bilindik bir hikayeden yola çıkacağım fakat kendim hikayeyi değiştirerek sizlere sunmak istiyorum...

İnsan Olabilmek...

Günün birinde yaşayan bir delikanlı varmış hayalleri olan arzu ve istekleri olan bir delikanlıymış çocukluk yılları genellikle köyde çabanlık yaparak geçermiş bu delikanlı o kadar hırslı ve çalışkanmış ki babasına babacığım göreceksin bir gün büyük adam olacağım dermiş babasıda inşallah oğlum dermiş

Bizim delikanlı gel zaman git zaman derken üniversite filan derken oldukça büyümüş ve kocaman adam olmuş delikanlı yaşamının belli dönemlerinde eskiden yaptığı işlere artık tiksinerek bakar olmuş karakteri neredeyse değişmiş eski delikanlıdan hiç eser yokmuş bir gün kaymakamlık sınavı varmış muracat etmiş gel zaman git zaman derken başarılarına bir yenisini daha eklemiş ve kaymakam olmuş ve bu haberi hemen ailesiyle paylaşmak istemiş ve babasına haber yollamış babam felanca yere felanca saatte makamıma gelsin demiş bu haberi alan babası hiç durmadan yola çıkmış ve oğlunun makamına gelmiş babasını koltugunda karşılayan ogul bak baba sana hep söylüyordum büyük adam olacağım diyordum bak nasıl büyük adam oldum değil mi deemiş..

Babasıda oğlum evet büyük makamlara büyük koltuklara gelmişsin ama ne yazık ki adam olamamışsın demiş
Oğluda neden ki bak kaymakamım babacığım demiş
babasıda evet oğlum buyuk makamdasın ama ne yazık kı insanlığını geride bırakmışsın öncelıkle babanı kapıda degıl koltugunda karşıladın sonrasında ıse babanın yanına gelmek yerıne bu güzel haberi paylaşmak yerine ne yazık ki babanı ayağına çağırdın ve büyük bir kabalık yapıp büyük makamın altında ezildin demiş..

Oğluda babacığın sen değilmiydin o ku büyük adam ol diye bak oldum işte demiş
Babasıda evet oğlum bunları söyledim ama benim büyük adamdan kastım ilk önce insan olmandı demiş.
Oğluda düşünmüş ve bir anlam verememiş...

Aslında hikaye böyle bu şekilde devam ediyordu ki bizim delikanlı hayvanlarını otlattıgı sırada uyuya kaldıgını ve kötü bir rüya gördüğünü farketmiş ve bizim genç delikanlı böylesi bir kötü rüyadan uyandığı için çok mutlu oluvermiş herşeyi bir kenara bırakmılş ve dogruca babasının yanına koşmuş ve babasına sarılıp öpüp koklamış babası durumun ne oldugunu anlayamasada bizim genç delikanlı aslında insan olmanın ve büyük adam olmanın ne demek olduğunu farketmiş...

işte bizim delikanlı bu güzeel sınavdan sonra gerçektende hayali olan kaymakamlığı kazanmış ve kazandığı ilk gün babasının yanına gitmiş baba kaymakam oldum demiş babası isee gözü yaşlı helal olsun oğlum demiş bizim delikanlı neden ağlıyorsun baba demiş babasıda oğlum sen kaymakam olmak için çok çalıştın çok çabaladın ama bizleri ne arayıp sordun nede hatırladın varsa yoksa kaymakamlık dedin bizleri unuttun bizlere uğramaz oldun bak oğlum şimdi anacığın vefat etti sen rahatsız olma diye anacığın seni aramamı hiç istemedi ama anacığın hep senin adını sayıkladı benım kınalı oglum kınalı oglum diye sayıklayıp durdu ...

Anlayacağımız o ki adam olmak sadece yaşantı içerisinde daim olmak değildir her manada sevdiklerimizle birlikte özeel anlarımızıda paylaşmak demektir bizim genç delikanlı ilk gördüğü tehlikeyi rüyasıyla atlattı belki ama hayata o kadar dalmıştı kşi ne yazık ki ailesini ve tüm çevresinşi neredeyse hiç hatırlamaz oldu yani yine ADAM OLAMADIN BE YAVRUM.....

Sevdiklerimizle özel ve güzel günlerimizi İnsan olabilmenin erdemiyle kavuşmak dileğiyle diyelim.

Böyle.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar